Skocz do zawartości

daro

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1992
 • Rejestracja

Informacje o profilu

 • Płeć
  M
 • Przynależność
  TAK
 • Zgoda
  Nie

Ostatnie wizyty

313 wyświetleń profilu
 1. Zamknął Zarząd Hyde Park . Teraz trzepie się i bije pianę tu ? co to ma za związek z pszczołami ? Nie było ludzi były pszczoły . Ludzie odejdą pszczoły zostaną . Waroza się osypie bez ingerencji ludzkiej w całą populację pszczelą .
 2. A może wyegzekwowanie obowiązującej zasady że pomoc ze srodków publicznych nie może być uwarunkowana przynależnoscią do JAKIEJKOLWIEK organizacji ? Ale ,co tam wymagagać cudów , jak stawia się warunki otrzymania pomocy ( legalność ) niezgodne ze stanem prawnym . Cytując za Sienkiewiczem Ch D i KK . Bo jak zdziwiony, Nam Panujący Prezes zauważył , minister nic nie wie a rzeczywistą władzę dzierży Jacek . ( nie mylić z Jackiem i Plackiem )Czy Zosia e/w Marysia . A co się dziwisz ? Dziel i rządź - ile lat ma ta dewiza ? Dzeili się kasę i ma się władzę . Ta deprawuje proporcjonalnie .
 3. Spis jest spisem rolnym nie pszczelarskim . Progiem jest 20 rodzin dla osób z poniżej 1 ha ziemi . Działy specjalne produkcji rolnej w/w dotychczasowych zasad . Co da? Nic i niczego się nie spisze bo pszczelarz nie rolnik . Jak słusznie zuważyłeś średnia pasieki poniżej progu .
 4. Pedropol 22 km ode mnie . To nie huta . Kurier jak brałem z Victorii resztę parti wiózł do Zambrowa . Cena atrakcyjna w hucie a tam nie bawią się w detal . Samochód to detal . To starodawne dyskusje po ile cukier i słoiki . Nakrętki są z Litwy .
 5. Dokładnie może i z kimś innym .To się tak nazywa ładnie lobbowanie . Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek . Wilk syty i owca CISZEJ BECZY . Minister to Urząd a nie osoba . Najlepiej aby pszczelarze byli rolnikami i nie musieli by się wtedy dogadywać . Bo to schizofrenia była by . Ale to tylko ja Jarząbek.
 6. A kto Prezesowi powiedział że Minister ,dyrektor osobiście czyta wszystko co do Ministersta przysyłają ludzie , organizacje ? Ministerstwami rządzą urz ędnicy tzw . korpus publiczny , tfu urzędniczy czy jak tam kto chce . więte krowy . Bo w Polsce się ,, załatwia , , ,: najlepiej z Panią Krysią . CHD i KK.
 7. Aj tam praski . Starczy płytkę woskową wprawić i resztę same zrobią . Sklejka wododporna grnek z zimną wodą i podgrzewacz wosku. Było polecane bo już się pozmieniało . Mydo trzeba kupić miód pod bokiem .
 8. Które kosztowały tyle co komplet Lankoffa . Tacy zorganizowani to z kolegami kupuje się do koła i w zimowe wieczory jest okazja się spotkać i pokręcić . Kolega rodziela miodem , sytą . Mówi że Białym jeleniem to d. można myć . ( Wybacz Bronku ) Powiedział że kiedyś ludwikiem próbował i nigdy więcej . Odlanie ze swojego wosku bez problemu . Zgnilec nie syfili czy dżuma przez dotyk się nie przenosi . Ale cóż jedni zaczeli myć ręce bo covid. Tyle że mydło zabija tylko bakterie a ręce trzeba myć zawsze.
 9. Nikogo to nie obchodzi . Organizacje pszczelarskie, rządzących (od PSL o PiS) . My jesteśmy w czarnej d. tfu mambie a nie po środku .Pomoc która nie wiadomo komu i czemu ma służyć , nie znana liczba rodzin pszczelich , lekko renkom wydawane zezwolenia na to co zabronione , powszechna chemizacja tfu dobra praktyka rolnicza . Organizacje ,,branżowe ,, chore lub marginalne brak wizji czegokolwiek. Każdy sobie rzepkę skrobie . Etos to wyświechtane słowo . To podobny slogan jak służba zdrowia . Nawet służbie się PŁACI . Poprawa wskaźnika rentowności pasiek zamknięcie dopływu miodu spoza EU lubb dopłata do rodziny to klucz . Ale ,,pandemia ,, pożarła wszystko razem ze sobą . P.S. a miód to nie z wierzowca a z kwiatuszków których na przykład w Warszawie, wcale nie mało.
 10. Stare pierdoły takie jak ja ? Kogo obchodzą jakieś pszczoły z dziadkami ze słomianymi ulami ? Żeby coś wymóc trzeba wiedzieć co się chce. Wymóc . Dobrze że choć mogę się wysikać . Młodzi chcą kasy bo muszą utrzymać rodzinę i coś ogarnąć . Teraz Ci co już mają będą dyktować tym co chcą mieć . Urraaa !!! khe ,khe, ura ! P.S . Większość pszczelarzy siedzi w pasiekach - tzn. pisz na Berdyczów .
 11. daro

  segeberger

  Jakoś ja tej krzywdy ludzi nie widzę .Ludzi mieszkających w domach oblepionych styropianem z dotacją czy bez .Pszczoła wolne stworzenie i jak jej nie pasuje robi papa .Ebonit to tworzywo sztuczne czy nie ?
 12. Stara Amerykańska zasada mówi - mój towar jest najlepszy, a jeśli klientowi nie pasuje może jego zwrócić bez podawania przyczyn . I dostaje zwrot kasy .
 13. daro

  Sezon 2020

  Przykre to jest to że przyjeżdża się na szkolenie i słyszy się pierdoły że pożytek z poplonów spowoduje późne czerwienie mate.k. No jak ma się z Antarktydy obszronione to może . Nie od Kolegi ze szkolenia a od wykładowcy . Jak kupiłem i przywiozłem sąsiadowi facelii na 150 ha i zakwitło to jesienią to takich pszczół jak w zeszłym sezonie to nie było . Pustynia na polu na to nakłada się kukurydza z zaprawami od chowaczków i gotowe . Prof. M Spivak się kłania .W czasie rzepaku nie ma takich problemów . Po oblocie pszczoły rozpoczynają loty i nie wracają . Kolega , co sobie sam dobrze zrobił siejąc kukurydzę za płotem zaprawianą neo ( nielegalną zaprawą z zapasów ), na wiosnę powiedział że jeszcze wszystko nie padło. Teraz - słabe rodziny chciał łączyć a już nie było co. Wszyscy na około mają ten sam problem i to większy niż mój bo ja choć jeść latem daję nie czekając gruszek na wierzbie . To to jest rola organizacji pszczelarskich . Nie inne głupoty mające nikły wpływ na otoczenie . Znalazłem firmę otoczkującą facelię ale min 100 ton ..... Bo to kłania się ekonomika rolnika i jego km przejechane przy wysiewie . Jak mawiam -chłopaki nie płaczą , tylko pszczół żal .
 14. daro

  Sezon 2020

  U Pana Boga za piecem . Tu można sobie być mądrym . Ta mondrość nazywa się omacnica prosowianka . Jak napisałem w zeszłym roku była jedna felerna . Jak widać nie mogę być w jednej lokalizacji mądry w drugiej głupi . Partia cukru jedna z jednej firmy , jedna partia leków , zabiegi pszczelarza jednakie . Co ciekawe tam gdzie wszystkie przeżyły były ule powywracane , wyrąb na pasieczysku, ze 4 razy przez drwali przenoszone , przewożone na inne miejsce . Ot takie cuda .
 15. daro

  Sezon 2020

  A na czyich . Na moich , sąsiadom w ulach nie grzebie .Miesiąc temu przybiegł do mnie kolega co od niego kupiłem 1 ul z pytaniem jak pszczoły . Jak sądzę niewiele mu zostało bo ostatnio jak się tak pytał to mu padło wszystko 30 rodzin .
×
×
 • Dodaj nową pozycję...