Skocz do zawartości

Robertl

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak
 1. Robertl

  Wosk, susz a ozonowanie.

  Stosuje w chłodni na korpusy z suszem, raz na miesiąc na godzinę lub dwie załączam. Jak się wejdzie na drugi dzień to chce głowę urwać taki metalowy zapach.
 2. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  W Niemczech w kosmetyce czysty wosk pszczeli może mieć nie więcej jak 14 procent węglowodorów, w żywności 18 procent reguluje to E 901 ,w branży przemysłowej tez jakoś tak, we farmacji tez jakoś tak, w produkcji świeczek RAL GZ 041 czyli tez jest norma. A w produkcji węzy nie ma nic, czyli hulaj dusza piekła nie ma. Jeśli ktoś kupuje węzę pszczela od producenta to niech zapyta czy z czystego wosku pszczelego jeśli tak to jaki procent węglowodorów. Kiedyś czołowe laboratorium w Niemczech zrobiło badanie chromatografem gazowym czyli byli pewni ze maja czysty wosk , dodali dla jaj 10 procent parafiny i wysłali do badania , Pharm. Eu. wynik: wosk jest czysty. Co prawda zmniejszają się wtedy kwasy to cwaniaki dodają steryny, jak czegoś tam jest za mało to dodają tłuszczy i w ten sposób maja wosk pomieszany ale wynik badania PH EUR jest ok, czyli można dać do kosmetyki ,żywności ,farmacji . Dobry do badania wosku jest Chromatograf gazowy, fachowiec spojrzy na wykres i już wie co jest grane. Problemy z woskiem zaczęły się masowo w 2016 roku . W Niemczech w sierpniu zaczęły masowo napływać do laboratorium próbki wosku od pszczelarzy ,którym pozjeżdżały ramki ,problemy z czerwiem , inne.. We wrześniu już z Dani ,Szwecji , Polski ,Belgi Holandii . W październiku do Hamburga do portu przybył kontener 40 ton węzy z zawartością parafiny 25-30 procent, firma Karlwachs nie wzięła tego kontenera ale gdzieś został on w Europie sprzedany. Ile takich kontenerów wjechało do Europy, 1???? Jeśli by Zbyszek z Oleśnicy dal rade, to zadanie jest proste. Np. jest do kupienia wosk od pszczelarza, dogaduje temat, jadę robię odwierty na wylot oczywiście za zgoda, stawiam stempel na gorąca ( za zgoda) wysyłam do Oleśnicy, węglowodory się zdradzają, biorę.
 3. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Mam tu jego dane adres, to inna osoba. Rozmawialem przez tel z nim,po niedzieli dam znac.
 4. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Baru super film! Robinie jak zawsze pełne zaangażowanie. Jak śniegi stopnieją to do Oleśnicy mam 1,5 godz. jazdy. Wezmę kilka próbek , jeśli ten człowiek będzie chciał , grał w otwarte karty, zobaczymy.
 5. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Znalazłem dziś ogłoszenie na olx , badanie wosku pod kątem sztucznych dodatków, zadzwoniłem .. Pan Zbigniew z Olesnicy wykonuje badanie metodą chromatograficzną, porównuje wykresy węglowodorów, wosku ,parafiny i innych ,badanie trwa około godziny , koszt 95 zl za próbkę. Za 2 160 zl kolejne to 50 zl Jeśli za taka cenę mogę się dowiedzieć o jakości wosku to dobrze to wygląda.
 6. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Wosk ten już mam po trzech zabiegach w autoklawach ze 147 kg zrobilo sie 127 kg. Wystarczyło by ponownie zbadać wosk węże na ( węglowodory, lub jak on nazwał Kohlenwasserstoffen, dowiedzielibyśmy się czy autoklaw poradził czy nie ale to badanie to majątek kosztuje 180 euro
 7. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Opinia doktora z Celle wlasnie tego wosku. Sehr geehrter Herr ......... anbei erhalten Sie die Ergebnisse der Bienenwachsanalysen. Das Wachs weißt geringe Zusätze an Kohlenwasserstoffen (Paraffin) auf. Als kleine Einordnung der Wachsqualität: Bienenwachs zeigt sehr häufig geringe Zusätze an Paraffin. Das Paraffin kommt zumeist über verunreinigte Mittelwände in den Wachskreislauf. Bienenwachs von Imkern in Deutschland für die Umarbeitung liegt vom Kohlenwasserstoffgehalt zur Zeit meist zwischen 15,5 % und 17 %. Ihre Probe liegt somit am oberen Rand. On und in wie weit der geringe Zusatz an Kohlenwasserstoffen einen Einfluss auf die Bienen(Brut) hat, ist leider bisher wissenschaftlich noch nicht beantwortet. Wenn Sie noch Fragen haben, stehen wir Ihnen gern zur Verfügung. Mit freundlichen Grüßen, Dr. ......................................
 8. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  To z wsadu 90 kg (wosku.....) do autoklawów, odpad po pierwszym autoklawie.
 9. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Robinie, 4 lata te woski czyszczę po autoklawach. Autoklaw jest bardzo ważny, co z niego się wylewa na dnie! Wyśle zdjęcia ,żałuje za nie nagrywałem, jak się ma więcej uli to tej roboty w cały świat , wszystko na szybko.
 10. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  Przywieź mi ten wosk, pomogę. Wosk się wyczyści ,węze się zrobi grubszą.
 11. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  wszystko po autoklawach:
 12. Robertl

  Polski wosk i polska węza

  W tum sezonie taki wosk:
×
×
 • Dodaj nową pozycję...