Skocz do zawartości
robinhuud

Polanki przy tym nie było...

125 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Postawienie na tym skrypcie forum kosztowało mnie wrogość robinhuuda do końca jego lub mojego życia . Ja doprosić się nie mogę, nawet nie mówię przycisku do góry na stronie  , a zamykania zamieszczanych ogłoszeń .

Nie rób ze mnie tłumoka i hamulcowego postępu. Moja wrogość do ciebie do końca życia któregoś z nas to twój wymysł. Ty mi dyndasz i powiewasz i to nieprawda, że mam do ciebie wrogi stosunek. Tak naprawdę to ja ciebie lubię. Lubie za rubaszną, ludyczną filozofię i czerstwe, podlaskie spojrzenie spod beretu. Lubię cierpieć przez ciebie w milczeniu, gdy w gumofilcach wylewasz mi na łeb jakieś płyny, bo to mnie uszlachetnia. Trochę cię nie lubię, gdy naruszasz moje wartości religijne poprzez narzucanie swoich - jedynie słusznych (jak nieboszczka PZPR). Nie lubię cię też za to, że ostatnimi wpisami upodobniłeś forum Polanki do organu PP z natrętną, wszechobecną  katolicką, dewocyjną dominantą i że gdzie się da - mieszasz w sprawę Bogu winnego Papieża, a nawet Papierza. Gdzie głównie dzięki twojej czujności dominuje tematyka monoreligijna, serwowana z bardzo niskiego pułapu wikipedii i prymitywnego, prowincjonalnego katolicyzmu.

 Wybaczam ci i proszę o wybaczenie. Co do mojego życiorysu - wiem, moja bardzo wielka wina. Kolaborowałem z okupantem (jak ojciec Papieża) i zmieniałem wyznanie jak marszałek Piłsudski (zresztą w Łomży - niedaleko ciebie), ale jak przyszło co do czego - nie zastrzeliłem cię i stanąłem po słusznej stronie. Nie zostałem podziemnym komuchem wykletym,  strzelającym do katolików zza winkla, a przecież mogłem i mogę, bo pozwolenie na broń mam do dziś.  Zalicz mi to do aktywów łaskawcze. Nie musisz doceniać faktu, że forum to jedyne miejsce gdzie możemy się spotkać i "pogadać". Pod GS-em nie bywam.

Co zaś do skryptu, to nie on decyduje o poziomie forum, a to co forumowicze mają pod czuprynami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

prymitywnego, prowincjonalnego katolicyzmu.

Chrystus urodził się w stajni pomiędzy bydłem . Na prowincji.

 

ale jak przyszło co do czego - nie zastrzeliłem cię i stanąłem po słusznej stronie.

Do czego przyszło ? Że ubecy dogadali się z konfidentami , jak sądzę przy cichej zgodzie i zainteresowaniu KGB?  Która to ta strona słuszna ?

W CCCP KGB lepiej zrobiło nauczone doświadczeniem .

Już Ci pisałem nie pluj i nie będę  poruszał spraw religii. Zresztą i tak nie robię tego.

Piłsudski był lewakiem , socjalistą (tfu) i bezbożnikiem . Potrafił się jednak zachować i uszanować religię i wiarę innych  . Nie wiem czemu mnie do niego mieszasz .

 

A tłumoka z Ciebie nie robię . Byłeś jedynym którego mentalność znam doskonale i potrafiłem rozwścieczyć . Lotnik ze sztabu . Dwa lata miałem z takimi do czynienia .Frustratami siedzącymi w papierach , nie mogący nic no bo nie latają , czekających 22 lipca na ,,gwiazdkę z nieba,,

Żałuję tego co robiłem i nie zrobił bym więcej . Nie pochlebiaj sobie że z Tobą rozmawiam . Śliny szkoda by splunąć a co gadać . Pod gesem długo byś nie pogadał. Tu sobie możesz. Mnie , w przeciwieństwie do Ciebie ,bardziej interesują pszczoły niż pszczelarze.

P.S. Za swoje zachowanie przeprosiłem Ciebie . Ty potrafisz tylko pluć. Wiem , żeby wojna była skończona trzeba zgody obu stron .Z mojej strony pokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

daro

Nie ma tam u was poradni psychologicznej ? ( bo porady wielebnego widzę nie działają).

Nie postrzegaj forum jako antidotum na swe upodobania do lat minionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Chłopie z dedykacją - 1551476262_lu2acv_600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu czekam kiedy adwersarze przeniosą  konwersację o sprawach ideologiczno/obyczajowo/etycznych do Kawiarenki. Można tam zamówić pół litra wirtualnego trunku i dowodzić swoich racji. Udowadnianie o wyższości Święta Edukacji Narodowej nad Dniem Dziecka / i odwrotnie/ nie przyniesie wzrostu ilości pożytków w terenie, nie poprawi jakości węzy w sklepie ani  jakości współpracy pszczelarzy z władzą w gminie. 

