Skocz do zawartości

robert

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. robert

  Polski wosk i polska węza

  Ja rozumiem że współpraca jest git. Ale co to daje, prócz Kolegi Szanownego deklaracji. Wzajemne uśmiechy, uścisk dłoni. Nic szczególnego nie słychać ? To jakieś tajne sukcesy ?
 2. Nowa perspektywa UE zwraca bardzo dużą uwagę na ekologię. Rolnictwo na początku ma być ekologiczne do 25 %. Ule z tworzyw sztucznych w pszczelarstwie ekologicznym są wykluczone. Dlatego pod rozwagę Szanownych Kolegów poddaję inwestycje w ule z tworzyw sztucznych. Oczywiście że kierunki mogą być różne ale chce ostrzec.
 3. robert

  Polski wosk i polska węza

  Jako że Szanowny Kolega przedstawia od lat wszelkie nikczemności w pszczelarstwie. Chylę czoło.
 4. robert

  Polski wosk i polska węza

  Jeżeli tak jest na Dolnośląskim to czapka z głowy dla owej Izby. Jeśli tak myślą wszystkie to odszczekuję wszystko. I dziękuję za wpis.
 5. robert

  Polski wosk i polska węza

  Izby Rolnicze mogą reprezentować tylko tych pszczelarzy, którzy płacą podatek rolny. Nawet Ci co mają działy specjalne czyli zawodowcy a nie płacą podatku rolnego nie mają uprawnień do korzystania z działalności Izb Rolniczych.( bo płacą zryczałtowany podatek do Urzędu Skarbowego a nie rolny). To jakaś karykatura struktur samorządowych, utrzymywana z podatków Państwa.Mym zdaniem rolnik to ten choć z 1% swych dochodów ma z tytułu prowadzenia takiej działalności.( nie dotyczy dotacji unijnych ale faktycznej rolniczej działalności w tym pszczelarskiej). Jeśli wszyscy pozostali zapłacili by podatek od nieruchomości to większość, pozbyła by się obciążenia. A i jak patrzę na struktury Izb Rolnych by się znacząco zmniejszyły. ( patrzę na klakierów , w mej okolicy co płacą podatek rolny i wykoszą 1,5 ha dla dotacji unijnych a są nawet na zjazd wojewódzki członkami). Ciekawe ile taki " rolnik" na wojewódzkim zjezdzie bierze pieniążków.? Parodia. Dziękuję Koledze że zachęcił mnie do zainteresowania Izbami Rolniczymi. Pozdrawiam
 6. robert

  Polski wosk i polska węza

  Chciałbym Szanownemu Koledze uzmysłowić że IZBY ROLNICZE to nie jest żaden samorząd rolników. "Na działalność izb rolniczych przeznaczane jest 2 proc. podatku rolnego. W 2013 roku z tytułu podatku rolnego wpłynęło do budżetu państwa 1 634 452 210,23 zł. 2 proc. z wpłaconego podatku to 32 689 044 zł. W poprzednich wyborach do izb wzięło udział 7,25 proc. uprawnionych"
 7. robert

  Uwaga - teren przepszczelony!

  ".....nie raz na gorąco z partyjnego sms" . Trole są często na usługach. Bywają z głupoty i wiary a bywają za jakieś frukta. Ktoś kto rozbija debatę jest trolem. Albo trolem wewnętrznym albo zewnętrznym a bywa że jednym i drugim.A kim jest kłamca?
 8. robert

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Nie jestem Pańskim chłopcem. Jeśli Szanowny Pan mówi że na dwóch, słownie czyli 2. To jesteś Pan karczemnym kłamcą. I za takiego od dziś go uważam.Kłamca i szuja też człowiek. Dla człowieka szacunek. Dla reszty pan się domyśla.
 9. robert

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Tak w wolnych zimowych chwilach przeglądałem sobie fora pszczelarskie aktywne. Barak tam aktywnych uczestników tegoż. Natomiast daro jest na wszystkich. Myślę sobie jakaś poważna figura opiniotwórcza w pszczelarstwie. To sobie pozwoliłem głowę zawrócić . W głowie mi zaświtało jakiś działacz. Chce zmian. Może to dobry kierunek.
 10. robert

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Mniemam że Szanowny Kolega dostrzega problem Kolegów z południa kraju. I do zmiany tego kabaretu przyłoży swój wkład. Pozdrawiam.
 11. robert

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Tak się zastanawiając, cały krajowy program wsparcia produktów pszczelich winien być dziś przekierowany na rolników, którzy obsieją łąki kwietne i różne uprawy od wiosny do jesieni dla pszczół i innych zapylaczy. To by było racjonalne.
 12. robert

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Czyli Kolego Szanowny siedzimy sobie pełnymi półdupkami twardo na bombie ekologicznej , która już dwa lata ( zgnilec) nas otacza. A jak piedyknie z grubej rury to będzie dramat. Pozdrawiam.
 13. robert

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Czyli mamy cały przegląd poglądów. A temat : małopolska dane za 2018 rok 9,7 rodziny pszczelej na 1 km 2. Moje pytanie jest takie. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie trzymał 3 krów na 1 hektarze. A brak danych powoduje że my pszczelarze właśnie brniemy w taką sytuację. Ciekawi mnie czy i jak temat jest traktowany w krajach ościennych. Może Szanowni Czytelnicy mają jakąś wiedzę?
 14. robert

  Uwaga - teren przepszczelony!

  Szanowni Koledzy. Mam inne zdanie co do stryktur rolniczych jak Kolega Atena. Mam inne zdanie Jak Kolega Karpacki, choć muszę tu Koledze hołd oddać. Jako jedyny praktykujący pszczelarz jasno wykłada swoje podejście do pszczół i co najważniejsze do warroa. Za to najwyższy szacunek. Nie ma w Polsce pszczelarza , który by w sposób jasny i klarowny opisał swoją gospodarkę. Jak Kolega Karpacki. To nie znaczy że w innych sprawach z Kolegą mogę mieć inne zdanie. Pozdrawiam serdecznie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...