Skocz do zawartości

vega

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  603
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez vega

 1. vega

  Zlecę wykonanie

  Stoisko bardzo fajne i praktyczne. Gdybym potrzebował stoiska lekkiego, praktycznego, łatwego do rozstawienia i ładnego właśnie takie bym wybrał. Moje wymagania są nieco inne. Jak wspominałem potrzebuję solidnej/mocnej szafki na kółkach lub na palecie (mam możliwość korzystania z paleciaka na miejscu). W szafce mają być duże szuflady na mocnych szynach, na których będą schowane słoiki z miodem. 6 szuflad każda powinna pomieścić około 20 słoików litrowych. Szuflady muszą być zamykane dodatkowo drzwiami zamykanymi na porządny zamek z kluczem. Do tego dwie szufladki z zamkiem na klucz - bezpośrednio pod ladą. Lada dość duża - ok. 150/160 cm x 70/80 cm. Oprócz tego możliwość łatwego zamontowania i demontowania lekkiego daszku przeciwdeszczowego/przeciwsłonecznego oraz bocznych ścianek z pleksi.
 2. vega

  Koronawirus a pszczelarstwo

  Z tego co mówią to prawidłowa reakcja. Po jednym, dwóch dniach gorączka zniknie a pojawią się przeciwciała wirusa. Mój tato po drugim szczepieniu Pfizerem żle się poczuł po kilkunastu godzinach od zaszczepienia. Po kolejnych 24 godzinach wszystko wróciło do normy. Dodam, że jest osobą dość schorowaną z takimi schorzeniami jak POCHP, niewydolność serca czy cukrzyca. Będzie dobrze. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Mnie szczepienie czeka w poniedziałek.
 3. vega

  Zlecę wykonanie

  Bardzo ładne stoisko. Ja mam możliwość zostawienia swojego "straganu" w zamkniętym pomieszczeniu na targowisku ale do tego potrzebne są kółka. Oprócz tego potrzebuję też zamykanej szafki, najchętniej z dużymi szufladami oraz jedna lub dwie małe (niskie ) szuflady na drobne do wydawania reszty i jakieś papiery typu zeszyt do zapisywania sprzedaży czy ulotki reklamowe. Wolę tez aby stragan nie był składany bo nie ma takiej potrzeby a to dodatkowa czynność. Niemniej stragan bardzo mi się podoba.
 4. Witam pszczelarską brać. Jako że nie mam zdolności w stolarce i nawet docięcie pod kątem prostym dwóch kantówek jest dla mnie wyzwaniem zwracam się z zapytaniem, czy ktoś z Polankowiczów podjął by się zrobienia na zamówienie szafki na kółkach, która będzie pełniła rolę straganu do sprzedaży miodu na targowisku? Bliższe info na priv.
 5. vega

  Kawiarenka pytli

  Wiele można dowiedzieć się o userach czytając ich posty. Tak naprawdę w życiu realnym zapewne połowy tego nie dowiesz się co po przeczytaniu postów z paru dni czy tygodni... Że też chce się Wam tak gadać i gadać, i gadać...
 6. vega

  O ziołomiodach technicznie

  Jestem pewny, że ani zwolennicy ziołomiodów nie przekonają swoich adwersarzy ani na odwrót. Jestem też pewny, że wiele nieprzychylnych komentarzy padnie w tej dyskusji. Jestem też pewny, że nie jest ona potrzebna z powodów wspomnianych wcześniej. Po co więc "drzeć koty" ?
 7. vega

  Suszarka do pyłku

  Też mam Konigin. Bardzo dobra jakość.
 8. Zbyt mądre to to nie jest.
 9. vega

  Sezon 2020

  Na Mazowszu też ulewy - akurat jak zakwitła akacja. Nie dość, że maj był nędzny to jeszcze teraz takie coś.... Ciekawy sezon się zapowiada.
 10. Ha ha ha ha... I co jeszcze? Może pszczoły kazać im znakować? Zielone do miasta w ramach powiększania terenów zielonych? Jakieś argumenty merytoryczne? Bzdury na resorach jakie rzadko się spotyka. Nie ma co się odnosić do takich pomysłów rodem z Sowietów.
 11. Bardzo dziękuję Panu Piotrowi Smiataczowi za bardzo konkretny post w tej jakże ważnej sprawie. Jestem przekonany, że osoby "niedowierzające" lub wręcz mające inne zdanie nie zaakceptują tej informacji i spróbują ją podważyć. Proponuję tym osobom aby podważyły wartość merytoryczną tego postu pokazując inne badania a nie podważając wiarygodność instytutów badawczych, których wyniki badań są inne od oczekiwanych.... Aż tyle i tylko tyle. Do dzieła Panowie krytykujący.
 12. To jest bardzo blisko jednej z moich pasiek (ok. 5 km). Miejsce pod pasiekę wyjątkowo atrakcyjne - pewnie z 1000 lip kilkudziesięcioletnich, mnóstwo akacji, sady, lasy, łąki i pola uprawne. Bez ogromnych monokultur rolnych. Rozmawiałem z właścicielami i to nie pierwsze wytrucie. Zresztą właściciele mają bardzo popularny kanał na YT i są dość medialnymi osobami a pasieki mają bardzo ładne i dobrze prowadzone.
 13. vega

  Kiedy wolno pryskać?

  Robinhood - już w pierwszym zdaniu swojej wypowiedzi włożyłeś w moje usta słowa, których nie wypowiedziałem. To mało przyzwoite. Dlatego wybacz ale nawet nie czytam co dalej napisałeś bo tylko Ty wiesz o co Ci chodzi. Powiem jeszcze raz, możliwe, że odczytasz i zrozumiesz co mówię zanim zechcesz lub nie zechcesz odnieść się do tego. Należy lobbować na rzecz skutecznego egzekwowania przepisów. Specjalnie dla kolegI robinhooda powtórzę - EGZEKWOWANIA. Przypisywanie innym słów, których nie wypowiedzieli to zwykłe draństwo i tak należy tarktować takie posty. Mam nadzieję, że kolega robinhood ma trochę przyzwoitości by wycofać się z tego.
 14. vega

  Kiedy wolno pryskać?

  Uważam, że walka o egzekwowanie przepisów dotyczących oprysków powinna być jednym z najważniejszych zadań Polanki i polankowiczów. W dzisiejszych czasach, czasach "chemicznej" żywności taki cel powinien przyświecać każdemu światłemu pszczelarzowi. Tak naprawdę nawet zwykły działkowiec opryskując bezmyślnie kilka kwitnących drzew może wytruć mnóstwo pszczół i innych owadów. Walka o egzekwowanie przepisów musi być prowadzona. Dzisiaj sadownik czy inny plantator nawet jak wytruje to trzeba mu to udowodnić a jak się zgłasza do PIORINu, że pryska w dzień to nawet nie interesuje ich to. VAT potrafili uszczelnić więc musimy lobbować aby w kwestii oprysków też coś robiono a nie olewano nas.
 15. Etos pszczelarza... pisząc o tym, że go nie ma stwierdzam tylko fakt. Doprecyzowując swoją wypowiedź dodam, że mówiąc tak miałem na myśli to, iż w powszechnej świadomości społecznej jest to pojęcie nie znane lub mało znane.
 16. Etos pszczelarza... O czy mowa? Takiego etosu nie ma już dawno i nie ma co powoływać się na niego. Są jednak ludzie, dla których prawda, czy honor są ważniejsze niż wszystkie pieniądze, są ludzie, którzy nie zaprzedadzą swoich ideałów za żadne pieniądze czy inne korzyści. Niestety, dzisiaj dla większości społeczeństwa, dużej większości liczy się "etos szmalu". Taki mamy teraz świat i wątpię by to się zmieniło za sprawą naszego wołania.
 17. Etyka w biznesie. Jak świat światem takie rzeczy miały miejsce, mają i mieć będą. Nie rozumiem zdziwienia i oburzenia. Jeśli ktoś jest utopistą to jego sprawa i niech sobie wierzy w te utopijne dyrdymały. Ja uważam, że należy twardo stąpać po ziemi i być przygotowanym na każdą ewentualność. Jak Pani Pszczółko Agato jest na tyle naiwna i nie zna życia to wcześniej czy później boleśnie się o tym Pani przekona i to życie pozna nie tylko od tej przyjemnej strony. Proszę tylko aby nie odbierała Pani tego jako atak ale jako zimny komentarz.
 18. vega

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  A tak przy okazji to jeden z uli w mojej pasiece ustawiony jest na wadze pasiecznej. Wczoraj przybyło prawie 2 kilogramy. Wygląda więc, że mimo katastrofalnej suszy coś jednak donoszą. To świetna wiadomość. Edytowane 24 Kwietnia przez vegadopisałem dalszą cześć wypowiedzi
 19. vega

  Sezon 2020

  Daro, te upadki rodzin to na Twoich pasiekach?
 20. vega

  Plakat dot. oprysków

  Bardzo dziękuję. Przyda się na pewno.
 21. vega

  Plakat dot. oprysków

  Czy wiecie gdzie można znaleźć plakat w formacie np. .pdf gotowy do wydrukowania (i udostępniony do drukowania), który informuje rolników o tym jak należy wykonywać opryski? Chętnie wydrukował bym parę sztuk i rozwiesił w okolicy. Może ktoś ma namiary to bardzo bym prosił o link.
 22. vega

  Z unii i spoza unii

  Czy mógłby ktoś przywołać tego jegomościa do kultury? To tak mamy być postrzegani na zewnątrz?
 23. A czy macie w ofercie zakrętki do słoików personalizowane ale w mniejszych ilościach (np. kilka tysięcy) i w jakiejś w miarę niskiej cenie (tzn. nie za bardzo przewyższającej te standardowe)?
 24. vega

  segeberger

  Warto archiwizować takie wpisy. Niech wszyscy wiedzą jaki to mędrzec na Polance nam się objawił.
 25. vega

  Pszczelarstwo w czasie pandemii

  Skoro można wyjść z psem na spacer to nie widzę problemu z wyjściem do pasieki.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...