Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy moderator forum jest potrzebny?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 24 luty 2018 - 11:15

Z Całym szacunkiem Pani Dyrektor. Technika umożliwia dziś aby słowa obelżywe były automatycznie z forum usunięte.

A interpretacja administratora jest jedynie jego interpretacją. A komu to potrzebne?

Czy forum Polanki ma być interpretowane przez administratora, którego poglądów nie zna zwykły pszczelarz. Jak i członek forum?

Czy nie lepiej, demokracji pozwolić na spontaniczność?

#22 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 426 postów

Napisano 24 luty 2018 - 11:30

Spontaniczność w tym ujeciu oznacza anarchię, a ta jeszcze nikomu na zdrowie nie wyszla, obawiam sie.

#23 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 24 luty 2018 - 12:02

Gdzie Szanowny kolega anarchię widzi?

Ja widzę anarchię w moderatorze , którego poglądów nie znam. Czyim spowiednikiem ów jest?

Czynnik ludzki jest najbardziej zawodny. Automat dziś wykasuje wszystko co zaprogramujemy.

#24 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 24 luty 2018 - 12:37

Czarg jak atakiem na interlokutora jest podanie faktów tym gorzej dla faktów ?

Myśl ludzka błądzi i moderacja to kierowanie jej na właściwe tory .

Marbet tu był jeden o 1000 twarzy  , a raczej na  starym  forum ,gdzie skrypt wiele spraw uniemożliwiał. Na moje prośby o zmianę  była odpowiedź - nie ma woli politycznej . Dopiero jak wykorzystywałem  robina ( jak panienkę w krzakach) i podniosło się larum , zmieniono skrypt .Ale czy o to chodzi ? Jak Polbart siądzie po głębszym i coś tu się wymknie to trzeba ups usunąć a nie wywalać połowę myśli choćby szalonej . Idiotę z siebie każdy robi na swój rachunek a  regulamin , cóż jak wszyscy to wszyscy . A tak nie jest.

Marbet szalonych ataków nie wykasujesz a tak bywało lub oskarżeń instytucji , osób bo od tego jest sąd , prokuratura organy . A były i poważne choć w przeciwieństwie od gośia w rajtuzach z otwartą przyłbicą.

P.S. Moderacja tak , cenzura nie .

Użytkownik daro edytował ten post 26 luty 2018 - 08:19

#25 rudy

rudy
  • Zbanowany
  • 23 postów

Napisano 25 luty 2018 - 07:04

znowu skasowano kilka wpisów. W tym mój. To nie jest moderacja. To jest cenzura.
Znowu poszło o pana Korczyńskiego i o to że podważam jego kompetencje.
Pan Korczyński posiada 5 uli w stodole od 15 lat, nigdy nie zrobił matki, nigdy nie jeździł na pożytki, nigdy po za tabletkę Apiwarolu po nic innego nie sięgnął. Jego doświadczenie i wiedza praktyczna jest zerowa wobec tej którą posiada każdy z was.
Jednak rozpoczął 108 wątków i popełnił 1411 wpisów. Wykreował się na eksperta w każdej sprawie. Googlo eksperta. Zabiera głos w każdej sprawie i zawsze pisze bogato jakby się znał.
Ostatnio reprezentował Polankę na Komisji Rolnictwa głównie po to by wynalazek profesora Gagosia zaprezentować. Odbija mu, bo uważa że jego "ustawka" w panelu dyskusyjnym w Kielcach to powód do chwały i jest uznaniem jego wiedzy.
Nie jest nawet członkiem Polanki.

Ostatnio kilka razy w delikatny sposób w różnych wątkach to napisałem w tej czy innej formie. I zostało to usunięte.
To już nie jest moderacja. Tylko cenzura. Celowa polityka informacyjna. Kreowanie takiego a nie innego wizerunku.

Przecież to jest komiczne i żałosne.

#26 ppepe

ppepe
  • Moderator
  • 75 postów
  • LokalizacjaBukowiec i nie tylko

Napisano 25 luty 2018 - 16:44

Byłby Pan uprzejmy nie wprowadzać w błąd czytających?

Nie skasowałem Pańskich postów - to po pierwsze.

Ingerencja na przestrzeni ostatnich 24 godzin w osiągnięcia niektórych użytkowników na forum dotyczyła:

A. 

Ukrycia postów w których treści wcześniejszej wypowiedzi zastępowane były po czasie przez autora (czasie czasami bardzo odległym) znakiem kropki.

Wszystkie wątki forum są systematycznie przeglądane i takie wpisy ukrywane.

Odnoszące się do nich odpowiedzi dalszych rozmówców również podlegają ukryciu w przypadku braku spójności logicznej z treścią lub tematyką poprzez brak ciągłości w wypowiedziach.

Skoro mamy po poście z kropą wpis np. "masz rację" ; " nie" itp. to kiepsko, delikatnie to ujmując, to wygląda.

"Rewelacyjnie" się czyta wątek w którym w jego treści między "normalne" wpisy użytkownika np. autora wstawione są posty puste ze znakiem kropki, a w dalszej części np. autor wątku czy też inne osoby odpowiadają odnosząc się do ..... właśnie do czego?  .... kropki?  Nie wiadomo. W większości takich wątków osoby, których wypowiedzi się ostały odnoszą się do - ciężko powiedzieć do czego. Raczej wygląda to na robienie z kogoś idioty poprzez edycję, a właściwie kasowanie swoich wypowiedzi, skoro rozmówca wypowiada się w pewnym momencie "w przestrzeń" jak ocenią takie wypowiedzi czytający wątek np. dziś?

Przodują w tym procederze osoby najbardziej krzyczące w temacie cenzury i kasowania postów czy też usuwania kont z forum.

A krzyczą o kasowaniu widocznie oceniając moją działalność poprzez zmiany w liczniku postów.

Musi sobie Pan odpowiedzieć czy i ile było postów, w których zmienił Pan (bo nie ja) treść wypowiedzi na "." - znak kropki.

Jeśli jakieś się ostały w pamięci to ma Pan odpowiedź co zostało ukryte.

B.

W wątku o instynkcie higienicznym zostały przeniesione do archiwum moderatorów 3 wpisy w tym 1 Pański.

Wszystkie 3 nie dotyczyły instynktu higienicznego pszczół. Uzasadnienie ukrycia: Wzajemna przepychanka rozmówców całkowicie bez związku z tematem wątku, a jedynie wynikająca z chęci dopieczenia rozmówcy.

Treści postów cyt.:

post 1:

• Daro
  • Użytkownik
  • 804 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 17:05

Mieliśmy o pszczołach. ,,Wypisałem ,, się z Polanki bo nie po drodze mi z szarlatanerią.

Też trudno skomentować.

post 2:

* robinhuud
* 1411 postów
* 108 zaczętych wątków

Najaktywniejszy i niezastąpiony. Mimo małej praktyki i wiedzy dzięki google zna się na wszystkim i we wszystkich wątkach zabiera głos. Ostatnio stał się oficjalnym reprezentantem Polanki na wyjazdowym posiedzeniu Komisji Rolnictwa.

Nie jest członkiem Polanki.

Też trudno to skomentować. 

post 3:

Proszę się nie wysilać. Nikt tego od pana nie oczekuje. Jako nie członka, nie powinny pana obchodzić wewnętrzne sprawy Polanki. Kilka dni temu żegnał się pan z tym forum. To należało by w pierwszej kolejności skomentować.

Podtrzymuję swoje stanowisko, że powyższe wpisy nic nie wnosiły do aspektów merytorycznych wątku.

Nie będę weryfikował, kto z czego czerpię wiedzę. Nie pozwolę aby w każdym wątku strony zamiast argumentów wzajemnie przepychały się tego typu postami i stosowały jako argument ilość wpisów. Rozmówcy są użytkownikami forum; akceptują regulamin, to niech odnoszą się z szacunkiem wzajemnie do siebie. Merytoryczna wymiana wiedzy jest do przyjęcia.

Podliczanie "kto ile wpisów popełnił" i "czy jest czy nie członkiem Polanki" do takich postów się nie zalicza.

Dodatkowo informuję, że hasła: "obraziłem się na moderatora - usuńcie moje konto i wpisy" będą ignorowane. Nie mam takich narzędzi aby kogoś wykasować.

Powiedzmy to jasno: skoro komuś nie pasuje przebywać na forum Polanki i stosować się do zasad zapisanych w regulaminie - droga wolna. To po drugie.

#27 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 25 luty 2018 - 20:23

Z bredniami się nie dyskutuje a bredzisz facet jak potłuczony. Ja wyraźnie napisałem jak wszyscy to wszyscy babcia też . Czyli jak bierzesz brzytwę to golisz równo . Robin w czterech literach ma regulamin - pokaż acan jego powywalane posty . Pokazać mam.  tej jego dygresje ?

Cytujesz mi słowniki ja Ci zacytowałem co to jest moderacja . Taka edycja bez zabierania głosu to cenzurowanie.  Ale jak dostaje się choć gram władzy to wali po deklu równo. Może zamiast pouczać to się poucz . Szacunku dla ludzi nie regulaminów . Zacytowałem Ci Prezesa to wywaliłeś i to. To forum NASZE  nie Twoje .Robina też rudy.

#28 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 25 luty 2018 - 20:35

Proszę daro, pod nieobecność moderatora:

robinhuud

Napisano 20 luty 2018 - 23:10

Rudy, nie odpowiedziałeś na pytanie czy wystąpisz w następnym panelu. Mógłbyś pięknie posprzątać w moim chlewiku. Mógłbyś wyrobić sobie nazwisko, zamiast wycierać sobie gębę moim. Nie uważasz, że to prostackie?

Pierwszy z brzegu, też nie wnoszący nic do dyskusji.

#29 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 25 luty 2018 - 21:44

A pierwszy wpis robina usunięty ? Nie .

Czyli jak ktoś chce mieć zdrowe dzieci, powinien żonę wysłać do sanatorium? :D

A to jest temat instynkt higieniczny ?  Wnosi coś do dyskusji ?

Ja bym nie wściekał się  ale jak wszystko to wszystko . Jak wszyscy to wszyscy.

Tak ma być ? Wybieranie co mi nie pasuje to cenzura. Ja wtedy cenzor.

To co cytujesz ma odniesienie do robina wywołania rudego by wystąpił w panelu i rudego krytyki.

Jak wywalony mój wpis -   polbart napisał że 100 % pszczelarzy przestrzega norm etycznych i ten kodeks psu na budę .

Napisałem że nie bo robina wywalili za złamanie

- godnie reprezentuję pszczelarzy, którzy wybrali mnie w organizacji do pełnienia funkcji. Nie naduzywam stanowiska w organizacji dla osiągania korzyści

Co nie na temat ? Nie prawda ? To jego koledzy wywalili za niegodne zachowanie . Co koledzy nie godni ?

Czy kłamię ja ? Został zmieniony cały sens.

#30 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1014 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 25 luty 2018 - 22:24

Wnosi, nie wnosi, jakoś tam trzyma się tematu. Nie jest skierowany personalnie do nikogo a forma powiedzenia, że ktoś nie zgadza się z tym, że mieszanie spermy poprawia zdrowotność rodzin, może być dowolna. Nieważne tu, czy dyskutant się myli, czy ma rację i jak się to ma do instynktu higienicznego. Rozmawiamy o pszczołach i nie napadamy na siebie nawzajem i jest OK. Możemy się zgadzać albo nie, nawet uważać, że ktoś kompletnego babola walnął i co? 

A ten, który zacytowałem, ani nie wnosi, ani nie trzyma się w żaden sposób tematu. Nawet nie wiem, ile postów każdego z uczestników jest usuniętych i czy jest jakiś parytet. Wiem tylko, że nikt nie ma statusu świętej krowy i kiedy przeglądam usunięte wpisy, widzę, że Ppepe w bardzo obiektywny sposób podchodzi do wywalania. Takie mam zdanie na ten temat.

Są dwa okresy nadpobudliwości na forum. Pierwszy teraz, na pszczelarskim przednówku, drugi w okolicach zakarmiania. Jakiś taki pszczelarski PMS. Ja tam za pytlą powtórzę, bo się zgadzam: niech moderator robi swoje, słucha argumentów ale niech nie reaguje na naciski. Pomyli się czasem? - trudno. Nie ma ludzi nieomylnych. Też nie z wszystkimi cięciami się zgadzam ale umowa była na wolność oceny moderatora. Czy to dotyczy Ppepe czy Marcina_K - moderator jest jak sędzia na boisku. Nieomylnych sędziów w sporcie też nie ma.

A tu i tak jest o wiele lepiej, niż kiedy forum nie było moderowane. Trzech stałych uczestników i walenie po łbach wszystkich, którzy ośmielili się jakiś temat poruszyć nie było OK. Wielu mnie namawiało na znalezienie moderatora, nie dam głowy czy Ty nie byłeś jednym z nich. Masz natomiast rację, że to forum jest WASZE. 

#31 pytla

pytla
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 25 luty 2018 - 22:46

Daro, chłop żywemu nie przepuści ...(tak to chyba leciało) ale nie gorączkuj się tak, bo i bez tego pojechałeś po bandzie.

Masz coś na wątrobie, że wpadłeś Moderatorowi w oko bardziej niż Robinhuud ? Zastanów się nad przyczyną (wstępną aczkolwiek zawiłą analizę) prezes Ci już wykonał gratis i wyciągnij wnioski zgodnie z logiką , którą uprawiasz z konsekwencją godną podziwu.

#32 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 26 luty 2018 - 09:26

Prezesie ramki zbite , zadrutowane oblot trza zrobić .

A tu i tak jest o wiele lepiej, niż kiedy forum nie było moderowane. Trzech stałych uczestników i walenie po łbach wszystkich, którzy ośmielili się jakiś temat poruszyć nie było OK. Wielu mnie namawiało na znalezienie moderatora, nie dam głowy czy Ty nie byłeś jednym z nich. Masz natomiast rację, że to forum jest WASZE.

A ja nie przeciw osobie a sposobie. Zróbcie  zamknięty wątek - nie na temat i  niech wywala  tam jak leci to co nie pasuje jemu . Jak napisałem - mam pisać jak Robin ? Tak byłem za moderacją i zdania nie zmieniłem . Ocenia wywala tam gdzie wszyscy mogą się zapoznać co wywalił. Nie edytuje treści , czy to nie Ty mnie pouczałeś jak robin robił insynuacje co do Prezia które zostały wywalone ?

Kastracja dobra u kotów bo nie drą ryja pod oknami.

Daro, chłop żywemu nie przepuści ...(tak to chyba leciało) ale nie gorączkuj się tak, bo i bez tego pojechałeś po bandzie.

Komu moderatorowi ? Jak się nadaje to powinno mu to latać ( i dobrze) .

Pojechałem po bandzie  ? To kobieto jeszcze mnie nie widziałaś jadącego. Nie jestem robinem i potrafię gębę zamknąć .Mimo że uważam  że coś jest nie halo . Nie tylko ja zresztą tak uważam .

Wiem i nie męcz się, moje teksty są trudne. Nie jesteś jeszcze gotowy, by analizować pod kątem DNA swe drzewo genealogiczne.

Nie piszę dla każdego :) .

A prezes jest gotowy ? Teksty nie trudne , teksty chamskie . A chomąt nie wie ( jak Ci gadający np. w pociągu przez komórki ) że pisze dla każdego . Jak to zwrócił mi uwagę moderato - forum czytają dzieci. :o :o :D :D :D

No polać się można , chyba Ci po 80  bo z wiekiem się dziecinnieje. ;)

P.S. Ponawiam prośbę o usunięcie mojego konta. Ze względem na sposób a nie fakt moderacji.

Co do ,, wpadnięcia ,, bardziej niż robin. Za robinem Pani dyrektor za mną 4 litery ot i cały powód.

Użytkownik daro edytował ten post 26 luty 2018 - 09:54

#33 ppepe

ppepe
  • Moderator
  • 75 postów
  • LokalizacjaBukowiec i nie tylko

Napisano 26 luty 2018 - 17:01

Trollujesz Kolego daro

Nie prawdą jest co napisałeś cyt.: ...Jak to zwrócił mi uwagę moderato - forum czytają dzieci.  :o  :o  :D  :D  :D ... "

Celowo zmieniasz moją jednozdaniową wypowiedź, która brzmiała, cytuję z wiadomości:

"PS. Nie tylko dorośli czytają wypowiedzi na tym forum."

Nie raczysz dokładnie zacytować wypowiedzi. Używasz innych słów, które zmieniają formę i sens.

Wyrywasz z kontekstu, którym była rozmowa na temat postu w którym pojawiła się wypowiedź uznana przeze mnie za wulgaryzm.

Twoim zamiarem jest nie tylko ośmieszenie mnie i zdyskredytowanie w oczach odwiedzających ten wątek.

Podtrzymuję swoją wypowiedź - nie tylko dorośli czytają wypowiedzi na tym forum.

Z zasobów forum korzystały młode osoby przygotowujące się do eliminacji w konkursie Bliżej pszczół.

Wiem, bo sam z racji miejsca pracy i kontaktów, polecałem kilku osobom - uczestnikom konkursu - różne adresy internetowe na etapie przygotowywania się do konkursu.

Wśród nich znajdował się adres forum Polanki.

Czy są to dzieci w sensie, który poprzez niedopowiedzenie jak i użycie emoticonów jest sensem Twojej wypowiedzi? Tak - ale dla ich rodziców.

Dla mnie są to młodzi ludzie, których za wiedzę oraz chęć jej powiększania bardzo szanuję. Z powodu jednak wieku, etapu nauczania nazwę młodymi ludźmi, ale jednak nie dorosłymi.

PS. Etap przedszkolnych żarcików już im dawno nie w głowie.

A jak tam u Ciebie? Pytam, bo co chwila natrafiam na posty sygnowane daro ze znakiem kropki zamiast słów. 

Taki przekaz jak i edytowanie poprzez kasowanie nie przystoi rozmówcom, którzy mają ambicję pouczać innych. - tak uważam.

#34 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 26 luty 2018 - 17:13

"PS. Nie tylko dorośli czytają wypowiedzi na tym forum."

Nie znam innego wieku , albo jest się dorosłym albo dzieckiem . No,  nastolatek też dziecko. Prawnie ,moralnie i jak tam chcesz.

Wyrywasz z kontekstu, którym była rozmowa na temat postu w którym pojawiła się wypowiedź uznana przeze mnie za wulgaryzm.

Choć teraz mówisz precyzyjnie.

Twoim zamiarem jest nie tylko ośmieszenie mnie i zdyskredytowanie w oczach odwiedzających ten wątek.

Ja już napisałem - nie rzucam się do nogawek . Nie deprecjonuje Ciebie jednak bardziej niż Twoje dobre samopoczucie cenię sobie wolność. Jak rzucałem się Ś.P. Komandorowi tak będę i Tobie. Wtedy nie było możliwości , teraz masz . Stwórz wątek śmietnik i wywalaj wszystkie przebłyski , mojego czy innych, geniuszu. Nie kastruj moich wypowiedzi i nie oceniaj .  Po to walczyłem o zmianę skryptu forum żeby nikt nie wywalał cudzych wypowiedzi bo nie ma innej możliwości prostowania dyskusji .

Nie atakuję robina bo dlaczego mam to robić ? Jak mnie zaczepi odpowiadam .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych