Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sezon 2019

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#21 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 15:23

Kamilu

Stałym klientom oferuj. Cokolwiek to znaczy na forum pszczelarskim?

Ja nie sprzedaje nie swojego miodu z innej części kraju. Mym zdaniem to oszustwo.

#22 jjb

jjb
  • Użytkownik
  • 312 postów
  • Lokalizacjagmina Czernichów koło Krakowa

Napisano 02 sierpień 2019 - 11:51

Kamilu

Stałym klientom oferuj. Cokolwiek to znaczy na forum pszczelarskim?

Ja nie sprzedaje nie swojego miodu z innej części kraju. Mym zdaniem to oszustwo.

Dlaczego oszustwo? A gdybyś miał wędrowne pasieki w różnych miejscach kraju?

Inna sprawa, że przy odczulaniu na pyłki trzeba używać miodu ze swojej okolicy.

#23 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1525 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 02 sierpień 2019 - 16:10

Czyli że wszystkie firmy skupujące i odsprzedające dalej wszelkie produkty rolne to oszuści ???  Nie rzucał bym kolego takich oskarżeń jak leci. 

Lepiej oceniać indywidualnie.  Pozdrawiam.

#24 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 20:33

Firma to firma. Duży pszczelarz co targa ule przez kraj cały to inna bajka. ;)

Spacerkiem maszeruje sobie turysta szlakiem przy mojej pasiece. Jest w Bieszczadach nie na mazurach. Pyta o miód, widzi kilkanaście uli nie (fabrykę). Mam mu zaoferować miód od kolegów z mazur?. Mym zdaniem to oszustwo. :angry:  

• baru lubi to

#25 baru

baru
  • Użytkownik
  • 449 postów
  • LokalizacjaRzepiennik Biskupi

Napisano 04 sierpień 2019 - 20:37

Prosto  ,uczciwość i tyle ,tego nic nie zastąpi .

Sytuacja nie dotyczy firm skupujących ,wiadomo tego nikt od nich nie oczekuje .Skupują skąd się da .

A i jeszcze jedna sytuacja wymiana , ale wtedy pasowało by informować że to miód od kolegi .

Jestem Polakiem i jestem z tego dumny .
Dążyć do ideału nie znaczy nim być .
http://pasiekabajorek.pl

#26 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:13

Mym zdaniem to oszustwo.

Choć to nie oszustwo ale  przestępstwo :D . Miód wolno sprzedawać w sprzedaży bezpośredniej - swój , w swoim województwie lub ościennym ( -ch) . Do sprzedaży cudzego miodu trzeba mieć działalność gospodarczą bo to handel . Nie ma czegoś takiego jak wymiana miodu . :D

#27 baru

baru
  • Użytkownik
  • 449 postów
  • LokalizacjaRzepiennik Biskupi

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:42

Słuszna Twoja uwaga ,choć  tutaj każdy spowiednik by się chwilę zastanowił . :D

Ja się stosuje do prawa . Choć dopuścił bym coś takiego .

Wiem że oszustwo jest gorzej karane jak przestępstwo . ;)

Jestem Polakiem i jestem z tego dumny .
Dążyć do ideału nie znaczy nim być .
http://pasiekabajorek.pl

#28 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 13:14

W RHD chyba jest możliwość sprzedaży kolegi miodów na targach,piknikach i innych tego typu wydarzeniach. Kolegi sąsiada a nie kolegi z innej części kraju.

#29 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 20:23

W RHD chyba jest możliwość sprzedaży kolegi miodów na targach,piknikach i innych tego typu wydarzeniach. Kolegi sąsiada a nie kolegi z innej części kraju.

To tak jak prawie . Robi wielką różnice .RHD swoje produkty ze swojego gospodarstwa , przetworzone w swoim gospodarstwie jedynie obój ma być w rzeźni  a nie gospodarczy bo te z gospodarczego uboju jedynie dla siebie . Na piknikach tagach i imprezach można za zgodą PLW sprzedawać miód nie posiadając sprzedaży bezpośredniej . Targach to nie takich chłopskich .

P.S. Spowiadać się z grzechów (oszustwo ) a nie z łamania prawa . :D :) ;)

#30 Kamil

Kamil
  • Użytkownik
  • 190 postów
  • LokalizacjaWarmia

Napisano 15 sierpień 2019 - 09:30

Do sprzedaży cudzego miodu trzeba mieć działalność gospodarczą bo to handel . Nie ma czegoś takiego jak wymiana miodu . :D

Tak miód od pszczelarza można spotkać w sklepach, pensjonatach - mają działalność gospodarczą. Ale co to zmienia? Czy ktoś kto posiada DG jest lepszy od pszczelarza, który nie posiada DG? Ma jakąkolwiek wiedzę na temat miodu, jego pozyskiwania, jakości?

#31 jjb

jjb
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 15 sierpień 2019 - 10:58

Dzisiaj rano zauważyłem mnóstwo pszczół na Kleomie kolczastej. Godzinę później nie było tam żadnej pszczoły. Nie doceniałem tej rośliny, jako pożytkowej. Lubie ją jako ozdobną, chociaż jest przykra w dotyku. Podobnie na wiesiołku dwuletnim, który zachowuje się u mnie, jak roślina energetyczna walcząc o teren z rożnikiem pszczoły są rano, czasem wieczorem.

Staram się wybrać grupę roślin, które mogą stanowić pożytek na suchych łąkach, koszonych raz, albo dwa razy w roku. Takie rośliny zaobserwowałem na trawnikach w Bydgoszczy i Wrocławiu. To szorstkolistne (teraz ogórecznikowate): Farbownik lekarski i bodajże Żmijowiec grecki. Wydaje mi się, że na takim terenie poradzi sobie też Dwurząd wąskolistny. Oczywiście są też inne, ale idzie o to, że po koszeniu na ogół nie kwitną. Nie wiem, czy są jakoweś selekcje białej koniczyny, która daje sobie radę lepiej niż inne, na suchym terenie.

Jeżeli nie zadbamy o takie drobne pożytki, to raczej nie możemy liczyć na zdrowie pszczół, które w pewnym momencie mogą zostać zmuszone do korzystania z pyłku kukurydzy. W moim przypadku zawsze się to źle kończyło.

Nektaruje nawłoć, spory ruch na wylotkach i mocna wentylacja. Ale w nadstawkach jakoś gwałtownie nie przybywa. Teraz po deszczach może być nieco lepiej.

#32 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 16:33

Coś tam delikatnie podlało spadzią. Więc tragedii nie ma.Ale nawet średniej też nie. Koszty pokryte. Z malutkim plusikiem.

Ale to z jednej pasieki, druga 1,5 km dalej znacznie gorzej. Odwrotnie jak rok temu.

Taki mamy klimat ;)

#33 jjb

jjb
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 20:00

Nawłoć ładnie nektaruje, ale pszczoły różnie się zachowują pod koniec sezonu. Część mocno się rozbuchała, zaczynają wychowywać trutnie, część ogranicza matkę w czerwieniu.

#34 tarczewski

tarczewski
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 07:18

Z nawłocią różnie bywa, mam kilka uli, na kilku ha., niestety tyko pyłek. :blink:

...........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

#35 jjb

jjb
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 22:36

Z nawłocią różnie bywa, mam kilka uli, na kilku ha., niestety tyko pyłek. :blink:

...........................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

A podlało ją ostatnio? Tutaj popadało solidnie. Niestety przez to nakrop jest bardzo rzadki i niektóre zalewają rodnię.

#36 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 22 sierpień 2019 - 23:03

A podlało ją ostatnio? 

Dzisiaj byłem w pasiece stojącej na nawłoci (woj. łódzkie) podlało solidnie przedwczoraj i w miodniach jest +5kg 

Kwitnie wspaniale. Przybytki większe po południu, nie wiem czy to przypadek (wzrost temperatury), czy też jakaś ogólna cecha soildago?

#37 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 23 sierpień 2019 - 17:31

A podlało ją ostatnio? Tutaj popadało solidnie. Niestety przez to nakrop jest bardzo rzadki i niektóre zalewają rodnię.

Nawet spadź nosiły u mnie w tym sezonie do rodni. Czy to zwiastun szybkiej zimy? 

Raczej od pszczół jakie mam ciężko wymagać takiego zachowania.(buckfast) . Klimat tak się zmienia kto za tym nadąży?

#38 Krzychu

Krzychu
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • LokalizacjaRLU

Napisano 24 sierpień 2019 - 19:54

Nawet spadź nosiły u mnie w tym sezonie do rodni. Czy to zwiastun szybkiej zimy? 

Raczej od pszczół jakie mam ciężko wymagać takiego zachowania.(buckfast) . Klimat tak się zmienia kto za tym nadąży?

Coś ten buckfast  chyba przepowiada, zaglądam dzis do ula w nadstawce cienko patrze do gniazda  :o  rynce opadają, w pozostałych ulach miód w nadstawce

#39 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 16:02

Krzychu

Tydzień się za karmieniem spóźniłem bo lekko polało spadzią. Więc połączę słabsze. Wolę 20 silnych niż 30 lichych. 

Coś tam odebrałem (po tym polaniu) katastrofy nie ma ale cudów tez. :P

Pozdrawiam serdecznie.

#40 Krzychu

Krzychu
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • LokalizacjaRLU

Napisano 25 sierpień 2019 - 20:32

Ja w tym tyg. planuje wirować i zaczynam karmienie i leczenie, z tego co widze to nawłoc dopisała a o spadzi to mogę tylko filmiki  zobaczyć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych