Skocz do zawartości

Zdjęcie

O polityce, politykach,wyborach. Krajowej polityce i unijnej.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#41 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 17:29

No tak, brak argumentów na obronę superhipokryty no to przynajmniej można się popisać wiedzą mitologiczną, krytykując dość dowolną, moją interpretację, greckich mitów. O ile wiem nikt sądu Parysa nie nagrywał ani nie protokołował... 

Jakoś nie widzę merytorycznych ocen postępowania wywalonych ministrów... Ministrów rządu Rzeczypospolitej.  Tu nie ma grafomaństwa ani bufonady... tu jest kpienie z  maluczkich którym się wydaje że są wielkimi. Niedouczony aptekarz który zgrywa ministra... ot współczesny Dyzma w nowej współczesnej odsłonie bo za wiedzą i aprobatą premiera. Jak tu nie kpić(?), bo co innego pozostało.

Marszałek Sejmu odcinający niepełnosprawnych od powietrza /z okien/ wody /z prysznica/ i nasyłający umundurowanych na matki/opiekunki. To nie kpina, to hańba...

Do tego się odnieście a nie do luk w mojej wiedzy mitologicznej... No gdybym Pandorę do puszki włożył to dopiero by się działo, oj działo... 

#42 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 18:47

Niedouczony aptekarz który zgrywa ministra... ot współczesny Dyzma w nowej współczesnej odsłonie bo za wiedzą i aprobatą premiera. Jak tu nie kpić(?), bo co innego pozostało.

Marszałek Sejmu odcinający niepełnosprawnych od powietrza /z okien/ wody /z prysznica/ i nasyłający umundurowanych na matki/opiekunki. To nie kpina, to hańba...

Do tego się odnieście a nie do luk w mojej wiedzy mitologicznej... No gdybym Pandorę do puszki włożył to dopiero by się działo, oj działo...

Technik wieczorowy który zgrywa wyzwoliciela i Prezydenta . Patrząc na świat to sądzę że totalnej opozycji ktoś wysyła sms co mają gadać i ,, myśleć ,, .

No cóż puszkę otwarto , na szczęście na dnie coś zostało , choć pomysł z zapuszkowaniem kuszący , oj kuszący. Kiedyś była dobra recepta na dobrobyt w Polsce , żałowałem wtedy po raz pierwszy żem wierzący.... Oj żałowałem bom zgrzeszył myślą .

P.S .Temat biednych murzynków z Afryki umarł ? Przyjąłeś choć jednego czy dom masz za mały ?

#43 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 06 czerwiec 2018 - 19:41

Temat biednych murzynków z Afryki umarł ? Przyjąłeś choć jednego czy dom masz za mały ?

Szykuje im miejsce na San Escobar ;)

#44 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 20:43

Szykuje im miejsce na San Escobar ;)

Ja na San Escobar mam tylko znajomego znajomego korespondenta.

Nie chcieliście przyjąć nawet chorych dzieci z Syrii to teraz, w ciągu roku, przyjęto pod strzechy nad Wisłą  ok. 8 000 Hindusów. Jakby się obrócił, zawsze... 

#45 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 23:29

Nie chcieliście przyjąć nawet chorych dzieci z Syrii

A Ty kogo przyjąłeś ? Hinduizm ,buddyzm to ,mimo wszelkich zastrzeżeń jakie może mieć katolik ,  religie POKOJOWE . Nie głoszą wyrzynania niewiernych. Ja jak robię imprę i zapraszam w internecie , piszę ,przychodźcie wszyscy, to jak nie ma miejsca w chałupie nie mam pretensji do sąsiada że nie chce moich gości .Willkommen to Twoi rodacy chyba wołali .Każdy polski obywatel może zaprosić kogo tylko chce .Musi zagwarantować jego pobyt , mieszkanie i jak na odwala, ponieść koszty ekstradycji. Bądź taki dobry i zaproś .Jak nie wiesz jak, procedurę załatwiania takiego pobytu Ci podam .

Dodam że przyjąłem Tych coście się na nich wypieli zadem . Polaków .

Jak Ci napisałem masz na bilety dwa w tę i na powrót bo każdy Polak może i powinien móc wrócić do Ojczyzny .

,,Kto progi Rzeczypospolitej przekroczy , wolnym jest  ,,

#46 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 10:37

Bywał pod moim dachem prawdziwy Tatar, mąż mojej ciotki który z miłości do niej przeszedł na prawosławie...  Nie przyjmuję go teraz bo już nie żyje. 

Zachowanie posła Pięty i ostatnio ujawnione senatora Bonkowskiego, wypisz, wymaluj, odpowiada podobnym zachowaniom bisurmanów  spod znaku Mahometa.

To co ja robię społecznie, kogo i jak wspieram, to MOJA sprawa.    

#47 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 21:03

Ja o zupie on o dupie . Pić wódkę z wieloma piłem ale co to ma do przyjmowania pod dach ?

Jak w tym dowcipie ze ZBOWID -em  Przewodniczący do składającej papiery - jak ty mogłaś być w partyzantce jak ty miałaś 6 lat ? Ale partyzantom obiady do lasu nosiłam . Nawet mi dziękowali. Przewodniczący - niby jak ?

A no mówili -danke , danke . Propaganda ze słońcem mózg Ci wypaliły.

G ówno robisz i tyle .

#48 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 07 czerwiec 2018 - 21:21

Ja o zupie on o dupie . Pić wódkę z wieloma piłem ale co to ma do przyjmowania pod dach ?

Jak w tym dowcipie ze ZBOWID -em  Przewodniczący do składającej papiery - jak ty mogłaś być w partyzantce jak ty miałaś 6 lat ? Ale partyzantom obiady do lasu nosiłam . Nawet mi dziękowali. Przewodniczący - niby jak ?

A no mówili -danke , danke . Propaganda ze słońcem mózg Ci wypaliły.

G ówno robisz i tyle .

Daro, argumenty tak. Obrażanie nie.

#49 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 05:57

Ależ daro, to co robię broni się samo wśród tych z którymi współpracuję. Naprawdę nie będę Ci udowadniał że nie jestem wielbłądem. Jak udowodnię to będziesz miał kłopot o jakim wielbłądzie myślałeś jedno czy dwugarbnym. Szczerze mówiąc to bawi mnie Twój wysiłek aby mi dokopać. Od czasu do czasu ktoś Ci udzieli wsparcia, wychodzi z tego jakaś żenada jak choćby z moją znajomością /lub nie/ mitologii.

Wstaję i od razu widzę, że ktoś o mnie myślał, ktoś pamięta, ktoś poczuwa się do obowiązku aby, ubierając w bzdurne argumenty jakoś dokuczyć. Ku własnej chwale i popularności. Ot, cały TY... Z tego co się orientuję, na taką przypadłość jeszcze nie wynaleziono lekarstwa. Bezinteresowna zawiść - czy ma swój numer statystyczny- nie wiem. Wiem że nie jesteś wyjątkiem.... 

#50 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 07:07

Nie raz człowiek musi . Choćby się przeciwstawiając bredniom że Sabat to tylko się do PSL przykleił. No ale  pięta jest częścią organizmu.

Jak wciskasz kit to nie dziw się że pytają się o egzamin na szklarza.

Cały problem to że uprawiasz propagandę partii odpowiedzialnej za stan pszczelarstwa , a koń jaki jest każdy widzi. To co Ci dokucza to nie daro a nazywa się to sumienie. Na moje jasno i konkretnie stawiane pytania ,,politycznie ,,  uchylasz się, a to forum a nie plenum polityczne. Nie jest moim zamierzeniem dokuczać komukolwiek a tym bardziej dokopać ,Tobie też . Nie uprawiaj debilnej propagandy i nic mi do Ciebie . Jak robin skończył pluć na Kościół Katolicki .

To PSL głownie odpowiada za taki stan broniąc jak niepodległości postpeerolwskiej ustawy o organizacjach rolniczych ( koniec końców nie podrzyna się gałęzi ) i dzierżąc nieustannie władze w rolnictwie .  I jak byś się nie obracał 4 litery i tak z tyłu. Oprócz bełkotu nie masz jakichkolwiek argumentów . Można sobie robić akcje na poprawę wyników sondażowych to jednak nie zmieni faktu braku spójnych mądrych działań PSL. Gdyby takowe były biłbym Wam brawo, a tak to tylko próba powrotu do koryta.

Jest taka ryba ,piskorz się nazywa , jak ją złapiesz to zaczyna się wić jak zaczynasz mocniej naciskać to wije się i piszczy. Nie wij się i nie pisz a pokaż jak miałeś w tym wątku pokazać nie jedno. Ludzie ,wbrew temu co politycy myślą,  to nie debile i potrafią myśleć bez dara czy Ateny.

P.S. Ktoś tu napisał ze  nic do tego że Atena lubi PSL to prawda,  ale za to co mamy odpowiada PSL a to już nie tylko Ateny sprawa. A chwałę i popularność to mam w poważaniu.

#51 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 08:29

Jakoś nie możesz zauważyć koryt jakie maja przed sobą ludzie "dobrej zmiany" i nie widzę aby ci ludzie cokolwiek, za dwa lata, zrobili dla pszczelarstwa. Moim zdaniem to nie PARTIE POLITYCZNE decydują o stanie pszczelarstwa a sami PSZCZELARZE którzy albo są bierni i spolegliwi klejąc się do napuszonych polityków  albo aktywni, we własnym interesie.  Dostrzegam szczególną aktywność w narzekaniu "na kiedyś"  a jej brak w działania "dzisiaj".  Nigdy nie pytam ; SKĄD przybywasz, pytam co robisz? 

Sformułowanie że mi "słońce mózg wypaliło" uważam za mało precyzyjne bo niby jak to stwierdziłeś???  Staram się na słońce wychodzić w kapeluszu...

#52 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 20:10

Moim zdaniem to nie PARTIE POLITYCZNE decydują o stanie pszczelarstwa a sami PSZCZELARZE

Możesz mieć takie zdanie . Ale niestety pszczelarze praw nie piszą i muszą się borykać z opiniami Twojego Kolegi biegłego sądowego na temat lokalizacji uli .Rzucasz slogan pasieka w każdej wsi .Czyja , za co  ?

Jakoś nie możesz zauważyć koryt jakie maja przed sobą ludzie "dobrej zmiany" i nie widzę aby ci ludzie cokolwiek, za dwa lata, zrobili dla pszczelarstwa.

Korytka widzę. Nie wymagam cudów i nie porównuję 2 do 15 lat. Bo nie ma porównywania. Wiem jaka średnia wieku zawodu i jakie są pasieki. Starzy ludzie nie mogą być siłą napędową postępu. Wszyscy mają żądania i wymagania a robić nie ma komu.

Nie narzekam na kiedyś , nie chwalę dziś bo jeszcze słonko nie zaszło.

Nie pytam się gdzie byłeś ale gdzie idziesz , moim skromnym zdaniem w krzaki i to sam . Ja Ci napisałem już raz, mi nie przeszkadza że należysz do PSL , nie uprawiaj propagandy . Poprę dobry pomysł nawet rodem z SLD . Tylko nie ma pomysłu. Nagnoiło PSL w sprawie wejścia do Unii i dopłat do rodziny ( z uporem wpierano że to niemożliwe) , nie umożliwiło od początku tego co zrobił PiS sprzedaży produktów  prosto z gospodarstwa . Pszczelarz został w rozkroku jak tak praczka z lumbago nad potokiem ( jak nie wiesz to napiszę ) .

Nie wiem w czym wychodzisz na słońce i co myślisz na zebraniu partyjnym a sądzę po objawach . Udar słoneczny i otumanienie przed wyborcze tak się objawiają.

sami PSZCZELARZE którzy albo są bierni i spolegliwi klejąc się do napuszonych polityków  albo aktywni, we własnym interesie.

Lub dają się poklepywać po plecach mieszaczom miodu  . Tylko jak to zmienić  ? Aktywne jednostki to ułamek społeczeństwa jak można wymagać aktywności od ludzi po prostu starych . Ja mam siwy łeb i pełno takich na zebraniach pszczelarskich A tak być nie powinno.

#53 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 10 czerwiec 2018 - 06:31

Daro do Ateny:

"Jak wciskasz kit to nie dziw się że pytają się o egzamin na szklarza."

:D  dobre .

Trafiłeś Daro w punkt, zazdroszczę puenty.

Pan Atena kojarzy gorzej, za to swoimi obserwacjami czasem potrafi rozbawić do łez:

"Marszałek Sejmu odcina niepełnosprawnych od powietrza /z okien/ " 

Panie Hilary skąd masz takie okulary? 

a może kitowanie i wszystkie cuda owe

to wynik patrzenia przez "szkło kontaktowe"?  :ph34r:  B)

#54 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 08:28

Cóż, po premierze Wesela /tego Wyspiańskiego/ czołowy krytyk napisał; owszem, sztuka porusza problem pijaństwa.... 

Tak też odczytane jest "moje pisanie".  Staram się wykazać jak mierną postacią jest obecny Marszałek Sejmu a okazuje się że odczytane to jest jako ... jakieś niestosowne sformułowanie. No można i tak! Myślałem, że taki tuz jak czarg odniesie się merytorycznie do wpisu a tu; uciecha z tego co daro napisał. Rozumiem chęć wsparcia, rozumiem że razem raźniej, tylko kto dla kogo będzie adwokatem? 

Nie wiem czy godzi się prześmiewczym wierszykiem puentować temat tego co się dzieje w kraju nad Wisłą. 

Ktoś kiedyś napisał; Nie czas ratować róż, gdy płoną lasy... 

Róże kwitną krótko...co powinien wiedzieć technik ogrodnik Marek Kuchciński.  

#55 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 10:06

Panie Atena -

Cóż, po premierze Wesela /tego Wyspiańskiego/ czołowy krytyk napisał; owszem, sztuka porusza problem pijaństwa.... 

Tak też odczytane jest "moje pisanie"

Bo tak i piszesz , jak krytyk nie jak Wyspiański.

Staram się wykazać jak mierną postacią jest obecny Marszałek Sejmu

Po co starasz się wykazywać ? Po to by dokopać , Ty nie kop , Ty świeć przykładem .

Nie wiem czy godzi się prześmiewczym wierszykiem puentować temat tego co się dzieje w kraju nad Wisłą.

Przed wyborami w 2015 bard totalnej opozycji spłodził wiersz,, liczę na cud ,,.

Zapomniał tylko o jednym- cuda są dla pobożnych,  dla bezbożników są plena.

Tak więc jego cud się nie stał . Prawa demokracji.

Róże kwitną krótko...co powinien wiedzieć technik ogrodnik Marek Kuchciński.

A gnój śmierdzi co powinni wiedzieć działacze PSL . Bydlęcy nie, a tylko świński. Bo  takie komentarze  to poniżej warstwy obornika ( dla mnie gnoju ) w świńskim chlewie.

Odnieś się wpierw do wieczorowego technika .

#56 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 11:36

Wieczorowy technik został nagrodzony przez świat; Nagrodą Nobla, i nie tylko...występował w Senacie USA. W popularności na świecie ustępuje tylko papieżowi. 

Jako syn hreczkosieja wąchałem obornik od różnych zwierząt, KAŻDY ŚMIERDZI.  Nie wstydzę się tego, że wąchałem,  no teraz jestem hreczkosiejem dyplomowanym, z dyplomem PRL-owskiej uczelni.   

#57 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 10 czerwiec 2018 - 12:29

Wieczorowy technik został nagrodzony przez świat; Nagrodą Nobla

Podobnie Obama wybrany w 2008  „Za jego nadzwyczajne wysiłki na rzecz wzmocnienia międzynarodowej dyplomacji i współpracy między narodami”. ;)

Poprzednia w 1997 laureatka Jody Williams za „Za wysiłki na rzecz zakazu stosowania i wyeliminowania min przeciwpiechotnych”

Laureat z 2009 i jego administracja -

Zadecydowaliśmy, że nasza dotychczasowa polityka w sprawie min przeciwpiechotnych pozostanie w mocy" - powiadomił we wtorek wieczorem rzecznik Departamentu Skarbu Ian Kelly.

Jak wyjaśnił, Waszyngton doszedł do wniosku, że przystąpienie do konwencji mogłoby mu uniemożliwić wypełnienie zobowiązań wobec sojuszników.

Rzecznik zapowiedział jednak, że USA wyślą grupę obserwatorów na konferencję rewizyjną dotyczącą konwencji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Kolumbii. Jak zauważa agencja Reutera, Waszyngton wyśle taką delegację po raz pierwszy.

Konwencja o zakazie użycia, składowania, produkcji i przekazywania min przeciwpiechotnych oraz o ich zniszczeniu, zwana też traktatem ottawskim, została opracowana w 1997 r. z inicjatywy Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zakazu Min Przeciwpiechotnych (ICBL). W życie weszła dwa lata później. Obecnie jej sygnatariuszami jest 156 państw.

Traktatu ottawskiego oprócz USA nie podpisały dotąd m.in. Birma, Chiny, Indie, Izrael, Pakistan i Rosja. Kilka państw, w tym Polska, podpisało dokument, lecz go nie ratyfikowało.

Tak więc taki to wyznacznik . Nagroda tylko z nazwy nie polityczna

teraz jestem hreczkosiejem dyplomowany

Mi tam świński tylko śmierdzi.

To ogrodnik już Ci nie pasuje czy poziom za niski ? Tak do bulu niski poziom ?

#58 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1409 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 16:26

Znam dobrego lekarza pochodzącego z Syrii. 

Stać go utrzymać swą (część rodziny z Syrii) w Polsce na czas jak tam spokój zapanuje. ( nie płacąc haraczy na miejscu). Nie może.

#59 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 16:36

Znam dobrego lekarza pochodzącego z Syrii. 

Stać go utrzymać swą (część rodziny z Syrii) w Polsce na czas jak tam spokój zapanuje. ( nie płacąc haraczy na miejscu). Nie może.

A możesz bez ogólników ? Problem można zawsze rozwiązać .Podejrzewam że ma tylko stały pobyt i ludzie tacy nie mogą nikogo ściągać z zagranicy, tylko bodaj w Szwecji. Jak tak bardzo chcesz pomóc to na priv . To na co kogo stać mało ważne trzeba  być obywatelem RP,   bo ściągać kosztów w takich sprawach od obcokrajowców ( a tym jest Karta Stałego Pobytu) nie można .

Jakoś Ci co tak współczuli nie pomogli. PSL 120 tys członków ? 4 osobowa rodzinia daje 30000 osób sprowadzonych . Wymagania są nie tak wielkie stała praca z odpowiednim dochodem . Jakoś nikt nie pokazał odmowy z urzędu d/s cudzoziemców .

Można jako robotników sezonowych w gospodarstwie a po tym wystąpić o azyl . :D ;)

P.S. Teraz zajęli w TVN Cyganami na Słowacji bo brak edukacji . Ciekawe jak ich będą edukować .Moi koledzy z klasy jak tylko zniesiono przymus osiedlenia zniknęli przez noc .

#60 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1409 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 17:53

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych