Skocz do zawartości
Atena

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

216 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Może rytmy TEJ orkiestry wyciszą nieco emocje, może osuszą łzy, może spowodują że ktoś się zacznie częściej uśmiechać... czego wszystkim wspomagającym życzę

nieco starożytna 

Atena

Edytowano 01.01.2020

"Muzyka łagodzi obyczaje"... co mnie wielce raduje, bo przy muzyce można jakiegoś kielich wypić na zgodę a tej w środowisku pszczelarskim potrzeba jako że nikt tu nie jest sam. Jeżeli słowem, gestem czy drobnym datkiem wspomożesz fundację czerwonego serduszka możesz mieć satysfakcję że komuś pomogłeś. Ja od pierwszej, spontanicznej, imprezy wspomagam i... wciąż nie mogę zrozumieć jak można głośno demonstrować że "nie dam" bo... i tu zawieszają głos.

Serduszko na klapie, przez jeden dzień łączy ludzi deklarujących wolę czynienia czegoś szlachetnego. 

Czy na Twojej, pszczelarzu, też? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Brzytwiarz

Przecież tu sami ludzie na poziomie to co tu wyciszać ?? Rozmowy są tylko i wyłącznie merytoryczne i rzeczowe a nikt nikogo nigdy nie wyzywa czy tam obraża. Jeśli myślisz inaczej to chyba jesteś wrogo nastawiona i samo pomyślenie o bliźnim takich rzeczy jest grzechem. A gdzie wiara w drugiego człowieka ??? przecież każdemu człowiekowi dał stwórca rozum czyż nie ?? Pisałem już w innym temacie nie czaje atmosfery tego forum i jak widać pewno nie tylko Ja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może rytmy TEJ orkiestry wyciszą nieco emocje, może osuszą łzy, może spowodują że ktoś się zacznie częściej uśmiechać... czego wszystkim wspomagającym życzę

nieco starożytna 

Atena

Edytowano 01.01.2020

"Muzyka łagodzi obyczaje"... co mnie wielce raduje, bo przy muzyce można jakiegoś kielich wypić na zgodę a tej w środowisku pszczelarskim potrzeba jako że nikt tu nie jest sam. Jeżeli słowem, gestem czy drobnym datkiem wspomożesz fundację czerwonego serduszka możesz mieć satysfakcję że komuś pomogłeś. Ja od pierwszej, spontanicznej, imprezy wspomagam i... wciąż nie mogę zrozumieć jak można głośno demonstrować że "nie dam" bo... i tu zawieszają głos.

Serduszko na klapie, przez jeden dzień łączy ludzi deklarujących wolę czynienia czegoś szlachetnego. 

Czy na Twojej, pszczelarzu, też? 

Oczywiście,wspomagam od samego początku i swoje dzieci też nauczyłem pomagać.Nie interesuje mnie wycie przeciwników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście,wspomagam od samego początku i swoje dzieci też nauczyłem pomagać.Nie interesuje mnie wycie przeciwników.

A na dzieci nie biorę 500 + .1578400044_dhbzs3_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo mocne ale bardzo prawdziwe słowa. Podpisuję się pod nimi rękoma i nogami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na dzieci nie biorę 500 + .

Może jednak kolega się jakimś cudem przełamie chociaż raz jako Polak i Katolik,to naprawdę nie będzie bolało chociaż jakaś dycha wrzucona do puszki po kościele i gotowe.Pomaganie nie boli,a wręcz odwrotnie jak się potem popatrzy na karetkę z serduszkiem to czuje się dumę że to nasze bez PO bez PiS.Nie może kolega całe życie iść z taką nienawiścią do wszystkich i wszystkiego na ustach.

Ja brałbym 500+ ale dzieci dorosłe,nie czuć byłoby tak na portfelu pisowskiego dojenia.

Ps.Naprawdę dasz rady!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jednak kolega się jakimś cudem przełamie chociaż raz jako Polak i Katolik,to naprawdę nie będzie bolało

Pomaganie dobre jest wtedy kiedy o nim wie tylko ten co mu pomagamy . Dawanie jałmużny nie jest pomaganiem . Człowiekowi niepotrzebne są pieniądze .Potrzebny jest dach nad głową , chleb i troska drugiego człowieka .

W wolnym kraju możesz wrzucać w jaką chcesz puszkę . Mi to nie przeszkadza . Twoje pieniądze .

Nie może kolega całe życie iść z taką nienawiścią do wszystkich i wszystkiego na ustach.

Ale jazda po bandzie . Zacytuj tę nienawiść ?

Owsiaka miałem okazję spotkać raz osobiście ,   szkoda że nie zatrzymałem artykułu z Na Przełaj z jego opinią o zbiórkach dla chorego dziecka i co on o tym myśli. Zrzedły by wszystkim miny . :D

I tyle .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomaganie dobre jest wtedy kiedy o nim wie tylko ten co mu pomagamy . Dawanie jałmużny nie jest pomaganiem . Człowiekowi niepotrzebne są pieniądze .Potrzebny jest dach nad głową , chleb i troska drugiego człowieka .

W wolnym kraju możesz wrzucać w jaką chcesz puszkę . Mi to nie przeszkadza . Twoje pieniądze .

Ale jazda po bandzie . Zacytuj tę nienawiść ?

Owsiaka miałem okazję spotkać raz osobiście ,   szkoda że nie zatrzymałem artykułu z Na Przełaj z jego opinią o zbiórkach dla chorego dziecka i co on o tym myśli. Zrzedły by wszystkim miny . :D

I tyle .

Ale chociaż jak się nie pomaga z jakieś przyczyny to należy siedzieć cicho,tak robią ludzie jako tako wychowani.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucanie , przelewanie 1 % ,  to nie pomoc . To kupowanie sobie poczucia bycia dobrym .

Ludzie dobrze wychowani nie kupują sobie wdzięczności oni po prostu na nią zapracowują.

Jak komuś pomagam to moja sprawa i nie drę ryja w tv że jestem dobry .

Jak chcesz pomagać weź bajki i idź do hospicjum i poczytaj dzieciom . To jednak wymaga poświęcenia czasu i nie napiszesz na forum , nikt nie kupi Ci biletu na woodstok .

Nie ?

Bądź dobry - cła Polska czyta dzieciom .

P.S. Uciszać to se możesz swoją kobietę . Choć to też nie jest dobre wychowanie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz pomagać weź bajki i idź do hospicjum i poczytaj dzieciom . To jednak wymaga poświęcenia czasu i nie napiszesz na forum , nikt nie kupi Ci biletu na woodstok .

Doskonale powiedziane. Trafia w sedno choć nie wierzę, że "beton" jest w stanie to zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale chociaż jak się nie pomaga z jakieś przyczyny to należy siedzieć cicho,tak robią ludzie jako tako wychowani.

Pewnie wrzucę do puszki coś ,ale powyższy tekst jest "za daleko idący" .

Czy "upomnienie  pomagających "żebrakom Romskim z dziećmi ? było złe ?

Sam dawałem dopóki nie zobaczyłem na własne oczy jak jest .

Nie wiem czy to są prawdziwe newsy ,jeżeli tak to  15 milionów na koszty to jest bandyctwo .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy robi co uważa za stosowne,każda pomoc jest ważna i potrzebna,żadne wyzywanie mnie od betonów mi w tym nie przeszkodzi.Czytaniem bajeczek nie zastąpcie drogocennego sprzętu który kupuje WOŚP.Taka jest prawda i mam nadzieję że i tego roku Polacy będą mądrzy i nie dadzą ogłupić wiadomo komu......

Ps.

(Jak komuś pomagam to moja sprawa i nie drę ryja w tv że jestem dobry)

Kolego Vega jeżeli takie zwroty spod budki z piwem  tak ci imponują to poco to pisanie skarg do moderatora o chamstwie na forum.Nie rozumiem to w końcu lubisz chamstwo czy nie.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie wrzucę do puszki coś ,ale powyższy tekst jest "za daleko idący" .

Bronku może zbyt komplikujesz sprawę,chodzi mi oto że jak chce to daje,a jak nie chcę to nie daję prosto i logicznie poco gadać jak temat pomocy danej osoby nie dotyczy . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mocne słowa u Lindy, bardzo mocne ALE

Porównaj 110 mln wydanych na "promocję Polski", wydanych, na między innymi, na bilbordy szkalujące sędziów na terenie kraju - to pieniądze które ze spółek skarbu państwa,  po przez budżet mogły trafić dla potrzebujących, choćby wesprzeć domy pomocy gdzie przebywają ci którzy kiedyś mieli fortuny a dziś są na społecznym garnuszku.  Nie tak dawno wielki/niewielki piosenkarz szukał wsparcia bo piereputał 35 milionów jak sam mówił!!!  

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jest OGÓLNONARODOWE ŚWIĘTO gdzie parę milionów ludzi się bawi a w dodatku daje 100 mln na służbę zdrowia.       Ile trzeba zaślepienia aby tego nie widzieć? Niewidomi choć tego nie widzą to słyszą że grają, również dla nich grają. 

O tym że są naciągacze? A gdzie ich nie ma? Jak się ma kiepałę na karku to jak się daje, a nie chce się dać przestępcom to trzeba TO jakoś przeanalizować, sprawdzić albo nie obwieszczać wszem wobec i każdemu z osobna że "przestępcy są na świecie" i  nie dam!!!  Nie dawaj i nie kracz!!! 

A jak nazwać, ja nie potrafię, polecenie wydane dla polskich placówek dyplomatycznych zakazujących wsparcia ORKIESTRZE w innych krajach.   CZEKAM NA PROPOZYCJĘ TAKIEGO OKREŚLENIA. Obiecuję nagrodę... no powiedzmy, niespodziankę...  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównaj 110 mln wydanych na "promocję Polski"

Czymże jest wydanie 110 mln wobec oddanie przestępcom w białych kołnierzykach 200 mld z VAT-u za rządów słusznie minionych? 

wydanych, na między innymi, na bilbordy szkalujące sędziów na terenie kraju

O szkalowaniu sędziów mówią przedstawiciele opozycji totalnej oraz sami sędziowie. Większość obywateli RP nie uważa aby sędziowie byli szkalowani. Wręcz przeciwnie - uważa się ich (oni sami zresztą też) za nadzwyczajną kastę ludzi. 

to pieniądze które ze spółek skarbu państwa,  po przez budżet mogły trafić dla potrzebujących

Za czasów słusznie minionej koalicji faktycznie tak było - pieniądze ze spółek Skarbu Państwa trafiały w formie dywidend lub nagród do potrzebujących (często to byli członkowie zarządów, rad nadzorczych, kierownictwa, przydupasów i innych cwaniaków). Skala tego zjawiska była porażająco duża czego dzisiaj efektem jest tak wielkie wycie za utraconym korytem. Skargi do instytucji międzynarodowych nigdy nie osiągnęły takiej skali i nigdy nie były tak bardzo pozbawione podstaw. Reforma całego państwa od samych jego fundamentów jest konieczna i dobrze, że się dzieje. Liczę, że rządzący doprowadzą ja do końca nie oglądając się na "poszkodowanych odsuniętych od koryt". 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jest OGÓLNONARODOWE ŚWIĘTO gdzie parę milionów ludzi się bawi

Dla mnie świętem jest Boże Narodzenie albo Wielkanoc. To jest święto. WOŚP to manifestacja homofobów gdzie ludzi nie dających kasy obraża się i poniża jednocześnie opowiadając jak bardzo jest się TOLERANCYJNYM! To typowe dla lewactwa całego świata (nawet tu na forum widać to bardzo wyraźnie - patrz choćby wątek "Chamstwo na forum"). 

a w dodatku daje 100 mln na służbę zdrowia. 

To ile zebrano skoro 100 milionów idzie na służbę zdrowia - a dokładniej na sprzęt, którego często nie ma kto obsługiwać bo WOŚP o tym nie pomyślał? Zapytam też ile z tych pieniędzy idzie na pensje dla salowych i pielęgniarek bo przecież ktoś im płaci? Pensje to temat niemedialny ale już aparat do ratowania życia takim jest. Dlatego WOŚP nie daje na pensje ale daje na coś czym można się pochwalić. Ja zrzucam się na służbę zdrowia.

Ile trzeba zaślepienia aby tego nie widzieć?

TEŻ O TO ZAPYTUJĘ 

O tym że są naciągacze? A gdzie ich nie ma?

Pszczoły też są prawie wszędzie ale tu jest ich więcej, tam mniej a gdzie indziej prawie wcale. Taka mała dygresja.

A jak nazwać, ja nie potrafię, polecenie wydane dla polskich placówek dyplomatycznych zakazujących wsparcia ORKIESTRZE w innych krajach. 

Jak nazwać? Głosem rozsądku. Za czasów władzy słusznie minionej wspomagano różne organizacje, które rozzuchwaliły się tak bardzo, że bez takiej pomocy nie potrafią funkcjonować. Dobrym przykładem jest Warszawa gdzie lewacki prezydent Pan Trzaskowski odbiera lokal fundacji pro life (promującej życie) a jednocześnie przydziela pięć świetnych i dużych lokali (nawet powyżej 200 metrów) organizacjom związanym z LGBT (też są za promocją życia - rozwiązłego ale życia). Rozumiem, że tu nie ma problemu i nie trzeba tego piętnować wszak chodzi o pro life i LGBT.

CZEKAM NA PROPOZYCJĘ TAKIEGO OKREŚLENIA. Obiecuję nagrodę... no powiedzmy, niespodziankę...  

Określiłem i czekam na nagrodę , hahaha. Pewnie będę czekał do usr..ej śmierci. Wszak określenie moje nie jest raczej po myśli autora a nagroda zapewne jest ale dla "potakiwacza". Hahaha - zgadłem????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WOŚP to manifestacja homofobów (???)

:D Trochę CIę chyba poniosło. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jednak Pan Bogusław na 28 finał WOŚP przekazał kurtkę w której zagrał Franza Maurera.

https://allegro.pl/oferta/boguslaw-linda-kurtka-skorzana-z-filmu-psy-8840657694

Ups.....

W wolnym kraju wolni ludzie .  Choć ja znam takie powiedzenie - Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek . :D

Nie podoba mi się WSOP nie daję na tacę tfu do puszki. Podobnie jak proboszczowi . :D

Mój wpis był odpowiedzią na kulturę POP -

Wyciu przeciwników pomógł sąd przyznając Matce Kurce wgląd w finanse . Bo to pieniądze publiczne nie Owsiaka .

W takich sprawach trzeba być jak zona Cezara -poza wszelkimi podejrzeniami . Na chłopski - żeby nikt nic nawet nie  mógł pomyśleć a nie robić .. Zatrudnianie żony przez męża nazywa się nepotyzm , chyba że firma jest jego własnością .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WOŚP to manifestacja homofobów (???)

:D Trochę CIę chyba poniosło. :D

Wiele razy słyszałem i czytałem o kpinach, ośmieszaniu czy wręcz zniesławianiu ludzi próbujących dowiedzieć się czegoś więcej o WOŚP niż tylko tego co jest w materiałach oficjalnych czy też o tych, którzy ośmielili się krytykować samą WOŚP. Jeżeli to nie było zjawisko homofobiii to co ??? Bo mowa miłości i tolerancji to nie była???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj adres na, wyślę. 10 szt wierzby /sadzonek/  kwitnącej od marca do listopada.  Stać mnie wesprzeć WOŚP, stać wysłać sadzonki.... 

Chociaż jeden element związany z pszczołami ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele razy słyszałem i czytałem o kpinach, ośmieszaniem czy wręcz zniesławianiem ludzi próbujących dowiedzieć się czegoś więcej o WOŚP jak tylko tego co jest w materiałach oficjalnych czy też o tych, którzy ośmielili się krytykować samą WOŚP. Jeżeli to nie było zjawisko homofobiii to co ??? Bo mowa miłości i tolerancji to nie była???

Homofobia owszem, może być skojarzona z mową nienawiści ale wyłącznie prowadzoną do osób homoseksualnych. To trochę na opak w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pamięć już wolne miejsca obsadziłem . Podaruj Borowemu . Adres podać ? Jak bardzoś ciekaw na priv napisz to odpiszę .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam kilkaset matrów plotu do obsadzenia, przyjme kazda ilosc ;-)

Nawet za przesyłke zapłace, też mnie stać :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi