Skocz do zawartości

Zdjęcie

Apimondia w Montrealu 8-12 września.

apimondia apiexpo kanada

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2791 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 sierpień 2019 - 19:49

https://www.apimondia2019.com/

Planuję wyjazd jak zdrowie pozwoli, bo akurat zaprasza mnie kolega mieszkający od lat w Ottawie. Rozejrzałem się co i jak w necie.

Organizatorzy wystawili na sprzedaż powierzchnię wystawową satelitarnej imprezy handlarzy ApiExpo. Cena 300 (niebieskie), 375 (pomarańcz) i 450(czerwone) kanadyjskich dolkow za metr kwadrat boksu.

99386190065608068547.jpg

Wykupiły na dziś cztery Polskie firmy  i to chyba wszystko, bo zostało jeszcze na dziś tylko 9 wolnych boksów

A2 Lyson Poland red

B55 Corpo Poland orange

C96 Sądecki Bartnik blue

C116 C117 Adamek comp – blue

Zrobiłem sobie planik, by niczego nie przegapić. Tyle mało mnie interesująca część handlowa i biznesowa. Na razie nie ma szczegółowego planu meritum – konferencji naukowej. Ciekawe, czy Polacy gdzieś zaistnieją. Może jakiś polski hit - wykład Biobalance n/t suplementacji pszczól ksantohumolem?. Jak widać w Apiexpo biorą udział prawdziwi pszczelarze pasjonaci. Dla PZP prawdopodobnie zabraknie biletów na tanie linie lotnicze przez Atlantyk. Apislavia tradycyjnie zgłosiła udział.

Prezydent pięciu pni.

#2 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2791 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 sierpień 2019 - 23:35

Na Apimondię tradycyjnie wybiera się malownicza grupa ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych. Podobno mają jeszcze jedno wolne miejsce:

https://pszczelarzez...czka-do-kanady/

Prezydent pięciu pni.

#3 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2791 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 październik 2019 - 03:02

Przejrzałem program części naukowej Apimondii i polski w nim udział. Jeden oral prezentejszyn abstrakt niejakiej M. Bieńkowskiej i dwa postery.

Bardzo bardzo cienko ilościowo, jakości naukowej jako laik nie ośmielę się oceniać. Na tle innych krajow wypadamy ilościowo jak bardzo ubodzy krewni - każdy może ocenić. Nie wiem od kogo to zależy - pal 6 część handlową. Wydaje mi się, że jakaś informacja o opatentowanym w Lublinie polskim woskomacie powinna w Montrealu w części naukowej zaistnieć. Dla mnie to ostatnio nieliczna jaśniejsza część ciemnego horyzontu polskiego pszczelarstwa. Ciekawe, że Węgrzy z Biobalance International nie lansowali oficjalnie w Kanadzie ApisPlusa i cichuteńko siedzieli w swoim boksie unikając medali. Zuchów z Trójmiasta też wymiotło. Prezes Klat zahukany innymi sprawami nie miał czasu...

c5e73baeb006a650efbe7f44e8cca5e6.jpg

6a9c26cbdcd1bdf0879fec4760f0c1f3.md.jpg

b21e67e094f82eab5993155230b511bc.jpg

Podobno jajcarze dzwonią na Świętokrzyską 22 826-04-97 i pytają: czy to biuro firmy Łysoń?. :D

de53b00db6cbb77fd26fb70a25aea2d3.jpg

W piątek i sobotę posiedzenie Rady PZP...

I fajno jest, byle do listopadowego zjazdu z którego tradycyjnie (?) NIC nie wyniknie!!!.

Prezydent pięciu pni.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych