Skocz do zawartości

Bogust

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Tak
 1. W moim arkuszu z aliexpressa dna komórek są prawidłowe, ale ścianki dość wysokie. Co jest większym problemem? dna czy ścianki?
 2. Czy nie można jako modelu wykorzystać plastikowej węzy?
 3. Bogust

  Woskomat WAXO

  To pytanie i kilka innych padło na wykładzie profesora w Boguchwale. Oto odpowiedzi: Czas pomiaru ok. 0,5 h Urządzenie posiada o ile dobrze pamiętam 9 czujników. Do badania urządzenie rozpuszcza wosk, więc posiada też grzałkę/grzałki Urządzenie będzie mogło być zasilane z baterii/akumulatorów. Jest możliwość zmniejszenia gabarytów urządzenia. Koszt badania nie kosztuje, nie licząc zasilania Koszt urządzenia to kilka/kilkanaście badań w Puławach ( Odpowiedź dość wymijająca. Kilka/kilkanaście x 300zł, to przypuszczalnie coś powyżej 3000zł, czyli raczej nie na kieszeń pszczelarza amatora)
 4. Bogust

  A tymczasem w PZP...

  Prawdopodobnie jest znacznie gorzej. Rozmawiałem z kilkoma kolegami. Rodziny przeżyły, ale ich siła pozostawia wiele do życzenia. Na rzepak to trzeba łączyć po trzy do kupy. Nie wiem czy takie "odkłady jednoramkowe" można uznawać za przezimowaną rodzinę
 5. Bogust

  A tymczasem w PZP...

  Dodatkowo w KRS pisze że zgodnie z paragrafem 21 statutu: 1 do reprezentowania związku upoważnieni są... W przedstawionym statucie jest to paragraf 24
 6. Bogust

  A tymczasem w PZP...

  Kolego robinhuud obawiam się, że jest to ta wersja statutu o której pisze pani Pietkiewicz. W KRS jednak brakuje pkt3, a wcześniej był.
 7. Bogust

  List otwarty

  Bardzo słuszna uwaga. zamiast "Możliwe niedoleczenie na czas warozy i nosemozy...". Powinno się znaleźć " Brak dostępu do leków stosowanych w innych krajach Unii. Tym bardziej, że na nosemozy nie mamy dostępu do żadnych leków, a jedynie do "suplementów i ziółek".
 8. Bogust

  A tymczasem w PZP...

  Ten pan nazywa się Marek Barzyk. Bożyka prezydent może nie znać.
 9. Bogust

  Zasady dofinansowania

  Napisz z jakiego dokumentu pochodzi ten cytat. We wniosku WZP Rzeszów do którego załączyłem link nie ma mowy o fakturach RR.
 10. Bogust

  Zasady dofinansowania

  Witam Jestem pszczelarzem z podkarpacia. Na stronie WZP Rzeszów widnieje formularz zapotrzebowania na sprzęt. W formularzu należy wpisać nr RHD lub SB, natomiast na stronie 2 w podstawowych wymaganiach uczestnictwa w programie jest zapis: "O refundację kosztów za zakupiony sprzęt mogą ubiegać się jedynie producenci produktów pszczelich umieszczający na rynku te produkty w ramach rolniczego handlu detalicznego lub sprzedaży bezpośredniej, posiadający weterynaryjny numer identyfikacyjny lub wpis do rejestru Powiatowego Lekarza Weterynarii, którzy posiadają co najmniej 10 rodzin pszczelich, (za które opłacona była składka do Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie do dnia 30.09.2019r.),pod warunkiem, że nie będą się oni ubiegali o dofinansowanie w ramach innych programów." Prezes WZP Rzeszów, a zarazem Prezydent PZP świadomie wprowadza pszczelarzy w błąd, czy jednak taka jest interpretacja WARUNKÓW UDZIAŁU W MECHANIZMIE "WSPARCIE RYNKU PRODUKTÓW PSZCZELICH" NA LATA 2020-2022"? http://www.wzp.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2019/09/Zam%C3%B3wienie-na-sprz%C4%99t-Formularz-zapotrzebowania.pdf
×
×
 • Dodaj nową pozycję...