Skocz do zawartości
Marek

Jakie są korzysci z członkostwa w Polance

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zapytam przewrotnie. Jakie korzyści będzie miało SPP Polanka z Twojej przynależności?

 

Tak na marginesie. Dobrze wiesz jakie obciążenia/obowiazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Korzyścią jest minimalna składka członkowska i za grosze ubezpieczenie. 

 

Ja nie korzystam z wsparcia bo kwas mrówkowy jest dofinansowywany tylko dla pasiek ekologicznych . Przy mojej amatorskiej działalności taki certyfikat mija się z celem. (finanse).

Ule na wolnym rynku jak się dobrze poszuka zawsze można kupić w cenie jak po refundacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, z całym szacunkiem ale na tak zadane pytanie to kol. jokaz odpowiedział celnie. Ja również spróbuję podpytać ciebie, co możesz dać Polance oprócz składki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Borowy

Czy człek wybiera organizację? Czy organizacja onego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Jak znam historię to była taka organizacja co sobie członków wybierała. :o   Nazywała się SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejscie.

Organizacja jest dla czlonkow nie odwrotnie.

Marek dobrze pyta.

 

Czyli płacę i wymagam? Mi osobiście stowarzszenie kojarzy się z grupą ludzi skupionych na realizacji wspólnych (!) cełów. Organizacją dla członków jest PZW albo PZŁ, gdzie przynależność jestt obowiązkowa. Przestałem być wędkarzem, kiedy zorientowałem się, że przynależność do PZW nic mi nie daje a muszę im płacić ciężkie pieniądze. Teaz czasem łowię (też za ciężkie pieniądze ale tylko wtedy płacone, kiedy chcę łowić) ale poza wodami PZW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie wdawac w spory światopoglądowe.

 

Ps.

Nie musi Prezes byc w PZW zeby byc wedkarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Nie chce mi sie wdawac w spory światopoglądowe.

 

Ps.

Nie musi Prezes byc w PZW zeby byc wedkarzem.

Kolego Borowy, chyba przebywasz w innym normalniejszym kraju.

Tu tak to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

 Jakie są korzyści z członkostwa

Ja zawszę twierdzę że Polanka do niczego mi nie jest potrzebna . Jak kto chce mieć korzyści to niech sobie krowę kupi lub dziecko zrobi.

Trzeba się trzymać w kupie bez względu na to co nam kapnie . Korzyści mam z pszczół ,a z działaniami Polanki nie zawsze się zgadzam . Zawsze jednak polecam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, milczenie kolegi Marka jest dla mnie bardzo wymowne.

 

Opowiem Wam pewną historię.

Było to dwa lata temu. Zadzwonił do mnie pszczelarz. Opowiadał o tym, jak to się źle dzieje w jego kole. Jakie to trzeba mieć dojścia, żeby otrzymać dopłatę do sprzętu itp. Dopytywał o wiele kwestii dotyczących Polanki. Wisiałem na słuchawce ponad godzinę opowiadając o zaletach Polanki ... wymieniając poglądy, zachęcając do dojrzałej decyzji - wysłuchałem go. Opowiadałem o Klubie, o wspólnocie jaką tworzą pszczelarze w Klubie. A on dalej narzeka na swoje koło. Po ponad godzinie stwierdziłem, że czas zakończyć rozmowę. I zapytałem wprost. "A co może Pan ofiarować Klubowi?" "W czym może nam Pan pomóc, żebyśmy się lepiej rozwijali?"

Przez ponad 20 sekund w słuchawce słychać było jedynie wymowną ciszę. Po czym mój rozmówca rozłączył się. Tak po prostu...

 

Dlaczego to piszę?

Większość z nas Polankowiczów jest bierna, gorzej jak jest roszczeniowa.

 

"A żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało"

 

Na zakończenie. 

Może kolega Prezes opowiedziałby swoją historię o pszczelarzu, jak to pewien członek potraktował nasze Stowarzyszenie.

 

Pozdrawiam czytających, życząc głębokich przeżyć Wielkanocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o maila z rezygnacją z członkostwa w Polance. Kolega w uzasadnieniu napisał, że kupił już wszystko, czego potrzebuje do pasieki i dalsze opłacanie składki przestało dla niego mieć sens.

 

Szczerze... uśmiałem się w duchu. Bo znam też inną, trochę podobną postawę, kiedy ktoś (ciągle bez nazwisk), napisał mi, że w idealizm to on nie wierzy, gdy prosiłem go o odrobinę zrozumienia dla osoby, która nie natychmiast zareagowała na jego prośbę, bo przecież ta osoba robi to zupełnie społecznie.

 

Wtedy odpowiedziałem, że jest u nas miejsce i dla takich jak on i dla takich, jak wspomniana osoba i jeszcze wiele innych osób, które robią coś wyłącznie dla satysfakcji z tego, że biorą udział w czymś pożytecznym.

 

Tak jak mówiłem w filmikach z samochodu, zapraszamy wszystkich, którym jest z nami po drodze i nie mamy zamiaru ściągać wszystkich, których tylko się da. Jakość ponad ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...