Skocz do zawartości

Zdjęcie

Idą wybory

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
362 odpowiedzi w tym temacie

#21 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1392 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 15:27

Suweren , Społeczeństwo , Naród jak komu pasuje dobór słów. Wybierze jak mu pasuje, czyli dobrze.

Wkurwia mnie tylko ordynacja. Jak głosuję na Panią, Pana to ten głos winien być im przypisany a nie partii, komitetu. To często powodowało że głosowałem nie na człowieka a na partię. Inną, widząc kto na pozostałych miejscach.

Mym zdaniem tak być nie powinno.

#22 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 16 wrzesień 2018 - 11:12

Suweren , Społeczeństwo , Naród jak komu pasuje dobór słów. Wybierze jak mu pasuje, czyli dobrze.

Wkurwia mnie tylko ordynacja. Jak głosuję na Panią, Pana to ten głos winien być im przypisany a nie partii, komitetu. To często powodowało że głosowałem nie na człowieka a na partię. Inną, widząc kto na pozostałych miejscach.

Mym zdaniem tak być nie powinno.

Ordynacja, jaka jest, każdy widzi. Oczywiście nie każdemu się podoba i każdy może mieć do niej  inne uwagi. W tej sprawie nie da się pogodzić wszystkich.

#23 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 21:57

#24 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 07:41

Może ja jestem tylko gminnym patriota ale to co panujący nam z Bożej łaski  p. Prezydent  naobiecywał, z pieniędzy podatników, Trampowi  to gruba przesada.

A co na to ponadregionalni patrioci? Rozumiem, że zabiorą głos ci którzy patrzą bardziej proglobalnie niż ja.

#25 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1392 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 14:41

Ateno

Komuniści przy okrągłym stole też robili sondaże i wychodziło im że wygrają z kretesem. A w jednostkach ZOMO na Solidarność zagłosowało ponad 90 %.( wówczas w tych jednostkach były osobne lokale wyborcze). Tak samo w Jednostkach Wojskowych. W IPN można sprawdzić.

Tak że Panowie nie przeżywajcie. Suweren czuwa.

#26 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 16:45

Może ja jestem tylko gminnym patriota ale to co panujący nam z Bożej łaski  p. Prezydent  naobiecywał, z pieniędzy podatników, Trampowi  to gruba przesada.

Może jam prostak ale do żadnego kraju z bazami USA ruskie nie wlazły.Nawet na Kubie nie zlikwidowali .

Mnie uczono prosto - przyjaźnić się z ruskimi to jak niedźwiedzia w dupę całować - ryzyko ogromne a przyjemność żadna.

Wcale mi nie chodzi o prostych ludzi. Im bardziej inteligentniejsi to tym bardziej Polska im w dupę uwiera .

Merkel rozbraja i uzależnia RFN od ruskich , Francuzi nam pomogą  ?

Już się śmiano ze Ś.P Lecha Kaczyńskiego i jego przemówienia w Gruzji. Lepsze pieniądze niż krew. Wiem że starych pierdzieli brać nie będą i że wielu im bez różnicy kto nimi rządzi. Mi nie.

#27 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1392 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:06

https://pl.wikipedia...encja_jałtańska

Tam nasz wielki sojusznik okazał się takim samym przyjacielem jak batiuszka.

W UE powinna być w 50% wspólna armia. Polak w każdej armii krajów UE w Polsce w koszarach żołnierze ze wszystkich krajów UE.

Wspólny przemysł zbrojeniowy. Znormalizowane wszystko. Od pocisków do części zamiennych.

Inaczej to gadanie o gównie i pierdołach.

#28 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:15

No i odpowiednia kawa żeby gówno oficerskie glanz miało.

Ja wolę rozwiązanie Szwajcarii .

Co do wspólnej armii - Napoleon za dowódcę .

Bo inaczej starczy - .

#29 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1392 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 17:24

To się dowiedz jak jest w Szwajcarii, dlaczego tak i nie piernicz chorych farmazonów.

W Szwajcarii są przygotowane miasta i fabryki w górach. Formacja terytorialna ma w kilka dni (trzy) przeprowadzić znaną osobiście ludność w wyznaczone miejsce, wysadzić mosty w górach. I czekać jak zawodowa armia zajmie się resztą. Poczytaj Pan daro. I nie pierdol Pan głupot.

#30 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 09:19

Kiedyś się mówiło o kiełbasie wyborczej, dziś już raczej o kaszance...

#31 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 09:36

Marbet najpierw sam się dowiedz i nie ubliżaj , jak to powiedział kiedyś Mleczko - obywatelu nie pieprz bez sensu.

https://pl.wikipedia...ni_w_Szwajcarii

http://bellum.com.pl...ria-jest-armia/

Jak rozumiem po wygranych wyborach PSL zacznie przyjmować biednych uchodźców ?

Tylko kaszankę odstawcie bo to haraam .

P.S. A to sobie każdy powinien zapamiętać -

Aby państwo mogło posługiwać się statusem państwa neutralnego musi przede wszystkim samo zadbać o ten stan poprzez odstraszanie militarne. I taką właśnie funkcje ma armia Szwajcarii. Ma ona dbać o to aby inwazja obcych wojsk była nieopłacalna przez długotrwałą, nieopłacalną walkę. Niektórzy historycy uważają, iż to był jeden z powodów dla których Hitler nie zdecydował się na zaatakowanie Szwajcarii.

Bo na takiej zasadzie to działa . Nieopłacalne. Aby nigdy nikomu nie opłacało się z nami zadrzeć trzeba pozbyć się ludzi liżących cudzą dupę dla własnych korzyści. Nie chodzi tu o robienie laski USA .

A przeciwnikom powszechnego dostępu do broni w taki sposób -

Policyjne statystyki na rok 2006 wskazują na 34 zabójstwa lub próby zabójstwa z użyciem broni palnej, w porównaniu do 69 zabójstw/prób zabójstwa z użyciem broni białej i 16 zabójstw/prób zabójstwa bez użycia broni. Przypadki napaści powodujące ciężki uszczerbek na zdrowiu wynoszą 89 dla broni palnej i 526 dla broni białej. W 2007 roku Szwajcaria miała 7 600 000 obywateli, co daje 250 000:1, jeśli chodzi o wskaźnik liczby mieszkańców do ilości zarzutów.

#32 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1392 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 15:24

daro

Nie masz zielonego pojęcia.

Jak zawyje syrena w Szwajcarii to prawie 100% obywateli ma się gdzie schronić. Pojmujesz ten fakt! W Szwecji 80 %. Jak zawyje u nas to będziemy stali na baczność bo ktoś wymyślił nowe święto.Wydawać się nam będzie.

A w Polsce? Rząd i jego w województwach wysłannicy. I tyle.Mogą się schronić. 

Obrona Cywilna to fikcja.

Wojska terytorialne następna fikcja.Nawet na porządne umundurowanie Państwa nie stać. Widziałem w niedzielę na obchodach Niepodległości.

Ani Szwajcarzy ani Szwedzi nie machają zardzewiałą szabelką.

Wisz ile minut do Warszawy z Kaliningradu lecą nowoczesne pociski? Nawet gaci wojska terytorialne założyć nie zdążą.

Potrzebna jest koncepcja, jasna logiczna a nie polityczna.

Koncepcja którą jako płatnik społeczeństwo zaakceptuje. I wytrwale będzie ją realizować.

Obrona Cywilna, każdy obywatel ma wiedzieć jak się zachować, kogo ratować, gdzie schronić dzieci.

Tego dziś brak a raczej niby jest. Taka zabawa za społeczne pieniądze. 

Zabawa trwa.

#33 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 15:45

Marbet mordo Ty moja , toż ja się z Tobą zgadzam tyle że tam nie ma obrony cywilnej ,poczytaj. Tak jest w Szwajcarii . Każdy doskonale wie co ma robić , każda sprawa jest przemyślana,  72 godziny i cały naród pod bronią,  są schrony .Jest mleczarnia na wypadek wojny schron . Pytanie czym usunąć aparaturę ? Trochę trotylu i otwarte drzwi , nawet zaznaczone miejsca gdzie podłożyć .Szwajcarzy się z tym nie kryją bo to jest sposób odstraszania. My żyjemy w specyficznym miejscu . Robin nie rozróżnia Iskandera od Patriotów ,to na wypadek rakiet . No ale chciałbym mieć możność strzelania do zielonych ludzików jak wlezą , szablą nie wiele wskóram .Napisałem że mi koncepcja Szwajcarów najbardziej leży,  to padają odpowiedzi że my się powystrzelamy lub amunicją wszystką zwierzynę. Trzeba nazwać też wroga.

Odpowiedz kto za te zaniedbania i brak spójnej polityki jest odpowiedzialny ? Czy aby nie poprzednie rządy i reset z Rosją ?

P.S. Za rządów PiS w okolicznej jednostce WP zrobiono więcej niż poprzez pozostałe lata .

#34 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1392 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 16:26

Tak tak.

Widziałem tych biedaków w nędznych mundurach.

P.S. Za rządów PiS w okolicznej jednostce WP zrobiono więcej niż poprzez pozostałe lata .

Co takiego ?

Mordo ty moja.

#35 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 17:05

Jest nowa nowoczesna stacja radiolokacyjna , nowe ogrodzenie stare pamiętałem z dzieciństwa wraz ochroną obwodową nowe drogi dojazdowe wraz z parkingiem dla  żołnierzy nowa zwyżka dla stacji , nowe radiostacje i jakiś system do nadzoru niskich wysokości ale za moich czasów nie było a nie szukałem co to. To tylko zewnątrz .Przez 2 lata .

#36 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1392 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 17:17

A przez osiem ostatnich lat. Nic nie było....... 

W tej jednostce może nie.

daro proszę niech uszyją na wymiar nowe mundury dla tych biedaków z wojsk terytorialnych.

PS. wojska terytorialne są od publicznych występów? To już brakło mundurów dal zawodowych aby godnie w rocznicach Niepodległości Wojsko Polskie reprezentować?

#37 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1561 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 18:39

Były stacje które jak ja byłem w kamaszach były starymi trupami. Przez cały ten czas . W innych też widziałem trwające prace ale nie piszę spraw do końca nie sprawdzonych a to co wiem na pewno . Widzę wzmożoną obecność NATO.

Chłopie ja im mundurów nie szyję i nie płacę. Morale wojska nie w mundurach , zresztą nie widziałem to nie wiem .

#38 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 01 październik 2018 - 17:31

Idą wybory... Każdy ma szansę do wyboru nowej drogi kariery zawodowej. Niestety kol. Tomasz Pilawka który stał za pozytywnymi przemianami związanymi z pszczelarstwem na Dolnym Śląsku zdecydował na nowy kierunek własnej drogi zawodowej i nie będzie kandydował do sejmiku. 

Chciałbym, tą drogą  złożyć mu serdeczne  podziękowanie za to co zrobił. 

Mam nadzieję, że ktoś (?)go godnie zastąpi.

#39 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 03 październik 2018 - 07:30

Idą wybory...(...) Niestety kol. Tomasz Pilawka który stał za pozytywnymi przemianami związanymi z pszczelarstwem na Dolnym Śląsku zdecydował na nowy kierunek własnej drogi zawodowej i nie będzie kandydował do sejmiku. 

Szkoda to niepowetowana dla całego "postępowego" pszczelarstwa dolnośląskiego.

Cóż gdy peezelowski okręt tonie, trzeba się ratować i zadbać o własną skórę.

.https://www.youtube....h?v=ZwUx7L5zDcQ

Z Panem Anteną "łączę się w bulu i beznadzieji"

#40 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 03 październik 2018 - 07:45

Szkoda to niepowetowana dla całego "postępowego" pszczelarstwa dolnośląskiego.

Cóż gdy peezelowski okręt tonie,trzeba się ratować

.https://www.youtube....h?v=ZwUx7L5zDcQ

Z Panem Anteną "łączę się w bulu i beznadzieji"

I z czego się cieszysz?

Z tego że jest perspektywa iż inicjatywy dotyczące pszczelarstwa na Dolnym Śląsku zostaną przyhamowane. Zapewniam Cię że się zawiedziesz.  Jeżeli Cię to boli- idź do lekarza. Myślałem że uleczysz się sam - niestety...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych