Skocz do zawartości

Jaro

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione
 • Lokalizacja
  Zagórz
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Kontakt

 • Dane do pasieki
  Arłamów,Ropienka,Baligród
 1. Po pierwsze: na tym forum plułeś na człowieka który coś tu wnosił, dotąd aż zaczął usuwać swoje wpisy. Po drugie: naucz się czytać i nie przekręcaj cytatów. ps. Anonimowy tu już nie jesteś.
 2. Jaro

  Centrum Zdrowia Pszczół

  Ludzie są różni. Jest Robinhuud- gość na poziomie. I są takie różnej maści oszołomy np marabut, któremu zawsze źle,pyskuje każdemu i zniechęca do polanki kogo może.Tu w tym temacie pyskował do założyciela tematu,zupełnie bez sensu. Dziwię się administracji forum że pozwala na takie praktyki. Kiedyś to była Organizacja Pszczelarska, teraz tylko organizacja.
 3. Niczego nie sugeruję . Rozróżnij bakterie a przetrwalniki.tylko tyle. Bakterii nie stwierdzono.
 4. Zakład produkujący węzę podlega nadzorowi PLW, więc Twojego to na pewno zainteresuje.A WLW? no cóż, może rozejdzie się mu po kościach a może dostanie po łapkach WLW nie PLW.
 5. Jaro

  Kawiarenka pytli

  Takie życie.
 6. Dębliński orzeł, a taki niedomyślny... . Jak nie poinformuje to wynik jest ujemny.Jak będzie dodatni to będzie głośno.
 7. Gołym okiem widać że czas świetności organizacji mamy za sobą.Straciliśmy bezpowrotnie zapał do działania. Moim zdaniem Polanka to Pytla, która jak królowa cementuje organizację. Jak Jej braknie to organizacja rozleci się szybko.
 8. Twój PLW, pobierze próbki i zapłaci za nie z ochotą, tylko musisz podejrzewać że... . I wtedy PLW z urzędu będzie musiał wyjaśnić interesujący Cię temat.=nie płać tam gdzie można zrobić badania z urzędu.
 9. Widzę pewną lukę w wyniku badania.Bakteria to forma wegetatywna, której nie będzie w węzie bo zginęła podczas topienia wosku. Problemem są przetrwalniki które wg rozporządzenia(o ile go przeczytały) giną w temp. 121 stopnie pod ciśnieniem 0,1 Mpa w czasie 30 minut. Wynik badania wskazuje że węza jest wolna od bakterii. Robinie sugeruję badanie PCR w tym kierunku.Wynik ujemny potwierdzi skuteczność sterylizacji, wynik dodatni uruchomi lawinę kontroli. http://www.vetpol.org.pl/dmdocuments/ZW-04-2018-05.pdf
 10. Naród mający orła w koronie jako godło , stworzony do wyższych lotów, a tak przybity do ziemi że nie potrafi zjednoczyć się dla dobra sprawy. W pierwszym poście podane są tematy spotkania.Kol. Marcin poprosił o zaproponowanie rozwiązań w poszczególnych tematach a nie o pier....nie od rzeczy. Pozdrawiam
 11. Jeżeli mamy pokazać skalę problemu, to zrzutka na konto Polanki(każdy chyba może dać darowiznę i chyba to legalne) próbki kieruje to badań Polanka i to ona płaci z naszych dobrowolnych darowizn. Przynajmniej tak to widzę, ale może wypowie się ktoś bardziej zorientowany w przepisach.
 12. Węzę trzeba zbadać.Badania krzyżowe sprawdzające wiarygodność badań w zależności od producenta węzy, to świetny pomysł. Może problemem nie są neonikotynoidy tylko węza z parafiną, cerezyną? Płacimy za węzę z wosku pszczelego i taką chcemy otrzymać.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...