Skocz do zawartości

roburus

Moderator
 • Liczba zawartości

  146
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez roburus

 1. WAXO - jest urządzeniem przy pomocy, którego można określić z dość sporym prawdopodobieństwem, że do wosku dodano substancje, które w wosku znaleźć się nie powinny (np. parafina). Jednak nie można przy pomocy określić dokładnie składu chemicznego tegoż wosku. Samo wykrycie substancji niepożądanych w wosku w krótkim czasie jest bardzo dużym osiągnięciem i sukcesem!
 2. Jest gorzej niż napisałeś. Do napisania tego tekstu namówił mnie Jokaz Zostałem poproszony przez Prezesa Marcina Kruszewskiego abym uczestniczył w sejmowej komisji rolnictwa ds. pszczół i reprezentował Stowarzyszenie w Sejmie. Zostałem wyposażony w stanowisko stowarzyszenia w tej sprawie, które przedstawiłam przy zebranych. Na spotkanie przybył Janusz Kowalski v-ce minister ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który zapowiedział, że nie ma obecnie wystarczająco dużo czasu i proponuje dokończenie rozmów w Ministerstwie o godzinie 14-stej. .Praktycznie wszyscy przedstawiciele pszczelarstwa, udali się na to spotkanie z Panem Ministrem ,nie drążąc tematu dopłat na komisji w sejmie. Jakież było nasze zdziwienie gdy minister na spotkaniu się nie pojawił. Przez 1,5 godziny w oczekiwaniu na ministra, rozmawialiśmy z przedstawicielem ministerstwa i AMiRR. Dowiedzieliśmy się, że wszystko było ustalone w konsultacjach. Nikt z Zarządu SPP "Polanka" nie słyszał o takich konsultacjach. Proponuję o wystąpienie do ministerstwa z pytaniem w ramach informacji publicznej, kiedy były te konsultacje i kto w nich uczestniczył. Jedna z posłanek na komisji w sejmie poinformowała, że widziała Pana Prezydenta Tadeusza Dylona gdy wychodził z ministerialnych salonów. Dowiedziałem się również, że aby uzyskać dopłaty do leków należy AMiRR zarejestrować się i posiadać konto w banku, inaczej nie ma możliwości uzyskania dopłaty. (Przypominam, że 50% pszczelarzy w kraju ukończyło 60 lat, a 20% 70lat) Były podawane plany i terminy, ale na dzień dzisiejszy nie ma ustawy i nie wszystko wiadomo.
 3. roburus

  Kącik majsterkowicza.

  Masz rację. Trzeba poprawić !
 4. roburus

  Kącik majsterkowicza.

  Pozazdrościłem koledze Robinhuud- owii postanowiłem również się pobawić z walcami. To są próby ale mają potencjał. Dwie drukarki dwie jakości. Drukarka filamentowa i druk w żywicy.
 5. roburus

  Pytania do Zarządu

  Po pierwsze: Aby zmienić cokolwiek w statucie, należy zrobić Walne Zebranie na którym to zebraniu można uchwalić zmianę sposobu głosowania. Przypomnę, że gdy posłowie mieli przejść na zdalne głosowanie, musieli zebrać się w sali obrad aby przegłosować tą ustawę. W tym przypadku jest podobnie. Po drugie: musiałby powstać pewien system umożliwiający głosowanie członkom i tylko członkom Stowarzyszenia. A to już nie jest takie proste.
 6. Na początku września zostaną zamieszczone tablice do zamówień na refundację 2021. W ramach refundacji, jak w poprzednich latach będą: Zwalczanie varroa, pasieka wędrowna, sprzęt, zakup pszczół. Korzystanie z dopłat tylko w ramach jednej organizacji. Prosimy osoby będące członkami naszego Stowarzyszenia, chcącymi korzystać z dopłat w ramach innych organizacji o zgłaszanie tego faktu w celu wykreślenia z załącznika przekazywanego do KOWR. Osoby, które zgłoszą się na zakup leków a nie będące członkami naszego Stowarzyszenia, będą dopisane do załącznika przekazanego do KOWR. W tym roku zostanie wysłana automatycznie odpowiedź o złożonym zamówieniu, po podaniu adresu e-mail. Sprzęt:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScavGmYEwuydarVPtt-3cO1i6yuV9uSmuA5MERJqB_hDqJ23w/viewformLeki:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScQB9JeVQRQXhvf-hFdTLWPr4sNfZbWFmhuZYtnOSvVTnqtXw/viewformPasieka wędrowna:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBLYlNv8UsZd3WUicYRxV13sYiL0IlHrCaBUlKizvRg4u2pw/viewformPszczoły:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedkH6tyjco0AxZ0CUqUXJ2Ze9SrQ6OHrgZ5nKtnf-jeDJoqw/viewform
 7. roburus

  Plakat dot. oprysków

  Co jakiś czas wieszam taki plakat w gminie i na tablicy sołtysa. Trzeba wydrukować i odnowić informacje, tamta już wyblakłą.
 8. roburus

  Refundacje 2019/2020

  W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi umów, informuję, że czekamy na odesłanie podpisanych umów przez KOWR
 9. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Że zgadzam się z Twoją wypowiedzią.
 10. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Jak zwykle w temacie.
 11. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  To nic nie znaczy!
 12. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Ostatni raz. Jak widać na podstawie tej definicji wszystko jest jasne, ale ja od początku o tym mówię, więc w czym problem? Otóż w tym aby konsument o tym też o tym wiedział.
 13. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  To ustosunkuję się do definicji ustawowej. I to jest to o czym piszę od początku. Brak świadomości konsumentów powoduje mylenie pojęć. Nie twierdzę, że ziołomiód to zło jak i nie twierdzę, że moje pszczoły będą go produkowały. Nie jestem zwolennikiem ziołomiodów, choć pszczołom na zimę dodaję ziół do pokarmu zimowego. Ale jak widać problem jest i to nie mały, zarówno dla tych co produkują miód jak i tych co produkują "ziołomiód". Ważna aby taka informacja dotarła do konsumenta. Jeśli producent "ziołomiodów" napisze na etykiecie czym jest jego produkt, bo jeśli chodzi o miód to jest jasna definicja. Następna odpowiedź z mojej strony w sprawie po opublikowaniu odpowiedzi. Panie Kolego,
 14. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Z której ustawy wyjęto tą definicję ?
 15. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Proszę mi przedstawić oficjalną definicję ziołomiodu to się do niej ustosunkuję.
 16. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Zarząd che aby była świadomość kupującego, co wyraziłem w pierwszym wpisie i że takiej świadomości nie ma i chcę wskazać różnice między tymi produktami aby konsument wiedział co to jest miód a co to ziołomiód.
 17. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Ja bym raczej zapytał, jakimi kryteriami się posługiwano wpisując ten produkt na listę produktów regionalnych. Może było jakieś uzasadnienie? A dlaczego Zarząd Polanki miałby się do tego ustosunkować? Czy produkt został wpisany na wniosek tego Zarządu, czy ktoś się z nami konsultował? A odwracając pytanie czemu nie protestowałeś przy wpisywaniu tego produktu na listę produktów regionalnych?
 18. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Oczywiście, Zarząd powinien udawać, że tematu nie ma, a niestety jest i jest potrzeba uświadamiania, czego dowodem jest prowadząca wykład nad sposobem oznakowania produktów. Nie jest osobą przypadkową a w przeszłości prowadzącą kontrole żywności i sposobów jej oznakowania (szkoda Elu, że Ciebie tam nie było). A gdzie tacy jak Ona mają szukać odpowiedzi. Wciąż powtarzam, że temat jest ważny i należy pokazać różnice a nie dyskutować nad legalnością.
 19. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Wydaje się, że na ten temat powinno mówić się więcej, a mój post wynikał z ostatniego wykładu z Jedlni, jak już wcześniej pisałem. Chciałbym tym tematem uświadomić, co osoby nie związane z pszczelarstwem wiedzą o miodach i ziołomiodach. Nie mam wątpliwości, że w tym gronie jak i pszczelarze w Jedlni wiedzą czym jest miód i jak jest pozyskiwany a czym jest ziołomiód i jakie są między nimi różnice. Otóż nie jest dobrze gdy zdecydowana większość konsumentów nie rozróżnia tych produktów. Dlatego warto o tym mówić, bo pszczelarz pozyskujący miód nie mówi konsumentowi czym jest ziołomiód bo nie ma takiego produktu a producent ziołomiodów nie ma interesu aby mówić o sposobie jego pozyskiwania bo może zrazić kupującego. Dlatego warto o tym mówić aby świadomość była większa dla tych, którzy nie są związani z pszczelarstwem. Ziołomiód i miód są różnymi produktami, choć wytwarzają je pszczoły i nazwy są podobne dlatego warto o tym mówić aby świadomość wśród kupujących byłą większa i mieli możliwość wyboru.
 20. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Nie chciałbym dyskutować nad legalnością ziołomiodu, ale nad tym czym on jest i jak jest informowany jego nabywca tego produktu'. Już wiemy, że niektórzy pszczelarze robią to uczciwie ale jak jest z innymi produkującymi ten specyfik?
 21. roburus

  Nowa etykieta na miód

  Cieszę się, że tak ochoczo zabrałaś się za temat.
 22. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Nie mówimy tu o potrzebach klientów a rzetelnym ich informowaniu co jest co. Tak jak to napisałeś.
 23. Oficjalne już warunki zamówienia: - cena znaczka - 10 zł/szt. - koszt przesyłki - 6 zł - zamówienia od 3 szt. w górę = przesyłka darmowa Zapłata na konto Polankowe a potem Cytat: zrzut potwierdzenia wpłaty na kaligula9@gmail.com wraz z adresem wysyłki . Znaczki są na prawdę super zdjęcie nie oddaje tego.
 24. roburus

  Wracając do "ziołomiodów"

  Proponuję nie przywoływać tego wątku, za mało merytorycznych wpisów. Lepiej skupić się na wytłumaczeniu na czym polega różnica.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...