Skocz do zawartości

Mam pytanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#161 Karol

Karol
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 25 sierpień 2018 - 09:09

A co do bf . od Przemury nie kupiłem , to kupiłem od kogoś innego i w tym roku dostałem od bf prezent rójkę -  głodniaka

Dzięki losowi forum zyskało teraz specjalistę od pszczoły BF :D :D Nawet Polbart ze swoją wiedzą i doświadczeniem ich nie wybroni.Taki bagaż doświadczeń i różnorodności materiału genetycznego BF jak u kolegi dara nie może być pominięty.Sprawa przyznania nagrody Nobla w tej dziedzinie wydaje się przesądzona. :D  :D  :D    

#162 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1969 postów

Napisano 25 sierpień 2018 - 13:52

Mam kolejne pytanie, może retoryczne ale jestem ciekawy; jak można powołać do składu Rady Ministra prawdziwego nieboszczyka. Udało się to ministrowi d/s środowiska. Prof Jasiński od 1,5 roku już na służbie Niebiosom a tu nowa fucha  na Ziemi. 

#163 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1788 postów

Napisano 25 sierpień 2018 - 19:03

Do filipa

ale  zamiast  sprostować napisaną  przez siebie niedorzeczność, to swoim zwyczajem wstawiasz zbędny komentarz.

Po pierwsze to cytat i nie ładnie ingerować w treść cytatu ?

Po drugie- Ewangelia (z gr. εὐαγγέλιον, euangelion, dosł. dobra nowina) – w starożytności termin używany jako określenie nagrody dla osoby przynoszącej dobrą nowinę.

Więc po przetłumaczeniu dawajcie świadectwo głoście dobrą nowinę.Najstarszy znany napisany po grecku.  I chyba Chrystus mógł tak powiedzieć ?

To że ukuło się tak określać Pismo Święte Nowego Testamentu może rodzić nieporozumienia .

A każdy kundle może nazwać czym chce . Wydajność w tym roku 20 l z rodziny +30 ukradzione.

#164 filip

filip
  • Użytkownik
  • 201 postów

Napisano 25 sierpień 2018 - 20:39

daro    nie jestem znawcą  starożytności  to skąd mogłem wiedzieć dzięki , teraz wiem  i nie będę się czepiał. A teraz   ukradli Ci 30 rodzin, czy dobrze kumam, serdecznie Ci współczuje.

#165 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1969 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 06:17

Jak to jest? Jak echo grzmotu wciąż w TVP, i nie tylko, słychać; odebraliśmy złodziejom, daliśmy dzieciom... Dlaczego nikt nie pokazuje owych złodziei z imienia i nazwiska, dlaczego nie są publikowane wyroki na owych złoczyńców??? Kim są i ile zagarnęli? Takie "kryminałki" chętniej bym pooglądał niż np. Na Wspólnej. Na Wspólnej jest też siedziba Ministerstwa Rolnictwa ale... czy urzędujący tam mają tak samo dobre samopoczucie jak bohaterowie serialu widząc "świńską klęskę, końską zapaść, neo- w rzepaku...

To nie scenariusz filmu zapchajdziury, to rzeczywistość...

#166 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1788 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 06:51

A nie słychać pierdół Rostowskiego - nie ma pieniędzy i nigdy nie będzie na 500 + , nie słychać - dają pieniądze patologi . Bo to patologia mieć więcej niż 1 dziecko. Manna z nieba spadła CUD ! Ja nie biorę ale widzę ile dobrego zrobiło . Za mało by normalnie żyć za dużo na zasiłek . Skończył się wyzysk kobiet .

Żarna sprawiedliwości mielą powoli. No ale sądy są polityczne . Jeżdżą po wskazówki do Brukseli.

Jak w tytule - ile PSL dostanie procent w wyborach samorządowych  i dlaczego mniej niż w ostatnich ?

Jak Jaki wygra w Warszawie to pora będzie pakować walizki . Totalnej opozycji . Ale to ,,słoiki,, . Zobaczymy czy lata komunizmu rozbiją słoiki.

#167 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1969 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 09:00

A co na to przechrzty z ZSL-u do PIS-u - Wojciechowski, Kuźmiuk, Pęk? 

Nie wiem czy, jeżeli jest Ci to rękę, to od razu udajesz że nie rozumiesz podstawowych praw ekonomii czyli że "rząd nie ma swoich pieniędzy, rząd ma pieniądze zabrane obywatelom" którymi tak czy inaczej dysponuje. Program 500+ zabiera wszystkim biedniejszym i bogatym, daje biedniejszym i bogatym (?)... Przyrost naturalny wrócił na wskaźniki sprzed 500+. Aby były pieniądze KTOŚ TĘ GOSPODARKĘ KSZTAŁTOWAŁ, TERAZ, twierdząc że była w ruinie JEST NA 500+. Cud jak w Kanie Galilejskiej albo świadome działanie że "głupi lud to kupi". Wybór oceny należy do Ciebie... 

Żarna już nie mielą na mąkę a raczej na śrutę...mam nadzieję że mechanicy z Brukseli to pomogą naprawić...

#168 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1788 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 15:37

"rząd nie ma swoich pieniędzy, rząd ma pieniądze zabrane obywatelom" którymi tak czy inaczej dysponuje

No rozumiem tylko Ty nie rozumiesz że lepiej dzieciom niż mafiosom.

Kiedyś same zegarmistrze byli , zostało do dziś.

#169 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1969 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 16:28

No rozumiem tylko Ty nie rozumiesz że lepiej dzieciom niż mafiosom.

Kiedyś same zegarmistrze byli , zostało do dziś.

Oczywiście, zgadzam się że dzieciom a nie mafiozom...  Pytałem ilu mafiozów skazanych, nazwiska, kwoty, wyroki?  NIC TYLKO AMBERGOLD - gdzie ludzie licząc na cud sami nieśli  - a oszust liczył że "głupi lud to kupi"... 

#170 Pasieka Facelia Błękitna

Pasieka Facelia Błękitna
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaCieszanów

Napisano 28 sierpień 2018 - 19:42

Witam

Nie wiem czy powinienem tutaj, pewnie nie ale skoro jestem to pytam:

Czy można przenieść ule z pszczołami o około 30 do 50 metrów w zimie?

Z pewnych przyczyn odpada opcja wywiezienia i przywiezienie po jakimś czasie już w nowe miejsce.

Doradźcie proszę jak to jakoś z sensem zrobić..

Pozdrawiam

Grzesiek

#171 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1124 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 28 sierpień 2018 - 20:36

Pod koniec zimy, najlepiej kiedy nie ma śniegu i ziemia nie jest zmarznięta, w dwie osoby, jak najdelikatniej, od razu na ustalone miejsce. Trzeba to zrobić przed oblotem - potem będzie za późno. Jeśli jest jeszcze śnieg i może się zdarzyć, że wkrótce nadejdzie oblot, można to zrobić po miękkim śniegu. Grunt to jak najciszej, jak najdelikatniej i jak najbliżej dnia oblotu. Ale można. Najlepiej na czas przenoszenia zatkać wylotki paskami gąbki.

#172 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1788 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 19:31

Pytałem ilu mafiozów skazanych, nazwiska, kwoty, wyroki?  NIC TYLKO AMBERGOLD - gdzie ludzie licząc na cud sami nieśli

Po pierwsze jak sama nazwa - mafia wskazuje powiązanie z władzą , sądami policją.

Ambergold - to nie tylko sami nieśli i piramida finansowa,  uważasz że mało ? Raz ci co nieśli , znając władze, myśleli że to pralnia , a 2 państwo powinno podejmować działania. Skoro Premier wie że to ściema i nie podejmuje działań to kamieni kupa.

Facelio a dlaczego w zimie  ?

Delikatnie bierzesz i przenosisz wożenie raczej odpada.

#173 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1969 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 19:58

Po pierwsze jak sama nazwa - mafia wskazuje powiązanie z władzą , sądami policją.

Ambergold - to nie tylko sami nieśli i piramida finansowa i to uważasz że mało ? Raz ci co nieśli znając władze myśleli że to pralnia , a 2 państwo powinno podejmować działania. Skoro Premier wie że to ściema i nie podejmuje działań to kamieni kupa.

Facelio a dlaczego w zimie  ?

Delikatnie bierzesz i przenosisz wożenie raczej odpada.

Pierwszy użyłeś nazwy mafia, wciąż czekam na odpowiedź; gdzie są nazwiska złodziei, wyroki, kwoty,,, Coś jak ze sfałszowanymi wyborami w '14 r. kiedy to Ziobro aż Brukselce się skarżył.  A może czas wleźć pod ławę... jak się ma  odrobinę honoru? Jak się ma...

#174 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1788 postów

Napisano 29 sierpień 2018 - 20:37

Polityka i honor ... .  Starczy jedna reprywatyzacyjna i postępowanie władz Warszawy wtedy i teraz.

Coś jak ze sfałszowanymi wyborami w '14 r. kiedy to Ziobro aż Brukselce się skarżył.

Ja Ci prosto napiszę - podaj wynik wyborów - LICZBAMI.  To dane publiczne . Podaj dane z linkiem do komisji wyborczej gdzie są . Napisz jak powinno wyglądać to na czym oddaje się głos w/g ustawy a jak wyglądało  i dlaczego był PSL na 1 stronie ?

Już nie długo się okaże kto i gdzie się schowa.

Nie przypisuj mi PiS -owskiego poglądu . Jestem może prostakiem ale nie idiotą.

Minęło 2 lata   , w prostej sprawie na wokandę czekałem 7 m-c a Ty chcesz dochodzenie , sądy i apelacje załatwić w 2 lata ?

Mafii ?

Manna spadała ? Wytłumacz skąd ta kasa której nie było i być nie powinno ?W/g PSL , bo rządziliście razem z Rostowskim .

Ja będę się upierał że wydana celnie i właściwie . Jak się chce zwiększyć dzietność trzeba wyłączać prąd a nie dawać pieniądze. Do czego wkrótce dojdzie boście olewali i dyrektywy Unijne i prognozy zużycia . Do tego PSL miał swój czas i swoje pokazał .Ocenili wyborcy  ,głupie ciemniaki . Ale to oni mają kartkę i długopisy.Poprawiono życie wielu dzieciom i wielu rodzinom , jak mówiono marginesowi. Margines to też i ludzie i wyborcy .

Pokory chłopie i propozycje a nie krytykować niczego nie oferując w zamian . Do tej pory choć gruszki na wierzbie obiecywaliście . Teraz tylko - odsunąć od władzy PiS. Wasza propozycja co do pszczelarstwa nie była śmieszna a żenująca.

Jak powiedział Korwin - pomyślcie jak poprzednia władza musiała być zła że naród wybrał PiS ?

#175 Pasieka Facelia Błękitna

Pasieka Facelia Błękitna
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaCieszanów

Napisano 29 sierpień 2018 - 20:58

Dziękuję za szybką i jakże rzeczową odpowiedź :)

Pozdrawiam 

#176 Pasieka Facelia Błękitna

Pasieka Facelia Błękitna
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaCieszanów

Napisano 30 sierpień 2018 - 05:26

Dziękuję za szybką i jakże rzeczową odpowiedź :)

Pozdrawiam 

I kolejne pytanie.

Jak to jest z karmieniem na zimę, w wielu artykułach czytamy, że podaje się 10 do 14 kg SYROPU, a na różnych forach że 10 do 14 kg CUKRU. 

Przyznam szczerzę, że zawsze się w tym gubię i chciałbym rozwiązać moje wątpliwości, chodzi więc o wagę cukru przed przygotowaniem syropu czy wagę już gotowego syropu? Syrop 2:1 prawdopodobnie ma inną wagę niż syrop 3:2..

#177 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1969 postów

Napisano 30 sierpień 2018 - 06:38

Pytasz -daro - dlaczego PSL był na pierwszym miejscu - TO WYNIKŁO Z LOSOWANIA .... Oczywiście dało fory - to oczywiste. Po co udajesz że o tym nie wiesz???

Reszta to "młócenie słomy"....

#178 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 452 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 30 sierpień 2018 - 13:09

Do Pasieka ... cukier syropowi nie równy. 10 -14 syropu daję. Cukru trzeba więcej.
Do Ateny... RODO chroni dane złodzieji ;)
To tak jak ostatnio słyszałem, że kobieta użyła na gwalcicielu gazu pieprzowego i zostały postawionej jej zarzuty...
Co za świat.
Sudecki Klub Pszczelarza Polanka

#179 Gość_marbert_*

Gość_marbert_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2018 - 13:54

Polityka i honor ... .  Starczy jedna reprywatyzacyjna i postępowanie władz Warszawy wtedy i teraz.

Ja Ci prosto napiszę - podaj wynik wyborów - LICZBAMI.  To dane publiczne . Podaj dane z linkiem do komisji wyborczej gdzie są . Napisz jak powinno wyglądać to na czym oddaje się głos w/g ustawy a jak wyglądało  i dlaczego był PSL na 1 stronie ?

Już nie długo się okaże kto i gdzie się schowa.

Nie przypisuj mi PiS -owskiego poglądu . Jestem może prostakiem ale nie idiotą.

Minęło 2 lata   , w prostej sprawie na wokandę czekałem 7 m-c a Ty chcesz dochodzenie , sądy i apelacje załatwić w 2 lata ?

Mafii ?

Manna spadała ? Wytłumacz skąd ta kasa której nie było i być nie powinno ?W/g PSL , bo rządziliście razem z Rostowskim .

Ja będę się upierał że wydana celnie i właściwie . Jak się chce zwiększyć dzietność trzeba wyłączać prąd a nie dawać pieniądze. Do czego wkrótce dojdzie boście olewali i dyrektywy Unijne i prognozy zużycia . Do tego PSL miał swój czas i swoje pokazał .Ocenili wyborcy  ,głupie ciemniaki . Ale to oni mają kartkę i długopisy.Poprawiono życie wielu dzieciom i wielu rodzinom , jak mówiono marginesowi. Margines to też i ludzie i wyborcy .

Pokory chłopie i propozycje a nie krytykować niczego nie oferując w zamian . Do tej pory choć gruszki na wierzbie obiecywaliście . Teraz tylko - odsunąć od władzy PiS. Wasza propozycja co do pszczelarstwa nie była śmieszna a żenująca.

Jak powiedział Korwin - pomyślcie jak poprzednia władza musiała być zła że naród wybrał PiS ?

Twe wnuki zapłacą jak nie rozumiesz.

#180 Gość_marbert_*

Gość_marbert_*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2018 - 14:05

Mam pytanie.

Minister Szyszko były zgłosił wniosek do sejmu o zbadanie kto dopuścił do unicestwienia lasu w Nadleśnictwach wokół Białowieskiego Parku Narodowego.

Mimo że nie podzielam w większości polityki PIS.

Mam świadomość iż dla mnie pseudo ekolodzy wnieśli swój wkład w zmarnowanie milionów metrów sześciennych drewna ale nie tylko oni.

Gdzie jest opinia PAN.

Dlaczego biedny kraj, pozwala na marnotrawstwo. Dlaczego miejscowa społeczność nie ma prawa decydować o swym losie.

Co się dzieje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych