Skocz do zawartości

Strzezymir

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Strzezymir

  Dotacje 2023

  No to już nie trzeba będzie w kołach wysłuchiwać od prezesów tekstów typu" o, przyszedł młody i już chce dotacje na sprzęt" albo opowieści z jakim to szacunkiem za jego czasów (pereelowskich, btw) trzeba było odnosić się do prezesa i ile to sie on naczekał na pierwszą swoją miodarke? A poważniej, jak dobrze zrozumiałem, to teraz mogę o dotacjach rozmawiać z ARiMR bez pośredników/koła i dotyczy to zarówno RHD jak i SB. Edit: Właśnie rozmawiałem z Lyson.com (podobnie pewnie jest u innych producentów czy sprzedawców) i rozjaśniło mi się bardziej. Ważne do dotacji jest, aby zakupy były bezpośrednie (np. zamówienie telefoniczne) czyli wpłata z mojego konta na konto sklepu, bez np. przelewy 24 czy payu/allegro i otrzymanie faktury imiennej. Jak twierdzi w/w Lyson, od maja rusza platforma ARiMR gdzie wnioski o dotacje na zakupy od 1 stycznia 2023 będą przyjmowane od indywidualnych pszczelarzy, w tym też przez epuap i profil zaufany i rozpatrywane tak jak i inne sprawy do ARiMR tą drogą (?). To teraz, jeśli dane koło nie będzie wnosić do pszczelarstwa w danym regionie nic poza robotą księgowego i czerpaniem korzyści z biurokracji jak dotychczas, to będzie piątym kołem u wozu.
 2. Czy polisy OC zostały wysłane? Pisałem do osoby odpowiedzialnej za ubezpieczenia, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Czy nie można by tego usprawnić informując zainteresowane osoby wiadomością ogólną na forum tak jak jest to w przypadku refundacji?
 3. Dzień dobry, aby nie zaśmiecać forum zwracam się bezpośrednio z pytaniem. To mój drugi rok z SPP Polanka i nie wszystko jak widzę ogarniam w terminie. W tamtym roku płaciłem w kwietniu opłatę członkowską i tak wcześniej teraz się tym nie interesowałem.  Dzisiaj widzę ogłoszenie z terminem do końca marca, czy w tej sytuacji jeśli zaraz opłacę to będę miał kontynuację OC w tym sezonie 2022/2023 w ramach składki? Nie chciałbym zapłacić i OC nie mieć. Z góry dziękuję za odpowiedź w sprawie.
  Pozdrawiam,
  Piotr Szustakiewicz
   

 4. Nie otrzymałem polisy OC, a od 15 maja minął ponad miesiąc. W innym temacie w tej sprawie jest wyłączone dodawanie kolejnych wpisów, więc zakładam nowy aby się czegoś w tej sprawie dowiedzieć. Co się dzieje z polisą i z jaką datą będzie polisa? Jak z datą otrzymania latem to taka polisa nie bardzo jest mi potrzebna. Jest jakaś ciągłość tych polis w kolejnych latach czy co rok nowa data i przerwy w ubezpieczeniu czyli pasieka bez oc np w kwietniu-maju?
 5. Strzezymir

  Uwaga beneficjenci!

  Dziękuję za odpowiedzi i za ten dokument WRP 2020-2022, rozjaśnia sprawę zdecydowanie. Faktycznie, nie mam RHD i sprzedaży bezpośredniej (ale to drugie chcę uzyskać w przyszłym roku). Przy 10 rodzinach są znaczne nadwyżki miodu ponad to co dla domu i trzeba coś z tym zrobić. To 70zł na rodzinę to jak czytam takie dobrodziejstwo na leki, pszczoły i matki na trzy lata? I przez te trzy lata mogę dostać refundacje 700zł (10 pni) na zakupy matek i czy też reprodukcyjnych? Uważam, że wszelkie działające na zdrowych zasadach stowarzyszenia (w tym pszczelarzy) są jak najbardziej potrzebne i takowe trzeba wspierać. A że nie wszystkie takie są to już inna sprawa. Ubezpieczenie 10 rodzin to prawie tyle co składka w SPP Polanka, więc nawet patrząc poprzez tylko to, to warto.
 6. Strzezymir

  Uwaga beneficjenci!

  Mam pytania związane z refundacją, a widzę tu treści w tym temacie, więc pozwalam sobie zadać je tutaj, aby nie zaśmiecać forum. Zamierzam przystąpić do SPP Polanka w przyszłym roku z początkiem sezonu, nie ukrywam też z powodu refundacji z których nigdy wcześniej nie korzystałem. Czy aby skorzystać z refundacji zakupu uli czy też matek w 2021 roku, to powinienem deklaracje (+ oczywiście wpisowe/składka), jednak złożyć teraz? Czy jest jeszcze możliwość otrzymania refundacji zakupu uli w 2020 roku? Jestem początkującym pszczelarzem, pszczoła Buckfast, obecnie 10 rodzin na ulach wlkp, z wpisem do rejestru powiatowego lekarza weterynarii. Zaczynałem na starszych ulach, wymieniłem już połowę na nowe, od dennicy po daszek i tak zastanawiam się nad możliwością starania się o refundacji zakupu/wymiany pozostałych. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
 • Dodaj nową pozycję...