Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam pytanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

#1 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 12:41

W obiegu społecznym wiadomo że działacze Solidarności byli przez władzę , tamtą pozbawiani pracy itd. W związku z brakiem pensji , miesiąca przeżyć z rodziną się nie da.

To proszę mi wyjaśnić jak K. Morawiecki wysłał swego syna, na uczelnie płatną do USA.

Może być że jako prosty człek, pewnych spraw nie rozumiem. Jak koledzy zechcą mi wyjaśnić to będę wdzięczny.

#2 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1663 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 13:07

Prosto - więcej czytać .

Edukacja

W 1987 ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu[7], następnie rozpoczął studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w latach 1988–1989 brał udział w strajkach okupacyjnych[5]. Studia te ukończył w 1992[8].

Kształcił się następnie na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University, a w 1995 uzyskał dyplom Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie Hamburskim. Studiował także na Uniwersytecie Bazylejskim[8] i w Kellogg School of Management przy Northwestern University[9].

A ojciec cały czas pracował . Czytaj , słuchaj i myśl . Propaganda ma nie jedno imię.

Ty się lepiej zapytaj jak dzieci apartaczyków pokończyli Sorbony.

#3 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1858 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 14:37

Magia nazwiska. Pamiętam pewna panią o nazwisku Jaroszewicz, oczywiście w latach 70-tych... dla niej otwierały się wszystkie drzwi...

#4 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1858 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 06:04

Prosto - więcej czytać .

A ojciec cały czas pracował . Czytaj , słuchaj i myśl . Propaganda ma nie jedno imię.

A Lech Wałęsa skończył ZSZ i ... przejdzie do historii jako WIELKI POLAK, ZASŁUŻONY DLA EUROPY i NIE TYLKO. To się nazywa fart!!! 

10 uczelni w 10 lat - REKORD ŚWIATA i REKORD GUINESA jednocześnie a jednocześnie myli powszechnie znane fakty historyczne. 

#5 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 930 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 15 lipiec 2018 - 09:45

A Lech Wałęsa skończył ZSZ i ... przejdzie ...

A Ty UBywatelu Atena nawet w niedzielę od rana rekordy bijesz?

Walisz draughta czy oryginala?

https://prioritydraf...ess-pub-draught

Posłuchaj się lepiej swojego idola: 

"A ja mu na to weż 7 dnia odpocznij"

https://dorzeczy.pl/...-internetu.html

#6 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1858 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 11:01

Po takim tuzie intelektu spodziewałem się /byłem wręcz pewny/  riposty ale że to będzie coś co zadziwi/ sprowokuje do myślenia... A cóż czytają moje niebieskie oczęta, jakiś łabędzi śpiew, jakieś włożone bez sensu "wkładki", jakiś apel o odpoczynek...

Jedyny tfurczy akcent to napisanie UBywatelu... żenada... Nie stać Cię na nic bardziej oryginalnego??? Może przypomnę że ktoś kiedyś powiedział; "lekarzu ulecz się sam". Czas na dłuuuuuuuuuuuuuugą terapię... A " o mnie się nie martw, o mnie się nie martw, ja sobie radę...daję".   

#7 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 11:09

Prosto - więcej czytać .

Rok temu trochę wikipedia pisała inaczej.

Pisała że po historii wyjechał na studia ekonomiczne do USA.

Ja nie wiem jaka jest prawda. Ja się pytam. Może ktoś ogarnięty zna prawdę. I mi wyjaśni. A ja mam prawo pytać. Bez podtekstów politycznych. Z ciekawości jako Obywatel.

#8 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1663 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 18:39

A Ty piszesz dziś czy rok temu ? Jak wczoraj tak i dziś po historii pojechał do USA . Pytałeś się nie o życiorys a o to jak to możliwe .Ja Ci napisałem a Ty dalej nie czytasz . Ojciec pracował nie tylko on wyjeżdżał w tamtych czasach , USA to taki kraj gdzie mimo płatnych studiów można studiować za darmo .Nazywa się to stypendium naukowe a jak chcesz więcej to sobie poczytaj .

Dla ateny -

A Wałęsa ma ukończone technikum wieczorowe , kończył razem z teczkami w UB czyli jak był Prezydentem . Jak skończył teczki tak i technikum . Dzieci uczę historii a nie propagandy.

#9 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1858 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 07:47

I czym tu się fascynować?

Propaganda sukcesów w rolnictwie skończyła się 12. 07. na marszach których, dziwnym trafem, nie dostrzegła RZĄDOWA TELEWIZJA. Po co denerwować społeczeństwo w dniu (i po) obchodów rocznicy pierwszego sejmu/sejmiku w Najjaśniejszej. Głupio wyszło, większość uznała że takie święto, przez wyprowadzenie świętujących pod namiot /w pole i za ile/ to obciach. Czy to znaczy że władza wyszła do ludzi czy zakpiła robiąc ze święta piknik?  

#10 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1663 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 09:07

Sukcesy w rolnictwie rolnicy zawdzięczają sobie .Pomimo ch..wych negocjacji PSL z których to wygrzebać się kolejne rządy ni kij nie potrafią,  wyrosło rolnictwo na potęgę . Podobnie z pszczelarstwem , to pszczelarze swoją pracą i zaradnością coś mogą zmienić a oglądanie się na pomoce , ustawy to tylko mrzonki .Mnie w domu uczono - jak umiesz liczyć to licz na siebie.

O marszach też było . Pierdoły że w skupie owoce po 1,5 a w sklepie po 7 to też pierdoły pod publikę bo w skupie to przemysłówka a w sklepie deserowe . Czemu nie powiesz że to zasługa PSL bo to twoja partia oddała całe przetwórstwo bo sprzedażą to ni jak nazwać ?

#11 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1858 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 10:42

Sukcesy w rolnictwie rolnicy zawdzięczają sobie .Pomimo ch..wych negocjacji PSL z których to wygrzebać się kolejne rządy ni kij nie potrafią,  wyrosło rolnictwo na potęgę . Podobnie z pszczelarstwem , to pszczelarze swoją pracą i zaradnością coś mogą zmienić a oglądanie się na pomoce , ustawy to tylko mrzonki .Mnie w domu uczono - jak umiesz liczyć to licz na siebie.

O marszach też było . Pierdoły że w skupie owoce po 1,5 a w sklepie po 7 to też pierdoły pod publikę bo w skupie to przemysłówka a w sklepie deserowe . Czemu nie powiesz że to zasługa PSL bo to twoja partia oddała całe przetwórstwo bo sprzedażą to ni jak nazwać ?

Skoro wszystko pierdoły to o czym rozmawiać na forum? Wygląda na to że same pierdoły / w nomenklaturze Haszka/ przyszli na demonstrację, pierdołów nie warto pokazywać w Telewizji Publicznej. Nikt pod szyldem PSL nie demonstrował, ale to tez pierdoły... To że PSL sprzedał przemysł przetwórczy to wg mnie.. też pierdoły. To że Wałęsa ma technikum to... święta prawda, pełny konsensus! Tylko co komu z tego? 

#12 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1663 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 14:07

Fakty to nie w/g mnie . W skupie miód wielokwiatowy po 12pln /kg . Może my pod sejm ?

Manipulacja , pasuje ? Nie bardzo oglądam to i nie wiem czy pokazywali , w TVN też nie ?

Gospodarka nie polega na demonstracjach . Jako sadownik rozróżniasz jabłka przemysłowe od I gatunku i cenę ?

Zapominasz się też trochu bo to forum pszczelarskie nie ogrodniczo -sadownicze . Czy propagandowe .

A PSL w co najmniej 50 % odpowiada za te protesty i były jak był u władzy .Trzeba było problem rozwiązać wtedy bo to od lat tak jest .

#13 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1858 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 14:38

Fakty to nie w/g mnie . W skupie miód wielokwiatowy po 12pln /kg . Może my pod sejm ?

Manipulacja , pasuje ? Nie bardzo oglądam to i nie wiem czy pokazywali , w TVN też nie ?

Gospodarka nie polega na demonstracjach . Jako sadownik rozróżniasz jabłka przemysłowe od I gatunku i cenę ?

Zapominasz się też trochu bo to forum pszczelarskie nie ogrodniczo -sadownicze . Czy propagandowe .

A PSL w co najmniej 50 % odpowiada za te protesty i były jak był u władzy .Trzeba było problem rozwiązać wtedy bo to od lat tak jest .

W TVN-nie pokazywali, były wywiady, wystąpienia przedstawicieli itp, TVP nie dostrzegło... Miód, przebicie 100%, owoce - przebicie często 1000% tysiąc! 

Pszczelarz - sadownik dwa bratanki, jeden dba zapylanie, drugi aby mu zapylono co trzeba.   Jak wymierzyłeś te 50% odpowiedzialności? Poza tym to Hyde Park i mogę się wypowiadać nawet o wydajności bananów na San Escobar!

#14 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 930 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:08

Głupio wyszło, większość uznała że takie święto ( 550-cio lecie polskiego parlamentaryzmu - dop.mój), przez wyprowadzenie świętujących pod namiot /w pole i za ile/ to obciach.

Czy to znaczy że władza wyszła do ludzi czy zakpiła robiąc ze święta piknik?  

O jakiej większości piszesz Panie Ateno? Opozycja totalna i jej zwolennicy stanowią w Polsce mniejszość.

Ta grupa posłów z totalnej opozycji, która odmówiła uczestnictwa w jubileuszowym Zgromadzeniu obu Izb

pokazała swój stosunek do polskiej tradycji parlamentarnej. Oni najwyraźniej nie czują się z polską tradycją związani.

A co do miejsca :

Sejmy Walne w Pierwszej Rzeczpospolitej odbywały się w różnych miastach i w różnych miejscach.

Sejmy elekcyjne zwoływane były w Warszawie na Woli ( jeden raz na prawym brzegu Wisły)

Jak podaje Zygmunt Gloger w Encyklopedii Staropolskiej:

"Na sejmie elekcyjnym miejsce zasiadania senatorów jest budynek drewniany, na prędce i umyślnie do tego zrobiony, który nazywają szopą.

Budynek ten, wystawiony w środku okopanego miejsca na polu elekcyjnym, kryty był tarcicami a ściany miał z płótna.(...)

Podczas obioru Henryka był tylko namiot zrobiony z kosztownych materyi pozostałych po Zygmuncie Auguście.

Wystawienie szopy należało do marszałka wielkiego, na koszt skarbu publicznego. Przy wyborze Stanisława Augusta szopa miała dach i boki z tarcic. Po elekcyi szopę palono."

( por. hasło "szopa" Encyklopedia staropolska, Zygmunta Glogera).

Postawienie namiotu na dziedzińcu Zamku Królewskiego jest bezpośrednim odwołaniem się do tradycji Sejmów warszawskich.

https://literat.ug.e...logers/0010.htm

Obciachem jest nieznajomość historii swojego narodu i tradycji jego demokratycznych instytucji Panie Ateno!

 "Obce rzeczy wiedzieć dobrze jest, — 
swoje, obowiązek."

(Zygmunt Gloger)

#15 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1858 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 13:52

Święte słowa Glogera tylko Waść omijasz je z daleka. Przyjrzyj się jeno jak jest traktowana "ta reszta w Parlamencie Najjaśniejszej" a wtedy grzmij na Atenę. 

Tradycją było że ten miał rację kto więcej szabel przyprowadził a poseł Siciński załatwił resztę.  Parlament był farsą Rzeczypospolitej i ... historia zatoczyła koło... jedna różnica - szabel nie można wnosić ale opozycja może usłyszeć że "jest kanaliami". 

#16 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 15:02

Na internecie polecam film Wojna Zimowa , fabularny.

Tam po narzuconym przez ZSRR rozejmie Finowie opuszczają część swego terytorium. Finowie rolnicy.

W Polsce początkiem lat 70 ubiegłego wieku, była większa bieda niż w Finlandii w 1940 roku.

Dzięki takiej , pańsko klerykalnej formie niby parlamentarnej, której naprawdę nigdy nie było. Większość Narodu musiała odrabiać pańszczyznę i głowy podnieść nie mogła. Bo Pan i Pleban zawsze się dogadali. Nawet z zaborcą.

Chwila po Konstytucji 3 maja niczego nie zmienia. Reszta to kpina. Nie kpijcie Panowie z Narodu Polskiego. Panowie i Kler sprzedali Chmielnickiego. I stracili wszystko.

II Rzeczypospolita wniosła powiem normalności. Na chwilę. Tak było wówczas w Europie. Może nie dało się inaczej.

Parlamentaryzmu w Rzeczypospolitej do roku 1918 nie było nigdy.

#17 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 15:12

Prosto - więcej czytać .

Przeciętne wynagrodzenie w 1987 r wynosiło 25,71 dolara USA miesięcznie.

W 1988 roku 34,02 dolara USA miesięcznie. Maluch kosztował 1100 dolarów a pół litry żytniej 99 centów.

Myślę i ni jak nie pojmuje, proszę mi wytłumacz.

Nie znam dzieci aparatczyków po Sorbonie. Podpowiedz.

#18 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1663 postów

Napisano 18 lipiec 2018 - 18:29

https://fulbright.ed...ypendia-do-usa/

http://www.videofact...y_na_zachod.htm

Napisz po prostu o co Ci chodzi . Jak wiesz swoje to próżna dyskusja . Podobnie z ateną.

Sorbona to taki mój skrót myślowy. Mi to loto , ten czy inny Premier nie będę się pytał jak żyć . Była taka etykieta - element podejrzany politycznie lub druga - wrogi klasowo.  Ten kto podpisał wyjeżdżał .

Ja mam takie pytanie - naprawdę do tego tęsknicie ?

Czerwona kreska była konieczna bo jak brat ,,rewolucjonista ,, ścigał by brata ubeka i zbrodniarza ? Koniec końców to były tylko goie . Ale czy na pewno potrzebna była Polsce ? Gdyby Wałęsa powiedział - tak podpisałem, byłby wielkim człowiekiem a tak tylko jest żałosny. Inna perspektywa na fotelu w UB a inna po 30 latach i nikomu by nie musiał się tłumaczyć  . Nie podoba mi się wypominanie tego Boniemu  pomimo że uważam go za kanalię ( tak nazywam ludzi działających na szkodę Polski , bo nie ma PiS-owskiej) . Jednak mordowanie morderców nie czyni z nas świętych a morderców.

#19 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 14:10

Uważam iż dożyliśmy już do momentu aby od dziś, wszyscy publicznie ujawniali swe dochody.Tak jest w krajach północnych i nie ma problemów.

#20 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1663 postów

Napisano 19 lipiec 2018 - 17:52

Kolego w Szwecji nie ma bezpańskich wałęsających się psów , kotów. Ale co z działaczami  ? To prywatna sprawa każdego i wolność a pokazywanie portfela to najgorsze z możliwych lewactwo.

Osoby piastujące stanowiska publiczne mają taki OBOWIĄZEK . No ale cóż jak biedak z PO mieszkań się nie może doliczyć.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych