Skocz do zawartości

Zdjęcie

2019 będzie rokiem Bandery i OUN

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 07:42

Mam taką refleksję, po wielu wpisach w tym wątku; wybaczyć ale nie zapomnieć! Minęły trzy pokolenia! Pokazywać prawdę ale nie nawoływać do odwetu bo to jest bez sensu. Historia nie jest czarno-biała ale czarno-szara, jak pisał jeden z historyków. "Rachunki krzywd" są po każdej stronie... i nikt szczegółowego bilansu nie zrobi. /W księgowości czasem trudno - vide SKOK-i/ a co mówić w historii. Jak ktoś chce "polskiej nacji" przypinać anielskie skrzydła niech poczyta książkę W. Lady            " Bandyci z Armii Krajowej".  Jak łatwo Polacy mordowali, i Polaków, i Żydów, i innych.  

#22 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 09:14

Ja tam czytając sprawdzam kto pisze -

https://ciekawostkih...r/wojciechlada/

Ani historyk ani znawca tematu .Pisać każdy może (mła)

W każdym społeczeństwie jest margines .Ten z górnej jak i z dolnej półki.

Marbet ma rację ale za stan obecny odpowiadają Ci co przepraszali Ukraińców za polskie zbrodnie. Żydów w Jedwabnym . Cóż jedni po wódce śpiewają inni wszystkich całują i przepraszają . Ja się quwa pytam jakim prawem w moim imieniu ?

#23 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 27 grudzień 2018 - 11:46

Sam napisałeś: "za polskie zbrodnie". Przeproszenie za to nie przynosi ujmy na honorze. Pewni swego chyba nie powiiniśmy własnych win chować pod dywanem a zbrodnia zawsze jest zbrodnią, także ta dokonana w odwecie. Nawet, gdyby założyć że w słusznym. Nawiasem mówiąc uważam określenie "słuszny odwet" za oksymoron.

Cóż, duża część świata wyraźnie idzie w stronę nacjonalizmów. Powiedzenie "nigdy więcej wojny" już od dawna zszarzało i wydaje się, straciło wartość, przynajmniej dla wielu. Miałem bardzo silny kontakt z pokoleniem, dla którego było bardzo żywe i pełne wartości. Chętnych do odgrzewania konfliktów jest jakby więcej od chętnych do szukania pojednania. Ci, którzy szukają zgody, muszą się już zawsze asekurować, że wybaczenie nie znaczy zapomnienie. Tak, jakby kiedyś znaczyło. Przypomnę, że dopiero kilka godzin temu święta Bożego Narodzenia się zakończyły. Składaliśmy sobie piękne zyczenia. Czy tylko i wyłącznie "naszym"? Dziwny jest ten świat.

#24 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 13:10

Przeproszenie za to nie przynosi ujmy na honorze

Nie przeprasza się za czyny nie popełnione , przeprasza winny.Za moją rodzinę nikt nie musi przepraszać bo nie ma za co.Uogólnianie i sprowadzanie do odpowiedzialności zbiorowej to działania rodem z  SS .   Ani na Ukrainie ani w Jedwabnym nie było Polskich zbrodni ludobójstwa . Można moralizować siedząc w wygodnym fotelu nie mając za plecami luf ckmów. Patriotyzm nie równa się nacjonalizm . Polska od wieków była przykładem . To do nas żydzi uciekli przed pogromami w Europie zachodniej . Moja część Polski miała władzę sowiecką  39 - 41 i pamięć o działalności żydowskiej w tamtych czasach pozostała do dziś.

P.S. Żydom czy muzułmanom chcesz składać ? Wiesz co to goj ? Tym pogardliwym słowem określa się nas .

• baru lubi to

#25 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 27 grudzień 2018 - 18:48

Nie przeprasza się za czyny nie popełnione

To prawda.

Za moją rodzinę nikt nie musi przepraszać bo nie ma za co

Wierzę, bo czemu nie - i moja nie ma sobie nic do zarzucenia.

To do nas żydzi uciekli przed pogromami w Europie zachodniej

To też prawda.

Moja część Polski miała władzę sowiecką  39 - 41 i pamięć o działalności żydowskiej w tamtych czasach pozostała do dziś.

Przyjmuję ten punkt widzenia jako fakt - tak samo jak Wołyń.

Tyle, że ja nie pisałem o niczym zakwalifikowanym jako ludobójstwo. To prawda, że historia oszczędziła naszemu narodowi wstydu ludobójstwa. Nie wywyższałbym się jednak, pycha to nie najlepszy doradca a zabicie każdego niewinnego w odwecie jednak jest zbrodnią. Przeproszenie za nią nie umniejsza przepraszającego. Powiedziałbym nawet, że potwierdza jego prawo do zachowania dumy.

Jesli razem z przepraszającymi uznaję to, co moi rodacy mają na sumieniu, czuję się też w prawie korzystać z chwały, którą oni wypracowali tam, gdzie byliśmy wielcy. Kiedy polscy biskupi powiedzieli "wybaczamy i prosimy o wybaczenie", sądzę, że to właśnie mieli na myśli. Nie trzeba niczego chować, by pozostać patriotą.

#26 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 426 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 21:56

A moim zdaniem to tematy na forum zbowidu.
Po co, na co tutaj ?
  • Piotr_S, Atena i baru lubią to

#27 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 21:42

Pewnie masz rację.

Ale czy przeciętny zjadacz miodu nie ma prawa znać sytuacji wokół siebie?

Zawsze możesz ignorować i się nie wypowiadać.

Jak kogoś uraziłem to przepraszam.  

Gdyby na tych uroczystościach oun, upa nie było wielebnych to bym słowa nie napisał. 

Choć, życie mego dziadka i jego rodziców i mego ojca , było w ręku sąsiada Ukrainca i chwała mu za wiadomość. Choć pewnie życiem swym i rodziny się narażał.

#28 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 29 grudzień 2018 - 17:55

Nie wywyższałbym się jednak, pycha to nie najlepszy doradca a zabicie każdego niewinnego w odwecie jednak jest zbrodnią. Przeproszenie za nią nie umniejsza przepraszającego.

Nikt się nie wywyższa . Niemcy uznali swoje grzechy przeprosili. Ukraińcy , choć niektórym wstyd z tego powodu , obnoszą się Banderą jako zbawcą . Dziwnie ale  to dzięki nam i rozpadowi CCCP odzyskali niepodległość . Kwaśniewski zabijał ? Ja? Przeprasza winowajca . Naród przeprasza jeśli popełniał zbrodnie jako naród ,  jak właśnie Ukraińcy i Niemcy. My jako Naród nie popełniliśmy zbrodni i głowa Państwa NIE POWINNA PRZEPRASZAĆ .

P.S . Borowy to Hyde Park

a zabicie każdego niewinnego w odwecie jednak jest zbrodnią.

A winnego nie jest zbrodnią ? Kto ocenia winy przed zabiciem ?

• baru i marbert lubią to

#29 vega

vega
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 07:59

Pojawia się temat zbrodniarza Bandery i od razu pojawia się pacjent twierdzący, że co tam Bandera - inni też mordowali. Szok!!!!!! Jak tak można? Jak to możliwe, że Polakowi przechodzą takie słowa przez gardło??? Co na to powiedzieli by ci wszyscy zadźgani widłami, poprzecinani tępymi piłami, zmasakrowane dzieci i kobiety z rozkazu tego Bandery??? To tak jakby (przykład hipotetyczny) np. pewnemu Robin Hood'owi szeryf z Nottingham spalił dom, odebrał wszelkie prawa i majątek, zabił synów, zgwałcił córki i żonę (gdyby miał) a na koniec wydłubał mu patykiem oczy. Też nic by się nie stało bo Robin Hood też ma swoje za uszami???? Powagi panowie troszkę.

#30 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:48

#31 Marabut

Marabut
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaZagórz

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:52

Przed chwilą dowiedziałem się że w Poznaniu jest ich pełno, we Wrocławiu już 25%.

Może ten marbert jednak wie co robi nagłaśniając ich postępowanie na polskich ziemiach przed 1945 r.

#32 kaczkow

kaczkow
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 05:47

Ukraińców wszędzie pełno, głównie ze wschodniej Ukrainy to nie potomkowie banderowców .To już jest nieuniknione ukrainki szukają fajnych polskich chłopaków i na odwrót . Marbert jeszcze masz szansę mieć o 15 lat młodszą ukrainkę,ale śpiechaj się bo lata lecą.Zabajeruj o pszczółkach ,wyglancuj się ,viagre sobie kup bo z pomarszczonym to zero szans .....

#33 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 16:40

#34 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 17:37

#35 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 18:27

Ważna zwarta treść:

#36 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 18:51

Czemu prokuratura Rzeczypospolitej milczy przez tyle lat:

#37 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 19:00

Baba "Wanga" wieściła iż w 2019 roku Prezydent USA ogłuchnie.

Ile lat jest od 2013 roku? I Każdy prokurator Rzeczypospolitej jest głuchy?

#38 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 01 styczeń 2019 - 16:00

#39 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 18:12