Skocz do zawartości

choper1988

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez choper1988

 1. Witam, Czy ktoś z was słyszał o organizowanych wyjazdach na praktyki / szkolenia do pasiek w Niemczech lub Francji albo do innego europejskiego kraju?
 2. choper1988

  Odchody na wylotakch

  Niestety po oblocie sytuacja wyglada gorzej
 3. Witam, Czy mieliście okazje wywozić pszczoły na plantacje wierzby energetycznej?
 4. choper1988

  Odchody na wylotakch

  Dennica nie jest całkowicie osiatkowana. Na środku ma wentylację mniej więcej 8 cm x 20 cm.
 5. choper1988

  Odchody na wylotakch

  Pszczoły były karmione syropem Holger Food
 6. Dziękuję za odpowiedź, roztwór się sprawdza. Stosuję do tego na sam koniec Virkon.
 7. Witajcie, Dzisiaj podczas obchodu na pasiece zauważyłem w kilku ulach plamy odchodów na wylotkach. Czy to już powód do zmartwień? Mam na myśli objawy nosemozy, czy może normalne zachowanie?
 8. Jakie macie doświadczenia z czyszczeniem elementów ula ze styropianu? czy używacie myjek parowych czy czegoś innego? Jeżeli myjek parowych to jakich i z jakimi środkami łączycie wodę?
 9. Dzień dobry, Czy korzystał ktoś z was z usług niemieckich trutowisk? Jeżeli tak, to proszę o info jakie to było trutowisko, jakie warunki należy spełnić oraz jaki jest koszt usługi. Mogą być też odnośniki do stron trutowisk. Pozdrawiam
 10. Dzień dobry, Chciałbym produkować odklady pszczele oraz matki użytkowe. Czy ktoś wie jakie wymagania musi spełnić taka pasieka? W nomenklaturze jest to pasieka reprodukcyjna / hodowlana, a pasieka zarodową to taka która w której jest doskonalony materiał genetyczny.
 11. choper1988

  Miody z dodatkami

  Drodzy, Mam pytanie odnośnie strony formalnej produkcji miodów z dodatkami np. owoców. Czy do produkcji takich miodów wystarczy rejestracja RHD czy jest konieczne jakieś inne zgłoszenie / zezwolenie? Pozdrawiam
×
×
 • Dodaj nową pozycję...