Skocz do zawartości
Gość marbert

Pokręcona Historia i tradycja

61 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Napój ten jako alkohol destylowany w warunkach domowych jest bimbrem, zatem produkcja oraz obrót są w Polsce nielegalne. Jednak wobec znacznej renomy i wysokiej jakości śliwowicy, lokalne władze nie ścigają tego procederu.

A ja myślałem głupi że od tego jest prokuratura, policja i sądy . :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Dumna tradycja Polskiej tradycji. Z hitlerem.

Dumna tradycja przez lata bez akcyzy.

To jest dumna tradycja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się tworzy zręby nowej(?) /poprawionej/  historii Polski.  (Nie)legalna łącka w "rozebraniu" tego co się dzieje, obecnie, nie pomoże... Może jak zalegalizują, czasy się odmienią? Ale czy doczekamy? Może, jak nie my, to nasze dzieci jak mawia mój znajomy wikary...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Tak sobie na urlopie czytam i oglądam o 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Brygada_%C5%9Awi%C4%99tokrzyska

można było mordować swych rodaków o innej świadomości politycznej?, można. Można było spierdolić przed swym wrogiem za plecami innego wroga? Można.!

Jak świadczy żołnierz AK na stacji kolejowej Polska Armia w mundurach i pełnym uzbrojeniu a za torami oddział wermachtu też j/w. A jest koniec 1944 roku i do siebie nie strzelają.

Tak jak dziś. Tylko żołnierz AK zastanawia się czy oszalał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Pan Premier i może Pan Prezydent upamiętnią ponad 40 "bohaterów " brygady świętokrzyskiej których, przyjazne naszemu krajowi luftwaffe w 1944 roku wysadziło na tyłach, z błogosławieństwem pewnie metropolity obecnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Centrum Informacyjne Sejmu "przyznaje" że kłamało. W sprawie "lotów" marszałka.

"Kłamstwo" widać to dziś takie łooooo.....

Samochodów elektrycznych brak, statki że stoczni nie wypływają. To takie dziś widać łgarstwo konstytucyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Czy Pan Prezydent będzie swym majestatem firmował członków brygady świętokrzyskiej, którzy na skrzydłach 

Luftwaffe trafili na tyły "wroga " początkiem 1945 roku lub końcem 1944 roku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Pan Prezydent będzie swym majestatem firmował członków brygady świętokrzyskiej, którzy na skrzydłach 

Pan Prezydent nie miał ,, korzeni ,, folksdojcza. W polityce jak w medycynie nie ważne są leki ( leczymy truciznami ) a skutki. Podobnie na wojnie .  Gdybyś wiedział to większość zbrodniarzy niemieckich uniknęła kary  . O takich co strzelili w  głowę zgwałconej kobiecie nie wspomnę. Moją rodzinę uratowali Niemcy przed Niemcami i ruskimi. Zabawne ?

CZEŚĆ PAMIĘCI TYCH KTÓRZY WALCZYLI Z NAJEŹDŹCĄ....

Bez względu na politykę , dzisiejszą czy tamtejszą .Oddawali za Ciebie życie .Marbet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

"Bez względu na politykę , dzisiejszą czy tamtejszą .Oddawali za Ciebie życie .Marbet"

To jest chamski wpis.

Ni jak się nie ma do mych wcześniejszych wypowiedzi..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To to jest chamstwo .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Szanowny Kolego.

W latach wojny nie było oficjalnych punktów poboru do partyzantki. Ani w Staszowie ani w Sandomierzu ani w Ostrowcu ani Jędrzejowie. Szanowny kolega to rozumie?

Ludzie szli do lasu bo chcieli walczyć za Kraj. 

Były oddziały AK, BCH, NSZ i GL. Kolega to rozumie?

Jedynymi,które miały w dupie prawny rząd w Londynie był oddziały GL przemianowane na AL i cześć od NSZ. Kolega to rozumie? ( zdrajcy a za zdradę w czasie wojny jest jena kara, kula w łeb). Kolega to rozumie?

Szeregowi partyzanci mieli w dupie politykę.Kolega to rozumie? Trafili tam gdzie trafili. Czasami dobrze a czasem nie.

Szeregowym partyzantom Chwała a ich dowódcom ,zdrajcom zapomnienie.

I tyle , co tu się rozpisywać.  

Raczej chlubą nie jest kontakt z okupantem w kieleckim gestapo. Czy kolega może uważa że jest?

Raczej chlubą nie jest że na aprowizacji wroga przemieszczali się razem z nim. Kolega może uważa ze jest?

Raczej chlubą nie jest że byli szkoleni jako dywersanci. ( dowodów czy ich użyto brak). Kolega może uważa że jest?

A ze w ostatniej chwili zdradzili i tego poplecznika ( dokonując jedynego heroicznego czynu, dwóch.) To to mamy pochwalać?

Jeśli Pan Prezydent RP patronatem ogarną tych szeregowych partyzantów.To jestem za. Ale z kontekstu tak nie wynika.

Dlatego pozwoliłem sobie napisać przez Szanownego Kolegę cytowany tekst.

Jeśli Szanowny Kolega zna inną prawdę to proszę ją przedstawić!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w Warszawskim Gestapo ?

To chluba czy nie ? A był taki co do śmierci tak uważał , jak również  Twoja opcja polityczna, że chluba . Że coś tam załatwiał.

A ze w ostatniej chwili zdradzili i tego poplecznika ( dokonując jedynego heroicznego czynu, dwóch.) To to mamy pochwalać?

Tak jaśniej ?

Jeśli Pan Prezydent RP patronatem ogarną tych szeregowych partyzantów.To jestem za. Ale z kontekstu tak nie wynika.

A treści ?

Szeregowi partyzanci mieli w dupie politykę.Kolega to rozumie? Trafili tam gdzie trafili.

Nie mieli i nie trafili a poszli jak napisałeś bez poboru. Nie wiem jak gdzie ale u mnie zaraza miała kolor czerwony . Władze się zmieniały ze sześć razy. O krasnej armii słyszałem jedno określenie -dzicz. Od prostych chłopów .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Jak by Szanowny Kolega tak po Polsku. Punkt po punkcie odpisał co napisałem. To jest możliwa dyskusja. A inaczej ,po co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Czy Państwo Polskie  w Łącku pobiera akcyzę? Bo jak widzę NIE!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Państwo Polskie  w Łącku pobiera akcyzę? Bo jak widzę NIE!

Dawno, dawno temu, będąc w minrolu, zatrudniony tam znajomy poczęstował mnie kielichem śliwowicy. Kiedy, po wypiciu. odzyskałem mowę spytałem skąd ten trunek - uzyskałem odpowiedź, że to "tajemnica państwowa". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno, dawno temu, będąc w minrolu, zatrudniony tam znajomy poczęstował mnie kielichem śliwowicy. Kiedy, po wypiciu. odzyskałem mowę

To mówisz Ateno, że ze znajomym Toarzyszem piłeś alkohol w ministerstwie w godzinach pracy?

Co to za patologia?

Jak dobrze, że czasy peezelowskich kacyków okupujących urzędy odchodzą do historii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mówisz Ateno, że ze znajomym Toarzyszem piłeś alkohol w ministerstwie w godzinach pracy?

Co to za patologia?

Jak dobrze, że czasy peezelowskich kacyków okupujących urzędy odchodzą do historii.

A czemu patologia, wypić kielicha ze starym znajomym? Postawił to wypiłem, załatwiłem co trzeba i OK. Będziesz dalej drążył ten wątek??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postawił to wypiłem, załatwiłem co trzeba i OK. 

Picie alkoholu w godzinach pracy w ministerstwie to pokręcona PRL-owska tradycja.

Dobrze, że dziadów popędzili i już na urzędy nigdy nie wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Picie alkoholu w godzinach pracy w ministerstwie to pokręcona PRL-owska tradycja.

To uświęcona tradycja .Chłopie ocknij się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Oni na urzędach są i mają się super :D

Były radny powiatowy SLD we władzach dziś PIS np agencji rolnej to u mnie norma. :P

Kolega jest ślepy? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi