Skocz do zawartości

Bogust

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Tak
 1. Bogust

  Woskomat WAXO

  Uważam to za błędne podejście. Pszczelarz kupując węzę powinien pod tą nazwą dostać produkt spełniający normy, pozwalające włożyć go bez obaw do ula. Nie jest rolą pszczelarza badanie wosku/węzy, tak jak nie jest rolą kierowcy badanie paliwa tankowanego na stacji. Tu główną rolę musi spełnić ustawodawca i organy kontrolne aby węza była węzą. To dla kogo jest to ustrojstwo? Dla pszczelarza to zdecydowanie za drogo, Dużo taniej kupić walce i autoklaw. Dla koła 100-osobowego to 5-letni budżet, więc też odpada. Ponadto koła nie posiadają przeważnie siedzib, więc nawet niema gdzie tego trzymać. Pozostaje kilku, może kilkunastu producentów węzy których byłoby na to stać, ale im nie zależy. Kto jest potencjalnym nabywcą WAXO???
 2. Bogust

  Kiedy rójki?

  U mnie rok rojliwy ponad przeciętną.Kulminacja nastrojów rojowych 2-3 tydzień maja. Teraz już spokój.
 3. U mnie rok rojliwy ponad przeciętną. Kulminacja 2-3 tydzień maja. Teraz już spokój

 4. Bogust

  Miód z miodu

  W ramach RHD sprzedajemy " Zgodnie z wyjaśnieniem zawartym na stronie GIW https://www.wetgiw.gov.pl/handel-eksport-import/produkty-zlozone Czyli miód z dodatkiem owoców liofilizowanych pozostaje nieprzetworzonym produktem pszczelim i może być zbywany w ramach RHD Czy ziołomiód jest nieprzetworzonym produktem pszczelim, czy też przetworzonym produktem cukierniczym, a do jego przetwarzania wykorzystuje się pszczołę miodną pozostawiam pod znakiem zapytania
 5. Bogust

  Dopłata do ula

  Prawdopodobnie chodzi o podniesienie stawki z 70zł do 100zł x ilość rodzin pszczelich.
 6. Bogust

  Polski wosk i polska węza

  Proszę napisz jaki był koszt przesyłki. W tej chwili to 125$ czyli prawie 470zł, walce prawie 850zł łącznie1320. Czy w Polsce ktoś tym handluje
 7. W moim arkuszu z aliexpressa dna komórek są prawidłowe, ale ścianki dość wysokie. Co jest większym problemem? dna czy ścianki?
 8. Czy nie można jako modelu wykorzystać plastikowej węzy?
 9. Bogust

  Woskomat WAXO

  To pytanie i kilka innych padło na wykładzie profesora w Boguchwale. Oto odpowiedzi: Czas pomiaru ok. 0,5 h Urządzenie posiada o ile dobrze pamiętam 9 czujników. Do badania urządzenie rozpuszcza wosk, więc posiada też grzałkę/grzałki Urządzenie będzie mogło być zasilane z baterii/akumulatorów. Jest możliwość zmniejszenia gabarytów urządzenia. Koszt badania nie kosztuje, nie licząc zasilania Koszt urządzenia to kilka/kilkanaście badań w Puławach ( Odpowiedź dość wymijająca. Kilka/kilkanaście x 300zł, to przypuszczalnie coś powyżej 3000zł, czyli raczej nie na kieszeń pszczelarza amatora)
 10. Bogust

  A tymczasem w PZP...

  Prawdopodobnie jest znacznie gorzej. Rozmawiałem z kilkoma kolegami. Rodziny przeżyły, ale ich siła pozostawia wiele do życzenia. Na rzepak to trzeba łączyć po trzy do kupy. Nie wiem czy takie "odkłady jednoramkowe" można uznawać za przezimowaną rodzinę
 11. Bogust

  A tymczasem w PZP...

  Dodatkowo w KRS pisze że zgodnie z paragrafem 21 statutu: 1 do reprezentowania związku upoważnieni są... W przedstawionym statucie jest to paragraf 24
 12. Bogust

  A tymczasem w PZP...

  Kolego robinhuud obawiam się, że jest to ta wersja statutu o której pisze pani Pietkiewicz. W KRS jednak brakuje pkt3, a wcześniej był.
 13. Bogust

  List otwarty

  Bardzo słuszna uwaga. zamiast "Możliwe niedoleczenie na czas warozy i nosemozy...". Powinno się znaleźć " Brak dostępu do leków stosowanych w innych krajach Unii. Tym bardziej, że na nosemozy nie mamy dostępu do żadnych leków, a jedynie do "suplementów i ziółek".
 14. Bogust

  A tymczasem w PZP...

  Ten pan nazywa się Marek Barzyk. Bożyka prezydent może nie znać.
 15. Bogust

  Zasady dofinansowania

  Napisz z jakiego dokumentu pochodzi ten cytat. We wniosku WZP Rzeszów do którego załączyłem link nie ma mowy o fakturach RR.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...