Skocz do zawartości

Mirage

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Przynależność
  NIE
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

395 wyświetleń profilu
 1. Mirage

  Kawiarenka pytli

  Mirage piszę tutaj , bo nie umiem gdzie indziej napisać o tym zwyrodnialstwie opisanym w linku poniżej. https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/polak-zabił-250-tys-pszczół-jest-nagroda-za-jego-wskazanie/ar-AACra3Z?ocid=spartandhp#image=1 Pozdrawiam Elżbietę i innych Mirage
 2. Witam, witamy. Brakowało Acana.
 3. Myślę że pora na podzielenie forum na ROZDZIALY (tematyczne). Bo zaczyna się robić na forum bigos.
 4. Mirage

  Sprzedaż bezpośrednia

  Po Twojej odpowiedzi już wszystko dla mnie jasne- sprzedaż węzy to nie jest sprzedaż bezpośrednia.
 5. Mirage

  Sprzedaż bezpośrednia

  Coś nowego? http://gpcodziennie.pl/46645-poslowie-chca-skrocic-droge-zpola-dosklepu.html#.VpjIITH2Ykg
 6. Mirage

  Sprzedaż bezpośrednia

  Wpadli do mnie Goście z dalszej Rodziny mojej Żony. Po obgadaniu bieżącej polityki krajowej i zagranicznej, ponieważ mieliśmy zgodne na wszystko poglądy, zamiast strzemiennego każdemu wnukowi DAŁEM po słoiku (0,9l) miodu. I tak sobie myślę: czy gdyby ta wizyta miała miejsce na Trzech Króli AD 2016 to musiałbym te 7 słoików z miodem wpisać do zeszytu sprzedaży bezpośredniej? Nie wpisanie rodzi dylemat: nie wpisał bo chce ukryć sprzedaż, a gadanie o prezencie dla wnuków to ściemnianie .
 7. Mirage

  Sprzedaż bezpośrednia

  Dopisz. Może na starość się na coś przydam
 8. Mirage

  Sprzedaż bezpośrednia

  Już tylko 36 dni zostało aby każdy z pszczelarzy podpadł od obowiązek prowadzenia zeszytu z wpisami detalicznych ilości sprzedanego miodu. Może jednak ktoś uprawniony rzutem na taśmę anuluje ten zapis w Zarządzeniu. Chyba ż coś jest o czym Ogół nic nie wie. Elżbieta-póki jeszcze mleko się nie rozlało alarmuj kogo się da z nowych władz Najjaśniejszej o szykowanym dla Kolegów bacie.
 9. Mirage

  Pożegnanie

  Żegnaj.
 10. Mirage

  Sprzedaż bezpośrednia

  Rozumiem że chodzi o 240 kg miodu. Jeżeli tak to zobacz: 240 kg * 79(uli)(do tej liczby pasieka jest zwolniona z podatku dochodowego) *10PLN (minimalna cena za 1 kg miodu)=189600PLN- I tutaj na pewno wkroczy podatek VAT. Tak ze dobrze byłoby aby ten Kolega zastanowił się co pisze bo czytają to pracownicy przeróżnych Organów. Pozdrawiam. ps. Też mam mieszane odczucia wywołane tymi ilościami miodu w zeszycie sprzedaży. Najlepiej byłoby gdyby ten zapis nie istniał.
 11. Mirage

  Sprzedaż bezpośrednia

  W listopadowym Pszczelarstwie p. K. Głowiszyn w artykule "Prowadzenie pasieki a podatki" wykazał że dochód z pasieki do79 uli nie podlega podatkowi dochodowemu. Ponadto obiecał analizę pod kątem podatku VAT ( grudniowym numerze,\. Czekam.
 12. Mirage

  Sprzedaż bezpośrednia

  Po PIERWSZYM czytaniu zrozumiałem ze od 1 stycznia 2016 r. mam obowiązek po upływie stycznia 2016r w założonym u siebie zeszycie wpisać ile kg miodu w styczniu 2016r sprzedałem. Zeszyt ten może przeglądać Powiatowy Lekarz Weterynarii. I tylko tyle. Nikt nie nakłada na mnie obowiązku wpisania KOMU sprzedałem, ani PO jakiej cenie sprzedałem. Chyba że czegoś niedoczytalem w Zarządzeniu. Jeżeli tak to sprostujcie tutaj aby nikt nie był przeze mnie wprowadzony w błąd. ps. Pozostałe rygory mam spełnione bo są takie jakie były w poprzednim (unieważnionym) Zarządzeniu.
 13. Mirage

  Sprzedaż bezpośrednia

  Sugeruję zamieścić OBOWIĄZUJĄCE zarządzenie (w tym wątku "Sprzedaz bezpośrednia"); bo z projektami to bywa tak jak z uchwałą XX Zjazdu KPZR "że do 1980r zbudujemy materialną bazę komunizmu" Pozdrawiam. ps. ta baza komunizmu siedzi mi w głowie bo musiałem ją opisywać na swojej maturze.
 14. Pytanie moje tak brzmi: Czy mój post umieszczony na tym forum jest dalej moją własnością: co dla mnie oznacza możliwość jego modyfikacji lub zabrania z forum (skasowania) tylko według mojej woli (bez proszenia o zgodę Moderatorów)? Będę wdzięczny za odpowiedź.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...