Skocz do zawartości

daro

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2027
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

371 wyświetleń profilu
 1. daro

  Wracając do "ziołomiodów"

  Czy to te z Sabatem + profesor ?
 2. daro

  Wracając do "ziołomiodów"

  O o o ! A nie cukier z ziołami . Co do zioła to ja już za stay jestem . 😄
 3. daro

  Wracając do "ziołomiodów"

  No sorry na starym było . Sok z winogron z miodem żeś Kolego podawał .
 4. daro

  Wracając do "ziołomiodów"

  Nie widzę Panie ateno potrzeby cywilizowania tego poprzez organizację pszczelarskie . Ponieważ przepisy są na pozimie UE a nie krajowym . Podobnie jak apiterapii . Niewidzę potrzeby ,,cywilizowania ,, czegokolwiek w temacie produkcji ziołomiodów takiego typu jak Kolegi . Obecne przepisy dopuszczają taką produkcję . Problem w wymaganiach które są wyśrubowane jak dla produkcji cukierków ziołowych . I dobrze . A ziołocukry to też produkt możliwy . Są ważniejsze problemy .
 5. daro

  Wracając do "ziołomiodów"

  To taki bełkot . Jak rolnik robi z kukurydzy mleko to prawdziwe mleko ? Cukier z kukurydzy to prawdziwy cukier ? Pozostaje teraz sprawa robinowa . Brudne łapska i pokrzywa kij wie skąd np. po glifosfacie . To juz nie jest pozyskiwanie produktu tak jak miód , dojenie krowy a produkcja jak np. cukierki ziołowe . Do tego inne wymagania i inne przepisy .Może i mozna omijać prawo ale nie mozna nazywać tego rzetelną praktyką i pszczelarstwem . W obecnym sezonie mojej pracy w wolontariacie nie będę gówna nazywał pomadą do ust . Honor mi zabrania . Uczciwe by było zmienienie nazwy wykluczające słowo miód . No chyba tak jak ateny - miód z sokiem roslinnym . Ja nie jestem legalistą i nie będę piał jak robin po stronie tej czy innej władzy , jestem po ludzku uczciwy i mimo że to wbrew przepisom jest uczciwe . Niech nazwą pszczeliziołocukier lub pisza skład .Ok . A tak to jest dmuchanie nieświadomego kijenta . Kuniec kopka . Podobnie jaki pisanie słowa masło na czymś co masła ma 30 % lub margaryna gdzie tłuszcze roślinne to 10 % . Mozna się tłumaczyć ale klient ma być świadomy co kupuje . Jak tego nie ma świadomości , to to jest oszustwo.
 6. daro

  Wracając do "ziołomiodów"

  To jest obowiązujące prawo . Dopuszczone są dodatki spozywcze . Ser podpuszczkowy z mleka jest biały a kupujesz żółty , masło aby było smarowne i miało odpowiedni kolor też musi mieć dodatek.Skrobi do masłą się nie dodaje , olej do bodaj 5 % aby się dobrze samrowało karoten itp . Ale to masło , babcie też dawały olej i marchew do masła . . Może mieć pozostałości leków i innych substancji w określonych granicach . Miód nie . Nie może być w nim nic .
 7. daro

  Wracając do "ziołomiodów"

  Guzik prawda ,w UE obowiązują twarde zasady co do nazewnictwa produktów . Masło poniżej 75 % tłłuszczu nie może się nazywać masło . Masło klarowane o 100 % zawartości tłuszczu to również nie masło a tłuszcz mleczny . Podbnie nie masło rosline tak popularne kiedyś nazywa się teraz MR .Słowo miód określone jest jasno do czego mozna używać . To nie nasz , mój problem jak kto to nazwie to problem organizacji i pszczelarzy że z tym nie walczą . Temat wraca jak bumerang kiedy pusto na polu . P.S. miód wieczniew patoczny to też problem i też nikt nie walczy z filtrowaniem miodu i zakazem tego procederu , nikt jego nie sprawdza . Poprostu amatorzy pszczelarstwa nie stanowią jakiej kolwiek przeciwwagi . Dla kogo ?
 8. A czym te twierdzenie poparte ? Rubta co hceta . Wasze małpy , wasz cyrk . Pszczoła od złożenia jaja do dorosłości potrzebuje miesiąc .Podkarmianie zimowe max 15.09 .
 9. Tobie Ateno puenta .Podobnie Robinhuud szczując na Sabata i jego nielegalny import kumafosu spowodował że chorzy na raka nielegalnie sprowadzając sobie leki dostali po łapkach mając zatrzymane leki w UC , Sabat pokazał mu wała .
 10. Ja Ci chłopie zadaję proste pytanie - czym lekarz weterynari może w UE ( nie tylko RP ) leczyć pszczoły? Kpiną . Jak kto chce może trzepać pianę do woli ale z piany mydła nie wytrzepie . P.S. I decyzja leży po stronie UE nie GLW . A choremu diagnoza na co zdechnie małą pomocą .
 11. Uważać trzeba , żeby nie spaść . A czym to Ci weterynarze mają chronić te pszczoły ? Parasolem ? A ! Ambrella system ochrony pszczół . No szok za szokiem
 12. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni Przysłowie to przestrzega nas, że nasza przedwczesna radość, może zakończyć się smutkiem. Uczy nas aby nie śmiać się również z cudzego nieszczęścia, ponieważ ta przykrość może spotkać również nas.
 13. daro

  Wracając do "ziołomiodów"

  Głupie dyskusje . Definicja nazwy miód jest jasno sprecyzowana w prawie . UE czy też Pl . Robbienie mieszaniny soku pokrzywowego z sytą miodwą jest działanością produkcyjną a nie pszczelarstwem tyle że robole mają skrzydła . Smieszne że organizacje pszczelarskie zamiast zwalczać takie procedery bawią się propagowanie jałowych dyskusji. Potrzebny jest dokładny skład komponetów i badanie ziół na substancje szkodliwe i wiele inych wymogów rodem z przemysłu spożywczego . Trzepanie piany . No ale jak można się zajmować produkcją i promocją leków , maszyn diagostycznych to i to jest cacy .
 14. Tak , nie ma nadziei dla Polski... . Szkoda . He he he . Tak jak p..o max 3 procent . Miodowe .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...