Skocz do zawartości
polbart

Piszmy o pszczołach

39 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Obojętnie kto, obojętnie z jakąkolwiek wiedzą i doświadczeniem, niechaj tutaj pisze swoje pytania i spostrzeżenia.

 

Co by nie było, było to jest Forum Pszczelarskie, które ma za zadanie udostępniać wymianę poglądów w dziedzinie pszczelarstwa, a  nie publikować dewiacyjne wypowiedzi psychicznie opętanych oszołomów.

Wróćmy do Forum  pszczelarstwa tak jak kiedyś Forum Zagajnik.

 

Ne reagujmy na posty, które sieją zamęt w naszych umysłach, w efekcie nie przynoszące żadnego efektu.

 

Dbajmy o własne zdrowie i zdrowie naszych pszczół,

Leszk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy pisać o pszczołach to proszę... Mam jakieś wyjątkowe, jak dostaną jakąś wredna węzę od razu to sygnalizują. Żadnej tolerancji dla fałszerstw...  Same z tym sobie nie poradzą, liczyły na Robina... Niestety, w dniu kiedy znaczna część ludzi ze świeczników, widzi błędy w swoim postępowaniu i, może cichcem, jest  gotowa  się do tego przyznać - TAKI HEJT. 

 W obawie aby kolejni, którzy dla których hasło " im gorzej tym lepiej" nie mieli pożywki, wspomnę iż podjęte zostały działania by  COŚ zrobić w sprawie wosku/węzy.   Wie o nich kilka osób.  Kto? Niech się krytyka skupi na mnie, jeżeli nic z tego nie będzie. Jeżeli się uda... Opijemy razem, ci co wspierali i co nie wiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy pisać o pszczołach to proszę..

 

deklaruje Pan Atena na początku wpisu i dalej pisze o rzekomym hejcie w kontekście pisania prawdy o nieuczciwych praktykach w obrocie woskiem i węzą (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Leszek opanował agresywny marketing do perfekcji. Nie wiem czy jest samoukiem w tej kwestii, czy miał dobrego doradcę a może ma nosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deklaruje Pan Atena na początku wpisu i dalej pisze o rzekomym hejcie w kontekście pisania prawdy o nieuczciwych praktykach w obrocie woskiem i węzą (?)

Mam mądre pszczoły które szybko odróżniają dobrą węzę /prawdę/ od zafałszowanej. Niestety, ja kupując, bywam oszukiwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro szystko o pszczołach to od razu mam szybkie pytanie :)

Gdzie mogę kupić matkę reprodukcyjną rasy Krainka ? Może coś polecicie?

Myślę, że jak w każdym przypadku, każdy ma swoich preferowany hodowców matek, a spora część pszczelarzy bazuje na własnej populacji i niczego nie kupuje. I może nawet ktoś podzieliłby się tą wiedzą, ale przecież zaraz zostanie "zakrzyczany". Jeśli napisze ten co kupuje, odezwą się ci, co nie kupują i vice versa. Zapomniałam, że jeszcze zapytają po co ci ta matka repr. w ogóle?...A takie wydawało by się proste pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech krzyczy kto chce :) Co mnie obchodzi czy komuśpodoba się co robię czy nie? Nie chcę opinii na mój temat, mam problem, potrzebuję sporą ilość matek gdyż chcę znacznie powiększyć pasiekę, po prostu taniej jest kupić reproduktorkę i cieplarkę, zasięknąć opinii znawców tematu jak to zrobić by miało ręce i nogi i po sprawie.. Czy reproduktorka potrzebna... wydaje mi się że tak bo im dalej pokoleniowo odejdę od wzorca czystej rasy tym będzie pewnie gorzej dla mnie.. Mimo wszystko wierzę w ludzi i wierzę że na tym forum uzyskam pomoc, zawsze można po prostu ignorować nie odpowiadające nam wpisy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale...

 

Gdzie kupic konia ?

 

Jakiego... araba, anglika, perszerona, walona.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borowy... niestety nie wiem gdzie kupić konia, pewnie na forum z koniami by ci pomogli tutaj raczej pszczelarze są :P

(To tak na poprawę humoru na forum)

 

A jeśli zbyt nie precyzyjnie zadałem pytanie to nie wiem jak mam je sprecyzować.. chcę kupićmatkę reprodutkorkę, Krainkę, możliwie szybko, najlepiej z 2018 roku, z uczciwej hodowli (żebym dostał to za co płacę), Szukałem w internecie i albo listy na 2019 zamknięte albo nic nie znalazłem.. Rozważę wszystkie rasy (poza Buckfast) i linie.. Każda pomoc się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za radę :)

właśnie piszę do niego prywatnąwiadomość i mam nadzieję że "znajdzie" dla mnie dobrą matkę

 

PS co to twojego podejścia do forum, a także w związki z tym co pisałem do mnie... jeśli myślisz że mi kiedykolwiek czymś dowalisz to jesteś w błędzie :)

 

Widzisz tempa masa ze mnie i na niczym się nie znam, nic nie wiem, nic sam ine potrafię :/ tak już mam :D

i nie zależy mi na opinii innych, robię swoje i jak dotąd dobrze na tym wychodzę :D

 

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Borowy

Sumiennie czytając forum okazać by się mogło że nie tylko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krainki kupowałam tylko produkcyjne, więc trudno bazować na moim doświadczeniu. Niemniej jednak jestem zadowolona. Moim dostawcą jest Grzegorz Kłos z Końskowoli pod Puławami. Szczególnie upodobałam sobie matki Sklenar i Troiseck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie kto, obojętnie z jakąkolwiek wiedzą i doświadczeniem, niechaj tutaj pisze swoje pytania i spostrzeżenia.

 

 

Ne reagujmy na posty, które sieją zamęt w naszych umysłach, w efekcie nie przynoszące żadnego efektu.

Szanowni koledzy.  Te dwa zacytowane powyżej zdania, ukazały się w jednym poscie, napisanym o dość wczesnej porze dzisiejszego dnia. Mam więc pytanie do ich autora. Które z nich uważa za ważniejsze ? Do którego z nich , radzi on dostosować się tym , którzy je przeczytają ??  

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A posiada może ktoś namiary na Georga Matlocka i Erik Ăsterlund ?

Zależy mi na materiale do własnej pasieki

Przyjedź do mnie to Ci udostępnię oryginalny materiał, ale matek nie hoduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbert

Erik Ăsterlund i jego pszczoły ( nigdy oryginałów nie miałem od Erika), miałem sporo z kilku kierunków.

W mych warunkach to słaba pszczoła.

Nikomu tej pszczoły nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Warroza

Obojętnie kto, obojętnie z jakąkolwiek wiedzą i doświadczeniem, niechaj tutaj pisze swoje pytania i spostrzeżenia.

 

Co by nie było, było to jest Forum Pszczelarskie, które ma za zadanie udostępniać wymianę poglądów w dziedzinie pszczelarstwa, a  nie publikować dewiacyjne wypowiedzi psychicznie opętanych oszołomów.

Wróćmy do Forum  pszczelarstwa tak jak kiedyś Forum Zagajnik.

 

Ne reagujmy na posty, które sieją zamęt w naszych umysłach, w efekcie nie przynoszące żadnego efektu.

 

Dbajmy o własne zdrowie i zdrowie naszych pszczół,

Leszk

Popieram, choć niestety jakoś śmiem wątpić, aby apel odniósł swój cel, czyli pożądany skutek.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...