  Co tu może Zarząd Polanki? Udostępnia forum dla tych którzy przedkładają tematy czysto zawodowe jak i tym którzy zechcą opisać wspomnienia z wycieczki na San Escobar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego jest przyzwolenie na opluwanie np. kościoła katolickiego a nie ma przyzwolenia na opluwanie islamu czy judaizmu? Być może powodem jest strach przed zemstą, która w przypadku muzułmanów czy żydów jest pewna a katolik tego nie zrobi? Taki daro próbuje bronić ale jazda po nim jest adekwatna do zawiści "tolerancyjnych". Jeśli tak to prawdziwi twardziele opluwają kościół katolicki, prawdziwi oczywiście w cudzysłowie. To odnośnie sporów m.in. robinhooda i daro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Daro niczego nie broni. Daro interpretuje. Na forum pszczelarskim nikomu to potrzebne nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie byc przyzwolenia ?

To wolny kraj.

Dla wierzacych i nie.

Jesli ktos wlazi z butami z religia na pszczelarskie forum musi sie liczyc z odzewem.

Nie zyjemy w kraju wyznaniowym.

Kto broni krytykowac islam czy judaizm ?

 

Na wolyń, religie i polityke nie powinno tu byc miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zazwyczaj tak zachowują się ci, którzy na sztandarze niosą hasła o tolerancji. Dużo i głośno  ględzą o tym, najczęściej o wolnym kraju, że wszystko i każdemu wolno mówić. Chodzi im o to by wszyscy ich tolerowali bo oni już tolerować nie zamierzają. Najgorsze jest to, że odwracają kota ogonem i przekonują, że było tak jak nie było. Choćby powyższy post... Kolega Borowy mówi, że katole włażą z butami na forum pszczelarskie... Taki katol jeden z drugim nigdy nie odzywa się bez powodu. Najczęściej jest tak, że "tolerancyjny" rzuca prowokacyjne hasło i czeka aż urażony katol się odezwie... Później wychodzi taki "tolerancyjny" na mównicę i ględzi, że katole z butami włażą na pszczelarskei forum... Typowa dla "tolerancyjnych" gadka. Nie prowokujcie tematów i nie będzie problemu kłótni światopoglądowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisalem katol.

 

Pozatym nie podejmuje dyskusji.

 

O religii na forum parafialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Szanowny Kolego vega.

Jestem katolikiem , który zna 10 przykazań.

Jak bym koledze opowiedział o zachowaniu jednego z dzisiejszych , metropolitów, ówczesnym zwierzchnikiem .... to ten nie zna trzech przykazań.

I na tym pozostańmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#26

 

Co trzeba mieć pod czupryną i w sercu żeby napisać takie słowa:

 

"jak przyszło co do czego - nie zastrzeliłem cię i stanąłem po słusznej stronie. Nie zostałem podziemnym komuchem wykletym,  strzelającym do katolików zza winkla, a przecież mogłem i mogę, bo pozwolenie na broń mam do dziś.  Zalicz mi to do aktywów łaskawcze. " ?

 

A zaczynałem już mieć nadzieję, że Cię pszczelarstwo zresocjalizuje Robinhuudzie - widać nie idzie z tym łatwo, 

może też i dlatego, że tylu wśród pszczelarzy szalbierzy i durniów oderwanych od tradycji polskiego pszczelarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katol to skrót i nie wnosi wiele do oceny braku tolerancji przez "tolerancyjnych" zaś słowa o dyskusji - że, "na forum parafianie" odbieram dosłownie i mam nadzieję, że będziesz się tego trzymał w przyszłości unikając tym samym dyskusji na tematy światopoglądowe tak jak mówisz to teraz. I właśnie o to tylko chodzi.

 

Co zaś do zachowania metropolity to nie ma to żadnego znaczenia dla moich uczuć religijnych a zapewne dla uczuć religijnych innych. Można oceniać metropolitę ale metropolita nie jest całą społecznością kościoła katolickiego  i nie należy postrzegać KK przez jego pryzmat. Na przeciwległym biegunie stawiam miliony tych dobrych i świętych ludzi, którzy dla dobra bliźniego oddawali nawet swoje życie. Co ma dla całości obrazu jeden zły metropolita? To tak jak by przez pryzmat leniwej pszczoły oceniać jakość całej pasieki. Mam nadzieje, że rozumiesz o co mi chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Kolego racje.

 

Co ma do obrazu całości jeden metropolita czy jeden pedofil prafat, ktory wg doktryny smazy sie teraz w piekle, a ktoremu współbracia w wierze radośnie stawiaja pomniki.

 

I to by było na tyle.

 

A o religii zaczales Ty Kolego, płaczac ze nikt nie krytykuje islamu i judaizmu, nie ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli odwracania kota ogonem, o czym wspominałem to nie ja zacząłem o religii a tylko zwróciłem uwagę na to, że niezrozumiałym dla mnie jest przyzwolenie na atakowanie kościoła katolickiego #31. Dodam dla jasności, że dyskusja w tym wątku toczyła się już na religijne tematy przed postem #31. Moja odpowiedź była wynikiem wypowiedzi #26 gdzie mówi się o "wszechobecnej, katolickiej dewocyjnej dominancie". Takie określenia są obraźliwe ale nie widać reakcji userów - dlatego moje stwierdzenie o przyzwoleniu na atakowanie kościoła katolickiego. Nie zamierzam też dyskutować o religii jeśli jako katol nie będę prowokowany - patrz #26.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość uznala, slusznie zupelnie, ze nie ma sie o co obruszac, jedynie Ty wsiadles na konia obroncy wiary.

 

Slowo dominanta nie jest obraźliwe, z czyms (kims) mylisz Kolego ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszechobecna" też nie jest obraźliwe a jednak w całym kontekście wybrzmiewa jak wybrzmiewa. Nie ma potrzeby dalej ciągnąć tej dyskusji tak jak powiedziałeś wcześniej - jeśli nie będziemy nawzajem się obrażać to na pewno miejsce przy stole jest dla każdego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

"Wszechobecna" też nie jest obraźliwe a jednak w całym kontekście wybrzmiewa jak wybrzmiewa. Nie ma potrzeby dalej ciągnąć tej dyskusji tak jak powiedziałeś wcześniej - jeśli nie będziemy nawzajem się obrażać to na pewno miejsce przy stole jest dla każdego. 

Jaki kolega widzi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega, proszę cię bardzo, przeanalizuj spokojnie posty 494 - 500 wątku http://forum.spp-polanka.org/topic/445-vitaeapis-new/page-25

 Nie ja zacząłem głupią dyskusję nie mającą kompletnie nic wspólnego z tematem. Nie ja prowokowałem.  Ja nawet wzywałem do niewzywania imienia nadaremno. Może mnie choć trochę zrozumiesz.

Nie chce mi się więcej bębnić w klawisze, bo to do niektórych i tak nie dociera. Dyskusje traci sens, bo  pseudodyskutanci odpowiadają na niezadane im pytania lub zadane przez samych siebie nie w temacie i nie potrafią czytać innych ze zrozumieniem. O przelaniu w stopniu zrozumiałym dla innych swych myśli już nie wspomnę. Strach na forum powiedzieć coś o sobie, bo natychmiast jest to w prostacki sposób wykorzystywane przeciwko tobie przez osoby, które niewiele osiągnęły kiedyś i jeszcze mniej dziś. Na forum odreagowują swoje fobie i frustracje zrzucając winę za swe nieudacznictwo na innych. To wszystko przy brakach wykształcenia z języka ojczystego, eliminujących z grona kwalifikujących się formalnie do pisania na forach. Zero samokrytycyzmu i przerośniete ambicje. Smród i bany na wielu krajowych forach pszczelarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega, proszę cię bardzo, przeanalizuj spokojnie posty 494 - 500 wątku http://forum.spp-polanka.org/topic/445-vitaeapis-new/page-25

 Nie ja zacząłem głupią dyskusję nie mającą kompletnie nic wspólnego z tematem. Nie ja prowokowałem.  Ja nawet wzywałem do niewzywania imienia nadaremno. Może mnie choć trochę zrozumiesz.

To prawda.

Fakt jednak pozostaje faktem, że dyskusja "nie na temat" pojawiła się a jak pokazuje obserwacja forów wkraczanie na obszary światopoglądowe bardzo antagonizuje userów. W końcu przykładów nawet na Polance mamy parę. Moimi postami w tym wątku pragnę tylko zaapelować o nieporuszanie tematów światopoglądowych. Unikniemy dzięki temu awantur, obrażania się i innych niepożądanych działań. Dla dobra forum i nas wszystkich. Czy to nie jest warte choćby przemyślenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

 

Oświadczam, że nie byłem nigdy przeciwny unowocześnianiu forum Polanki i nie zasłużyłem na takie insynuacje.

Nigdy tego nie twierdziłem . Po prostu zostałeś wykorzystany do wywarcia presji na Zarządzie i osobach decyzyjnych w Polance. Trudno , nic nie poradzę że niepiśmienny ciemniak to zrobił. Całe życie pracowałem głową i rękoma . No w rękach długopis zawsze pisał cyferki a nie opinię, analizy  czy oceny, jak już to listy miłosne. Do Ciebie mi nie bardzo z taką twórczością. Tak więc wtórny analfabeta nie może mieć prawa pisania na forum ? 

P.S. Po raz kolejny napiszę - szkoda że nie dałem sobie siana bo fajnie by teraz to wyglądało jak by forum Polanki z dnia na dzień znikło. Bo to platforma przestała istnieć . Gdzie byś mógł błyszczeć ? Informacje o Tobie zamieścili inni.

Vega - to co  napisałeś to podstawa rozmowy pomiędzy Polakami . Brak religii i polityki . Zabawne jak mi tu wpychają w brzuch to PiS , to Piłsudskiego to wojującego rycerza Radia Maryja . A ja domagam się tylko nie plucia na moją religię i światopogląd . Ja pluję tylko zaczepiony , choć to nie po Bożemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Daro

ponoć znasz 10 przykazań i się nimi kierujesz!

 

Z treści nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...