Skocz do zawartości

Zdjęcie

Światowy dzień taniego wina - ŚDTW

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2794 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 październik 2018 - 13:10

Dnia 4 listopada obchodzimy światowy dzień taniego wina. Jak pszczelarze powinni obchodzić ŚDTW i jak sie do niego przygotować? Można wyprodukować wino miodowe samemu, a można je kupić u producenta unikającego jak ognia informacji w sensie geograficznym z czego produkt został zrobiony. Za to mamy na reklamówce Apisu efektowną gimnastykę akrobaty za ladą odciągającą widzów od zadawania sobie i producentowi zbędnych pytań.

Mówiąc o obchodach tego święta nie mogę oprzeć się przyjemności pokazania poniższego zdjęcia. Ujmuje mnie ono swym klimatem, impresjonizmem , nawiązaniem do malarstwa klasycznego o babim lecie, odlatujących żurawiach, bocianach, czy do patetycznych obrazów orki i siejby pędzla Chełmońskiego, Fałata, Ferdynanda Ruszczyca i im podobnych. Zdjęcie to, nieznanego autora, wzrusza mnie autentycznością, prostotą ujęcia tematu, szczerością przekazu i mistrzowskim operowaniem światłem - ilekroć na nie popatrzę.

Niech się święci światowy dzień taniego wina!.

99014188527139494472.jpg

Prezydent pięciu pni.

#2 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 31 październik 2018 - 13:38

No i dwa błędy;

Miód staropolski a pszczoła na nawłoci... i  drzemiący facet... któremu chyba bliższe tyskie(?).

No ale przy takich drobiazgach nie godzi mieć pretensje do inicjatorów święta. Po  święcie to jeszcze by się dzień wolny przydał...

#3 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 31 październik 2018 - 15:32

jabolek-walesa-pije-jabola-tw-bolek.jpg

#4 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1409 postów

Napisano 31 październik 2018 - 16:59

Takich jabolek nam trzeba. W tysiącach. A nie popapranców bez własnego zdania, chowających się pod sutanną celem osiągnięcia własnych chorych ambicji.

Konsegrowany jest daro też przez konsegrogwanego zgwałcony?

a normalnych na margines?

#5 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1409 postów

Napisano 31 październik 2018 - 17:01

Takich potrzeba.

A nie szubrawców.

#6 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2794 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 sierpień 2019 - 14:39

Wczoraj podobno był dzień pszczoły. Nawalił się kto może z tej okazji po bożemu?

Prezydent pięciu pni.

#7 adamski

adamski
  • Użytkownik
  • 437 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 18:09

Pewnie Minister Neoniko w Apisie, miodami pitnymi na chińskim półprodukcie, gdzie właśnie wczoraj świętowali rocznicę uchylenia zakazu stosowania trucizny na pszczoły i nie tylko.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych