Skocz do zawartości

Zdjęcie

Potęga palinologii.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 październik 2019 - 00:04

Czy uda się wspominanym specjalistom z NASA ustalić proporcje skład i pochodzenie komponentów polskich mieszanin miodowych pochodzących z krajów UE i spoza UE? Puławy nie dają rady.

Na Całunie zidentyfikowano 58 różnych gatunków roślin, których pyłki zostały na nim. Spośród nich, tylko 17 stanowiły rośliny rosnące w Europie, pozostałe 41 charakterystycznych było natomiast dla flory Azji i Afryki. Istnieje natomiast tylko jeden obszar geograficzny, w którym spotyka się aż 38 z tych 41 rodzajów pyłków – jest to Judea !

Hmmm... Miód judealny...

Ktoś może mnie naprowadzić na atlas pyłków? Mam mikroskop, mam ochotę się pobawić, bo niestety refundacja KOWR dotyczy badania tylko swojego miodu.

https://www.salon24....VnBWBbpu8kqjnBo

Prezydent pięciu pni.

#2 Borden

Borden
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 04 październik 2019 - 06:45

Kto podpisał się pod tym artykułem ? :) Jan Brukowiec ?

#3 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 październik 2019 - 07:59

Nie wiem kto napisał. Inne źródła podają:

https://shroudimage.com/

…Pollen from four areas known to have been consistent with the historical movement of the Shroud was found by Pollen expert Dr. Max Frei. Dr. Frei found 28 species from Jerusalem; additional pollen from Edessa in Eastern Turkey (home of the Shroud from approx. 40 A.D. to 944 A.D. A third grouping came from Constantinople (home from 944 to 1204. A fourth grouping was from France and Italy (home of the Shroud from 1204-1578 (France) and 1578 to present (Turin, Italy).

translator maszynowy:

… Pyłek z czterech obszarów, o których wiadomo, że były zgodne z historycznym ruchem Całunu, został znaleziony przez eksperta ds. Pyłków dr Maxa Frei. Dr Frei znalazł 28 gatunków z Jerozolimy; dodatkowy pyłek z Edessy we wschodniej Turcji (Całun przebywał od ok. 40 r. do 944 r.) Trzecie ugrupowanie pochodziło z Konstantynopola (od 944 r. do 1204 r.) Czwarte ugrupowanie pochodziło z Francji i Włoch (od 1204–1578) (Francja) i 1578 do chwili obecnej (Turyn, Włochy).

Mi nie chodzi o dyskusję o Całunie, to tylko przykład zrobienia użytku z badania pyłku. Wiem, że badano pyłki w katyńskich mundurach i przy innych okazjach, by ustalić miejsce i czas biologiczny.

Ponawiam pytanie: ma ktoś atlas pyłków?

Prezydent pięciu pni.

#4 baru

baru
  • Użytkownik
  • 440 postów
  • LokalizacjaRzepiennik Biskupi

Napisano 05 październik 2019 - 19:50

Ponawiam pytanie: ma ktoś atlas pyłków?

Przyłączam się ,w celach czysto hobbystycznych . W sezonie nie raz wziąłem kwiatka na szkiełko pac pac . .Wtedy teoretycznie powinien być pyłek kwiatu badanego ;) .

Na jakieś grupie na FC gość ogłaszał się że zrobi analizę pyłkową ,może on by mógł pomóc  .

Jestem Polakiem i jestem z tego dumny .
Dążyć do ideału nie znaczy nim być .
http://pasiekabajorek.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych