Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Republiki Słowackiej zatwierdziło wsparcie państwa na działalność zapylającą.

dopłaty do zapylania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#41 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 28 grudzień 2018 - 09:53

Bardzo proszę o napisanie krótkiego pisma do władz PZP i ewentualnie do zawodowych. Jedno pytanie. Czy jesteście Państwo za tym, ażeby polski pszczelarz otrzymał tzw. zapłatę za zapylanie na wzór Ministerstwa Rolnictwa Republiki Słowacji?

Popieram wniosek Jokaza, to co szczególnie ważne w jego propozycji to posługiwanie się słowem zapłata,

nie dotacja, nie dopłata, czy jakiś dodatek na wzór płatności obszarowych tylko właśnie zapłata, bo nie o jakąś jałmużnę idzie a o częściową rekompensatę za utrzymywanie zapylaczy w środowisku.

#42 Beton

Beton
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 14:18

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

#43 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 16:01

Zapłata za zapylanie = usługa =opodatkowanie tej zapłaty,ale w sumie czemu nie?

Niekoniecznie https://www.pit-form...nieopodatkowane

#44 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1800 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 18:24

Czy czarny wilk, ganiający po lesie wie, że o jego skórę trwa dyskusja czy ma być opodatkowana? 

#45 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 28 grudzień 2018 - 18:30

Liczę że organizacje jednogłośnie podejmą działania, ale mam świadomość że łatwe to nie będzie, bo nie każda organizacja jest zainteresowana bezpośrednim wsparciem pszczelarzy w jakiejkolwiek formie.Ale zapłata to jednak  nie wsparcie.

Zapewne kolega wie lepiej to ja się dopytam bo nie wiem. Która organizacja pszczelarska nie jest zainteresowana bezpośrednim wsparciem pszczelarzy?

Zapewne Zarząd Polanki już działa w tej sprawie. Dlatego uważam, że kto pierwszy wyjdzie tu przed szereg (mam na myśli organizacje) w rzeczonej sprawie ten (ta) organizacja będzie wiodąca.

Uważam też, że to dobry moment (politycznie) na wołanie i dopominanie się o swoje.

#46 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 18:40

Czy czarny wilk, ganiający po lesie wie, że o jego skórę trwa dyskusja czy ma być opodatkowana? 

Ale o kogo konkretnie Panu Atenie się rozchodzi? O wilka z niedorżniętej watahy?

#47 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1800 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 18:56

Ale o kogo konkretnie Panu Atenie się rozchodzi? O wilka z niedorżniętej watahy?

Nie, z bajki o Czerwonym Kapturku... 

#48 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1421 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 19:31

W momencie jak mamy praktycznie, przepszczelenie terenu czy argument z zapłatą za zapylanie ma sens?

Czy nie rozsądniej by wołać o badania wosku i miodów aby oszustów wyeliminować? (wszystkich).

Czy nie lepiej wołać o kontrole i znakowanie miodów (państw pochodzenia).

Czy nie lepiej wołać o normy na wosk, miody ( nie może być tak że mieszanka z rzepakiem jest miodem wielokwiatowym - jak mieszanki z krajów UE i z poza UE).

Czy warto walczyć o parę groszy? Miast skupić wysiłki nad ochroną środowiska dla pszczół?

#49 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 14:29

Cały czas, w kołko to samo.
To samo mielenie wody.

Jedno i to samo pytanie, klucz do zrozumienia branży:

Ile badań na zawartość niedozwolonych w Polsce substancji leczniczych w produktach pszczelich wykonały uprawnione do tego organy panstwa w ciagu ostatniego roku, dwu, dziesieciu, pietnastu...

Ile mandatow nalozono.
I czy aby napewno zrobiono tak niewiele z braku funduszów ?
Czy moze odpowiedz jest inna :-)
Tutaj jest klucz do problemow pszczelarzy.

#50 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1421 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 15:14

Kolego Borowy.

Prawdopodobnie nasze krajowe przepisy nie są przystosowane do unijnych, WE 852/2004 .

Jak wiemy już od 10 lat na Białorusi prowadzi się badania na zawartość ŚOR i pozostałości po leczeniu pszczół. Polska to taki dziwny kraj.

W Pszczelarstwie z sierpnia str 24 jest informacja z Francji że w badaniach miodów wykryto glifosat , środek chwastobójczy Randapu. Uważa kolega iż pszczelarze wlali glifosat do miodu?

Taki miód nie nadaje się do spożycia. Ale aby uniknąć konsekwencji w/w pszczelarze sprzedają na bazarach (brak kontroli), trują ludzi. Albo zbankrutują nie ze swej winy.

Tak ma wyglądać też nasze pszczelarstwo?

#51 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 15:25

W niczyim interesie nie jest badanie miodu.
Kontrowersyjne ? A jak !

No moze tylko pasjonaci nie mieli by nic przeciwko.

Ale taka prawda.
Dlaczego tak jest i kto do takiego stanu doprowadzil to juz inna sprawa.
  • marbert lubi to

#52 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2797 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 grudzień 2018 - 01:10

Prawdopodobnie nasze krajowe przepisy nie są przystosowane do unijnych, WE 852/2004 .

Jak wiemy już od 10 lat na Białorusi prowadzi się badania na zawartość ŚOR i pozostałości po leczeniu pszczół. Polska to taki dziwny kraj.

Marbercie, jeszcze raz Ci podpowiem, że brniesz z braku wiedzy w temacie w pszczelarstwo utopijne. Zapoznaj się z ofertą badania żywności na zawartość pozostałości śor i cennikiem, zejdź na ziemię. Żeby oceniać ludzi, trzeba poznać ich zakres obowiązków i warunki pracy. Możesz wszystkich poobrażać i zniechęcić do współpracy. Zapewniam Cię, że pracownicy linkowanego poznańskiego laboratorium są też zwykłymi klientami i jedzą to co my, więc nie maja powodów do ubarwiania rzeczywistości, choć być może czasem i coś przegapiają. Zapoznaj się z linkowanymi dokumantami, cenami, może wtedy znajdziemy wspólny język.

https://www.ior.pozn...07-2018-pdf.pdf

https://www.ior.pozn...acja?tresc=1671

https://www.ior.pozn...-ab-851-pdf.pdf

https://www.ior.pozn...dytacji-pdf.pdf

Coś się tak czepił miodu rzepakowego jako składnika wielokwiatu? Podaj swoją propozycję definicji miodu wielokwiatowego.

Prezydent pięciu pni.

#53 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1800 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 09:14

Moim zdaniem należy ustalić priorytety spraw którymi należy się zajmować. Wybieranie jakichś incydentalnych tematów, przez piszących, pogłębia tylko chaos "medialny".  Uważam, że kluczową sprawą, na dziś, jest dojście do konsensusu z PZP i "zawodowcami" w sprawie formy dopłat, o czym pisał jokaz. 

Wypracowanie (lub nie) wspólnego stanowiska winno stanowić podstawę  kierunków działania Polanki i współpracujących z nią organizacji. Nie łudźmy się, że jeden coś może. Tylko "kupą, mości panowie", można coś zmienić.... 

#54 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1591 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 18:29

1546069903_zaezxr_600.jpg

#55 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1800 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:00

Należałoby podziękować p. DARO za merytoryczne ustosunkowanie się do tematu. 

#56 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1591 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:08

Bo to dziecinada , zwłaszcza w ,,ustach ,, członka PSL . Gdzie te twoje PSL było jak negocjowano umowę stowarzyszeniową ? Spaliście z ręką w nocniku.

Jokaza pytanie jest typu - czy chcecie być piękni i zdrowi czy biedni i brzydcy.

Kto ma to dać ?  Rząd ma pieniądze ... Rząd nie ma pieniędzy,  aby je mieć musi zabrać ludziom tfu , podatnikom . Rzeczywiście suma powalająca 2 eurasy. Postulować i pisać można .Papier (chiński wynalazek ) wytrzyma wszystko.

#57 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:15

A przede wszystkim - co to ma na celu ?
Prostymi słowami, po polsku.
Ciekawy jestem odpowiedzi.

Ps. Ja nie chce tej jałmuzny.
Ja nie chce zeby ktos mi dal.
Niech mi tylko przestanie przeszkadzac...
  • Krzyżak lubi to

#58 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1800 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:16

Bo to dziecinada , zwłaszcza w ,,ustach ,, członka PSL . Gdzie te twoje PSL było jak negocjowano umowę stowarzyszeniową ? Spaliście z ręką w nocniku.

Jokaza pytanie jest typu - czy chcecie być piękni i zdrowi czy biedni i brzydcy.

Kto ma to dać ?  Rząd ma pieniądze ... Rząd nie ma pieniędzy,  aby je mieć musi zabrać ludziom tfu , podatnikom . Rzeczywiście suma powalająca 2 eurasy. Postulować i pisać można .Papier (chiński wynalazek ) wytrzyma wszystko.

To co ja negocjowałem czyli możliwość ustanowienia woj. lek. wet d/s pszczół zostało zrealizowane. 

#59 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1800 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:23

A przede wszystkim - co to ma na celu ?
Prostymi słowami, po polsku.
Ciekawy jestem odpowiedzi.

Ps. Ja nie chce tej jałmuzny.
Ja nie chce zeby ktos mi dal.
Niech mi tylko przestanie przeszkadzac...

Rozwiń treść ostatniego wiersza. Ale konkretnie!

Kto nie chce to nie weźmie, np. ja nie dostałem ani złotówki. Ile chcesz zyskać na tym że nie będą przeszkadzać? Jokaz wystąpił aby PZP określił na jakim stoi stanowisku. Do pieniędzy to jeszcze długa droga. A może nie zechcą, podzielą Twoje stanowisko?

#60 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:49

Naprawde mi sie nie chce - pomijając fakt, ze to nie tamat tego watku.

Nie chce mi sie kolejny raz pisac ze nie potrzebuje jakiegos swietego graala w postaci ustawy pszczelarskiej, ze nie potrzebuje jałmużny w postaci oplaty za zapylanie, i tak dalej...

Potrzebuje jedynie zeby Państwo egzekwowało nalozone przez siebie prawa. Zeby Panstwo nie wykazywało sie totalnym wyjebanizmem jesli chodzi o kwestie pszczelarskie, zeby Panstwo zaczelo patrzec na pszczelarstwo jako na mala lecz wazna dziedzinę gospodarki, a nie jak na klub geriatrykow ktorych mozna kupic za dwa euro "zapłaty".
Nie chce mi sie pisac o zupełnie pustych przepisach odnosnie jakosci produktow pszczelich, ktore psuja moj rynek, nie chce mi sie pisac o imporcie miodu, ktory ten rynek zrownuje z zuemia....

Wy to wszystko wiecie.
Ale dalej najwazniejszym tematem dla was jest dwa złote doplaty do ula.
I koniecznie reka w reke z zawodowymi !
Smiech pusty.
  • daro, filip i Krzyżak lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych