Skocz do zawartości

zummog

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Przynależność
    NIE
  • Zgoda
    Tak

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Też tak myślę i robię delikatny wgląd w cieplejszy dzień, podczas zimowli. Gdy jest to chwilka, pszczoły nic sobie z tego nie robią. Kto ma beleczki to już gorzej i nie polecam. Ale co by to w przedstawionej sytuacji pomogło?
  2. @wwasyl 59 pisze "Dałem osyp do badania nic nie stwierdzono ( mówimy o chorobach) ." Ten wpis, to swego rodzaju test dla pszczelarzy. Moim zdaniem, negatywny wynik przeprowadzonego badania w kierunku warozy czy nozema, wcale nie świadczy że pszczoły były zdrowe. Są jeszcze między innymi choroby wirusowe, które także osłabiają żywotność pszczół.
  3. zummog

    Covid i miód

    Powszechnie znane są właściwości odkażające alkoholu stosowane na zewnątrz, spożywanie już nie koniecznie. Znałem osoby pijące notorycznie, nie wyszło im to na dobre. Spokojnie mogę polecić za to, jako wypełniacz, naturalny, zdrowy sok z Czarnej porzeczki. Myślę że spokojnie mogę polecić taką kurację, również w nawiązaniu do posta _baru. Sok nie ze sklepu, tylko domowej roboty z sokownika parowego, owoce łatwo dostępne jeszcze trwa sezon. Czarna porzeczka ma między innymi dobroczynny wpływ na krążenie, warto zapoznać się z właściwościami tych owoców. Polecam z własnego doświadczenia, też mam różne dolegliwości, mnie pomaga. Warto spróbować.
  4. zummog

    Covid i miód

    Gdy nam coś dokucza lub szwankuje zdrowie często szukamy różnych specyfików, byle pomogło. Czy szacowny kolega próbował leczenia melityną? jest w zasięgu pszczelarza. Dla nieuczulonych, stosowanie jadu pszczelego wywiera szereg pozytywnych skutków, oczywiście wszystko trzeba robić z rozsądkiem i pod kontrolą. Zdrowia dla córki życzę. Coś takiego przeczytałem. https://pszczoly.eu/jad-pszczeli-leczenie-jadem-pszczelim-apitoksynoterapia-pszczoly-eu/
  5. zummog

    Dopłata do ula

    W tym tygodniu otrzymałem decyzję z powiatowego biura ARiMR o przyznaniu dopłaty. Wpłaty na konto jak do tej pory, jeszcze nie było. To faktycznie expresowe tempo wypłaty środków(jak podaje Dzika_Kaczka), w porównaniu z dopłatami rolniczymi, gdzie od złożenia wniosków czeka się na przelew około pół roku. Ale skala beneficjentów dopłat do ula nieporównanie mniejsza.
  6. zummog

    Dopłaty do dopłat.

    Wpisem tym, nie mam zamiaru polemizować z szacownymi dyskutantami, gdzie widzę sporo racji. Napiszę krótko jak ja widzę sprawę dopłat. Otóż nie raz podnosi się sprawę, importu i sprzedaży miodów bezcłowych. Każde normalne państwo dba o swoich obywateli, więc wsparcie finansowe uznaję między innymi jako formę rekompensaty za utracone dobra. Czy chcemy, czy nie w takiej rzeczywistości funkcjonujemy. Skoro wiele dziedzin gospodarki jest dotowanych, uważam że lepiej jest mieć kawałek z tego "tortu do podziału".
  7. Stawki dopłat bezpośrednich są łatwo dostępne. Z tego co się orientuję, jest to "płatność za zazielenienie" i stawka za hektar ok.323zł. w 2020r. Ugory z roślinami miododajnymi (co najmniej dwa gatunki), jako jedna z trzech praktyk , dla rolników zobowiązanych do utrzymania obszarów proekologicznych EFA.link: www.gov.pl/web/rolnictwo/platnosc-za-zazielenienie2 Przydały by się lepsze zachęty do tworzenia przez rolników, bazy pożytkowej dla naszych pszczół.
  8. zummog

    Nie mogę się zalogować

    Wszyscy podlegający Powszechnemu Spisowi Rolnemu, otrzymali od GUS pismo z numerem gospodarstwa dla potrzeb spisu. Jest tam również numer telefonu infolinii gdzie można uzyskać informację w tym temacie. Ze swojej strony dodam, jeśli to może pomóc , że nie każda wyszukiwarka internetowa obsługuje poprawnie niektóre strony, można spróbować zmienić wyszukiwarkę. Pszczelarze są chętni do pomocy, więc życzę rozwiązania problemu i pozdrawiam Pana.
  9. Także i ja się uczę, często na własnych błędach. Aby stosować jak najmniej chemii do uli, która też osłabia pszczoły, leczenie należy przeprowadzić w okresie bezczerwiowym, są rożne sposoby aby to osiągnąć,wtedy znacząco poprawi się skuteczność walki z warrozą, sprawcą wielu pochodnych chorób. Odpowieź udzielona przez "Daro" jako szkic jak najbardziej merytoryczna, tylko wypełnić treścią. Powodzenia "RobiBobson".
  10. zummog

    Dopłata na zapylanie

    Polski Związek Pszczelarski czyni jak mniemam, pierwszy krok na ścieżce do ekwiwalentu za zapylanie. Podoba mi się także argumentacja prezydenta PZP pana Dylona, użyta we wniosku do ministra środowiska o potrzebie wprowadzenia takiej dopłaty.Czy są szanse na tę forme wsparcia pszczelarstwa i czy wszyscy z niej będą zadowoleni ? link do strony gdzie znalazłem informację https://www.kalendarzrolnikow.pl/8647/czy-beda-doplaty-na-zapylanie
  11. A przepraszam , czy może powstała już lista wspólnych postulatów(jeśli takie można stworzyć- rozbieżność poglądów), bo jakoś słabo jestem zorientowany w tym temacie..? Może nie każdy pojedzie pikietować, ale zarzucić skrzynki mailowe osób z gremiów ustawodawczych z głosem poparcia dla oczekiwań pszczelarzy to żaden wysiłek, chętnych chyba nie braknie. Samych Polankowiczów jest wielu, a brać pszczelarska nie mała.
  12. Pan Atena pisał >Od 4.06. będzie trwał Spis Rolny.< Otóż nie jest to żadna wielka dezinformacja co najwyżej lapsus słowny.Natrafiłem na taką informację ale pod nazwą- Badanie statystyczne w rolnictwie https://www.farmer.pl/fakty/od-1-czerwca-gus-bedzie-liczyl-poglowie-zwierzat-w-polsce,95824.html .Panu Atenie zwracam honor, idąc dobrym przykładem sam bije się w piersi, też mi czasem brak precyzji w wypowiedzi, a jeśli co nie tak to wybaczcie i poprawcie. Co zaś się tyczy Powszechnego spisu rolnego, planowanego na wrzesień bieżącego roku, jak dobrze zrozumiałem zapisy, to informacje z rejestru pasiek przekazywane są do GUS także przez Powiatowych lekarzy weterynarii, więc wszyscy widniejący na liście PLW będą spisani. A swoją drogą ciekawy jestem czy takie dane są aktualizowane i w jaki sposób?Czy to prawdziwy obraz pszczelarstwa w Polsce.
  13. Według informacji podanych przez GUS objęte będą spisem- zwierzęta gospodarskie, tj. stan liczebności i strukturę pogłowia zwierząt gospodarskich poszczególnych gatunków, tj. bydła według grup wiekowo-użytkowych, trzody chlewnej według grup wagowo-użytkowych, owiec, kóz, koni, królików, pozostałych zwierząt futerkowych, zwierząt łownych utrzymywanych w gospodarstwie rolnym dla pozyskania mięsa, pni pszczelich oraz drobiu z podziałem na gatunki. https://rolny.spis.gov.pl/
  14. Toć to Panie kołchoz..., ciekawe jak w takich warunkach przestrzegają warunków bioasekuracji?oczywiście u pszczół - musi być na wysokim poziomie,albo nie ma chorób. Bardzo interesujące informacje z podróży.
  15. Także i ja wysłuchałem konferencji u ministra w Dzień Pszczoły padło wiele słów doceniających wartość tego owada i pracę pszczelarzy. Było też o funduszach, oby były dzielone sprawiedliwie,dla wszystkich a nie tylko dla określonych grup, oczywiście dla dobra pszczół.Można powiedzieć że Polanka w swoim zakresie już coś robi, umożliwiając zakup tanich leków nawet dla niezrzeszonych.Ochrona pszczół jest rzeczywiście we wspólnym interesie nas wszystkich.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...