Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wieści z San Escobar

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
431 odpowiedzi w tym temacie

#61 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 15:26

Wszystkim sołtyskom i  sołtysom od San Escobar po Terespol wszystkiego najlepszego.

Doceniajmy sołtysów jako że od nich często zależą pożytki pszczelarzy....

#62 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 08:07

Pogadałem  ostatnio z Jóźkiem Meliną, sołtysem a jednocześnie pszczelarzem z San Escobar.  Dziwił się naszym głównym problemom w pszczelarstwie. Według jego wiedzy, zaczerpniętych naszych z portali pszczelarskich, są to neo... i dopłaty. Cóż, odpowiedziałem filozoficznie, że co kraj to obyczaje...

#63 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1459 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 15:16

Tylko że w San Escobar może są obyczaje. 

A u nas ich brak.

#64 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1459 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 15:45

https://www.youtube....h?v=3qIQUFfnQKA

:P  :P  :P  :P  :P  :P

#65 jjb

jjb
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • Lokalizacjagmina Czernichów koło Krakowa

Napisano 01 kwiecień 2019 - 22:58

U  Leszka Stępnia w jednym ulu jest więcej pszczół, aniżeli w tej całej pasiece....

• marbert lubi to

#66 kaczkow

kaczkow
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 02 kwiecień 2019 - 11:52

Pieprzenie o kwiatkach ,roślinkach ,ptaszkach i powtarzanie tego na dwóch filmach wielokrotnie podchodzi pod delikatnego Alzheimera ,szkoda bo młody chłop jeszcze. 3 ludzi w wieku do 40 lat przy takiej pasiece i 4 dorywczo w sezonie .Dwa miodobrania w dobrym sezonie i w niektóre sezony brak miodku i żeby pasieka była jako tako przypilnowana od warrozy i z pszczołą środkoweuropejską oraz własna hodowla matek  w innym wypadku to opowieści tylko ,a z tego co wiem ten Pan handluje wszystkimi gatunkami miodków od rzepaku po wrzos,a rączki nie spracowane więc....?

#67 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2828 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 kwiecień 2019 - 00:49

Oglądając z wypiekami zazdrości na twarzy film myślę sobie - pasieka wzorowo prowadzona pod nieosiągalną koncepcję KPWP:  dopłaty do ula. Lublin 3 nr rej. NKE01WK (Kętrzyn) na ugiętych (inwertem?, beczkami z miodem?) resorach i puste ule na ugorze herbicydowym. Taka pasieka usprawiedliwia dowolną skalę sprzedaży bezcłowego kontyngentu miodu wg koncepcji RHD, czy SB. Mając taką pasiekę nie trzeba prowadzić miodobrania, bo jest ono niepotrzebne i odciąga pszczelarza od marketingu. Nieliczne kwiaty leśne (paproci?) są przepylone i wyssane, a miód odmianowy niedopylony. Brakuje tylko dominanty - barci zawieszonych nad tymi ulami na pniach. Gratulacje dla nadzoru weterynaryjnego i organizacji, w której pszczelarz płaci ulowe. W razie zgnilca będzie co palić. Nie nadążam za takim poczuciem humoru. Gdyby pszczoła miała kręgosłup można by zgłosić gdzie trzeba znęcanie się nad zwierzętami. Czy może 200 m dalej stoi taka sama pasieka innego pszczelarza? Pokazane ule nie nadają się do wędrówki, a więc to pasieka stacjonarna późną wiosną!!!  (kwitna bzy)

• marbert lubi to
Prezydent pięciu pni.

#68 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2828 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 kwiecień 2019 - 10:57

Czy to ten sam Bartnik Mazurski?

Tu lokalna władza jakby zachwycona, nawet ksiądz pokropił...

Prezydent pięciu pni.

#69 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1459 postów

Napisano 05 kwiecień 2019 - 16:09

hehehe :D

#70 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 05 kwiecień 2019 - 17:20

Kiedyś jak było wiadomo, że nie wiadomo GDZIE, to był jeden uniwersalny adres; PISZ PAN NA BERDYCZÓW. Czasy się zmieniły, priorytety również i oto widzę że coraz więcej piszących, swe troski i przemyślenia kieruje na SAN ESCOBAR... 

#71 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1459 postów

Napisano 05 kwiecień 2019 - 17:32

Bardzo Kolegę przepraszam. Ale tak mi ten bartnik mazurski właśnie do krainy SAN ESCOBAR...  pasuje.

#72 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 05 kwiecień 2019 - 19:04

Bardzo Kolegę przepraszam. Ale tak mi ten bartnik mazurski właśnie do krainy SAN ESCOBAR...  pasuje.

Za co przepraszasz? San Escobar to najbardziej stabilny kraj na  świecie. 

Dziś mamy, u nas,  raczej wskrzeszenie Rzeczpospolitej Babińskiej.  Pszonka i Koszowski rozdają stanowiska...  

#73 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 954 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 06 kwiecień 2019 - 06:55

Widzę że Panowie nie macie pojęcia o warunkach pożytkowych w rejonie nadgranicznym z tzw. obwodem kaliningradzkim, ani o gospodarce w ulach PP. Pucerów. Zobaczcie sobie w Google map takich pasiek wzdłuż granicy jest tam trochę, oprócz rzepaku głównym pożytkiem są tam lasy lipowe pamiętające jeszcze czasy Bismarcka, ciągną się kilometrami w pasie nadgranicznym po ruskiej stronie (setki, a raczej tysiące ha).

(Drzewa osłaniają linię kolejową i rampy przeładunkowe przygotowane do transportu ruskiego wojska i sprzętu na południe i zachód).

Byłem, widziałem na własne oczy pasiekę 600 pniową stojącą na rzepaku, pszczoły pracowały normalnie, nosiły nektar.

Trochę pomagałem przy ulach.

W ciągu dnia Kolega Darek P. (brat właściciela pasieki z filmu), potrafił przejrzeć ponad 400 rodzin.

sprawdzić czerwienie, wyrównać siły, dołożyć ramki lub nadstawkę.

Ule bardzo proste i tanie w budowie, da się je przewozić, ramka warszawska poszerzana z półnadstawką.

J. Jaroń przed laty opisał te ule w Pszczelarstwie, zna pasiekę i warunki gospodarowania.

Pomysłodawcą, konstruktorem ula słomianego  był ojciec Darka i Roberta, to on wyposażył synów w ule, każdy otrzymał na start 400 rodzin.  

(Dziesięć lat temu kupiłem 33 takie ule w wersji słomianej a właśc. trzcinowej, przerobiłem na ramkę dadanta.

Zimuję w nich odkłady. W przydomowej pasiece pełnią również funkcję reklamową).

#74 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1459 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 14:57

nie wiem czy płakać czy się śmiać z tekstu powyżej.

trzeba być ślepcem aby z/w filmów takie wnioski wyciągać. Może zaciemnia sutanna księdza dobrodzieja, jak kropidło pomaga w manipulacji. Ja bym tego miodu do ust za 1 zł nie włożył.

#75 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 16:34

nie wiem czy płakać czy się śmiać z tekstu powyżej.

trzeba być ślepcem aby z/w filmów takie wnioski wyciągać. Może zaciemnia sutanna księdza dobrodzieja, jak kropidło pomaga w manipulacji. Ja bym tego miodu do ust za 1 zł nie włożył.

Co kraj to obyczaj... Na San Escobar nie do pomyślenia...

#76 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1672 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 16:54

Widzę że Panowie nie macie pojęcia o warunkach pożytkowych w rejonie nadgranicznym z tzw. obwodem kaliningradzkim,

Panowie mają sutannę na oczach i małe pojęcie o pszczołach .Ich prawda najmojsza.

#77 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1459 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 16:58

Nie wiem czy synowie pszczelarza są takimi idiotami aby nakręcić takie filmy. Widać że są. Jak ktoś kupuje to ...... to ja pierniczę. Szok.

#78 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 19:14

Panowie mają sutannę na oczach i małe pojęcie o pszczołach .Ich prawda najmojsza.

Co im nie przeszkadza pisac ustawy pszczelarskie.
Zdrowie !

#79 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 954 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 06 kwiecień 2019 - 20:02

Opisywałem to co sam widziałem byłem w tej pasiece kilka razy, Darek przyjeżdżał na spotkania polankowe zanim takie "tuzy" jak marbert i Atena zaczęli klecić swoje nieporadne wpisy na forum.

Troszkę więcej szacunku dla pszczelarza i jego pracy Toarzysze.

Rozumiem, że są sprawy które nie mieszczą się w Waszych głowach, ale to nie powód żeby sobie pozwalać na tego typu komentarze.

Film i galeria pasieka w Pastwiskach Państwa Małgorzaty i Dariusza Pucerów:

https://www.pasiekap...nt01returnid=17

#80 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 08:01

No cóż, znowu p. Czarg znalazł pretekst aby kopnąć w kostkę Atenę... Podziwiam konsekwencję w działaniu, jako że ma to już paroletnią tradycję. Rozumiem, trudno się wyzbyć przyzwyczajeń które z czasem stają się drugą naturą. A ja tak ciężko pracuję aby poprawić swój wizerunek; wspomniałem, że spotkałem się z przedstawicielami nowej władzy /a niełatwo było/ by móc kontynuować działania dla dolnośląskiego pszczelarstwa.  

Polecam, p Czargowi  dzisiejszą ewangelię, może ją zrozumie i choć do Wielkanocy odpuści... czego  sobie i innym krytykowanym /bez uzasadnienia/ życzę.

Sprawa ma, jak widzę, zasięg wykraczający poza granice Najjaśniejszej...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych