Skocz do zawartości

maniek_mb

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  185
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez maniek_mb

 1. A tu jak napisane https://www.facebook.com/photo/?fbid=798033115699335&set=pcb.798033335699313
 2. Również jako członek SPP Polanka przychylam się do prośby o przedstawienie sprawozdania z wczorajszego posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz jakie w tym wszystkim zajmuje stanowisko Zarząd SPP Polanka.
 3. maniek_mb

  Smutna wiadomość

  https://spp-polanka.org/artykuly/zmarl-sp-zenon-liskiewicz/ Cześć jego Pamięci
 4. No chyba właśnie do takich rzeczy to forum jest powoływane by w razie wątpliwości takie pytania zadawać by nie trzeba było z osobna udzielać informacji czy to telefonicznie czy e-mailowo. Zresztą przytoczony przez ciebie Marcin przepis prawny w żaden sposób nie odnosi do tego dlaczego organizacja zbiera w/w oświadczenia. Wystarczy sprawdzić i co z podanego przepisu wynika Art. 106i. [Termin wystawienia faktury] 1. Fakturę wystawia się nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę, z zastrzeżeniem ust. 2-9. Dlatego jest tyle niedopowiedzeń i budzą one wątpliwości.
 5. Kaziku Prezes wysłał te oświadczenia na prośbę biura rachunkowego które obsługuje SPP Polanka bez podania konkretnego przepisu prawa które upoważnia organizacje pszczelarskie do ich otrzymywania. (nie słyszałem by w innych organizacjach takie oświadczenia zbierano) Po moim zapytaniu do prezesa otrzymałem informacje że to na prośbę księgowej a Zarząd się tylko stosuje. Więc może warto by było by księgowa to wyjaśniła i było by to upublicznione pozostałym członkom Polanki.
 6. Dzień dobry Czy Zarząd SPP Polanka ma przygotowane jakieś wytyczne odnośnie spóźnionych programów wsparcia pszczelarstwa jak to ma np. miejsce tu https://wzpgdansk.pl/kpwp/
 7. maniek_mb

  Kawiarenka pytli

  Nawiązując do powyższych wpisów. Czargu odnośnie uczestnictwa w Walnym w Bukowinie wg. protokołu było 55 członków na 1587 co stanowiło 3,47%. Ale nie czepiajmy się liczb. To może być tak jak napisałeś że do tego doprowadziła polityka poprzednich Zarządów lub ludzie po prostu jak widzą w jaki sposób to przebiega nie mają ochoty brać udziały w takim spotkaniu. Zresztą łatwo było wywnioskować że obecni podczas Walnego byli mocno zdezorientowani co się dzieje, jakie sprawy poruszamy wogóle o czym rozmawiamy. Gdybyśmy wtedy z Jokazem, Bogdanem nie poruszyli tematu jednostek terenowych to by wogóle nie było tego tematu, a był on w programie spotkania. Czyli ktoś już miał gotowy scenariusz. Elu pierwszym twoim wpisem na forum było dlaczego podczas Walnego nie podniesiono składki członkowskiej, bo prowadzący to zebranie nie potrafili sobie z tym poradzić. Dlatego zwołano kolejne Nadzwyczajne. Ostatnio też odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia SPP Polanka w dniu 29.09.2022 r. Tak przedstawiają je dane z KRS. Moje pytanie kto został na nie zaproszony i wziął w nim udział. Jakoś żadnej wzmianki o tym wydarzeniu nie ma. Zresztą w Bukowinie też podobny przykład był omawiany. Przepływ informacji jest znikomy. A tyle było obietnic że będzie inaczej. Ja rozumiem tą większość członków Polanki obsłużonych należycie w programach KPWP, których nie interesują pozostałe cele organizacji jaką jest Polanka. Fajnie wspominacie z Jarkiem, Czargiem jak kiedyś ta organizacja płynęła pod prąd, jaką miała wizje, cele, kierunki. To wszystko było widoczne chociażby w zapisach na forum ale też w zapisach w oficjalnych pismach. Dzisiaj pomimo odświeżenia Zarządu nie ma nic. Jak w takim razie możemy rozmawiać o sprawnie działającej organizacji jak jest wiele niedomówień, braków informacyjnych itp. rzeczy.
 8. maniek_mb

  Kawiarenka pytli

  Ale się uczepiliście Jokaza. Podał on tylko przykład czym mógłby się zająć Prezes Marcin. Poza obsługą SPP Polanka. Ale to tylko przykład. Wiec co niektórzy zbyt dobitnie odebrali to jako mieszanie się w prywatne życie Prezesa Marcina. Skupmy się lepiej na działalności i funkcjonowaniu SPP Polanka.
 9. maniek_mb

  Kawiarenka pytli

  Witaj Jacku W twoim wpisie jest sedno tego wszystkiego to co niektórzy próbują przekazać . Tak jak ty, Kaziu inni też to widzą . Niepotrzebnie przy okazji sobie dożeracie spierając się o różne kwestie. Ale widać że wam zależy na dobru pszczelarzy, organizacji. Czy jest jeszcze szansa by SPP Polanka odwróciła trend spadkowy i wróciła na wyżyny jak to niegdyś było. Czas pokaże.
 10. maniek_mb

  Kawiarenka pytli

  Witajcie Kaziku, jak słusznie zauważyłeś jest młody Zarząd i właściwie pewne działania powinny działać lepiej. Tak niestety nie jest. Jak słusznie zauważył Bogdan częściowo zmiany w dotacjach na 2023 ograniczą liczbę osób korzystających przez stawiane tam nowe wymagania. Niektóre organizacje już wprost mówią że nie wszystkie projekty będą obsługiwać. Tutaj na razie takich wstępnych rozmów nie ma. Jak ty czy ja wstępowaliśmy do Polanki to ta społeczność żyła w innym wymiarze. Pamiętam czasy forum Polanki gdzie było to jedno z najlepszych forów pszczelarskich w Polsce. Dzięki nowej możliwości świata cyfrowego mogliśmy się wymieniać informacjami bez ograniczeń jeżeli chodzi o miejsce zamieszkania. Tak rodziły się znajomości, przyjaźnie itp. Ale to już było... Też czuje niedosyt związany z tym że inicjatywa powołania jednostek terenowych nie doszła do skutku. Zresztą z góry była ona skazana na porażkę tylko nas mamiono że da się to zmienić. Zacytuje słowa byłego członka SPP Polanki cyt." celem mojej pisaniny na forum jest zmiana w działaniu Polanki na lepsze, moje odejście ze Stowarzyszenia było formą protestu, wyrazem bezsilności, nieudaną próbą potrząśnięcia tymi którzy nadają w Polance ton i blokują wszelkie zmiany". Wtedy nie rozumiałem tych słów dzisiaj już obaj wiemy co ta osoba chciała nam i wszystkim Polankowiczom przekazać.
 11. Marcinie właśnie z szacunku do ciebie i twojego czasu nie będę dzwonił by dowiedzieć się czym aktualnie zajmuje się Zarząd Polanki. Od tego są oficjalne kanały informacji (strona internetowa, forum itp.). W przeszłości zanim przystąpiłem do SPP Polanka to takie informacje były ogólnie dostępne, ewentualnie przebiegała dyskusja na forum w danym temacie. A dzisiaj nie ma nic. Gdzie są pozostali członkowie Zarządu, rzecznik prasowy, Pani Dyrektor bo na razie to widać jakbyś SPP Polanka prowadził sam.
 12. cyt."Dzień dobry, Szanowni Państwo, Liczba członków Polanki przekroczyła 1500 osób. NIestety moce przerobowe członków Zarządu są ograniczone, a każdy z Nas wykonuje swoją pracę społecznie. Dlatego chcąc ograniczyć nabór nowych członków do Stowarzyszenia jako Zarząd postanowiliśmy zwołać Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia na dzień 12 listopada 2022 r. w celu podniesienia wysokości Wpisowego. Obecne świadczenie w wysokości 50 zł nie było waloryzowane od 2005r. Mamy świadomość, że znajdujemy się w trudnych czasach ale mając na względzie dobro i jakość obsługi członków Stowarzyszenia proponujemy aby każdy NOWY CZŁONEK wpłacał 500 zł Wpisowego.Zapraszam Państwa na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków SPP Polanka, które odbędzie się w dniu 12 listopada w Gdańsku, w Hotelu Sadowa ul. Łąkowa 60 o godzinie 16:00 I termin, godzina 17:00 II termin. -- Łącząc wyrazy szacunku Marcin A. Kruszewski" W dniu 27.10.2022 otrzymaliśmy na e-maile informacje o NWZ członków SPP Polanka. W zeszłym roku przed Walnym jak i w trakcie Walnego podana była informacja że w SPP Polanka zrzesza ok 1600 członków. Złożone zostały propozycje odnośnie powołania jednostek terenowych (które docelowo miały też w pracach odciążyć centrale SPP Polanka) została także przedstawiona propozycja zwiększenia ilości członków Zarządu by więcej osób mogło wesprzeć Zarząd w działaniu za rzecz Stowarzyszenia. Wszystkie te propozycje zostały odrzucone. Twierdzono że Nowy Zarząd poradzi sobie w obecnym składzie. Co takie wydarzyło się przez niecały rok od funkcjonowania Nowego Zarządu, nagle podejmuje się propozycje zwiększenia wysokości składki wpisowego do 500 zł. Z tego co zauważyłem to większość pszczelarzy zrzeszonych w SPP Polanka to mali pszczelarze i przy wyborze SPP Polanka kierowali się innymi pobudkami niż sprawy finansowe. Teraz taka bariera będzie nie do przyjęcia dla kandydatów. No ale co ja mogę wiedzieć o funkcjonowaniu stowarzyszenia. Ze smutkiem muszę przyznać że niewiele. Oficjalne kanały informacji strona, forum, e-mail praktycznie nie istnieją ograniczają się do znikomych wpisów odnośnie KPWP. Nie ma żadnych informacji czym się aktualnie zajmuje Zarząd a tym bardziej że są jakieś problemy z funkcjonowaniem. Bardzo proszę nie odbierać mojego wpisu jako krytykę. Wpis ma na celu zaininicjowanie dyskusji na forum odnośnie wszystkich za i przeciw odnośnie zaproponowanej zmiany wysokości składki wpisowej. Pozdrawiam
 13. Dotyczy to 1 dnia szkoleniowego czy całości?
 14. Czy coś już wiadomo w kwestii kalkulacji.
 15. Witajcie Jaki byłby koszt uczestnictwa w samych wykładach + obiad + serwis kawowy bez noclegu za 1 dzień.
 16. Dzień dobry Czy Zarząd SPP Polanka mógłby odnieść się do informacji zawartych w artkule na stronie https://wzpgdansk.pl/2022/09/11/krajowy-program-wsparcia-pszczelarstwa-na-2023-rok/ odnośnie KPWP 2023
 17. Widać że kolega nie rozumie, że ktoś może mieć inne plany na 2022 rok niż organizowanie spotkania dla Polankowiczów A co kolega rzecznikiem Zarządu jest. Powyższy wpis to kolegi zdanie nie moje. Tyle w tym temacie.
 18. To tylko celowe prowokowanie do dalszej niepotrzebnej dyskusji. Czemu to ma służyć. Widać że bardzo koleżankę boli zadawanie pytań. Czy wypowiada się koleżanka tylko w swoim imieniu czy w imieniu całego Zarządu. Wypowiedź koleżanki raczej odbieram jako arogancje w stosunku do innego członka SPP Polanka.
 19. maniek_mb

  Dolnośląskie piekiełko

  Powodzenia Kazik. Na pewno się uda.
 20. Odpowiem krótko NIE w 2022 roku bo mam inne ważniejsze sprawy na głowie. Z drugiej strony czy taki pomysł zaakceptują pozostali członkowie Polanki. Warto by od takich uzgodnień zacząć a nie narzucać z góry miejsca spotkania bez konsultacji z pozostałymi członkami. Może dla kolegi być takie porównanie, mi daje możliwość wysłuchanie wykładów bez konieczności tracenia czasu na dojazdy.
 21. W dobie ograniczeń covidowych wykłady on-line byłby najlepszym rozwiązaniem. I w takiej formie nie rodzą one żadnych wątpliwości co będzie się działo w danym czasie. A tak to pszczelarze mają sporo wątpliwości co zrobić, nie wspominając o odpowiedzialności organizatorów za organizację spotkania. Poza ograniczeniami covidowymi podczas rozmów z pszczelarzami nasuwa się pytanie dlaczego większość spotkań odbywa się w południowo-wschodniej części Polski a nie np. w centralnej części Polski. Powoduje to że pszczelarze np. z pomorza niechętnie wybiorą się na takie spotkanie bo po prostu ponoszą zbyt duże koszty na przejazdy. O czasie nie wspomnę. Dlatego możliwość uczestnictwa on-line nawet odpłatnie było by dobrym rozwiązaniem i możliwością wyboru.
 22. Tak niestety działa prawo w tym kraju i nic kolega na to nie poradzi. Policja co jedynie może sprawdzić czy pojazdy wykorzystywane do oprysków mają odpowiednie przeglądy i akredytacje. Kiedyś pięknie chwalono się w Pomorskim że przeszkolono 2000 funkcjonariuszy Policji. Jak przyszło co do czego to nie potrafiono w w danej Komendzie odnaleźć takiego funkcjonariusza.
 23. maniek_mb

  Czy potrzebna Polanka bis

  I to jest dobry głos oby więcej było takich Polankowiczów nawet z uporem maniaka.
 24. maniek_mb

  Czy potrzebna Polanka bis

  Wracając do idei jednostek terenowych to jednym z zadań właśnie była pomoc w odciążeniu Zarządu SPP Polanka. Ale tego już kolega nie doczytał na forum. Ogólnie przyrównując pomysł do aktualnych struktur PZP. To jest właśnie kolegi bierność. Wypowiada się kolega o sprawach o których nie do końca ma kolega wiedze. Proszę nie odbierać tego jako atak z mojej strony. No nic idea klubów upadła więc nie ma co już kotleta odgrzewać. Pozdr.
 25. maniek_mb

  Czy potrzebna Polanka bis

  Kaziu słusznie to Robin zauważył albo inaczej miał odwagę powiedzieć to głośno. Albo robi się coś społecznie albo otwiera firmę i zarabia pieniądze. W połączeniu dwóch idei wychodzi kwas i ciężko powiedzieć jaka działalność jest wiodąca. I tak jak Kaziu piszesz większość woli patrzeć przez różowe okulary i uważać że jest wszystko w porządku.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...