Skocz do zawartości

cayose

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  210
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez cayose

 1. cayose

  Inni/nasi piszą/mówią o nas

  Czyli szkolenie jak fałszować naturalny miód. Czad.
 2. Ostatnio odcinek ze studia od razu inna jakość. Skoro ministerstwo na to dało tyle tysięcy to myślę, że nie warto oszczędzać tylko robić tak dalej. Od razu lepiej się słucha.
 3. cayose

  Kawiarenka pytli

  Koła PZP spotykają się na zebraniach w szkołach, salach wiejskich, domach kultury, garażach pszczelarzy. Od zawsze salą wiejską dla spotkań Polanki było forum. Z całym szacunkiem, ale jeśli zarząd Polanki nie ma czasu czy ochoty pisać na forum to tak jakby zebranie koła PZP w sali wiejskiej odbywały się bez jego kkierownictwa. Spotkajmy się, pokrzyczmy - ale I tak ani nas nikt nie uspokoi, ani nam nie odpowie. I tak jest teraz u nas na forum. Jeśli dodanie kolejnego szczebla w drodze informowania Polankowiczów w postaci pośrednika- Rzecznika będzie dla Zarządu jakimś ułatwieniem to chętnie się tego podejmę. Jednak nie wiem czy Zarząd nie powinien być przy ludziach - jak przez lata. Zarząd to nie jedna osoba. Pod rozwagę.
 4. cayose

  Kawiarenka pytli

  Wiwat pułkownik! Wiwat Robin!
 5. Popieram wniosek i jako wieloletni forumowicz wnioskuję o zmianę moderatora w trybie natychmiastowym.
 6. cayose

  Kawiarenka pytli

  Ale przynajmniej będzie miało "nowy silnik"
 7. Martwy przepis. Bazowanie na uczciwości producentów w oznaczaniu pochodzenia miodu to nie dla naszej kultury. Za chwilę wszystkie będą oznaczone jako 100%, z Polski. I kto komu co udowodni?
 8. Jest to jakiś pomysł. Można by skorzystać ze środków przekazanych przez Ministerstwo na projekt i zrealizować taką platformę.
 9. cayose

  Kawiarenka pytli

  Polanka wzięła się z forum. Forum to dla Polanki powinna być rzecz święta. Forum Polanki to nie forum gdzie trzonem dyskusji jest to czy ramkę przesunąć w prawo czy w lewo tylko tematy związane z szerokorozumianą pszczelarską polityką i działaniami dla dobra badź szkody pszczelarzy. Tak było od zawsze. Komu to zaczęło przeszkadzać? Albo kto ma w tym interes by to niszczyć. Ambrozje sam tworzyłem razem z Bocianem i kolega Michałem z Oświęcimia (lata temu), do dzisiaj są tam moje grafiki, które robiłem jako kilkunastolatek. Świętej już pamięci Bogdan nie założył Ambrozji jako forum konkurencyjnego dla forum Polanki, do której zresztą należał. Stworzył miejsce do dyskusji na techniczne pszczelarskim tematy i tematy dotyczące hodowli pszczół. Takiego miejsca wtedy w sieci brakowało - forum zagajnik z pewnych względów upadało, było oparte też na wychodzącym z użycia silniku. Więc jeśli ktoś oczekuje miejsca bez rozmow politycznych to sam zachęcam i zapraszam do uczestnictwa w forum Ambrozja. A od forum Polanki ręce precz.
 10. cayose

  Nowy moderator

  Kolega Pasiecznik prosił o publiczne przekazanie, że został zbanowany przez Administratora, więc nie może brać udziału w dalszej dyskusji czy odpowiadać na prywatne wiadomości.
 11. cayose

  Ceny miodu

  Co wynika z tego filmu bo nie rozumiem tego dialektu czy tam jezyka.
 12. Taka to dobra zmiana, że aż serwery się grzeją od dyskusji uciemiężonych przez Robina i Karpackiego, którzy w końcu mogą dojść do głosu.
 13. Nie trzeba mieć ziemi ani gospodarstwa rolnego by mieć RHD w dziedzinie produktów pszczelich.
 14. cayose

  Kącik majsterkowicza.

  Jakość i ceny dostępnych uli jednosciennych na rynku oraz zamieszanie z refundacjami i niechęć do borykania się z nimi spowodowały, że czas wrócić do pieleszy i wyrobu uli samodzielnie. Dzisiaj przywiozłem wysezonowaną tarcicę. Dalsze kroki będę relacjonował.
 15. cayose

  ULmonitor

  klon jawor
 16. To jak ta wojna tam wygląda że produkuje się zboże, mięso, jaja, miód ?
 17. cayose

  Woskomat WAXO

  Zakup przez Polanki to jedno, ale co dalej. Gdzie by miał stać i jak służyć ludzkości pszczelarskiej. To pytania.
 18. cayose

  Woskomat WAXO

  Może kupmy jako Polanka woskomat?
 19. cayose

  Inflacja w pszczelarstwie.

  Niezła sytuacja..
 20. Czy istnieje na polskim rynku usługa badania węzy pod kątem pozostałości po lekach na warroze i inne choroby??(
 21. cayose

  Odkłady 23

  Co prawda bez refundacji ale Michał Lewandowski Ci zrobi dobre.
 22. cayose

  Polankowe etykiety

  Patrząc na to co dzisiaj oferują niektórzy "pszczelarze" w swoich słoikach nie uważam, że oklejanie tego naszym logo będzie działało jako pozytywna promocja stowarzyszenia. Skorzystać może jedynie "pszczelarz" łapiąc klienta na nasze dobre imię. Jestem na nie. Jeśli mielibyśmy markować miód swoim logo (lub chociaż to logo pozwalać umieszac) musielibyśmy mieć wpływ na jego jakość lub możliwość jej kontroli. A to niewykonalne.
 23. Dziś delegacja SPP Polanka pożegnała profesora Jerzego Woyke na warszawskich Powązkach. W imieniu wszystkich naszych członków złożyliśmy wieniec "Profesorowi - SPP Polanka" Cześć jego pamięci!
 24. cayose

  Jak minął rok...

  Rok może nie rekordowy, ale zdecydowanie miodny. Kryzys gospodarczy, bezcłowe wwożenie miodu z Ukrainy, wzrosty cen sprzętów i pracy mocno uderzyły w pasieki towarowe. Praktycznie nie znam pszczelarza towarowego, który w kolejnym roku myślał by o dalszym rozwoju i powiększaniu pasieki - raczej mowa o stagnacji a najczęściej w planach redukcja pasieki wiosną. To sprowadza na ziemie, że Polska to raczej kraj dla pszczelarzy hobbystów a nie biznesmenów. W pszczelarstwie amatorskim i dachowym też widać (na szczęści) pewne załamanie mody. Chyba temat ratowania pszczół już się powoli przejadł. Podsumowując rok szkoda też, że nie wyklarowało się nic (albo o tym nie wiem) z Woskomatem i jego wprowadzeniem do szerokiego użytku.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...