Skocz do zawartości
Atena

Idą wybory

690 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Idą wybory... i przeszły. 

Strona praktyczna - nie ma w Sejmiku kol. Pilawki ani p. Cal którzy coś /czyli dużo/ wnieśli dla pszczelarstwa na Dolnym Śląsku. Być może szefem Komisji Rolnictwa zostanie ktoś /kogo znam/ znający  temat.  

Zapomniałeś poinformować, że wybory gminne wygrał przychylny pszczelarstwu dolnośląskiemu

Pan Władysław Bigus.

Skazany razem ze swoim zastępcą w 1 instancji za przestępstwa wyborcze z 2014 r

https://wroclaw.tvp....-zastepca-winni

https://www.tvn24.pl...awa,508266.html

http://www.lubin.pl/...-jest-sledztwo/

" I to by było na tyle",  jak zwykł mawiać prof Stanisławski... ":

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie bardziej interesuje dobry bigOs niż wójt Bigus.  Dopóki nie został skazany prawomocnym wyrokiem to jest niewinny. Tak stanowi nasze prawo. 

Nie wiem skąd to zainteresowanie moimi sprawami. Ten kto nie gra ten nie przegra. Ja na moją kampanię wydałem 50 zł... Zapewniam, że przegrane mnie tylko wzmacniają, tym razem też tak będzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Ja pierdzielę. To jakaś inwigilacja forumowa.

Czy służby o tym wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strona polityczna - PSL okazał się najsilniejszą partią w Polsce!  Już to udowadniam;

Kaczyński leczy się u Kosiniaka . :o:D

Chłopie ogarnij się .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powinien.

Chyba powinien... Słyszał ktoś od Kosiniaka aby komuś uchybił słowem lub uczynkiem? To że walczy o swoje/nasze to prawda ale robi to z kulturą, szanując ludzi i obyczaje. 

Napiszcie to samo o.... długo by wymieniać polityków ze świecznika obecnej władzy. Premier przeprasza za kłamstwa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszał ktoś od Kosiniaka aby komuś uchybił słowem lub uczynkiem?

No i dla tego nie powinien zajmować się polityką . Kto nikomu się nie naraził to niczego nie robi. :D

P.S. Do niektórych normalne słowa nie docierają.(PSL ?) ;)

https://youtu.be/VYShxnOCUzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takiej argumentacji / założenie iż niegodziwcy winni sprawować rządy/ nie wymyśliłby ani Mrożek, ani Bareja ani nawet Makiaweli w swoim Księciu...

Potrafił wymyślić daro... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szok powyborczy ?

Kto nikomu się nie naraził to niczego nie robi

Gdzie tu mowa o kanaliach ? Nie rozumiem uchybienie uczynkiem , po mordzie lać ? Polityk ma nie być grzeczny , ma być skuteczny.

Według nie oficjalnych prognoz PiS ma szansę na zwycięstwo w dziewięciu województwach, a KO w siedmiu. Klęskę poniosło PSL.

Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/wyniki-wyborow-samorzadowych-2018-sprawdz-kto-wygral-wyniki-pkw-wybory-24-10-2018/ar/13605324

Dodam że poniosło klęskę w moim gdzie produkuje się 1/3 mleka w Polsce i wszystkich woj . gdzie rolnictwo jest podstawą . Ale to w końcu partia ,,agrarna,, . Dobrego samopoczucia .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szok powyborczy ?

Gdzie tu mowa o kanaliach ? Nie rozumiem uchybienie uczynkiem , po mordzie lać ? Polityk ma nie być grzeczny , ma być skuteczny.

Dodam że poniosło klęskę w moim gdzie produkuje się 1/3 mleka w Polsce i wszystkich woj . gdzie rolnictwo jest podstawą . Ale to w końcu partia ,,agrarna,, . Dobrego samopoczucia .

Po prostu ciesz się, lubię mieć do czynienia z ludźmi szczęśliwymi.  Sądzę, że Twoje szczęście będzie niepełne bo że liczyłeś iż PSL zniknie. Wice marszałek Sejmu poszła dalej; "PSL powinien zniknąć ze sceny politycznej" Tak o przeciwnikach politycznych wypowiadali się faszyści a także Lenin.  Dobre towarzystwo popierasz. Mnie ogarnia strach jeżeli takich będzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Może Pan Prezydent winien udać się do lekarza Kosiniaka.

Jak wyleczyć kłamstwo ?

Ile żarówek za 1.6 zł starego typu mam mu wysłać ze sklepu obok. Po co ma ten sztab nierobów, aby takie kłamstwa na publicznym forum wypowiadać. Jest idiotą ?

Czy idiotami są jego doradcy ?

Takich na zbity pysk wywalić!

Co bredzi ten człowiek jak klaun na forum polska niemcy? Wie co mówi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę, że Twoje szczęście będzie niepełne bo że liczyłeś iż PSL zniknie.

Nie jestem szczęśliwy czy nie szczęśliwy .Teraz szansę ma PiS. PSL też oszukuje albo mówi prawdę - te Ludowe to od czego ? Chłopów ( rolników jak lubisz) czy Ludu pracującego  ? Cudu zabrakło .

Lenin czy Hitler po takich wypowiedziach używał karabinów. Jakoś nikt do PSL-owców nie strzela a jedynym zabitym z powodów politycznych jest członek  PiS . Mierziła mnie atmosfera po wygraniu przez Ś.P . Lecha Kaczyńskiego wyborów. Po sukcesie nie zwołuje się partyjnych zebrań na szczycie . Leczy się kaca . :D  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co ma ten sztab nierobów, aby takie kłamstwa na publicznym forum wypowiadać. Jest idiotą ?

Czy idiotami są jego doradcy ?

Marbet jesteś mądrzejszy - zostań Premierem .

Ja widzę też idiotyzmy ( elektryczne auta) . Mnie polityka wody z mózgu nie zrobiła. :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Za stary jestem na karierę polityczną. Jako obywatel , jak i Ty mam prawo swoje zdanie publicznie wypowiadać.

Auta elektryczne to przyszłość. Jak nie to unicestwienie ziemi i koniec dla naszych prawnuków. Prąd z węgla dla aut to oszustwo.

Zwłaszcza z węgla z donbasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Auta elektryczne to przyszłość.

Nie starczy litu na baterie . Przyszłość to wodór .

Pewnie że masz prawo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te  Ludowe to z historii 130 lat istnienia partii/stronnictwa/ugrupowania.

Jak wytłumaczyć nazwę Prawo i Sprawiedliwość - czy to partia która jest uosobieniem prawa i sprawiedliwości...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Koniak do konia to te PSL do tego sprzed 130 lat .Już Tobie powiedziałem że macie takie prawo do nazywania się spadkobiercami,   tak jak Jaruzelski był spadkobiercą Piłsudskiego  .Ten ostatni członek PPS a PZPR powstała ze zjednoczenia PPS z PPR . Jak by kto zapomniał i jak się jednoczyli , zwłaszcza te strzały w tył głowy. Niech sobie każdy przypomni gdzie Mikołajczyk wyjechał i dlaczego.Jak również Tych co zostali i co gadali.

PiS broni prawa bo nasi sędziowie dawno zapomnieli że wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej a nie Unij Ejweropeskiej . Prezes Sądu Najwyższego nie raczył mi odpowiedzieć czemu na sali rozpraw nie ma polskiego godła .Obecnie nieśmiało powieszone jest obok tego obsrańca z artystycznych wizji . W Polsce prawo stanowi Sejm a sądy w/g tego prawa powinny osądzać a nie je interpretować a na pewno nie Berlinie czy Brukseli. To nie UK czy USA .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

PSL to sól Tej Ziemi. 

Jeśli PIS przekupi jakiegoś członka PSL czy innej partii, to należy wprowadzić przepisy jak w innych krajach że traci się mandat przechodząc do innej partii niż z której ów mandat się uzyskało.

Tak wyeliminuje się klakierów politycznych i nierobów.

Jak szacowny przewodniczący rady gminy mi mówi że zapisze się do każdej partii, która aktualnie jest przy władzy dla dobra gminy. To ręce mi opadają i chyba o jego własne dobro chodzi a nie o gminy.

Choć na szczęście w gminach polityki mniej ale w tym roku wyjątkowo za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PSL to sól Tej Ziemi. 

A Pan Atena pochwalił wpis

Panowie marbert i Atena znowu Wam się tematyka wątków miesza?

Żarty sobie wypisujecie w wątku dotyczącym wyborów samorządowych?

"PSL to sól tej ziemi"

- taki wpis pasuje do wątku "Humor"  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"PSL to sól tej ziemi"

- taki wpis pasuje do wątku "Humor"  :)

Kolego "czarg" , pełna racja.  Chciał bym być jak najdalej od polityki, ale obecność niektórych "spadkobierców" na naszym forum nie pozwala na to. Chciał bym więc zauważyć, że dzisiejsze PSL to całkiem inny garnitur ludzi, jak to z początku 130 letniej historii.  Sytuacja zresztą bardzo podobna do tej, jaka jest w PZP. PZP z przed 60 lat, to całkiem inna organizacja jak ta, która obecnie funkcjonuje , a której "wyczyny", można poznać po opisach w takich wątkach jak  "skandal na Allegro"  "Dom Pszczelarza w Kamiannej, i wiele innych afer, za które odpowiedzialności nikt tam nie chce wziąć.  Natomiast chętnie świętują, powołując się na tradycje i zasługi ludzi , którzy w dawnej historii pszczelarstwa odgrywali ważną i pozytywną rolę.  Takie "Ślizganie się " na dawnych zasługach, kończy się wcześniej czy później tak samo.  Wypadnięciem z tej historii, własnie poprzez kolejne wyniki wyborów. Jako przykład mogę podać, że w ostatnich wyborach z 21 października, do Rady Powiatu Nowosądeckiego, udało się jeszcze przedostać , jednemu przedstawicielowi PSL i to z przedostatnim wynikiem ilości głosów. Tak się składa, że znam tego człowieka, i wiem że z PSL- em niewiele miał on wspólnego. Jako były nauczyciel, miał jakieś tam uznanie w lokalnym społeczeństwie i dlatego niektórzy oddawali na niego głos, a nie na opcje polityczną z listy której startował.

Do niektórych jednak taka świadomość nie dociera.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"PSL to sól tej ziemi"

Chyba z chłopskich łez . To PSL popierało dostawy obowiązkowe i odsiadki za nie oddanie kontyngentów. Jeszcze ja pamiętam te czasy .

Co do pszczelarstwa to solą ziemi jest członek PSL - Prezydent Sabat .

Jaka ziemia taka sól.

Popłakać się można ze śmiechu . Marbet odkleiłeś się od realiów w tych krzokach . A co do wójta to pokłosie Twojego podejścia głosowanie w samorządach na partię a nie na Ludzi.

Niemcy nazywają to real politik . W samorządach powinny jednoczyć cele nie interesy partyjne , a co się dzieje ? PSL zabrania koalicji z PiS . Bo partyjniactwo ważniejsze . PiS ma demokratyczny mandat i nie jest to parlament a samorząd.

P.S. Tfu , były.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem frustrację, no bo jak - PSL miał zniknąć ze sceny a tu; ponad 13% poparcia/ dodam że trochę zwolenników PSL startowało również z innych komitetów wyborczych/. PiS i spółka 33% czyli po 11%  Liberałowie /w kupce/ 27% czyli po 9%. Kukiz i SLD na progu... Jak to przeżyć? Zawalca można dostać, gdzie dać upust frustracji? Najlepiej na portalu... tam gdzie chociaż dwom można dokopać... 

Oczywiście wybory wygrał dHontha  ... i dla niego warto zapalić świeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopie dla Ciebie jak będzie 4,5 w parlamentarnych to też będzie sukces. Tak to jest w tych wyborach że to nie procenty rządzą a mandaty . Co nie wysłali smsa jak odpowiadać na te dostawy ?

Nikt Ciebie nie kopie. Ja tobie napisałem już kiedyś że jak przyjdzie walczyć o Polskę to stanę ramię w ramię z PSL i Tobą . Ty nie  i tym się różnimy .

Jak mówił Borys Bestia - różnijmy się pięknie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem frustrację, no bo jak - PSL miał zniknąć ze sceny a tu; ponad 13% poparcia/ dodam że trochę zwolenników PSL startowało również z innych komitetów wyborczych/. PiS i spółka 33% czyli po 11%  Liberałowie /w kupce/ 27% czyli po 9%. Kukiz i SLD na progu... 

Ty sowsiem nie w kursie grażdanin.

Pierwsze dane owszem mówiły o 13,6% głosach oddanych na PSL.

Od ponad doby mamy jednak oficjalne wyniki PKW, które przemilczasz,

według nich w sejmikach poparcie kształtowało się następująco:                 

PSL  -  12,13% , 

PiS   -  34,29%,

KO    -  27,10% głosów.

Liczb Ateno nie oszukasz. PSL tonie.

Twoja schyłkowa partia (Peesel) zdobyła 70  mandatów, tj. o 87 mniej niż dotychczas, a na Dolnym Śląsku  zaledwie 1 mandat .

A znienawidzony przez Ciebie PiS ma 254 mandatów tj. o 83 więcej niż dotychczas, na Dolnym Śląsku 14 mandatów.

Samorządy adieu,

adieu na mur

trudno zielonym przyznać się

że to ich ostatni tour

nie starczy już synekur

Samorządy adieu!

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby dokopać Atenie tak z rozmachem, w sposób satysfakcjonujący wszystkich dla których 11 jest większe od 12 proponuję zwołać konferencję, przygotować referaty ku czci, i na temat jak będąc członkiem PSL szkodzę pszczelarstwu dolnośląskiemu, krajowemu a nawet...  Ktoś wierszem, ktoś prozą /nawet z błędami/ ale zawsze co wespół a nie pojedynczo, bez uzgodnienia wspólnego stanowiska. Wspólnie to może zaproponujecie referendum czy mam prawo pisać, wszak demokratycznemu werdyktowi będę MUSIAŁ się podporządkować / jako legalista/ nie to co prezydent. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi