Skocz do zawartości

Asper

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.pasiekaradosna.pl/
 • Dane do pasieki
  Białystok

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Lokalizacja
  Białystok
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Tak

Ostatnie wizyty

94 wyświetleń profilu
 1. https://www.pedropol.pl/sloiki/sloiki
 2. Tak, Moderatorzy są potrzebni! Moderator mając do dyspozycji klarowne zasady zdefiniowane w regulaminie forum, musi interweniować. Obserwuję co jakiś czas taką sytuację, że jak jest jakiś wątek merytoryczny, to niektórzy użytkownicy z finezją w tym wątku odbywają osobiste wycieczki, prowokują do utarczek, piszą nie na temat, nabijają puste posty i w końcu ZAPYCHAJĄ zbędnymi w tym miejscu wpisami wątek i forum. Jeżeli, ktoś chciałby zaczerpnąć wiedzy z takiego wątku czy wypowiedzieć się musi przekopać się przez stertę śmieci, i tu szacunek dla Moderatora(ów) forum, gdyż wiem, że jest to bardzo żmudna i niewdzięczna praca. W pierwszej kolejności warto by zastanowić się nad formą-kierunkiem-celem działania, wizją forum. Merytorycznie obecnie mamy groch z kapustą.
 3. Asper

  Nowa etykieta na miód

  Każdy sobie taki kod https://pl.wikipedia.org/wiki/EAN musi zamówić, chyba że Polanka będzie uczestnikiem systemu GS1 🙂 https://www.gs1pl.org/zamow-kod-kreskowy Patrz cennik: https://www.gs1pl.org/kontakt/publikacje-i-wytyczne/regulaminy-i-formularze/341-ogolne-warunki-uczestnictwa-od-2019-r/file
 4. Asper

  Sterownik do autoklawu

  Ale w tej cenie to jest sam regulator temperatury, a nie całe urządzenie 146,37 (regulator temperatury) + 35,67 obudowa + jeden czujnik 54,12 czujnik NTC-5k-T117-2 daje 236,16zł bez dodatkowego oprzyrządowania typu gniazdo zasilające + kosztów wysyłki
 5. Asper

  Sterownik do autoklawu

  121°C przy ciśnieniu 0,1 MPa w ciągu 30 minut https://www.miesiecznik-pszczelarstwo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=41:jeszcze-troch-o-wykrywaniu-i-zwalczaniu-zgnilca-amerykaskiego-pszczo-52011&catid=4:rok-2011&Itemid=6
 6. Asper

  Sterownik do autoklawu

  A gdzie? Możesz podać linka?
 7. Asper

  Sterownik do autoklawu

  Ponieważ jest to wątek techniczny proszę o powstrzymanie się z wypowiedziami nie związanymi z tematem. Rynek węzy każdy wie jaki jest. Nie chcąc po raz kolejny kupować produktów węzopodobnych zakupiłem autoklaw by w tym sezonie mieć węzę z własnego wosku. W Bukowinie Tatrzańskiej zachęcono mnie by się podzielić z Wami prostym rozwiązaniem technicznym sterownika do autoklawu. Sterownik ten też może służyć do utrzymywania, bez przegrzewania, wosku w fazie płynnej przy produkcji węzy. Może też z powodzeniem posłużyć do sterowania grzałki cieplarki do wychowu matek. Nie chcąc wydawać fortuny na "fabryczny" sterownik wykonałem sterownik samodzielnie korzystając z dostępnych podzespołów i mikrokontrolera. Mam autoklaw 18L z grzałką elektryczną i zapotrzebowaniem na moc 2000W. Koszt podzespołów i drobiazgów wraz z kosztami przesyłek wyniósł mnie niecałe 105zł i to z dwoma czujnikami NTC. Podstawowe cechy: - zakres wysterowania temperatury do 120 st. C - ustawienie histerezy (co ile stopni będzie załączane grzanie) - zasilanie 230V - odłączany czujnik NTC 10K na wtykach bananowych - obciążalność 10A - włącznik zasilania kontrolera (zielony) - włącznik zasilania grzałki (czerwony) Urządzenie może wysterować temperaturę maksymalnie do 120 st. C, a więc brakuje nieco do prawidłowej sterylizacji, co koryguję opcją kalibracji czujnika NTC obniżając temperaturę faktycznie mierzoną. Sam pomiar temperatury jest dokładny do 0.2 stopnia w zależności od użytego czujnika NTC. Porównywałem wskazania ze wskazaniami Testo 608-H2, który ma dokładność na poziomie 2-3% Podłączenie czujnika temperatury zrealizowałem na dwóch wtykach bananowych (łatwe w użyciu, niska impedancja), gdyż będę dzięki temu mógł wykorzystać sterownik do różnych zadań. Zasilanie doprowadzam kablem IEC C13 (16A) jak np. do komputera PC, zasilanie wyprowadzam na gniazdo. Zdecydowałem się na podwójny włącznik, chcąc mieć bezpośrednią kontrolę nad włączeniem/wyłączeniem grzałki. Sam pomiar temperatury na autoklawie jest realizowany poprzez czujnik przyklejony do ścianki.
 8. Na pozycjonowanie w wyszukiwarkach wpływa też to, czy strona ma uruchomiony certyfikat SSL czy nie. Na obecną chwilę nie ma ... a można uruchomic choćby darmowy Let's encrypt (dostępny w hostingu też za darmo)
 9. Asper

  Pomoc koleżeńska

  Poszukaj drukarni cyfrowej, chyba że to duuża ilość. Takie drukarnie oferują druk np. z jpg, pdf bez rozbarwień do CMYK. Sami to zrobią na maszynie.
 10. Ja bym się bliżej przyjrzał co jest w zapytaniach z "Wyszukiwania", bo wątpliwe by naraz ruch ten generowali zwykli internauci.
 11. Choćby dane kont użytkowników, które można później wykorzystać do niecnych celów. W logach warto sprawdzić na jaki adres idzie najwięcej wywołań, i nie muszą iść z tego samego IP. Skoro mechanizm logowania opiera się na: login (znany nick na forum) + hasło to może to być początek badania podatności i być może warto to by to zmienić na np. mail + hasło
 12. Co z sankcji gdy nie jest realizowana? Kto jest to w stanie sprawdzić? A kupując wysyłkowo przecież widzę te wszystkie żółte tablice i kurier też widzi. Czyż nie? Jadąc do Grójca stoi tablica 200 x150cm albo i większa , jadąc do Krakowa od strony Wzgórz Krzesławickich stoi tabliczka 30x15cm, której prawie nie zauważyłem. Czyli co? Nie rozumiem.
 13. @Pszczółka Agata Narzędzia są potrzebne, aby informacja publiczna zaistniała publicznie. Czy świadomy istnienia takich narzędzi pszczelarz zignoruje informację tam zawartą to sprawa jego decyzji. Ale ja mając jasną informację gdzie w danym rejonie występuje patogen nie kupuję z tego terenu odkładów, rodzin, matek, używanych uli itd., nie jadę z pasieką na ten teren, ba nie planuję tam przejazdu.
 14. Asper

  Jesienne spotkanie SPP Polanka

  Bardzo dziękuję wszystkim za fantastyczną atmosferę, było wielką przyjemnością poznać Was Polankowiczów osobiście
 15. Asper

  Jesienne spotkanie SPP Polanka

  Przepraszam, że może zadaję trywialne pytanie, ale czy jest przewidziany jakiś plan na czwartek (skoro można przyjechać już w czwartek), godziny poranne piątek i poniedziałek (skoro możemy zostać) ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...