Skocz do zawartości

Robertl

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Kupiłem kiedyś w Chinach walce gładkie, ale że się kleiło to miałem około 20 pytań do tej miłej pani w Chinach. Czy może bardziej wypolerować, czy rozdzielacz, tem. i tak dalej. Nie uwierzycie co pani mi z grubej rury odpowiedziała , do tej pory traktuje to jako nieporozumienie.
 2. Jeśli by się woskomat sprawdził i zrobił robotę z woskiem to na 100 procent będą mocne rodziny w ulach i więcej prawdziwego miodu.
 3. Bajka, czekoladka biała, dobrze ze pokazałeś, pierwszy raz cos takiego widzę. Czasem uda mis się zerwać jęzor dzikiej zabudowy w takim kolorze. Jak by mi ktoś przyniósł cos takiego to bym pomyślał ze sobie żarty robi. Ciekawe jak to pachnie i jak się zachowuje przy walcowaniu?
 4. Piękny ten wosk na zdjęciu a szczególnie ten odłamany z przebarwieniami, widać ze sporo odsklepin.
 5. Prawdziwy wosk w ulach to jest to na co nasze pszczoły czekają.
 6. Robertl

  Praska do "robienia pierzgi "

  Panowie da rade pozyskać naturalna pierzgę, jednak trzeba pszczoły pod pożytki podwieźć. Jeśli można filmik: (1) Pozyskiwanie pierzgi pszczelej w pasiece Robert Łaszczych - YouTube
 7. Jest takie badanie miodu o nazwie: Nukleear Magnetic Resonans gdzie jest potrzebna próbka prawdziwego miodu z danego obszaru i czasu.
 8. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Podobno powstaje w Polsce centrum laboratoryjne gdzie będzie można tanio zbadać wosk, co więcej będzie można wypożyczyć Woskomat. Nich tylko co drugi pszczelarz zbada wosk powiedzmy za 30 zl, czyli Woskomat to bedzie biznes. W ciągu jednego sezonu odsiew wosku na dobry, w normie i z domieszkami. Już widzę ogłoszenia prawdziwy wosk cena 100 150 zl lub wosk słabej jakości 2 tony 15 zl.
 9. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Badać sobie! Jest Zbyszek z Olesnicy, na chromatografie gazowym większe ilości domieszek wychwyci w dobrej cenie. Jest pani Ewa Was z Honylab tolerancja pomyłki 3 procent, metoda jakaś inna. Jest Johan Roth z Celle moim zdaniem najlepszy fachowiec jakiego znam, wysyłają do niego wosk na badanie z całego świata ale drogi 200 euro . W obecnej chwili nie zaryzykował bym . Zanim pszczoły cokolwiek dostana to pierwsze co to opis badanego wosku?węzy z laboratorium. W styczniu załadowałem autoklaw jak należy przepisowo 1/3 wosk, woda i 1/3 poduszka powietrzna ,przy tem. 130 stopni i 2 atmosferach otworzył sie zawór ciśnieniowy, i wyleciało z niego zamiast pary biała piana. ?????? Wystrzeliło jak z gaśnicy , bałagan. Po posprzątaniu nazbierałem dwa wiadra czegoś białego . Żałuje ze nie zbadałem tego pod katem gipsu.
 10. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Producenci także
 11. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Jak my pszczelarze bedziemy czujni to producenic takze.
 12. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Robin właśnie czekam na odpowiedz od Zbyszka o procenty węglowodorów , sam jestem bardzo ciekawy.
 13. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Zapach , ostry zapach, po autoklawie się zmniejszył ale nadal czuć. Klientów prosiłem by najpierw powąchali, wszyscy zdecydowanie odmówili zakupu. Oddałem ta węzę sprzedawcy, w zamian dostałem wosk o ładnym przekroju i zapachu.
 14. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Wysłałem kilka próbek węzy z mojego wosku ,wosku zakupionego, wosku ktory 3 razy byl w autoklawie i innych. Po badaniu próbek w Oleśnicy na zanieczyszczenia ,węza jest OK. Dzis wysylak kolejne dwie probki wosku.
 15. Robertl

  Wosk, susz a ozonowanie.

  Stosuje w chłodni na korpusy z suszem, raz na miesiąc na godzinę lub dwie załączam. Jak się wejdzie na drugi dzień to chce głowę urwać taki metalowy zapach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...