Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam pytanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#41 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 16:26

Odpowiem krótko - napisz pogrubionymi literami kto jest TWOIM wzorcem do naśladowania?  Tylko nie pisz Nikt. NAPISZ I UZASADNIJ... Taki/tacy z krwi i kości, nie Kościuszko, nie Wyszyński... Ktoś z kogo można DZISIAJ brać przykład  TU i TERAZ. 

#42 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1453 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 17:19

Szanowny kolego daro

Proszę bardzo prześledzić zmiany ustrojowe w Rumuni.

Zginęło ponad 1 tyś. ludzi w tym w mundurach, oraz ponad 3 tyś rannych.

Bardzo proszę przeanalizować ilość zabitych i rannych do momentu jak Liescu polityką się zainteresował.

Ktoś kto ma choć gram inteligencji i te dane zanalizuje oraz do Polskiej sytuacji porówna to ........

Dodam jeszcze że w obradach okrągłego stołu Kościół Katolicki mocno uczestniczył. A. Orszulik miał odwagę i chęć działania dla Kraju.

Teraz są Tylko mamoniarze.

#43 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1657 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 08:29

Ateno nie naśladuję nikogo . Kieruję się nie wzorcami a zadami . Dlatego jestem w krzakach z ulami a nie w PSL.

Z polityków wzorcem do naśladowania są Kaczyńscy .Jarek żyjący . Dlaczego ? Bo dla niego polskość to nie przeżytek . Bo człowiek moralnie czysty ( jak może być polityk ) i to robiący bez rozgłosu w PiS . Pięta piętą,  znam innego co za kochankę zjechał na pysk w partii . Bez rozgłosu. Z wieloma sprawami się nie zgadzam z PiS ale jestem pewien że kieruje się dobrem Polski . Oczywiście można się z jego pojmowaniem nie zgadzać , ale tym się kieruje , tak ma wpojone . Że Wódz ? Niech będzie . Polityk przez P nie podnóżek Merkel . Podobnie jak Pytla zna się na ludziach i umie ich wykorzystać do swoich celów ( w dobrym tego słowa znaczeniu) .

Z nieżyjących - Witos wbrew tremu co prawica myśli Piłsudski był człowiekiem bezbożnym , lewakiem i dyktatorem.

Dlaczego Witos ? Niech zainteresowani przeczytają jego życiorys i dokonania.

P.S. Rozbawił mnie nius że Duda składał kwiaty na grobach członków NSZ organizacji uznanej przez żydów za zbrodniczą ( Bo przed wojną nie pozwalała na prawo Chazaka i tłukli żydowskich kupców. ) . Że nie powinien ! Dziadek Kaczyńskiego gdzie był ?

Głosowałem w wyborach po raz pierwszy od 89 , na PiS . Ładnie ujął pewien Pan w pociągu dlaczego . Z 3 powodów  co są  w PiS a czego inne partię nie mają - Bóg Honor Ojczyzna.

Marbet

O co Ci chodzi ? Ja nigdy nie twierdziłem że trzeba było komunistów powystrzelać czy powywieszać . Trzeba było ich osądzić jak miało się władzę by to zrobić . Nie jestem głupi i kiszczak miał teczki na wszystkich ale  nie chwalił się jak Leper . Dla tego dożył starości . W  RFN  mają Merkel ale tam prowadzą real polityk  i spikną się z diabłem aby mieć korzyść. Zresztą mnie to nie dziwi . W końcu dzieci hitlerowców to Niemcy.

Kto ma krztę inteligencji to rozumie że nie reformowanie sądownictwa było tym zabezpieczeniem aby nie było to możliwe . Jak mówił Cejrowski - wszyscy won.

• tarczewski lubi to

#44 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 10:13

Dwa słowa z trzech które są na sztandarze Kaczyńskiego /chodzi o Bóg i Honor/ będą podstawą jego oceny, po odpowiedzi  na deklaracje Wałęsy o pojednanie... 

#45 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1657 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:17

Jak na polityka przystało odwracasz kota ogonem . To ja Ci przypomnę Sakrament Pokuty w kościele katolickim . Może Ty nie ale Wałęsa podobno należy . Piszę podobno bo traktowanie Matki Boskiej w klapie  politycznie jakoś mi tu nie pasuje. Ale przyjmijmy że tak jest. Tego wymaga Bóg do pojednania -

1. Rachunek sumienia.
  2. Żal za grzechy.
  3. Mocne postanowienie poprawy.
  4. Szczera spowiedź.
  5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu

Kaczyński nie Chrystus , ja też nie i  jak oszust wyciąga rękę do pojednania na której zegarek za pieniądze na które mnie orżnął  to nie wyciągam swojej.

Ja Ci napisałem i ja i pewnie Kaczyński wybaczylibyśmy  i podali rękę , tylko tak prawdziwie nie nogę. ;)

Najpierw jednak trzeba zrozumieć winy , wyznać i zadość uczynić. Dopiero wtedy można mówić o pojednaniu . Lawirantowi platforma spod 4 liter ucieka . Bo co jak co wyczucie to ma . Wie że zostanie na lodzie.

#46 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:55

Jak na polityka przystało odwracasz kota ogonem . To ja Ci przypomnę Sakrament Pokuty w kościele katolickim . Może Ty nie ale Wałęsa podobno należy . Piszę podobno bo traktowanie Matki Boskiej w klapie  politycznie jakoś mi tu nie pasuje. Ale przyjmijmy że tak jest. Tego wymaga Bóg do pojednania -

1. Rachunek sumienia.
  2. Żal za grzechy.
  3. Mocne postanowienie poprawy.
  4. Szczera spowiedź.
  5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu

Kaczyński nie Chrystus , ja też nie i  jak oszust wyciąga rękę do pojednania na której zegarek za pieniądze na które mnie orżnął  to nie wyciągam swojej.

Ja Ci napisałem i ja i pewnie Kaczyński wybaczylibyśmy  i podali rękę , tylko tak prawdziwie nie nogę. ;)

Najpierw jednak trzeba zrozumieć winy , wyznać i zadość uczynić. Dopiero wtedy można mówić o pojednaniu . Lawirantowi platforma spod 4 liter ucieka . Bo co jak co wyczucie to ma . Wie że zostanie na lodzie.

Widzę, a raczej czytam że jesteś również sędzią? Sędzią? A znasz akta z autopsji czy z TVP? Daj się wypowiedzieć Kaczyńskiemu, którego starasz się być adwokatem. A może ON nie chce? 

PS

Katechizmu to mnie nie ucz...

#47 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1657 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 13:11

To Ty się wprzódy wypowiadasz . Sędzią ? Takiego jak w SN , pytającego się niepolitycznego sądu europejskiego jakie ma wyroki wydawać ? 

Ta , a kiszczak bibułę trzymał w pawlaczu . Weź się chłopie ogarnij i idioty nie zżynaj.

Nie raz szkoda żem katolik .... Oj szkoda.

A czytałeś ? Katechizm .

P.S. Akta z IPN i pamiętam w jakim stanie wróciły od Wałęsy te oryginalne .A adwokatem jestem Polski , w żadnym kraju nie ma miejsca dla zdrajców.

#48 filip

filip
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 19:45

daro   w swoich politycznych dywagacjach nie powołuj się na Boga, a do tego wymysły hierarchów  kościelnych podajesz jako wymogi Boga. Według mojej skromnej wiedzy Bóg  swoje wymagania  podał na tablicach kamiennych  w 10 przykazaniach, z których jedno powyżsi dostojnicy  wykreślili.

#49 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1657 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 19:59

Jakbyś poczytał to moja rozmowa była o katolikach a nie świadkach Jehowy. Wiedza zasłyszana nie jest wiedzą . Gdzie te tablice ?

:P :D

Zmienili a nie wykreślili . Moje dywagacje nie są polityczne . Brzydzę się polityką. :D

Oba  testamenty przeczytałem całe.

P.S. Na Boga zawsze się powołuję bo we wszystkim widzę jego rękę.

#50 filip

filip
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 20:59

Masz  do tego prawo, ale nie wykręcaj kota ogonem, merytoryczna dyskusja daremna. Ja się nie powołuję, ale starałem się i staram  przestrzegać   poleceń  z tych tablic

#51 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1657 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 11:30

Jak to powiedział baca kota można prać ino nie wykręcać. Ja się nie wykręcam , rozmawiam z katolikami o wymogach mojej i ich religii . A tak stanowi religia Katolicka i ich zasad zobowiązani są przestrzegać rzymsko katolicy ( Katechizm ) . To że np. Jehowi traktują to jako bezeceństwa to ich sprawa a nie moja i ni im pouczać mnie a ni mi ich.

Dyskusja o religii zawsze kończy się źle . Ale tak merytorycznie,  potrafisz odpowiedzieć gdzie te tablice lub choć ich historię ?

#52 filip

filip
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 19:30

szanowny  daro  tak trzymać  i nie popuszczać  pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo zdrowia

#53 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1453 postów

Napisano 06 sierpień 2018 - 15:58

Szanowny Kolego Daro.

Odniosę się jeszcze do wyprzedaży majątku narodowego.

Są miasta w USA wymarłe bo firmy opuściły swój majątek jak sytuacja się zmieniła i ten majątek stał się kulą u nogi.

Tu odniosę się do Kolegi Karpackiego,który uważa że dom pszczelarza dziś to jakiś majątek.*bez urazy*

Ten majątek jak by wyburzyć i wybudować na nowo bo standardy się zmieniły, był by majątkiem. Tak jest tylko dla cwaniaków podstawą do kredytu i manipulacji.

Autosan w Sanoku mimo zamówień co ma zrobić jak ma technologię z lat 70 tych. I nie jest wstanie kosztom przeciwdziałać. Można rzeczywistość czarować. Czary niczego nie zmienią bez mamony,którą trzeba z rozwagą inwestować. I rynek światowy oraz możliwości brać pod uwagę.

#54 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1453 postów

Napisano 06 sierpień 2018 - 16:13

Kolego Daro

Dodam jeszcze że w tamtych trudnych czasach W.Jaruzelskiego na Prezydenta RP zaproponował ówczesny Prezydent USA w swym wywiadzie, prasowym.  Od tego się zaczęło.

Dla przypomnienia.

#55 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 06 sierpień 2018 - 20:22

Tu odniosę się do Kolegi Karpackiego,który uważa że dom pszczelarza dziś to jakiś majątek.*bez urazy*

Ten majątek jak by wyburzyć i wybudować na nowo bo standardy się zmieniły, był by majątkiem.

Miał bym do kolegi jedno pytanie. Czy był kolega w ostatnich latach w tym Domu ? Nie wiem na jakiej podstawie pisze kolega takie opinie? Setki tysięcy domów które mają po kilkadziesiąt lat, zmieniają swój standard, nie poprzez rozbiórkę i budowanie od nowa, tylko poprzez pewne prace remontowe, wyposażenie łazienek, inny sposób wykończenia ścian, ładne meble. W związku z tym że miałem poważny zamiar dzierżawy tego obiektu, zapoznałem się dokładnie z jego stanem. Zanim Zarząd PZP postawił i warunki "nie do przyjęcia", brałem udział w jego szczegółowej inwentaryzacji, każdej sali, i najmniejszego pomieszczenia, jakie się w nim znajdują,   i wiem dokładnie , ile trzeba w niego zainwestować , aby spełniał on dostateczny poziom standardu, nie odbiegający od większości tego typu obiektów w okolicy.

Prawdopodobnie należy dla tego tematu utworzyć specjalny wątek, gdyż otrzymuję w tej sprawie dużo pytań, i wolał bym , nie tłumaczyć każdemu z osobna, ale pokazać sprawę tak jak ona rzeczywiście wygląda.

Pozdrawiam.

#56 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1657 postów

Napisano 06 sierpień 2018 - 20:40

Dodam jeszcze że w tamtych trudnych czasach W.Jaruzelskiego na Prezydenta RP zaproponował ówczesny Prezydent USA w swym wywiadzie, prasowym.

Wasz Prezydent nasz  Premier . Pojechałeś oj pojechałeś. Sentymentalny się robisz na starość .  I cóż z tego ?

To się nazywa polityka ale jak można posadzić bandziora to trzeba było posadzić a nie z honorami zakopywać .Swoją drogą jak trzeba umieć wyprać mózg . Zabili mu rodziców ,dziadków a ten jak pies u nogi.

#57 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 06:36

Kolego w Szwecji nie ma bezpańskich wałęsających się psów , kotów. Ale co z działaczami  ? To prywatna sprawa każdego i wolność a pokazywanie portfela to najgorsze z możliwych lewactwo.

Osoby piastujące stanowiska publiczne mają taki OBOWIĄZEK . No ale cóż jak biedak z PO mieszkań się nie może doliczyć.

Produkcja milionerów idzie "na całego" . W KGHM jest już SIÓDMY naczelny ... Poprzednich sześciu zapewne dostało należne(?) im odprawy.  Co prawda, jak wieść gminna niesie, kondycja firmy znacznie się pogorszyła ale kto by się tym przejmował... Ostatnio jeden tak czcił awans że we Wrocławiu wjechał na tory tramwajowe i... zasnął. Zapewne został "odprawiony" z należnymi dyrektorowi honorami, "swój chłop" .... Czy Orkiestra

Górnicza wita nowych  czy żegna odchodzących nie wiem bo prasa milczy.

W nieistniejącej  od lat Stoczni Szczecińskiej "zaistniała"(?) z woli i ręką premiera  stępka pod wielki prom /jak wielki - nie wiadomo bo nie ma jeszcze dokumentacji/... Tak, tak to w Polsce a nie w zaprzyjaźnionej republice San Escobar. 

#58 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1453 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 16:06

Dziś w radio  słucham o stratach w Janowie w Stadninie koni. Kilka milionów zł. A dochodzenie o niegospodarność ma człowiek który towarzyszom dobrej zmiany zostawił 3 miliony zysku.

Jest super.

#59 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 16:33

Dziś w radio  słucham o stratach w Janowie w Stadninie koni. Kilka milionów zł. A dochodzenie o niegospodarność ma człowiek który towarzyszom dobrej zmiany zostawił 3 miliony zysku.

Jest super.

Jest zmiana? Jest...

#60 filip

filip
  • Użytkownik
  • 198 postów

Napisano 07 sierpień 2018 - 19:48

daro  jestem zauroczony Twoją obiektywną  oceną  wątków poruszanych przez innych użytkowników tego forum,  z podziwu brak mi słów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych