Skocz do zawartości
robinhuud

Światowy dzień taniego wina - ŚDTW

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4 listopada obchodzimy światowy dzień taniego wina. Jak pszczelarze powinni obchodzić ŚDTW i jak sie do niego przygotować? Można wyprodukować wino miodowe samemu, a można je kupić u producenta unikającego jak ognia informacji w sensie geograficznym z czego produkt został zrobiony. Za to mamy na reklamówce Apisu efektowną gimnastykę akrobaty za ladą odciągającą widzów od zadawania sobie i producentowi zbędnych pytań.

Mówiąc o obchodach tego święta nie mogę oprzeć się przyjemności pokazania poniższego zdjęcia. Ujmuje mnie ono swym klimatem, impresjonizmem , nawiązaniem do malarstwa klasycznego o babim lecie, odlatujących żurawiach, bocianach, czy do patetycznych obrazów orki i siejby pędzla Chełmońskiego, Fałata, Ferdynanda Ruszczyca i im podobnych. Zdjęcie to, nieznanego autora, wzrusza mnie autentycznością, prostotą ujęcia tematu, szczerością przekazu i mistrzowskim operowaniem światłem - ilekroć na nie popatrzę.

Niech się święci światowy dzień taniego wina!.

99014188527139494472.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i dwa błędy;

Miód staropolski a pszczoła na nawłoci... i  drzemiący facet... któremu chyba bliższe tyskie(?).

No ale przy takich drobiazgach nie godzi mieć pretensje do inicjatorów święta. Po  święcie to jeszcze by się dzień wolny przydał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Takich jabolek nam trzeba. W tysiącach. A nie popapranców bez własnego zdania, chowających się pod sutanną celem osiągnięcia własnych chorych ambicji.

Konsegrowany jest daro też przez konsegrogwanego zgwałcony?

a normalnych na margines?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie Minister Neoniko w Apisie, miodami pitnymi na chińskim półprodukcie, gdzie właśnie wczoraj świętowali rocznicę uchylenia zakazu stosowania trucizny na pszczoły i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi