Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Republiki Słowackiej zatwierdziło wsparcie państwa na działalność zapylającą.

dopłaty do zapylania

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#21 Krzyżak

Krzyżak
 • Użytkownik
 • 52 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 19:53

Szanowny kolego "Krzyżak".  Jak mi się wydaje, różnic pomiędzy nami można znaleźć dużo. Po pierwsze to ogromna różnica ilości postów na tym forum. Na pewno kolega tych, które ja napisałem nie przeczytał, bo gdyby tak, to wiedział by , że ja nigdy nie występowałem o żadną pomoc, a tylko, jeśli już została ona przyznana i jest między pszczelarzy rozdzielana, to dobrze by było , aby było to w miarę sprawiedliwe i rzeczywiście dla pszczelarzy, a nie dla tych, którzy żerują na tym środowisku od zawsze, a dzięki tej "pomocy" mogą robić to jeszcze skuteczniej i w majestacie prawa.

Nie pisałem, że kolega występował o jakąś pomoc tylko, zacytowałem kolegi wpis w którym pisze, że pszczelarzom pomoc się od Państwa należy. Moim zdaniem się nie należy.
Na pytanie dlaczego kolega uważa, że się należy odpowiedzi nie uzyskałem. Za to skierował mni kolega do sprawdzanie swojego licznika postów, jak by to nadawało koledze jakąś wartość dodaną w temacie na jaki dyskutujemy.
 

Co do ewentualnego zezwolenia na to że , " nie powinien  zabierać głosu", to może niech kolega się powstrzyma od decyzji w tej sprawie, przynajmniej do czasu, aż będzie miał rozeznanie, co do tego jakie zapatrywania mają wszyscy piszący na tym forum, a przede wszystkim nie powinien kolega takiego wyrażenia używać w stosunku do członka Polanki, sam nim nie będąc.

Sam kolega próbował mnie uciszyć pisząc, że mam nie proponować rozwiązań, które wg kolegi są nierealne.
Generalnie widzę, że kolega uważa, że "członek polanki"  o "ogromnej ilości postów na tym forum" ma zawsze rację ;)
 
Pozdrawiam
 #22 Atena

Atena
 • Użytkownik
 • 1865 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 20:12

Pytanie; po co się policzyć? Dam odpowiedź nie wprost. W mojej ocenie podobny bajzel /czyli gdzie praktycznie nikt nie panuje  nad sytuacją/ jest sadownictwo.  Pod drzewami zostało ok. miliona ton jabłek. Wszyscy obwiniają wszystkich a nawet po Kongresie Sadowników nie widać żadnych dróg wyjścia. Krótko; do takich sytuacji doprowadza się kiedy nie ma sprawnej organizacji a każdy uważa że im mniej wtrącających się tym lepiej.  Niestety, w XXI wieku  wszystko musi być w myśl biblijnej zasady;policzone, zważone, rozdzielone... 

  Wychodzenie z pomysłami całkowicie nierealnymi /np wstrzymać import miodu/  to tylko zwiększanie zamieszania. Uważam, że należy wykorzystywać wszelkie możliwe środki /Unijne, rządowe, samorządowe/ ale starać się mieć wpływ na ich racjonalne wykorzystanie. Policzenie zasobów pozwoli na w miarę sprawiedliwy ich podział.  #23 marbert

marbert

  Bieszczady, okolice Soliny.

 • Użytkownik
 • 1455 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 20:20

Kolego Ateno

Podział czego? Ilość środków chemicznych w miodzie?. Pochodzących z ŚOR i czudactw co pszczelarze do ula wkładają?#24 Atena

Atena
 • Użytkownik
 • 1865 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 20:30

Kolego Ateno

Podział czego? Ilość środków chemicznych w miodzie?. Pochodzących z ŚOR i czudactw co pszczelarze do ula wkładają?

Ja się nie wypowiadałem JAK PODZIELIĆ ŚRODKI. Jeżeli one będą, to wykorzystując je można podnieść poziom ochrony pszczół, jeżeli ich nie będzie to pszczelarstwo będzie  szło w kierunku XIX -wiecznego skansenu kiedy pozostałe działy produkcji rolnej są o 100 lat przed Murzynami czyli dorównujące technologią przodującym krajom świata.#25 marbert

marbert

  Bieszczady, okolice Soliny.

 • Użytkownik
 • 1455 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:05

Wystarczy jak środki dostanie PLW zbada miód, na każde 100 kg.

Wszyscy oszuści z inwrterowymi miodami popłyną i chemicy. #26 robinhuud

robinhuud
 • Użytkownik
 • 2827 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 grudzień 2018 - 01:08

Marbercie, widzę że za bardzo nie siedzisz w temacie.

Tu masz cennik podstawowych badań:

http://www.opisik.pu...ownload/o_c.pdf

Możesz je zrobić nieco taniej u mieszaczy, ale chyba nie o to Ci chodzi, mimo że stosunkowo niedrogo badają pozostałości antybiotyków:

https://bartnik.pl/zakres-analiz/

Nie ma w ofercie rynkowej bezpośredniego badania zawartości inwertów i ciężkiej chemii (leków pszczelich i pozostałości śor). Te akurat badania są o rząd droższe. Jeżeli chcesz do 100 kg miodu dorzucić do ceny 910 zł za badanie podstawowe (bo ktoś to musi zapłacić) to Twój miód podrożeje o 9 zł 10 gr za kilogram. Wtedy mało kogo będzie stać na miód inny niż marketowy i z Caritasu (od Sądeckiego Bartnika). Wiesz o jakich pieniądzach marzysz dla weterynarzy? (dotacje na badania). Poza tym żadne laboratorium nie podoła takiej pracy (próbki z każdych 100 kg miodu), a do tego jeszcze dojdą koszty pocztowe.

 Sorry, ale brniesz myślami w pszczelarstwo utopijne.


 • daro lubi to
Prezydent pięciu pni.

#27 robinhuud

robinhuud
 • Użytkownik
 • 2827 postów
 • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 grudzień 2018 - 02:16

.Dodatkowo każda pasieka -próbka zbiorcza(koszty) do badania na nosemozę-otwarcie oczu Ministrowi na problem braku skutecznych środków  do jej zwalczania.

 

Nie ma próżni:

 

https://www.olx.pl/o...03-IDgixgl.html

 

Można dzwonić pod numer 664 186 638 :D :D :D

Zakup bez recepty, paragonu i bez gwarancji - czyli tradycyjnie, według kumafośnego wzorca prezydenckiego.


Prezydent pięciu pni.

#28 Beton

Beton
 • Użytkownik
 • 249 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:14

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.#29 Karpacki

Karpacki
 • Moderator
 • 1554 postów
 • LokalizacjaBerest

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:21

 

Sam kolega próbował mnie uciszyć pisząc, że mam nie proponować rozwiązań, które wg kolegi są nierealne.
Generalnie widzę, że kolega uważa, że "członek polanki"  o "ogromnej ilości postów na tym forum" ma zawsze rację ;)

Prawdę mówiąc, nie wiem jak się patrzy "generalnie". Nigdy takiego stopnia nie posiadałem. Ale patrząc normalnie, kiedy ktoś nowy rejestruje się na naszym forum i zaczyna pisać, to , chyba normalne jest, że spoglądamy na jego profil, który może nam coś o takim użytkowniku powiedzieć. I kiedy z niego wynika, że jest to, nie członek Polanki, a rozpoczynający swoje na tym forum pisanie od próby narzucenia nam swojego punktu widzenia, w stylu "nic wam się nie należy" lub "nie powinien zabierać głosu" , to chyba powinno dać coś do myślenia? 

Poinformował nas kolega , że jego zdaniem "nic się pszczelarzom nie należy"  i tyle. Ale stwierdzenie w stylu "nie powinien zabierać głosu" , to już lekka przesada.  A dlaczego nie? A kolega powinien? Więc dlaczego tak?

My, jako członkowie tej organizacji, staramy się dowiedzieć , jakie spojrzenie na różne aspekty spraw związanych z pszczelarstwem. Musimy zwracać uwagę na poglądy naszych członków, i postępować zgodnie z ich oczekiwaniami. Ja też mogę mieć osobisty pogląd , i taki mam, że gdyby warunki do prowadzenia działalności pszczelarskiej były niczym nie zakłócone, to żadnych programów pomocowych nie musiało by być. Ale skoro tam, gdzie mogą zapadać takie decyzje , zdecydowano o pomocy dla pszczelarstwa, to znaczy że wiedzą oni o tych utrudnieniach, których nie jest tak łatwo uniknąć, więc zdecydowano o pomocy finansowej. Sam zresztą kolega wymienia import miodu, jako jedną z najważniejszych przeszkód w efektywnym prowadzeniu pasiek przez naszych pszczelarzy. Proszę więc składać w tej sprawie petycje tam, gdzie ten import zyskuje akceptację. W tym celu pszczelarze się zrzeszają aby ich działania miały szerszy wydźwięk. Jaki mają, to wszyscy widzimy.  I dość mamy własnego poczucia bezradności i braku reakcji na te postulaty, aby jeszcze ludzie z poza organizacji , wytykali nam nieskuteczność, czy wręcz akceptację istniejącego stanu rzeczy. Jeśli już ktoś jakieś pieniądze na pomoc pszczelarstwu przeznaczył, to próba właściwego podziału tych środków, wcale nie jest jednoznaczna z akceptacją tej narzuconej nam formy pomocy.

I to należy potrafić rozróżnić. Nie pierwszy to przypadek, że ktoś stara się nam narzucić swój sposób myślenia, całkiem nieraz słuszny, ale bez podania sposobu i skuteczności jego osiągnięcia.  Najczęściej na zasadzie "weźcie się i zróbcie", kiedy oni w tym czasie, nie należąc do żadnej struktury jaka jest do takiego działania niezbędna, czekają na moment, kiedy mogą "z czystym sumieniem" skrytykować brak skuteczności w tej sprawie.

I tyle na temat "nowych" użytkowników, którzy często doskonale wiedzą , jak ma być, tylko nie , jak do tego dojść.

Pozdrawiam.#30 daro

daro
 • Użytkownik
 • 1671 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:31

 

Zakup bez recepty, paragonu i bez gwarancji - czyli tradycyjnie, według kumafośnego wzorca prezydenckiego.

Środki z substancją czynna dopuszczoną w UE tak więc nie ten wzorzec nie ten Sèvres.Tylko cena 50 % tego co pszczelarz zapłaci po  dotacji . Prawo farmaceutyczne nie zabrania importu docelowego leków trochę trzeba papierologi .Kumafosu by nie dopuszczono bo jest zakazany a te są z amitrazą.

 

 

Ale obydwaj chcemy by było normalnie i legalnie u lekarza wet. dostępne.

To się domagać a nie walczyć tylko o kasę . Bo o to tylko idzie jak na razie walka . Nie o normalność w hodowli , leczeniu  , sprzedaży. To tylko Prezes żyje w dobrym samopoczuciu że miody z naklejką Miód Polski są z niego zrobione. Zrobione  bo tak to wygląda bo można , mając urządzenia , z Ukraińskiego zrobić Polski. I żaden diabeł go nie rozpozna.

Kol.Karpacki - prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Jednak to Karpacki ma rację a nie ty Szymonie . Nikt nie będzie sprzedawał miodu po 1$  dolarze w Polsce a po tyle skup w UA.

To nie my wprowadziliśmy bezcłowe limity odbierające nam dochody i tak jak rolnikom należy nam się rekompensata utraconych zysków.

Tak jak na szkoleniu padło że to nie powinno być główną korzyścią z pszczół a to co robią w środowisku - zapylanie. Choć 2 euro to jałmużna nie pieniądze.#31 Krzyżak

Krzyżak
 • Użytkownik
 • 52 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:49

To nie my wprowadziliśmy bezcłowe limity odbierające nam dochody i tak jak rolnikom należy nam się rekompensata utraconych zysków.

Tak jak na szkoleniu padło że to nie powinno być główną korzyścią z pszczół a to co robią w środowisku - zapylanie. Choć 2 euro to jałmużna nie pieniądze.

 

Jak dla mnie to jest brak logiki. Jak coś nie działa, to powinno się usuwać przyczynę a nie "łatać" skutek.

Ale jak sami pszczelarze uważają, że import może być tylko weźmiemy sobie dopłatę to mi ręce opadają ;)#32 Piotr_S

Piotr_S
 • Moderator
 • 1055 postów
 • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 27 grudzień 2018 - 12:23

To tylko Prezes żyje w dobrym samopoczuciu że miody z naklejką Miód Polski są z niego zrobione. Zrobione  bo tak to wygląda bo można , mając urządzenia , z Ukraińskiego zrobić Polski. I żaden diabeł go nie rozpozna.
 

 

Póki co wierzę specom od analizy pyłkowej. Można odfiltrować pyłki, raczej nie można "nasycić" miodu lokalną mieszaniną pyłków we właściwym stężeniu. Nie wiem, czy się nie mylą i niekoniecznie żyję "w dobrym samopoczuciu". Ot, uważam za korzystny objaw chwalenie się miejscem pochodzenia. Zawsze łatwiej wykazać nieprawdę. A i powalczyć z mieszaniną miodów i niemiodów też jakby łatwiej.#33 daro

daro
 • Użytkownik
 • 1671 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 12:50

Moim zdaniem cała UE to brak logiki . Nie rząd Polski a Komisja ( przypomina mi się CCCP) przydzieliła kontyngent importu bezcłowego miodu z UA . Pomagamy Stiopie  jednocześnie zatrudniamy młodych Ukraińców zamiast dać im kopa aby bronili kraju.

Ot taka logika.

 

Póki co wierzę specom od analizy pyłkowej. Można odfiltrować pyłki, raczej nie można "nasycić" miodu lokalną mieszaniną pyłków we właściwym stężeniu

A mi bardziej wiara oczom .

 

od 9889 do 31367 ziaren pyłku akacja od 8412 do 24618 lipa 24 618 do 94720 gryka od 17 120 do 134428 wrzos

To ile odfiltrowanego miodu po 4 pln można domieszać do górnej półki pyłkowej ? Jaki będzie zarobek na 25 000 kg ? Nie  prawda ?

Rodzi się pytanie po co więc filtrowanie miodu ? Nie filtrują ? Jak uzyskać miód utrzymujący postać patoki , wiecznie trwałej  ?  Niska zawartość pyłków rodzi podejrzenie zafałszowania cukrem . Miodem miód można zafałszować ? Otóż nie . Dodatek miodu jest nie wykrywalny = produkt spełnia normy oprócz normy zapruszenia pyłkiem .

Ja napisałem 4 pln że to  UA ? No , loko chałupa z badaniami 8,3 pln gryczany.

Dobrego samopoczucia życzę wszystkim . Nie wierzę również że ktokolwiek zrobi cokolwiek bo gmeranie w tym temacie , bardziej konkretniejsze , spowoduje otrzymanie klapsa po łapkach .Podobnie w temacie węzy robinhudowi rura zmiękła .  Mi to loto że szwaby jedzą miód z UA jako nasz ,  mnie denerwuje że rodzą się szalone pomysły na wszelkie próby kontroli siebie na wzajem a nie widzi się rzeki płynącej obok. Tak , siebie nawzajem,  bo to pszczelarze srają jeden drugiemu w papiery  wymyślając różne  cuda ( np. marbet) .

P.S. Miód wielokwiatowy bez wymaganego pyłku przewodniego i jego ilości.#34 Karpacki

Karpacki
 • Moderator
 • 1554 postów
 • LokalizacjaBerest

Napisano 27 grudzień 2018 - 13:30

Jak dla mnie to jest brak logiki. Jak coś nie działa, to powinno się usuwać przyczynę a nie "łatać" skutek.

Ale jak sami pszczelarze uważają, że import może być tylko weźmiemy sobie dopłatę to mi ręce opadają ;)

"Dziad swoje , a baba swoje". "Generalnie" , to kolega nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Może nich spróbuje kilka razy. "Powinno się" , "pszczelarze uważają , że import może być" i tym podobne bzdety. A może by kolega przeadresował te "święte słowa" do kilku firm, głównych importerów miodu do Polski? Można też takie "wystąpienia" dać do wiadomości Ministrowi Rolnictwa, ze efekty z góry składamy gratulacje. 

A to, że jak się kolega wyraża, "ręce mi opadają" to nie wiem dlaczego ? Czy to kolega już tyle nieskutecznych działań podejmował? Czy te ręce z innego powodu są zmęczone?  Ja osobiście nie korzystam z żadnego fragmentu tych programów, o których kolega pisze "weźmiemy sobie dopłatę", ale ręce jak do tej pory, mi nie opadają, tylko jeśli nie idzie dokonać oczekiwanych w tej kwestii zmian, należy dalej dążyć do oczekiwanego celu. Na "opadanie rąk" mogą sobie pozwalać tylko, nie należący do żadnej organizacji, występujący najczęściej anonimowo animatorzy, którzy tak są zmęczeni przypominaniem nam , jak to być powinno, że sił zaczyna im już brakować. To może by jakieś wczasy z rehabilitacją udało się załatwić ? Nie wiem? Bo my nie możemy sobie powiedzieć , że "mi ręce opadają ". 

Pozdrawiam.


 • tarczewski lubi to

#35 Krzyżak

Krzyżak
 • Użytkownik
 • 52 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 14:06

Już wiem jak Kolega nabił te 1384 postów ;)#36 tarczewski

tarczewski
 • Użytkownik
 • 253 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 14:41

"Dziad swoje , a baba swoje". "Generalnie" , to kolega nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Może nich spróbuje kilka razy. "Powinno się" , "pszczelarze uważają , że import może być" i tym podobne bzdety. A może by kolega przeadresował te "święte słowa" do kilku firm, głównych importerów miodu do Polski? Można też takie "wystąpienia" dać do wiadomości Ministrowi Rolnictwa, ze efekty z góry składamy gratulacje. 

A to, że jak się kolega wyraża, "ręce mi opadają" to nie wiem dlaczego ? Czy to kolega już tyle nieskutecznych działań podejmował? Czy te ręce z innego powodu są zmęczone?  Ja osobiście nie korzystam z żadnego fragmentu tych programów, o których kolega pisze "weźmiemy sobie dopłatę", ale ręce jak do tej pory, mi nie opadają, tylko jeśli nie idzie dokonać oczekiwanych w tej kwestii zmian, należy dalej dążyć do oczekiwanego celu. Na "opadanie rąk" mogą sobie pozwalać tylko, nie należący do żadnej organizacji, występujący najczęściej anonimowo animatorzy, którzy tak są zmęczeni przypominaniem nam , jak to być powinno, że sił zaczyna im już brakować. To może by jakieś wczasy z rehabilitacją udało się załatwić ? Nie wiem? Bo my nie możemy sobie powiedzieć , że "mi ręce opadają ". 

Pozdrawiam.

Ja, z jednego forum praktycznie zrezygnowałem. Jak czytam posty to, to  ……… mijam, po co mam  tracić czas. A niech  smaruje.Mogę sobie pozwolić.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa#37 jokaz

jokaz
 • Użytkownik
 • 424 postów
 • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 27 grudzień 2018 - 14:55

Koledzy, rozmywacie temat.

Swoje słowa kieruję do Zarządu Polanki.

Bardzo proszę o napisanie krótkiego pisma do władz PZP i ewentualnie do zawodowych. Jedno pytanie. Czy jesteście Państwo za tym, ażeby polski pszczelarz otrzymał tzw. zapłatę za zapylanie na wzór Ministerstwa Rolnictwa Republiki Słowacji?
Oczywiscie powołując się na podane przepisy przez kolegę Czarg lub inne.

Odpowiedź jaką otrzyma Stowarzyszenie Polanka należy opublikować do wiadomości nas wszystkich.
 • Atena, tarczewski i baru lubią to

#38 kaczkow

kaczkow
 • Użytkownik
 • 46 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 15:59

Cześć, a co wchodziło w skład tego przelicznika? Mógłbyś to przybliżyć.
 

Zobacz pustki na wszystkich forach pszczelarskich a ten przelicznik nie wymyśliłem  ot tak sobie. 15 euro to granica i to niebezpieczna granica kto przeholował to go już nie będzie. 20% wielokwiat, 30% spadziowe od przyszłego roku  w górę kto zostanie i będzie mieć nerwy i siły  :D :D  ale to już tylko cały czas w dół i dogorywanie pszczelarstwa w Polsce . 5 pniowi prezydenci zostaną i tak wyśmiewani przez was Ylsonie, Sądecgie  i inni tego pokroju pseudopszczelarzyki .#39 Atena

Atena
 • Użytkownik
 • 1865 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 16:32

Zobacz pustki na wszystkich forach pszczelarskich a ten przelicznik nie wymyśliłem  ot tak sobie. 15 euro to granica i to niebezpieczna granica kto przeholował to go już nie będzie. 20% wielokwiat, 30% spadziowe od przyszłego roku  w górę kto zostanie i będzie mieć nerwy i siły  :D :D  ale to już tylko cały czas w dół i dogorywanie pszczelarstwa w Polsce . 5 pniowi prezydenci zostaną i tak wyśmiewani przez was Ylsonie, Sądecgie  i inni tego pokroju pseudopszczelarzyki .

 Średnia ilość uli  w Niemieckiej pasiece to 7 -słownie siedem /dane od dr Polaczka z Republiki Federalnej/.  Czego granicą miałoby być to 15 euro? #40 Atena

Atena
 • Użytkownik
 • 1865 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 07:29

POPIERAM propozycję Jokaza, która jest bardzo uniwersalna, /dotyczy wszystkich pszczelarzy/ a jednocześnie daje możliwość NOWYM WŁADZOM  PZP zadeklarowanie, na szerokim forum, odpowiedzi na kluczowe pytanie; CZY SĄ ZA DOPŁATĄ DO RODZINY PSZCZELEJ.

 Od odpowiedzi na tak zadane pytanie nie można uciec w "dyplomację".  

  Jednocześnie odpowiedź da perspektywę, dla tych spoza PZP, jaką przyjąć strategię działania... 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych