Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dolnośląskie piekiełko

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#41 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 19 kwiecień 2018 - 08:28

Tu trzeba wyciągnąć wnioski. Polanka niech działa w temacie zjazdu statutowego. I alleluja. I do przodu.

#42 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1526 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 19 kwiecień 2018 - 09:13

Chyba ponad dwa lata temu pisałem iż nie interesuje mnie problem Domu Pszczelarza... Nie mój cyrk... Moja wypowiedź dotyczyła struktury organizacyjnej w kraju nad Wisłą.

I w tym miejscu kolego pokazuje kolega swoją słabą stronę. Jednego interesuje córka, inny zainteresował by się teściową. Trzeba uszanować także zainteresowania innych, a nie tylko patrzeć przez pryzmat tego, co mi się wydaje najważniejsze. Mogę kolegę zapewnić , że wielu też nie interesuje "struktura organizacyjna kraju nad Wisłą" , a jednak nie uważają , że nie ma co z kolegą rozmawiać. Gdyby wszyscy myśleli to samo, i tak samo, nie było by tego forum, i nie mieli byśmy o czym rozmawiać. 

Sprawa Domu Pszczelarza interesuje wielu. To że kolegi nie, wcale nie znaczy że nie ma problemu. Pozdrawiam.

#43 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 11:26

I w tym miejscu kolego pokazuje kolega swoją słabą stronę. Jednego interesuje córka, inny zainteresował by się teściową. Trzeba uszanować także zainteresowania innych, a nie tylko patrzeć przez pryzmat tego, co mi się wydaje najważniejsze. Mogę kolegę zapewnić , że wielu też nie interesuje "struktura organizacyjna kraju nad Wisłą" , a jednak nie uważają , że nie ma co z kolegą rozmawiać. Gdyby wszyscy myśleli to samo, i tak samo, nie było by tego forum, i nie mieli byśmy o czym rozmawiać. 

Sprawa Domu Pszczelarza interesuje wielu. To że kolegi nie, wcale nie znaczy że nie ma problemu. Pozdrawiam.

Zapewniam że szanuję zainteresowania innych, ale eksponuję to co MI  się wydaje za najważniejsze. Słabości to mam sporo ale nie będę się nimi "chwalił" na portalu...

#44 czarg

czarg

konto wygaszane

• Użytkownik
  • 886 postów
  • Lokalizacjakujawsko-pomorskie

Napisano 20 kwiecień 2018 - 22:02

Szkolenie powinno być dostępne dla wszystkich, ale glejt rzeczoznawcy chorób pszczelich powinien być przyznawany tylko tym pszczelarzom, którzy posiedli odpowiednią wiedzę (zweryfikowaną egzaminem), a oprócz wiedzy teoretycznej wykazują się również odpowiednim poziomem wiedzy praktycznej.

#45 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 05:42

Szkolenie powinno być dostępne dla wszystkich, ale glejt rzeczoznawcy chorób pszczelich powinien być przyznawany tylko tym pszczelarzom, którzy posiedli odpowiednią wiedzę (zweryfikowaną egzaminem), a oprócz wiedzy teoretycznej wykazują się również odpowiednim poziomem wiedzy praktycznej.

I takie było założenie, i tak przebiegało przygotowanie... No cóż; " wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba"...

#46 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1526 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 21 kwiecień 2018 - 06:59

I tu znów się z kolegą nie zgadzam. Nie zwalał bym wszystkiego na "wolę nieba". Powiedziano bowiem, "czyńcie sobie ziemię poddaną". I to tu, na ziemi określono osoby winne "rozwaleniu" tego kursu. I nie wydaje mi się, aby spełniały one jakąś "wolę nieba". Już chyba bardziej jakieś przeciwstawne "niebu" towarzystwo. Ale to tacy właśnie otrzymują mandaty wyborcze w naszych organizacjach, a następnie bez względu  na to co "czynią" i czego nie "czynią", mandaty te zachowują. Wszędzie tu widać działania zwykłych ludzi. Pozdrawiam.

#47 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 09:40

W poscie Kolegi Prezesa uwage zwraca zdanie czy dwa odnośnie pszczelarzy zawodowych.

Jakie my mamy wspolne interesy z zawodowymi ?

#48 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 10:10

W poscie Kolegi Prezesa uwage zwraca zdanie czy dwa odnośnie pszczelarzy zawodowych.

Jakie my mamy wspolne interesy z zawodowymi ?

Chyba należałoby rozróżnić pszczelarzy "Zawodowych" czyli należących do ZPZ i  zawodowych czyli posiadających mnóstwo rodzin pszczelich /i z tego się utrzymujących/ ale należących do innych organizacji pszczelarskich. 

Zapewne w wielu zagadnieniach interesy są rozbieżne ale są też wspólne nawet tych WIELKICH z tymi którzy mają pięć rodzin. Na razie nie widzę chętnych którzy spisaliby co jest WSPÓLNYM INTERESEM WSZYSTKICH pszczelarzy i sporządzić  ewentualne protokoły   ROZBIEŻNOŚCI. 

Tak się składa,że choć się powtórzę, że pszczelarstwo / jako dziedzina życia/ JEST DOBREM NARODOWYM jak Puszcza Białowieska czy Zamek na Wawelu i w tym kontekście nie można rozpatrywać   kto jest ważniejszy.

#49 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 10:11

Przeciez ja pisze o Zawodowych.
Nie mieszaj tu puszczy i zabytkow.
Konkrety.

#50 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1021 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 21 kwiecień 2018 - 10:55

określono osoby winne "rozwaleniu" tego kursu.

By być ścisłym, osoby chętne rozwaleniu tego kursu. Jedyną przyczyną, że się to rozwalenie udało, była choroba wykładowcy. Zrobimy ten kurs jesienią.

#51 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 21 kwiecień 2018 - 12:04

Panie Prezesie i wszyscy zainteresowani. Po uzgodnieniach informuję, że nowy termin Kursu został wyznaczony na drugą połowę września. Szczegóły zostaną podane na znanej stronie i na portalu Polanki.

#52 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 13:49

Przeciez ja pisze o Zawodowych.
Nie mieszaj tu puszczy i zabytkow.
Konkrety.

A może napisz jakie widzisz "konkrety"  a inni odniosą się do nich... Ja bym szukał wszystkich spraw które łączą a nie dzielą. Podziałów mamy aż nadto...

#53 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 13:51

Panie Prezesie i wszyscy zainteresowani. Po uzgodnieniach informuję, że nowy termin Kursu został wyznaczony na drugą połowę września. Szczegóły zostaną podane na znanej stronie i na portalu Polanki.

I to jest konkret!

#54 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 13:57

Prezes pisze o potrzebie współpracy.
Ja jej nie widze.
Nie widze zadnej wspolnoty interesow.
Inni widzą - pytam sie gdzie ona.

Co tu jest niejasne ?

Podzialow mamy az nadto- frazes bez wartosci.
Hodowcy trzody koleguja sie z osobami importujacymi mieso ? Wybieraja ich do swoich władz?
Nie, bo to diametralnie odmuenne grupy interesu.
Teraz rozumiesz ?
Ocknij sie przyjacielu.

#55 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 14:18

Prezes pisze o potrzebie współpracy.
Ja jej nie widze.
Nie widze zadnej wspolnoty interesow.
Inni widzą - pytam sie gdzie ona.

Co tu jest niejasne ?

Podzialow mamy az nadto- frazes bez wartosci.
Hodowcy trzody koleguja sie z osobami importujacymi mieso ? Wybieraja ich do swoich władz?
Nie, bo to diametralnie odmuenne grupy interesu.
Teraz rozumiesz ?
Ocknij sie przyjacielu.

Odpowiem krótko, widzę dobrze układającą się współpracę kol. jokaza /spoza PZP/ z prezesem RZP Oława kol. Kłakiem. To oni są głównymi animatorami zacieśniania współpracy pszczelarzy na Dolnym Śląsku. 

#56 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 14:20

Piszesz czlowieku nie na temat, co wiecej, nie zadajesz sobie trudu by postarac sie przeczytać ze zrozumieniem.
O czym z Toba dyskutowac.

#57 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1793 postów

Napisano 21 kwiecień 2018 - 15:30

Piszesz czlowieku nie na temat, co wiecej, nie zadajesz sobie trudu by postarac sie przeczytać ze zrozumieniem.
O czym z Toba dyskutowac.

Ot, taki ze mnie nieuk że nie rozumiem o co Ci chodzi? 

#58 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 09:01

Zadalem wydaje mi sie proste pytanie.

Ale dobrze - jeszcze raz.

Jaką wspólnotę interesów ma normalny, powiedzmy osiemdziesięcio ulowy pszczelarz z firmą handlująca miodem, np sądeckim bartnikiem.

Odpowiem, zeby było łatwiej - żadną.

Jeszcze raz - żadną.
  • daro lubi to

#59 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 22 kwiecień 2018 - 17:27

I to jest konkret!

To jeszcze słaby konkret, gdyż Pani z Urzędu M nie była wstanie podać konkretnej daty. Ustaliliśmy razem, że będzie to druga połowa września. O ile ktoś nie namiesza...

Kolego Borowy sugerujesz, że nie można razem z innymi z PZP zrobić coś dla dobra nas wszystkich? Ja myślę, że z niektórymi to można o ile nie będzie się patrzyło przez pryzmat kto do jakiego Stowarzyszenia - Związku należy. Również przyznam Ci rację. Wiesz jak ciężko przekonać do działania ludzi których boli że ktoś jest z Polanki. Przecież wiesz, że większość Polankowiczów ma za sobą  jakieś doświadczenia w PZP. Mimo to wraz z Kolegami z RZP Oława zadziałamy dla dobra dolnośląskich pszczelarzy już w lipcu.

Pozdrawiam

#60 bartnik

bartnik
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 21:21

Szanowni koledzy z Dolnego Śląska ! Dla mnie nie ważne jest kto z jakiej organizacji pszczelarskiej się wywodzi najważniejsze jest że chce działać dla dobra pszczelarzy. Kilkakrotnie była składana propozycja współpracy dla WZP we Wrocławiu, RZP w Jeleniej Górze , ZPZL w Legnicy i nadal brak zainteresowania. Przypuszczam że zwykli pszczelarze o tym nie wiedzą. Są konkretne pieniądze /duże/ w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do wykorzystania przez pszczelarzy ale tutaj potrzebna jest współpraca a jej brak 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych