Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Republiki Słowackiej zatwierdziło wsparcie państwa na działalność zapylającą.

dopłaty do zapylania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#121 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1455 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 17:05

Jak o życzeniach noworocznych mowa, to ja przedmówcy życzę nie tyle pełnych beczek, bo tych może nie mieć wiele,ale życzę średnią 70kg/ rodzinę tak 3 lata pod rząd.

Bardzo dziękuję.

Średnia 70 kg z ula to nie cud, ale 3 lata pod rząd. Takich cudów i Szanownemu Koledze Życzę.

#122 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1455 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 17:49

Dodam, jeszcze jak można?

Dla robina jak ma czas roskminić. Ile ton inwertów rozchodzi się po kraju wiosną? ( "une" za dwa trzy miesiące do karmienia zimowego nadają się marnie).

Wystarczy 5% sacharozy aby uznać że miód jest prawdziwy, czyli dajesz tonę inwerty, wybierasz 1,5 tony na wszelki wypadek podajesz raz jeszcze, masz min 1,7 tony i już życie z 60 uli jest piękne.

Paniał robin! poliszmiód

#123 kaczkow

kaczkow
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 05 styczeń 2019 - 00:15

Dla robina jak ma czas roskminić. Ile ton inwertów rozchodzi się po kraju wiosną? ( "une" za dwa trzy miesiące do karmienia zimowego nadają się marnie).

Wystarczy 5% sacharozy aby uznać że miód jest prawdziwy, czyli dajesz tonę inwerty, wybierasz 1,5 tony na wszelki wypadek podajesz raz jeszcze, masz min 1,7 tony i już życie z 60 uli jest piękne.

Paniał robin! poliszmiód

To sie na sprzedaz nie nadaje ,a tym bardziej nie da się tego jeść .Srednia z ula 37 kg spadzi na stanowisku gdzie jest 200-500 rodzin w dobrym roku to życ nie umierać tylko tych miodnych lat dużo za mało .

#124 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2827 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 styczeń 2019 - 01:06

Paniał robin! poliszmiód

https://www.poradnik...-FEL3-bJjg.html

Oj marbercie niedobry. Tutaj masz na końcu materiału sposób jak w domowych warunkach zrobić z cukru miód wg marberta bez łaski pszczół :D .

Hydroliza kwasowa w warunkach domowych

------------------

Co to jest paniał?

Prezydent pięciu pni.

#125 Marabut

Marabut
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaZagórz

Napisano 05 styczeń 2019 - 08:20

Paniał robin! poliszmiód

Marbert ,normalnie pozbądź się kundli buckfastopodobnych, kup sobie porządne matki pszczele inseminowane.Rodziny zawieź tam gdzie jest pożytek a nie ma pszczół.

Nie dawaj inwertu bo to nie miód.

Módl się o pogodę, jak nie wierzysz w skuteczność modlitwy, to na jakiej podstawie uwierzysz w zamianę wody w wino? Dlatego że ksiądz tak powiedział?

#126 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1455 postów

Napisano 05 styczeń 2019 - 16:37

https://www.poradnik...-FEL3-bJjg.html

Oj marbercie niedobry. Tutaj masz na końcu materiału sposób jak w domowych warunkach zrobić z cukru miód wg marberta bez łaski pszczół :D .

Hydroliza kwasowa w warunkach domowych

------------------

Co to jest paniał?

Może i ja niedobry ale prawdziwy. Moje pszczoły mają w ulu trochę pokarmu po zimie i to co przyniosą. Wiem, jak wygląda smakuje ten miód. Wiem,kiedy w warunkach domowych krystalizuje.

W okresie II Rzeczypospolitej, miody miały swą regionalizację. I odpowiednią cenę.

#127 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1455 postów

Napisano 05 styczeń 2019 - 16:41

Marbert ,normalnie pozbądź się kundli buckfastopodobnych, kup sobie porządne matki pszczele inseminowane.Rodziny zawieź tam gdzie jest pożytek a nie ma pszczół.

Nie dawaj inwertu bo to nie miód.

Módl się o pogodę, jak nie wierzysz w skuteczność modlitwy, to na jakiej podstawie uwierzysz w zamianę wody w wino? Dlatego że ksiądz tak powiedział?

Mam też "kundle" od Taty, który kupuje ze związku. Ze względów wiadomych nie podaje od kogo. Jak by były lepsze, to poświęcił bym im więcej czasu.

#128 Marabut

Marabut
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaZagórz

Napisano 05 styczeń 2019 - 19:40

No tak, rodo. Na pw możesz.

#129 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1455 postów

Napisano 05 styczeń 2019 - 23:15

Mogę ale nie mam takiej potrzeby.

Z tego co mam jestem zadowolony a inne tylko dla weryfikacji.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych