Skocz do zawartości

Gorczańskie Miody

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Przynależność
    NIE
  • Zgoda
    Tak

Ostatnie wizyty

452 wyświetleń profilu
  1. Robin- z historii wiem że było inaczej , współczesność mnie nie interesuje .
  2. Mówiąc o przyszłości pszczelarstwa nie da uciec się od pytania czy przyszłość to nowa federacja czy wybory nowych władz w poszczególnych znaczących organizacjach z próbą wzajemnego dogadania się w kluczowych kwestiach. Ktoś tych wyborów musi dokonać, ale mając mętlik i brak rozeznania w sytuacji wyborcy wcale nie muszą dokonać dobrych wyborów czy to w Polance , czy PZP , czy poparcia zwolenników utworzenia nowej federacji, Wiele osób czytających to forum może mieć wpływ na podjęcie tej czy innej decyzji ,ale bez poznania konkretnej deklaracji sposobu działania nie ma takiej możliwości . Tak dla podpowiedzi kilka pytań ; Co się zmieni po objęciu stanowisko ? Jak widzisz formę wsparcia dla pszczelarstwa , wraz z proponowanym rozwiązaniem ? Jak forma współpracy z innymi organizacjami ? Jak federacja na jakich zasadach opłat ? Czy organizacja będzie opierała działalność tylko na składkach , czy pozyska inne źródła finansowania - jakie ? Co z rynkiem miodu , ? Zaopatrzenie pszczelarzy w leki ? paszę dla pszczół ? itd.... Koledzy dołóżcie kolejne zapytania , a może ujrzymy jakiś obraz Kandydatów czy twórców czegoś NOWEGO.
  3. Zbigniew Aurita - Piątkowski nie posiada mandatu wyborczego , puki co jest jeszcze członkiem rady.
  4. Takie działania to norma . Zakład produkcyjny nie chce się bawić w dystrybucje, woli sprzedać produkt jednemu czy dwóm podmiotom i po problemie .Podmioty dogadują się miedzy sobą i dyktują cenę, i głośno krzyczą że są konkurencją dla siebie , o zmowie cenowej milczą . Tak jednak nie musi być , jest jedno ale? To organizacje pszczelarskie muszą się dogadać , zająć obrotem i dystrybucją a wtedy Lyso...., Orio... i inni , niech się bujają.- Te jednostki trzebią kasę na pszczelarzach i mówią ile oni dobrego robią . Drugie ale?- oby nie było drugiej afery cukrowej!
  5. Gorczańskie Miody

    Na temat tego forum

    Popieram słowa Piotra , bo dyskusja o przyszłości polskiego pszczelarska , dla niektórych to tylko jedna organizacja z jej winami i brakiem rozgrzeszenia , danie upustu pewnym animozjom z przeszłości . Stan takiej wielowątkowej dyskusji z tą jedną w tle , odbiera chęć i ochotę do pisania nie z powodu tej jednej .lecz monotonii i braku twórczości czegoś nowego. To przemyślenie moje , każdego może być inne.
  6. Czytając poszczególne wypowiedzi ,dla wielu piszących ,przyszłość polskiego pszczelarstwa to tylko PZP, jego ewentualne działanie ,lub złe działanie, walka o stołki , lub jak kogoś z tych stołków wysadzić , kampania wyborcza trwa . Zwykłego pszczelarza , to naprawdę g.......o obchodzi. Pieniądze z KPWP pszczelarzy bardziej dzielą niż łączą ,poprzez nie sprawiedliwy system podziału- może go zlikwidować, prawdziwe pszczelarstwo da radę bez tych pieniędzy. Pszczelarze nie potrzebują prezesów , prezydentów, czy dyrektorów, ale potrzebują dobrego menażera , który zrobi z prawdziwego zdarzenia reklamę ,zajmie się marketingiem , wypromuje polski miód i produkty pszczele na taką skalę że pszczelarzom będzie go wiecznie brakować , a pieniądze uzyskane ze zbytu będą właściwe za włożoną prace.
  7. W pierwszych wersjach KPWP , decydenci nawet nie chcieli słyszeń o wsparciu zakupu sprzętu . Było; to jest nie możliwe , nie da się , Unia nie pozwoli ,- minęło parę lat , wsparcie stało się możliwe , prawdziwych powodów nie dociekajmy bo można tu napisać wiele , to nic jednak nie wniesie do dyskusji .. W kontekście przeszłych zdarzeń uważam że zmiany są możliwe, tylko nasuwa się pytanie ;-czy rewolucja ? dopłata do rodziny , pszczelarz wydaje kasę dowolnie , pełna obsługa przez ARR, -czy ewolucja ? dopłata do rodziny , pszczelarz wydaje kasę na określone cele ; pasza, sprzęt , pszczoła , uczestnictwo w szkoleniach , leki itd, uproszczona obsługa przez AAR przy minimalnym wsparciu organizacji pszczelarskich. W woli wyjaśnienia na żadnej formie wspierania pszczelarstwa mi nie zależy , bo od kilku lat, jak i kilku kolegów na tym forum nie korzystam z KPWP, co wcale nie dyskredytuje nas z prób dokonania zmian służących ogółowi.
  8. W moim przekonaniu to pszczelarz powinien decydować na co wyda kasę czy na kafelki do pracowni czy mydło, czy karmę dla pszczół. Może również wydać na spłatę kredytu zaciągniętego na cele pszczelarskie. Inną inszością jest,jak taką dopłatę naliczać i jak rozliczać, Jakakolwiek by to forma nie była musi być prosta w rozliczaniu, a zarazem skuteczna w wykluczeniu nadużyć, może przy minimalnym zaangażowaniu organizacji w formie weryfikacji poszczególnych pszczelarzy . . W pierwszej kolejności to trzeba powalczyć o taki rodzaj dofinansowania i tu forum może okazać się bardzo pomocne . Zakładając że się opracuje treść rezolucji , lub propozycji KPWP z wszystkimi założeniami ,potrzeba poparcia pszczelarzy . Opracowując w formie internetowej listy poparcia dla projektu ,pszczelarz wpisuje swoje dane + np. nr weterynaryjny pasieki , czy co tam jeszcze potrzeba , do tego linki przekierowujące z innych for. Można jeszcze pokusić się o formę papierową dla nie internetowych .To taka luźna propozycja, ale czy warta zainteresowania ?
  9. Trudno się z tym faktem nie zgodzić , ludzie przynależą w dużej mierze do organizacji tylko dla KPWP, ale do pracy na rzecz tych organizacji już mniej . Program wsparcia pszczelarstwa w moim odczuciu jet przede wszystkim pracochłonny , niesprawiedliwy i nieefektywny o czym było już tak wiele razy mówiono, ale jak zwykłe kończyło się to na rozmowie , może jakimś piśmie , drobna korekta programu i tyle . Dlaczego tak to się dzieje ?Czy niejednokrotna propozycja dopłaty do rodziny jest absurdem!!! , a może zbyt silny lobbing ludzi za biurek bo po uproszczeniu procedur mogą stać się nie potrzebni ,może lobbing określonych grup które z obecnego KPWP mają profity? Czy robicie Swatka pszczelarskiego nie jest świadomym działaniem ?
  10. .Z zaszłościami między organizacjami pszczelarskimi jest jak z pszczołami , trzeba wiele czasu obserwacji, żeby w końcu je zrozumieć i wiedzieć ,co w danej chwili chcą powiedzieć . Pewnym rozwiązaniem dla powstania /nazwijmy roboczo / Federacji, można skierować ofertę nie do wojewódzkich czy ''centralnych'' organizacji, ale tak bliżej pszczelarzy- np. koła . Problem natury wielości , że trzeba wieloma rozmawiać , ale jak coś próbować robić to dla pszczelarzy , a nie decydentów bardziej lub mniej obrażonych .
  11. W głosie przedmówców słychać uzdrowimy PZP , zróbmy prządek w PZP, może to i jest jeszcze największa organizacja pszczelarska ,lecz pod jej szyldem nie będzie zjednoczenia pszczelarzy , powiem więcej pod żadnym patronatem istniejącej również , dodam - dla próby integracji środowisk pszczelarskich nie pomogą nazwiska osób związanych z PZP , a dlaczego ?
  12. Dla utworzenia nowej reprezentacji środowiska nie wystarczy grupka osób która stwierdzi ; zmieniamy! , reprezentujemy! , mamy pomysł! -, to wymaga o wiele więcej pracy i zaangażowania . By móc kokoś reprezentować musi to mieć umocowywanie prawne w formie stowarzyszenia czy innej , bo choć mając najwspanialsze pomysły spotkamy się z pytaniami ,a Wy to co za jedni? , co reprezentujecie i kogo ?, jaki w tym macie interes? W chwili obecnej najistotniejszym jest zaangażowanie grupy osób chcących coś zrobić i wypracować konsensus działania z podziałem na priorytety , oraz określeniem warunków przynależności , Takie działania dopiero umożliwią złożenie oferty kołom , związkom czy innym organizacją pszczelarskim. Podstawom argumentem powinien być fakt że każda organizacja jest nadal niezależna ,a łączy wspólne działanie na rzecz określonych parytetów .
  13. Przyszłość polskiego pszczelarstwa to nie tylko PZP z Ich wewnętrznym bałaganem, ale problem wszystkich organizacji pszczelarskich , które radzą sobie lepiej , lub gorzej. Tu trzeba się zastanowić jakie podjąć działania aby nastąpiła chęć i wola współpracy przy zachowaniu niezależności poszczególnych organizacji . Na pewno tym spoiwem nie może być PZP, bo budzi zbyt wiele negatywnych emocji u Tych co odeszli, a dla tych co może by chcieli przystąpić mają zbyt ubogą ofertę wręcz archaiczną , Uważam że poświęcanie czasu i energii dla tworu PZP nie ma sensu , bo gdy nawet nastąpią zmiany kadrowe to nic nie da . Zaszłe animozje , uprzedzania , długi domu pszczelarza będą się ciągnąć - po co to komuś? Ci co chcą w tym trwać niech trwają , ale Tym którym naprawdę na sercu leżu dobro Polskiego Pszczelarza niech podejmą przynajmniej próbę stworzenia czegoś nowego co może służyć Wielu.
  14. Remontowanie bywa bardzo kosztowne i długotrwałe , a efekt nieprzewidywany. Dla poprawy stanu polskiego pszczelarstwa można powrócić do zamiaru powołania Federacji Pszczelarzy Polskich , skupiającej wszystkie środowiska pszczelarskie z wyłączeniem szkodników , mieszaczy i importerów miodów Przynależność do takiej organizacji wiązała by się z opłatą niedużej składki , bez uzależnienia od ilości rodzin przystępującej organizacji .Zadaniem takiej federacji powinno być zorganizowanie ; -skupu i zbytu miodu od pszczelarzy za godne pieniądze / w przyszłości przejecie rynku miodu/ -produkcją węzy najwyższej jakości za najniższą cenę - nadzór na stacjami hodowlanymi - zaopatrzenie pszczelarzy w pokarmy - itd. ...itd... Organizacjom winiło zależeć na przynależności , ale pod jednym warunkiem ;lmusi się to im opłacać. Środki dla funkcjonowania federacji powinny pochodzić z w/w działalności . Może to jest wizja szklanych domów , ale lepiej marzyć niż patrzeć jak te g ...... z PZP rozwalają środowisko pszczelarskie, być może komuś na tym zależy .Rozdrobnione ,skłócone środowisko - to słabe i sterowalne , które nie ma głosu choćby w sprawie dopłaty do rodziny , czy też ograniczenia importu miodu , czy wpływu na jakoś i cenę leków , oraz wielu innych spraw.
  15. Z tym zapominaniem miejsca po zimie bywa rożnie, dobrym rozwiązaniem jest przewieź ul na kilka dni na odległość min 2km , a potem go przywieź i ustawić w pożądanym miejscu. Przewożenie tak zrobić aby pszczoły obleciały się na nowym miejscu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...