Skocz do zawartości

Zdjęcie

Idą wybory

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

#141 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1688 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 17:29

Czyli dziewięciu kontrkandydatów to też ludzie którzy czekali na rozbicie się tutki? Wygrał paroma procentami... 

Z Twojej narracji wynika że... no napisz jasno i jednoznacznie, co Ci się ulęgło pisząc że zdobył stanowisko po trupach.  

#142 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 17:53

Ja rozumiem wiek i sklerozę.

Czyli dziewięciu kontrkandydatów to też ludzie którzy czekali na rozbicie się tutki?

Bronisław Komorowski pełnił obowiązki Marszałka Sejmu . Po katastrofie w zgodzie z Konstytucją przejął obowiązki Prezydenta RP .

Tym się różnił od pozostałych . Człowiek z zasadami nie kandydował by. Pamiętasz ten hejt Św.P. Lecha Kaczyńskiego ?Hejt PO /PSL . Gdyby ludzie wiedzieli co ruskie wyprawiają ze zmarłymi to wtedy byłby dym . Ja nie jestem zwolennikiem PiS , jednak widzę nie tylko propagandę . Można się z  poglądem na  rządzenie krajem ich nie zgadzać ale partia polityczna powinna mieć swoją wizję Polski i nie taką bez PiS . Bo i PiS i zwolennicy PO , homoseksualiści i inni mają prawo TU być . Ale demokracja to rządy większości . Ja Ci napisałem słowa I Rzeczypospolitej - kto jej progi przekroczy -wolnym jest . Tego się trzymajmy . Polski a nie swego grajdoła .

#143 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1688 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 07:06

Parę milionów Polaków uznało że ma prawo kandydować i to wyrazili w głosowaniu, ze znanym efektem. To że ktoś jest odmiennego zdania - ma prawo, i ma prawo swoje zdanie obwieszczać "wszem i wobec".  Można to wyrazić słowami powszechnie używanymi w naszym kręgu kultury... Inaczej oceniam publiczne określenie /bezpodstawnie/ posłów że są "kanaliami którzy zamordowali św. pamięci..." o "mordach" nie wspominając. 

Jakoś temat "smoleński" ucichł, za mało nośny w tej kampanii?  LGBT ważniejsze? 

#144 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 20:04

temat "smoleński"

To nie temat , to hańba bo powiedzieć wstyd to za mało.PiS zajmuje się programem co ciekawe Pani Kidawa -Błońska też - ,,damy po 750 ,, a co ! Stać nas . A co ! Na razie trzęsienie wierzb  Chopinowskich , a gruszek ci u nas dostatek .

Parę milionów Polaków uznało że ma prawo kandydować i to wyrazili w głosowaniu

Parę milionów zagłosowało a nie uznało że ma prawo . Miał prawo jak każdy . Ale człowiek oprócz kodeksów i ustaw powinien mieć honor i poczucie że coś nie tak . Ale co ja z honorami ...  .Że o widelcu do ogórków nie wspomnę.

#145 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1688 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:27

No i gotów jestem przyznać rację co do tego że zasady dofinansowania wdrożyło PSL. Z czego to wnoszę? Otóż wszystko co się wiąże z działalnością państwa zostało poprawione przez "dobrą zmianę" a zasady dofinansowania nie. Skoro KTOŚ uznał że sposób dofinansowania był niewłaściwy to po co go poprawiać. Jak widać destrukcyjna działalność, w tym temacie została doceniona!!!

#146 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1265 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 16:33

To nie temat , to hańba bo powiedzieć wstyd to za mało.PiS zajmuje się programem co ciekawe Pani Kidawa -Błońska też - ,,damy po 750 ,, a co ! Stać nas . A co ! Na razie trzęsienie wierzb  Chopinowskich , a gruszek ci u nas dostatek .

Parę milionów zagłosowało a nie uznało że ma prawo . Miał prawo jak każdy . Ale człowiek oprócz kodeksów i ustaw powinien mieć honor i poczucie że coś nie tak . Ale co ja z honorami ...  .Że o widelcu do ogórków nie wspomnę.

Szanowny Kolega jak by z PiS zakręcił na PSL. To dobrze wróży.

#147 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 17:26

Szanowny Kolega jak by z PiS zakręcił na PSL.

Ja tam ze wsi to i ,,ludowiec ,, z założeń ale z obecnym PSL to ni jak mi nie po drodze. Osła samiec nazywa się ogier . Podobnie PSL nazywa się partią ludową bo już dawno nie chłopską . 

#148 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1688 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 19:11

Ja nie oczekuję by ludzie o odmiennych poglądach się kochali, ja oczekuję by, pomimo różnic, się szanowali. Ileż to pomyj TU wylano na PSL -a kiedy pytałem ZA CO - nie otrzymywałem żadnej rozsądnej odpowiedzi  czyli "za żywota". Ot jak ów sędzia sądu bardzo wysokiego który podsumował  Żydów, wszystkich razem, urowniłowka jak mawiają prawosławni aż się ambasada Izraelska zatrzęsła. 

Moja uwaga i ocena na miesiąc przed wyborami; to kol. Kosiniak-Kamysz swoją determinacją doprowadził do tego że SCENA POLITYCZNA STAŁA SIĘ CZYTELNA.  Każdy może znaleźć ugrupowanie które ceni, czy to za wsparcie finansowe które i tak jest samofinansujące czy za inne wartości nie mniej ważne dla życia obywateli wolnego kraju. 

#149 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 19:47

a kiedy pytałem ZA CO

Odpowiem Ci jak odpowiesz na moje pytanie

co znaczy w nazwie PSL - te ostatnie Ludowe. Też się pytałem . Pomyje ? Raczej rachunki i nie takie jak za gaz Pawlaka a uczciwe.

Ludu pracujący stolicy ?

SCENA POLITYCZNA STAŁA SIĘ CZYTELNA.

A to dowcip.

urowniłowka jak mawiają prawosławni

To sowieckie powiedzenie , nie mieszaj komuny z Bogiem

#150 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1688 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 07:18

Czyli odpowiedzi nie będzie skoro  udajesz że nie rozumiesz słowa "Ludowy" używanego na terytorium zamieszkałym przez Polaków od, jak sądzę, stuleci. 

#151 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 14:38

Ja słowo rozumiem,  nie rozumiem miejsca tego słowa w PSL. Chłopska to partia nie jest , partia rolników też nie . Pozostaje ludu pracujący stolicy .

2.Celem PSL jest:a)zapewnienie bezpieczeństwa i siły Polski oraz jej suwerenności politycznej i gospodarczej dla uzyskania i utrzymania trwałego rozwoju społeczno-gospodarczego państwa oraz dostatniego bytu jego obywateli,B)zachowanie pełnej demokracji politycznej, ekonomicznej i społecznej, poszanowanie i obrona praw do rozwoju i godnego życia dla wszystkich obywateli państwa polskiego,c)kształtowanie życia społecznego na zasadach samorządu, przy respektowaniu koniecznych funkcji państwa,d)ochrona środowiska naturalnego i krajobrazu kulturowego jako narodowego dobra warunkującego zrównoważony rozwój i tożsamość narodową,e)kultywowanie historii Ruchu Ludowego i jego osiągnięć.

?

#152 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1265 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:13

Czego Szanowny daro nie paniał? :)

#153 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:23

Ja wsio paniał . 1431514499_2xwz2i_600.jpg

#154 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1688 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:51

Czego Szanowny daro nie paniał? :)

Że pod koniec XIX wieku utworzono Stronnictwo Ludowe a po powstaniu/odrodzeniu się Polski dodano przymiotnik Polskie... Słowo "ludowe", zapewne od słowa "lud" sięga zamierzchłych czasów... Do "Trybuny Ludów" pisywał Adam Mickiewicz.

#155 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:56

Że pod koniec XIX wieku utworzono Stronnictwo Ludowe a po powstaniu/odrodzeniu się Polski dodano przymiotnik Polskie... Słowo "ludowe", zapewne od słowa "lud" sięga zamierzchłych czasów... Do "Trybuny Ludów" pisywał Adam Mickiewicz.

Dobre . A SLD - lewica od zakrętu w Magalence . Mądrości ludowe PSL - 1414421959_pzmnlm_600.jpg

#156 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:59

W Polsce ruch ludowy mający swoje początki na przełomie XIX i XX wieku dążył do społecznego wyzwolenia chłopów oraz zapewnienia im współuczestnictwa w sprawowaniu władzy. Historyczne hasła to m.in. walka chłopów o społeczne, polityczne i narodowe wyzwolenie.

No ale lekarz to koniec końców też chłop ! I to na schwał ! Ni ?

#157 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1265 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 16:20

Pan Prezydent Komorowski to już przeszłość. I inne przez kolegę daro tematy. Ja rozumiem kolegi  rozumowanie , przez ostatnie osiem lat. 

Ja się pytam o tu i teraz. 

Za 21 lat dogonimy Niemcy.  :D  Chyba trzy liche miasta tuż za odrą. :P

Za 21 lat takiej władzy obawiam się że zakończymy na poziomie Etiopii :angry:  może Iranu. :ph34r:

Na pewno Ukraina nas przegoni. Oby swego banderyzmu zachodnie obłaste do nas nie zaszczepiły bo z naszym "okultyzmem" będzie bompka.

#158 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1688 postów

Napisano wczoraj, 07:51

W niedzielę, w Mieście Skarbów /znalezionego skarbu/ odbyło się kolejne Święto Wina. Zjechało się wielu którzy chcą zaistnieć na scenie politycznej - z lewa, z prawa i ze środka. 

I tu moja szczególna satysfakcja - otóż to JA przed laty namówiłem burmistrza aby takie święto zainicjować...

#159 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1539 postów

Napisano wczoraj, 15:03

Pan Prezydent Komorowski to już przeszłość

To choć raz się zgadzasz . :D

Co do doganiania - to w czym ? Ja już tylko uciekam , niech gonią inni . :D

Jak powiedział 75 letni ginekolog - biegnę , biegnę i nie wiem za czym i po co .

Po to są politycy żeby obiecywali . Podobnie i Ty obiecywałeś po to żeby coś dostać. Tylko dobrze aby ci co dają rozliczali z obietnic .

4 władza w Polsce nie istnieje bo reprezentuje obcych i obcych interesy . A szkoda  bo w normalnych demokracjach to jest wpływem pomiędzy wyborami . :D

#160 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1688 postów

Napisano wczoraj, 17:10

Czwarta władza nie istnieje???

A kto wyniuchał wycieczki szeryfa Kuchcińskiego że poszedł, /no może nie z torbami/ ale w odstawkę? A kto rozpracował P...   w Ministerstwie  Sprawiedliwości (?)? Ostatnie doniesienia w/s szefa NIK-u który jeszcze nie zdążył zacząć grzać stołek a już o nim głośno że... jutro zobaczymy CO. 

Co do obiecanek? Świetnie wypowiedział się o tym Michnikowski / co prawda kabareciarz/ ale sentencja " że słowo musi być święte" jest ponadczasowa, 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych