Skocz do zawartości
Pszczółka Agata

Wiosna, ach to ty...

75 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marbert

Kolego Daro

"Nie oceniajcie a nie będziecie oceniani".

 

Jak rok rojny to dobrze jak "drzewiej" gadali. Coś się u Kolegi zmieniło? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie weź się ogarnij ze swymi trzema ulami. Ludzie niewiedzą gdzie ręce włożyć a tu nikt nie chce z Tobą gadać.No patrzcie . Ludzie pracują i to ciężko . Jak zarobią na chleb to się zameldują . Nudzi się to zrób sobie z 50  i pogadamy ., zwłaszcza że rok rojny jak wiesz co to .

 A jednak znalazłeś czas aby... spróbować mi dokopać.  A ja myślałem, że dzięki mojej aktywności będę miał szansę na zakup /jak wielu/ niezałszowywanej węzy, dowiem się czy liczyć na rzepak /okazało się że mając ule przy rzepaku mam miód mniszkowy/.  Nie masz czasu to nie pisz, po co się tak poświęcasz? Rodzin pszczelich to mam więcej niż przeciętny niemiecki pszczelarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czargu, dlaczego mam się nie śmiać z San Escobar???  Ileż to wpadek innych polityków wcisnąłeś na ten portal okraszając zdjęciami i złośliwymi komentarzami? Jeżeli nie będziesz go podsycał nienawistnymi wpisami temat umrze śmiercią naturalną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Jak rok rojny to dobrze jak "drzewiej" gadali.

Jak rojny to i miodny . Drabinę mam ameliniową a jak i pójdzie w świat to z Bogiem .

Trzeba było dzienniczek z agitacji przedwyborczej uzupełnić a tu nie idzie.

Nogi mnie bolą aby jeszcze kogoś kopać. Odpowiedziałem Ci na pytanie .

Nie interesuje mnie ile Szwab ma uli , czy inny Niemiec .

Mam sąsiada takiego pszczelarza , pytam się jak tam z miodem - nie wiem nie zaglądałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rojny to i miodny . Drabinę mam ameliniową a jak i pójdzie w świat to z Bogiem .

Trzeba było dzienniczek z agitacji przedwyborczej uzupełnić a tu nie idzie.

Nogi mnie bolą aby jeszcze kogoś kopać. Odpowiedziałem Ci na pytanie .

Nie interesuje mnie ile Szwab ma uli , czy inny Niemiec .

Mam sąsiada takiego pszczelarza , pytam się jak tam z miodem - nie wiem nie zaglądałem .

  I tym sposobem oznajmiłeś Urbi et orbi że masz drabinę. Z nazwy wynika że jest to chyba drabina która przyśniła się św. Jakubowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Już się dobrze działo w nadstawkach i tydzień deszczu i zmarniało. :rolleyes:

Ciekawy rok. B)

Ale na ten czas nie gorszy jak poprzedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Każdy pszczelarz powinien mieć drabinę zwłaszcza gdy działa w Pogotowiu Rojowym . Ameliniowa lekka . Marbet jak czytałem Twoje rady co do gospodarki w dadancie to się nie dziwę że nie widzisz różnicy . Zbiór z tak przez Ciebie nielubianego rzepaku to średnio 20 l z ula w zeszłym było 10l .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czargu, dlaczego mam się nie śmiać z San Escobar???

Jak już się chcesz śmiać to dobrze było by wiedzieć z czego aby samemu nie być śmiesznym. Skoro wymieniasz tę nazwę to pisz ją prawidłowo. Jeśli nie wiesz jak to może zapytaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się chcesz śmiać to dobrze było by wiedzieć z czego aby samemu nie być śmiesznym. Skoro wymieniasz tę nazwę to pisz ją prawidłowo. Jeśli nie wiesz jak to może zapytaj?

A ile jest wersji pisania nazwiska Szekspir /ten od Hamleta/.  A wirtualny kraj naszego ministra mogę sobie pisać jak chcę... samo wymyślenie państwa  przez Ministra Spraw Zagranicznych to dopiero żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Każdy pszczelarz powinien mieć drabinę zwłaszcza gdy działa w Pogotowiu Rojowym . Ameliniowa lekka . Marbet jak czytałem Twoje rady co do gospodarki w dadancie to się nie dziwę że nie widzisz różnicy . Zbiór z tak przez Ciebie nielubianego rzepaku to średnio 20 l z ula w zeszłym było 10l .

Mnie interesuje dobry miód,  bez  środków ochrony roślin.( nie leczę rodzin środkami ,których elementy rozpadu mogą  w miodzie być).Ekologiczna pasieka. (bez certyfikatu bo na ile rodzin certyfikat by się odrobił). Mój miód jest dla rodziny i bardzo bliskich znajomych.A że rodzina spora to i miodku sporo trzeba. A i do kilku państw się wysyła bo tam rodzina.

Jak wystąpi mityczna spadz to hurtownik zabierze w godziwej cenie.

Taka cała gospodarka bom amator i z pszczół nie żyję. To przyjemność. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wirtualny kraj naszego ministra mogę sobie pisać jak chcę... 

A to już Twoja sprawa choć gdyby być konsekwentnym to pisząc jak słyszysz powinno byś san eskobar (mała litera bo nie ma takiej nazwy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Mnie interesuje dobry miód,  bez  środków ochrony roślin.

Marbet to niema nic do rzeczy . Mam pasiekę  w okolicy bez rzepaku i wydajność jest również dwa razy większa niż w zeszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Marbet to niema nic do rzeczy . Mam pasiekę  w okolicy bez rzepaku i wydajność jest również dwa razy większa niż w zeszłym roku.

Teraz rozumiem dlaczego już w okresie międzywojennym miód z Kolegi terenów kosztował grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Nie wiem co było przed wojną . Na pewno nie było rzepaku  chwasty w zbożach i były barcie i kłody oraz gospodarka Twojego typu - zostaw cały ul ramek .

Jak jest pożytek to i u lewusa będzie miód , jak pożytku wielkiego nie ma lub rozkład pożytków i pogody ( jak w tym roku ) sprzyja rójkom to u lewusów tylko drzewa w pszczołach . Fachowcy mają i w taką porę miód. Marbet zmień gospodarkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

 Daro

Nie namawiaj mnie na wirowanie zapasów po zimie :D

 

Nie namawiaj mnie na zakup inwertu do wiosennego karmienia  :D

 

Pozostanę jak pozwolisz niefachowcem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 czerwca to już lato, kalendarzowe lato, ale w sercach wciąż wiosna... 

Na ten dzień, Święto Kwitnących Lip na Zamku Grodziec, chcielibyśmy zorganizować kolejne spotkanie przedstawicieli organizacji pszczelarskich  Dolnego Śląska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem zajawkę iż trwają przygotowania do kolejnego spotkania przedstawicieli organizacji pszczelarskich Dolnego Śląska na Zamku Grodziec i... NIKT tego nie skomentował... 

  Być może sprawy światopoglądowe zaprzątają bardziej bywalców portalu niż pszczelarskie? O czym świadczy ruch na Hyde Parku.  

  Jeżeli trwają przygotowania to znaczy jest możliwość co zaproponować, o coś zapytać, coś wnieść do sprawy we własnym interesie...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Ateno

Gdzie mi tam z Bieszczad do zamku Grodziec.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ateno

Gdzie mi tam z Bieszczad do zamku Grodziec.

;)

 Na zamku każdy jest mile widziany... Informacja kierowana jest szczególnie dla Dolnoślązaków a szczególnie przedstawicieli zarządów organizacji pszczelarskich których jest ok. 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy światopoglądowe to sprawy bardzo osobiste i przy poruszaniu ich należy zachować dużą ostrożność jeśli nie chce się kogoś urazić. Jeśli zaś się chce kogoś urazić to należy liczyć się z reakcją urażonego (często gwałtowną). Dlatego też sprawy światopoglądowe w przeciwieństwie do wielu innych wywołują szybką reakcję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Co prawda latem a nie wiosną odbędą się wybory do Izb Rolniczych /28 lipca / i, wg istniejących przepisów prawa do izb mogą kandydować również PSZCZELARZE.  Chodzi o profesjonalistów prowadzących działalność gospodarczą. 

   Ciągle powtarza się zarzut(?) że pszczelarze nie są reprezentowani na " najwyższych szczeblach" ciał decyzyjnych w rolnictwie. 

   JEST OKAZJA ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Chodzi o profesjonalistów prowadzących działalność gospodarczą.

Wiesz ilu jest ich w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Właśnie . Więc jaka reprezentacja ? Pszczelarstwo specyficzna branża i reprezentować powinny organizacje,  także . Wie US i on ma dane tych co działają legalnie . Większość nie jest zrzeszona w Zawodowych . Sporo jest ich w Polance .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie . Więc jaka reprezentacja ? Pszczelarstwo specyficzna branża i reprezentować powinny organizacje,  także . Wie US i on ma dane tych co działają legalnie . Większość nie jest zrzeszona w Zawodowych . Sporo jest ich w Polance .

  Doprecyzuję

  Na mocy ustawy są nimi wszystkie osoby... lub podatku dochodowego z działów specjalnych... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...