Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wieści z San Escobar

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
450 odpowiedzi w tym temacie

#301 Kamil

Kamil
  • Użytkownik
  • 213 postów
  • LokalizacjaWarmia

Napisano 16 listopad 2019 - 18:04

Czerwonych książek kacyków nie czytam. Mnóstwo? Pomówienia bez przykładów.

#302 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1067 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 16 listopad 2019 - 18:21

To znaczy tylko to, że jednak przyswajasz lub tworzysz własną politykę historyczną. Znów masz rację co do jednego, nie czytaj nigdy książek kacyków dowolnego koloru. Ich książki to też polityka mająca zwykle trochę (!) wspólnego z historią.

#303 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 18:53

Kolega Kamil poczyta.

Najlepiej materialy źrodłowe, a takowe sa.

Na początek może wykazy operacji KDyw AK.

Kolega Kamil zobaczy ile wydano i wykonano wyrokow śmierci za zdradę, kolaboracje, itd.

Chyba ze to beda tez dla Kolegi czerwone publikacje ;-)

#304 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1678 postów

Napisano 16 listopad 2019 - 19:07

Swiat jest szary i wzgledny.

Nie kolego świat  jest bezwzględny.

Mylicie tylko współpracę z kolaboracją . To czerwona propaganda o kolaboracji AK z hitlerowcami , choć prawdą jest że współpracowali w realizacji swoich politycznych celów .

Pierwotnie „kolaboracja” oznaczała każdą współpracę. Obecne znaczenie tego terminu pojawiło się w okresie II wojny światowej. Określano nim wówczas konkretne działania jednostek, które czerpały korzyści z nowej sytuacji, jaką stwarzały zwycięstwa militarne III Rzeszy. Zabarwienie emocjonalne tego terminu było zdecydowanie negatywne i praktycznie stawiano znak równości między kolaboracją i zdradą narodową. Synonimem takiej postawy podczas wojny stał się Vidkun Quisling, przywódca norweskiej partii Nasjonal Samling (Zjednoczenie Narodowe). Stopniowo historycy zaczęli jednak dążyć do pozbawienia terminu „kolaboracja” odniesień ideologicznych i związanych z II wojną światową. Kolaboracją zaczęto nazywać zbiór zachowań społecznych, pokazujących zbiorową uległość podbitego społeczeństwa wobec niemal każdego rodzaju represji.

Polityką historyczną było wpieranie że AK to mordercy a sowiecka władza tylko się myli -

NKWD i Berlingowcy stosowali niesłychany terror na ludności polskiej. Grabieże, mordy, gwałty. 7 marca 1943 roku spalono wieś Guty, powiat Ostrów Mazowiecka. Ludność wymordowano, kobiety i dzieci, żywcem wrzucano w ogień.

To za to Kwaśniewski i Ci wszyscy co kolaborowali z Sowieckim najeźdźcą powinni przepraszać . Nikogo nie skazano za tę zbrodnię . Bo to byli wrogowie ludu ....

#305 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1467 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 10:01

NKWD i Berlingowcy stosowali niesłychany terror na ludności polskiej. Grabieże, mordy, gwałty. 7 marca 1943 roku spalono wieś Guty, powiat Ostrów Mazowiecka. Ludność wymordowano, kobiety i dzieci, żywcem wrzucano w ogień.

sam w/w cytat świadczy o małej wiedzy piszącego.

#306 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1678 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 18:26

sam w/w cytat świadczy o małej wiedzy piszącego.

Dokładnie .Działania KBW w Bieszczadach są dobitniejszym dowodem . Podobnie jak  mundur w Baligrodzie ze śladami postrzału w plecy.Osobiście znałem takiego milicjanta co opisywał mi co robił w więzieniu UB . Na moje pytanie a jak zabiliście to nie baliście się że mimo wszystko ktoś go znajdzie ? Odpowiedź padła a ki diabeł się rozeznał by kto zginął , kiedy i przez kogo . Powszechny spis ludności Kolego histeryku to po II wojnie kiedy zrobiono ?

Dodam że to pobliskie strony , że ślady działań w tym UB znaleziono dopiero za wolnej Polski . Ostatniego partyzanta zastrzeliło UB bodaj w 67 i leży pochowany na moim cmentarzu parafialnym  .

Jesteś rodowitym mieszkańcem Bieszczad czy mieszkasz tam od powojnia ?

#307 Kamil

Kamil
  • Użytkownik
  • 213 postów
  • LokalizacjaWarmia

Napisano 17 listopad 2019 - 21:13

Kolega Kamil poczyta.

Najlepiej materialy źrodłowe, a takowe sa.

Na początek może wykazy operacji KDyw AK.

Kolega Kamil zobaczy ile wydano i wykonano wyrokow śmierci za zdradę, kolaboracje, itd.

Chyba ze to beda tez dla Kolegi czerwone publikacje ;-)

Kolega Borowy emocjonuje się wyrokami śmierci za zdradę i kolaborację podczas wojny? Kolega Borowy ma świadomość, że tak zdrada i kolaboracja z okupantem jest naganna i grozi za to jedyna słuszna kara w każdym zdrowym społeczeństwie?

Daro nie pytaj "Powszechny spis ludności Kolego histeryku to po II wojnie kiedy zrobiono ?" Skończył hobbystyczne studia, a na tematy które są tu poruszane ma bledsze pojęcie niż ekonomista Leszek Żebrowski.

• czarg lubi to

#308 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 21:40

Bardziej emocjonuje się ćwierć milionem cywilnych ofiar powstania, ofiarami pacyfikacji hubalowskich, etc, etc, etc...

Nie dostaje wzwodu na hasło ojczyzna ;-)
Zwłaszcza przed monitorem.

Tetraz możesz sobie popluć ;-)

#309 vega

vega
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 11:10

ofiarami pacyfikacji hubalowskich

Czyli co? Gdyby nie Hubal to szwaby by nie pacyfikowali polskich wsi i miasteczek? Polaków??? Jeśli tak uważasz to powiem tylko delikatnie i krótko - jesteś w błędzie.

#310 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1678 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 11:41

Wiecie co , to tak łatwo sobie oceniać dziesiąt lat po w ciepłych kapciach przed monitorem . Mój dziadek kiedyś powiedział że były dni kiedy ręce milkły od podnoszenia w górę i po wojnie to jego marzeniem było żeby się  wszyscy od niego odje..li.Życie to nie książki historyczne i nic nie jest ni białe ni czarne ni nawet szare . Jest po prostu jakie jest . Kilkadziesiąt lat prania mózgów przez CCCP i ich popleczników zrobiło swoje . Wojna deprecjonuje wartość ludzkiego życia ale jak mawiał mój dziadek - wszystko Ci mogą zabrać , życie , zdrowie bogactwa ale duszy i honoru nikt Ci nie zabierze . To musisz oddać sam .

Bardziej emocjonuje się ćwierć milionem cywilnych ofiar powstania, ofiarami pacyfikacji hubalowskich, etc, etc, etc...

A nie emocjonujesz się ofiarami sowieckiej okupacji ? 

Tak robili prawowierni żydzi,  szli bez podnoszenia ręki na rzeź. Ocalili kogoś biernością i posłuszeństwem ?

Moim idolem jest Jan Sztaudynger. B)

• Kamil i vega lubią to

#311 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 12:08

Pozwolę sobie zauważyć, że ŻYDZI, w akcie desperacji, wywołali POWSTANIE W GETCIE WARSZAWSKIM!   Poza tym były powstania w getcie w Białymstoku i Częstochowie. 

#312 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 12:08

"Hubala ścigam, chce go wysłac za granice. W przyszłości oddam pod sąd".

Grot Rowecki.

#313 vega

vega
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 13:45

Słowa czy wypowiedzi wyrywane z kontekstu to zwykła podłość !!! Z tego co zacytowałeś wynika, że Grot Rowecki uważany za bohatera narodowego a więc prawie  wyrocznia w oczach osób mało dociekliwy chce mocno ukarać Hubala i jest to jedyne i słuszne. Może jednaqk Grot się mylił? Może nie wiedział wszystkiego|? Może było za wcześnie wtedy tak mówić? "Może" można mnożyć ale Ty stawisz tezę przeciwko innej i traktujesz ją jako argument. Dla uzupełnienia cytatu podam ciut więcej w tym temacie... 

cyt.

"Major mniej więcej co drugi dzień przerzucał się dalej, w inny rejon, do kolejnej leśniczówki, rozsyłając patrole w różne strony i tym sposobem myląc pościg. W nocy z 21 na 22 kwietnia przybył pod Wólkę Kuligowską. Tym razem nie wszedł do wsi, tylko rozbił obozowisko w lesie. Ułani wybudowali szałasy. Major wyjaśniał swoim żołnierzom: „chyba nie będą już ludzi wybijać i wsi palić, kiedy siedzimy w lesie”. Ale warunki bytowania oddziału stały się przez to jeszcze cięższe. Do nocnych marszów, zimna, głodu i insektów dołączył dotkliwy brak dachu nad głową oraz minimalnych choćby warunków do utrzymania higieny. O spokoju czy odprężeniu nawet nie myśleli. Żyli w ciągłym zagrożeniu… A do tego dochodził jeszcze narastający konflikt z konspiracją ZWZ. Jego ślad odnajdujemy w dokumentach przesłanych do Francji. W meldunku z 15 kwietnia 1940 r. Rowecki informował gen. Kazimierza Sosnkowskiego: „Hubala ścigam, chcę go wysłać za granicę, w przyszłości oddam pod sąd”. Ten konflikt bolał majora najbardziej. Wielokrotnie różnym rozmówcom powtarzał w tym czasie słowa: „Polacy, rozumiesz Polacy, wydają na mnie wyrok śmierci jak na zbrodniarza”. Próbował jeszcze załagodzić sprawę wysyłając „Furgalskiego” do komendy Okręgu w Kielcach, a później Komendy Głównej ZWZ w Warszawie." 

https://histmag.org/...ra-Hubala-10637

Czytając to co Ty zacytowałeś ma się inne odczucia niż czytając mój cytat... Polacy, rozumiesz Polacy wydają na mnie wyrok śmierci... Te tragiczne i złowrogie słowa mówią więcej o majorze niż Grot Rowecki.

Mam nadzieję, że Ci ulżyło plując na tego czy tamtego.

#314 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 14:31

Generałowie dowodzacy sa od podejmowania decyzji, majorowie kawalerii od ich wykonywania.

Koniec kropka.

#315 vega

vega
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 15:39

Nie masz racji kolego. Bardzo się mylisz. Pewnie to wiesz lecz jeśli nie wiesz - tym gorzej. Kropka kolego.

#316 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1467 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 17:41

Dokładnie .Działania KBW w Bieszczadach są dobitniejszym dowodem . Podobnie jak  mundur w Baligrodzie ze śladami postrzału w plecy.Osobiście znałem takiego milicjanta co opisywał mi co robił w więzieniu UB . Na moje pytanie a jak zabiliście to nie baliście się że mimo wszystko ktoś go znajdzie ? Odpowiedź padła a ki diabeł się rozeznał by kto zginął , kiedy i przez kogo . Powszechny spis ludności Kolego histeryku to po II wojnie kiedy zrobiono ?

Dodam że to pobliskie strony , że ślady działań w tym UB znaleziono dopiero za wolnej Polski . Ostatniego partyzanta zastrzeliło UB bodaj w 67 i leży pochowany na moim cmentarzu parafialnym  .

Jesteś rodowitym mieszkańcem Bieszczad czy mieszkasz tam od powojnia ?

Kolego to że mieszkam od lat początku 60 tych (moi rodzice) nie znaczy że historia jest mi obca.

Nie mieszaj KBW , NKWD i Berlingowców.

Nie obrażaj milicjantów,którzy w znaczącej mierze wywodzili się ze struktur AK. Twe bardzo ogólne stwierdzenia są historycznym kłamstwem,ponieważ każda indywidualna sprawa winna być indywidualnie rozpatrywana.

Nawet Pan Prost z Zarszyna , który był pracownikiem Gestapo w Sanoku jako agent AK. 

Nie znając faktów lub je przekręcając Kolega wpisuje się w politykę historyczną a czegoś takiego nie ma . Historia to fakty mniej lub lepiej poznane.

#317 vega

vega
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 18:03

Pana Piotrowicza obrażaj - on nie milicjant. Hahahaha. Trza miętki być a nie honorowy - kolego daro. Milicjant to był "któś" w tamtych czasach i łapa podniesiona na milicjanta zostanie odcięta przez socjalistyczna rękę sprawiedliwości ! Buahahahaa.

#318 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1678 postów

Napisano 18 listopad 2019 - 19:21

Kolego to że mieszkam od lat początku 60 tych (moi rodzice) nie znaczy że historia jest mi obca.

Czyli nie mylę się skąd się Twoja rodzina tam znalazła bo historię tamtych terenów znam trochę . Chciałem zamieszkać kiedyś i wiem .

Nie mieszaj KBW , NKWD i Berlingowców.

Nie obrażaj milicjantów,którzy w znaczącej mierze wywodzili się ze struktur AK

Judasz też był uczniem Chrystusa . Jak się dowiedział że Chrystus zmartwychwstał to się obwiesił , szkoda że tym zaprzańcom odwagi nie stało.

Kolego ja cytuję słowa milicjanta więźnia Konzentrationslager Ravensbrück (wklejam bo liter nie mogę wklepać ) po wojnie załatwiał podziemie strzałem w potylice . Czy to (obóz ) go usprawiedliwia ? 

Żaden ustrój nie powinien być budowany na trupach bo to jest zbrodnia .

Marbet może z tym mieszaniem masz i rację ale człowiekowi który umiera to bez różnicy czy od pogryzień psów czy razów Pana trzymającego te psy na smyczy .

P.S. Dziadek kiedyś mi odpowiedział czemu gada z tą swołoczą to odpowiedział to może i kórwa ale człowiek .

#319 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1866 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 07:56

Minister Szczerski "wylatał" za dwa lata  600 000 zł ale na San Escobar nie zagościł. Czyżby aż tak nie ufał ministrowi Waszczykowskiemu? 

#320 vega

vega
  • Użytkownik
  • 190 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 09:39

Minister Szczerski "wylatał" za dwa lata  600 000 zł ale na San Escobar nie zagościł. Czyżby aż tak nie ufał ministrowi Waszczykowskiemu? 

To ile powinien wylatać według Ciebie? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych