Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej - po marszałkowsku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
527 odpowiedzi w tym temacie

#21 Beton

Beton
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 09:19

Likwidacja konta na forum w związku z trwającym hejtem i brakiem reakcji ze strony administracji.

#22 adamski

adamski
  • Użytkownik
  • 437 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 09:42

Zarząd PZP przecież już wie, na wynikach badań podpisany jest Vprezydent PZP Zbigniew Kołtowski. Co zrobi z posiadaną wiedzą, czy zarząd PZP podejmie temat?

#23 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 09:51

Zarząd PZP przecież już wie, na wynikach badań podpisany jest Vprezydent PZP Zbigniew Kołtowski. Co zrobi z posiadaną wiedzą, czy zarząd PZP podejmie temat?

Owszem zarząd wie ale nie było OFICJALNEGO ZGŁOSZENIA...

#24 Nightingale

Nightingale
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:16

Czegoś tu za cholerę nie rozumiem , jesteś członkiem  PZP to dlaczego Ty chcesz aby Polanka za was odwalała robotę . Mogę się założyć że jeśli założycie forum to Robin was na pewno odwiedzi coś napisze.

#25 pszczelarz12

pszczelarz12
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:33

36 ton węzy bez odbierania wosku od pszczelarzy ?!!?

#26 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2787 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:36

Wedug mnie rozważanie sfinansowania badań nie bardzo ma sens. Problemem jest wiarygodność pobranych próbek. Ja nie jestem w stanie tego zabezpieczyć na niemożliwym do podważenia poziomie i w odpowiedniej ilości. Pewnie węza jest już u pszczelarzy, a jeżeli nawet coś pozostało w magazynach WZP/RZP, to nie po to, by to udostępnić powolnym organom kontrolnym.  Próbki muszą pobrać przeznaczone do tego i uruchomione w taki sposób organa, by nie było dziś i jutro możliwości zamiecenia tego pod dywan. I tu jest realna władza. Reszta to już rola opinii publicznej, czyli was koledzy. Jest nadzieja w pszczelarzach beneficjentach wielkopolskich, że duża część z nich ma u siebie nierozpakowane paczki z węzą z różnych partii i nie rozpakuje ich do wiosny. Tu moja prośba do nich właśnie o to.

Niektórzy podjęli decyzję o pozbyciu się węzy na portalach handlowych, co dla mnie znaczy zacieranie śladów. Ale czy organa będą zainteresowane pozyskaniem takich próbek z różnych partii produkcyjnych? W Kamiannej moje próbki miodu nikogo nie interesowały. Organa pobrały po tygodniu swoje próbki i moje zarzuty potwierdziły się tylko częściowo, a w zasadzie w tak małym stopniu, że nie można ich było potraktować poważnie. Dano sprzedawcy czas na posprzątanie w magazynie przed „niespodziewaną” kontrolą. Miałem szczęście, że zgromadzone próbki miodu (które trzymam do dziś) nie pozwoliły nikomu na pomysł, by oskarżyć mnie o pomówienie.

Innym problemem jest to, że przetarg na węzę ogłoszono na bazie nieobowiązującej polskiej normy. Oprócz sformułowania, że węza ma być z wosku pszczelego, nie ma w niej precyzyjnie sformułowanego wymogu odnośnie dopuszczalnych zanieczyszczeń węzy parafiną, stearyną, cerezyną, łojem itp. A więc co nie jest zabronione – jest dozwolone. Ja za taki stan, że dziś nie obowiązuja żadna PN na miód, wosk, węzę i inne produkty związane z pszczołami obwiniam władze PZP i dwóch panów z Rady Dialogu Społecznego przy minrolu. Do badania zresztą wysyłam węzę produkcji jednego z tych panów, więc to chyba tłumaczy powód mętnej wody w pszczelarskiej sadzawce. Poza tym mieliśmy wybitnie impotentnego pod tym względem prezydenta – legislatora sejmowego.

Prezydent pięciu pni.

#27 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 10:54

Szanowny kolego. Zamiast zadawać niezbyt mądre pytania, może by kolega sam spróbował , jak działają u nas organy ścigania.

Kolego , wiem . Spytaj Prezesa . Było oficjalne oświadczenie robinhuuda że z Panem JJ złożyli doniesienie o popełnieniu przestępstwa . Jako osoba składająca takie doniesienie ( odpowiedzialność karna za składanie fałszywych zeznań ) ma być obowiązkowo informowana o wyniku postępowania i decyzje jakiekolwiek by nie były otrzymać na piśmie. Czy ktoś odpowiedział PRAWNIE ZA NIELEGALNY IMPORT LEKÓW ? Nie . Jak się mylę poproszę o dowody.

Co do Tych wyników to można w buty wsadzić . Lekarz weterynarii nie pobierze próbek do badania. Nie ma organów do pobierania prób w takich wypadkach. Kolejne trzepanie piany pod publikę .

#28 pszczelarz12

pszczelarz12
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:00

daro, to, że organy nie działają jak powinny nie uzasadnia użycia sformułowania- trzepanie piany pod publikę. Zrozumcie, że taka ilość węzy będzie się odbijać czkawką przez lata

#29 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2787 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:52

Szanowny kolego daro. Nie mam obowiązku ani przyjemności informowania ciebie i kogokolwiek o swych kontaktach z organami. Nie zadawaj mi na tym i innych forach pytań, bo ci na nie nie odpowiem. Miałem nadzieję, że jako członek Polanki uszanujesz drugiego członka. Było to jednak złudzenie. Na głupawe dyskusje z tobą szkoda mi czasu. Tobie nigdy nie  chodzi o problem, a zawsze o interlokutora. Czekam, kiedy założysz swój własny sensowny wątek, skupisz w nim choć ze dwóch rozsądnych forumowiczów, przyciągniesz uwagę następnych dwóch i przestaniesz mi obgryzać nogawki i zasmradzać wątki. Bez odbioru.

Prezydent pięciu pni.

#30 pszczelarz12

pszczelarz12
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:29

Są tutaj jacyś inni beneficjenci tej pomocy z wlkp? Warto wysłać próbki innych partii węzy

#31 Krzyżak

Krzyżak
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:44

Innym problemem jest to, że przetarg na węzę ogłoszono na bazie nieobowiązującej polskiej normy. Oprócz sformułowania, że węza ma być z wosku pszczelego, nie ma w niej precyzyjnie sformułowanego wymogu odnośnie dopuszczalnych zanieczyszczeń węzy parafiną, stearyną, cerezyną, łojem itp. A więc co nie jest zabronione – jest dozwolone.

Wystarczyło w dokumentach przetargowych jasno napisać jakie wymagania ma spełnić węza i nie byłoby problemu.
Jeżeli kupujący nie określa jasno czego oczekuje, to sam się wsadza na minę. Ktoś się wykazał dużą lekkomyślnością a wręcz zaniedbaniem.
Może warto było by odpytać oficjalnym pismem Marszałka, kto przygotował ten przetarg i jak to się stało, że go zawalił.

#32 adamski

adamski
  • Użytkownik
  • 437 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 20:26

W wyżej przedstawionych wynikach opisano jedynie zafałszowanie innymi tłuszczami, nikt nie badał pozostałości leków, ŚOR i innych ciekawych substancji które mogą się znajdować węzie a nie powinny.

#33 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2787 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 grudzień 2018 - 21:33

Wystarczyło w dokumentach przetargowych jasno napisać jakie wymagania ma spełnić węza i nie byłoby problemu.
Jeżeli kupujący nie określa jasno czego oczekuje, to sam się wsadza na minę. Ktoś się wykazał dużą lekkomyślnością a wręcz zaniedbaniem.

Tutaj formularze dokumentów przetargowych:

http://www.rzpchodziez.pl/

A tutaj z nazwiskami i podpisami:

http://www.pszczolywzp.pl/

Tu ostatnia znana mi analiza jakości węzy na polskim rynku. Jeżeli chodzi o zanieczyszczenia wosku – slizgnięcie się po temacie. Widocznie tak musi być.

Biedni - bo głupi, głupi - bo biedni.

https://www.research...e_Polish_market

Prezydent pięciu pni.

#34 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2787 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 grudzień 2018 - 22:06

https://bip.umww.pl/...strzygnicia.pdf

Tutaj nadzór ze strony UM:

https://bip.umww.pl/...075212_5665.pdf

Prezydent pięciu pni.

#35 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 08:34

No tak, dali za dwa miliony a większość narzeka....

Przypomina mi się bajka Kryłowa chyba miała tytuł "Kwartet" 

"Asioł, kazioł, martiszka, da kasałapyj miszka, postroili kwartiet" - ansambl powstał tylko nikt  słuchu nie miał. Pomimo wielokrotnego przesiadania muzykantów efektów nie było... 

A gdyby tak za część tych pieniędzy wyposażyć, w województwie, laboratorium które miałoby możliwość analizy jakości węzy? Takie rozwiązanie sugerował 

prof. Gagoć. Takie laboratoria przy WLW na pewno poprawiłyby zdrowotność pszczół i stosunki w handlu węzą. 

#36 Krzyżak

Krzyżak
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 09:24

No to skoro coś zamawiam i daję dość szczegółową /jak na moje oko/ specyfikację co chcę otrzymać,
to po odbiorze towaru badam próbki z każdej partii zanim rozdystrybuuje do beneficjentów. A płacę dopiero jak wszystko jest ok.
Jak badanie jest drogie i nie jestem wstanie go wykonać, to chociaż z każdej partii komisyjnie zostawiam próbki powiedzmy na rok.
Można się też zabezpieczyć nie wypłacając od razu całej puli. Tak się robi w budownictwie. Płacisz 80-90% a resztę po 5 latach jak
nie wyjdą wady ukryte.
  • pszczelarz12 lubi to

#37 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2787 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2018 - 09:46

Zastanawia pośpiech widoczny w całym przedsięwzięciu. Do wiosny jeszcze trochę pozostało, a zimą węza pszczelarzowi nie jest  niezbędna.

Wielkopolska to tradycja awangardy rolniczej. Dezydery Chłapowski, Hipolit Cegielski itd. Gdyby Marszałek zechciał stanąć na tej wysokości tradycji, to za te 2 mln mógłby dać pszczelarzom wędkę, a nie rybki. Zamiast czyścić wybranym producentom spoza Wlkp magazyny z węzy zrobionej z niejasnego pochodzenia wosku spoza Wlkp – kupiłby większą ilość węzy plastikowej i rozdał dla realnej poprawy warunków fitosanitarnych i postępu w pszczelarstwie. Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Mógłby wesprzeć finansowo jakiegoś miejscowego producenta tanich teflonowych walców do węzy na drukarce 3D, czy coś podobnego. Wtedy przeszedłby do wielkopolskiej apihistorii. Ale wybrał jak wybrał i elektorat mu podziękuje.

-----------------------------

Pszczelarza niezrzeszonego spod Skok Wlkp, który zapłacił 40 zł za odbiór bezpłatnej węzy marszałkowskiej proszę o kontakt na priv w celu ustalenie faktu otrzymania od WZP paragonu za usługę.

Prezydent pięciu pni.

#38 pszczelarz12

pszczelarz12
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 12:00

Zastanawia pośpiech widoczny w całym przedsięwzięciu. Do wiosny jeszcze trochę pozostało, a zimą węza pszczelarzowi nie jest  niezbędna.

Wielkopolska to tradycja awangardy rolniczej. Dezydery Chłapowski, Hipolit Cegielski itd. Gdyby Marszałek zechciał stanąć na tej wysokości tradycji, to za te 2 mln mógłby dać pszczelarzom wędkę, a nie rybki. Zamiast czyścić wybranym producentom spoza Wlkp magazyny z węzy zrobionej z niejasnego pochodzenia wosku spoza Wlkp – kupiłby większą ilość węzy plastikowej i rozdał dla realnej poprawy warunków fitosanitarnych i postępu w pszczelarstwie. Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Mógłby wesprzeć finansowo jakiegoś miejscowego producenta tanich teflonowych walców do węzy na drukarce 3D, czy coś podobnego. Wtedy przeszedłby do wielkopolskiej apihistorii. Ale wybrał jak wybrał i elektorat mu podziękuje.

-----------------------------

Pszczelarza niezrzeszonego spod Skok Wlkp, który zapłacił 40 zł za odbiór bezpłatnej węzy marszałkowskiej proszę o kontakt na priv w celu ustalenie faktu otrzymania od WZP paragonu za usługę.

serio 40 zł?

#39 pszczelarz12

pszczelarz12
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 04 grudzień 2018 - 12:01

Prosimy o informowanie o dalszych krokach formalno- prawnych.

#40 Jarosław

Jarosław
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Lokalizacja40 km od Poznania -wielkopolska- mieszkam w lesie :)

Napisano 04 grudzień 2018 - 14:33

uchwała o pobraniu bezprawnie 40 pln wisi na stronie   http://www.rzpchodziez.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych