Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie kupię dobrej jakości ciemny miód

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szczupak

Szczupak
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 16:08

Witam wszystkich serdecznie,

Kieruje pytanie do zorientowanych osób na tym forum - gdzie szukać dobrej jakości miodu typu ciemnego (spadź iglasta, gryka, leśny)? Czy poleciłby ktoś uczciwych pszczelarzy? Naczytałem się dużo o fałszowaniu miodu (włącznie z tym forum) i chciałbym uniknąć przepłacania za towar który nie odpowiada moim wymaganiom. Miód będę stosował w apiterapii stąd zależy mi na jak najlepszej jakości. Dziękuję i pozdrawiam miłośników pszczół.

#2 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 22 wrzesień 2018 - 16:30

Szanowny kolego. Pytanie można by potraktować jako prowokacyjne, gdyż nie zawiera podstawowych danych, potrzebnych do udzielenia odpowiedzi. Po pierwsze to z jakiego terenu dostawca, kolegę interesuje? Uczciwych pszczelarzy , podobnie jak i nieuczciwych można spotkać w różnych rejonach kraju, trudno więc było by odsyłać kogoś z jednego końca kraju , po parę słoików miodu w drugi koniec Polski.

Druga sprawa, to pisze kolega "chciał bym uniknąć przepłacania za towar który nie odpowiada moim wymaganiom" . Jakie więc są te wymagania ? Wśród pszczelarzy , którzy nie poprawiają natury, znane są obowiązujące od dawien dawna normy na poszczególne miody spotykane w naszym kraju. Jeśli "moje wymagania" nie wykraczają poza te normy, wielu jest pszczelarzy, którzy taki miód posiadają w sprzedaży, i wcale nie trzeba za niego przepłacać.

Po trzecie, wymienia kolega trzy gatunki miodu, całkowicie od siebie różne. Czy szuka kolega tych trzech gatunków, czy jednego z tych trzech wymienianych? 

Pozdrawiam.

#3 Szczupak

Szczupak
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 22 wrzesień 2018 - 17:19

Szanowny kolego. Pytanie można by potraktować jako prowokacyjne, gdyż nie zawiera podstawowych danych, potrzebnych do udzielenia odpowiedzi. Po pierwsze to z jakiego terenu dostawca, kolegę interesuje? Uczciwych pszczelarzy , podobnie jak i nieuczciwych można spotkać w różnych rejonach kraju, trudno więc było by odsyłać kogoś z jednego końca kraju , po parę słoików miodu w drugi koniec Polski.

Druga sprawa, to pisze kolega "chciał bym uniknąć przepłacania za towar który nie odpowiada moim wymaganiom" . Jakie więc są te wymagania ? Wśród pszczelarzy , którzy nie poprawiają natury, znane są obowiązujące od dawien dawna normy na poszczególne miody spotykane w naszym kraju. Jeśli "moje wymagania" nie wykraczają poza te normy, wielu jest pszczelarzy, którzy taki miód posiadają w sprzedaży, i wcale nie trzeba za niego przepłacać.

Po trzecie, wymienia kolega trzy gatunki miodu, całkowicie od siebie różne. Czy szuka kolega tych trzech gatunków, czy jednego z tych trzech wymienianych? 

Pozdrawiam.

Witam, nie miałem na celu tego by moje pytanie było prowokacyjne. Mieszkam na Pomorzu, ale być może są pszczelarze chętni sprzedać miód wysyłkowo? Moim wymaganiem jest żeby miód pochodził z czystych rejonów z jak najmniejszą ilością przemysłu, gdyż jest kupowany dla celów leczniczych. Drugi wymóg to produkcja jak najbardziej zbliżona do naturalnej czyli nie dokarmianie cukrem, jak najmniej chemii. Na allegro i w sklepach internetowych widzę dużo miodów tego samego typu w cenach różniacych się nawet o kilkanaście zł i nie wiem z czego wynika różnica. Z jednej strony wolałbym kupić miód tańszy ale obawiam się, że będzie gorszej jakości. Co do typu miodu to szukam jednego z tych trzech wymienianych, nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie spadź iglasta lub leśny.

#4 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 22 wrzesień 2018 - 21:19

Proszę odezwać się na PW. Przekażę namiary na dobrego pszczelarza w tamtym rejonie.

Pozdrawiam.

#5 Emedy45

Emedy45
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 maj 2019 - 09:44

Proszę też namiary na PW. Przyda mi się.

Diabeł daje ci krewnych, dziękuj bogom, że nie przydziela ci też przyjaciół.

#6 magdalena_mazur

magdalena_mazur
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 czerwiec 2019 - 13:56

Ja polecam miodek z https://www.bdsklep....lok1_href_miody niby z marketu a jednak pyszny :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych