Skocz do zawartości
pytla

Wiosenne spotkanie marzec 2018

50 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Termin ustalony na 16-18 marzec 2018 r.

 

Niestety zrezygnowaliśmy z lokalizacji, o której była mowa jesienią .

Wracamy wyjątkowo do Puław z przyczyn prozaicznych.

Mam nadzieję, że pomimo braku atrakcji, do których już zdążyliśmy przywyknąć będzie sympatycznie i odbijemy sobie jesienią to czego nie doświadczymy na "starych śmieciach".

 

Lokalizacja w Hotelu Pikul. 

 

Koszt pobytu piątek-niedziela ustalamy na 360.-  zł

 

Z kalkulacji wynika 350,- zł, ale te dodatkowe 10.- zł stanowi ubezpieczenie na nieprzewidziane wydatki.

Za dużo dokładamy do szkoleń i pora to skorygować.

Program wykładów przedstawi Zarząd po ostatecznych uzgodnieniach na początku przyszłego tygodnia.

Ja tylko zarys organizacyjny.

Zaczynamy w piątek o 16-ej.

Przewidziany 2-godzinny wykład i 1 godzina na sprawy organizacyjne i wewnętrzną dyskusję.

Potem obiado-kolacja  i  tradycyjnie zajęcia w grupach.

W sobotę po śniadaniu 4 godziny wykładów i wyjeżdżamy "w plener" (autokarem) na zajęcia w terenie.

Tam pod chmurką pod osłoną szałasu grill i ognisko dokąd nam starczy sił i samozaparcia aby zawalczyć o kondycję na nowy sezon. 

Las i świeże powietrze gwarantowane. Przy okazji do obejrzenia bardzo stare ule.

Menu bardzo urozmaicone: wiejskie , sielskie, zdrowe i wyłącznie domowej roboty.

Po powrocie do dyspozycji bar i restauracja do godziny 23-ej ale już na własny rachunek jeśli chodzi o napoje i ewentualne przystawki.

W niedzielę  zajęcia do 12-ej i kończymy obiadem.

Dwie przerwy kawowe w sobotnie i niedzielne przedpołudnie (między wykładami).

 

Mamy w Hotelu tylko 60 miejsc i w większości w pokojach trzyosobowych.

Po dokonaniu opłaty na konto można samemu dokonywać rejestracji w recepcji.

Po wyczerpaniu miejsc pozostali muszą już zadowolić się  noclegami w drugim hotelu. Lepszym być może w kontekście warunków (pokoje dwuosobowe) ale jeszcze nie podjęłam decyzji , w którym z Hoteli będziemy dokonywać rezerwacji i o ile należy zwiększyć wpłatę w przypadku pokoi jednoosobowych o ile będą zainteresowani takim rozwiązaniem.

 

Do zobaczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję Nr telefonu do Hotelu PIKUL 506023280 Recepcja.

 

Z chwilą wyczerpania miejsc noclegowych można rezerwować pobyt w dawnym Hotelu Centrum Kongresowe...obecnie Hotel SYBILLA w nowej odsłonie po remoncie (zmiana właściciela). Warunki bardzo dobre. Pokoje dwuosobowe. tel. 81 8877306.

Informacja także dla tych którzy są zainteresowani dwuosobowymi pokojami, bo w PIKULU takich już brak.

Ceny wynegocjowane na takim samym poziomie.(nocleg ze śniadaniem)

Oczywiście proszę się powoływać na zbiorowe zamówienie dla SPP POLANKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy w Hotelu tylko 60 miejsc i w większości w pokojach trzyosobowych.

Po dokonaniu opłaty na konto można samemu dokonywać rejestracji w recepcji.

 

Elu, wpłata na konto Polanki, czy hotelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt uczestnictwa w przypadku organizacji noclegów we własnym zakresie, czyli bez noclegów i bez śniadań w sobotę i niedzielę ?

 

Marcin Milewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania i proszę o zadawanie ich w tym wątku, a nie poprzez pocztę, gdzie i tak tonę w mailach.

 

Znamy wykładowców, ale nie do mnie należy ustalenie tematów i harmonogram. Już niedługo go poznacie.

Póki co w programie wykład Pani dr Krystyny Pohoreckiej i Pani dr Anny Gajdy  oraz dwu praktyków pszczelarzy  (Zbyszek Miotła i Piotr Szyszko) .

Panel dyskusyjny przy grillu poprowadzi nasz kolega Czesiek Jung z Prezesem.

 

Ponieważ  z Piotrem Szyszko negocjowałam  ja mogę służyć informacją "od ręki"

 

Tematy:
 
1.  Kanadyjskie Pasieki Towarowe    /2h/
 
2. Gospodarka w ulu wielokorpusowym- zastosowanie metod kanadyjskich w polskich pasiekach                       /1h/
 
Pierwszy w-d w piątek , drugi w niedzielę.
 
Druga sprawa koszt wykładów dla osób tylko nimi zainteresowanych wynikający z kalkulacji 15,-zł/dzień.
Proszę o lojalność i wpłaty (nawet te drobne) na konto i to w porę, żebym nie musiała egzekwować publikując listę dłużników. 
Naprawdę nie możemy wiecznie dokładać do szkoleń. Są coraz większe koszty obsługi rzeszy członków (już chyba sporo ponad 900) i ważniejsze cele do realizacji w ramach skromnej składki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka informacja::

 

>> Z dodatkowych atrakcji  dla uczestników jesteśmy w trakcie "załatwiania"
>> wejściówek na basen miejski z możliwością korzystania z całej
>> infrastruktury (sauna, jacuzzi, etc.). Taksówki korporacji OK wożą
>> Państwa po Puławach w stawce ryczałtowej.
>>
>>
>> --
>> Pozdrawiam
>> Marcin Wójtowicz, Manager Hotelu
>> Hotel Pikul, ul. Lubelska 65
>> 24-100 Puławy
>> tel. 81 888 22 60, 506 023 296
>> www.hotelpikul.pl
>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze taka informacja::

 

>> www.hotelpikul.pl

>

Harmonogram spotkania członków  SPP POLANKA  16-18 marzec 2018r  w Hotelu PIKUL  w Puławach

Piątek

16:30 -  18:00 Piotr Szyszko Kanadyjskie Pasieki Towarowe   część I

18:00 -  19:00 prof. Mariusz Gagoś VitaeApis ciąg dalszy i kilka innych kawałków...

19:00  Kolacja

Sobota

7:00 - 9:00 Śniadanie

9:00 - 10:30 dr Krystyna Pohorecka Aktualne problemy pszczelarstwa

10:30 -11:00 przerwa kawowa

11:00 - 12:30 dr Anna Gajda  Nosemoza-niewidoczny zabójca rodzin pszczelich

12:30 - 13:00 dyskusja pytania i odpowiedzi

13:00 -  Zbiórka przed hotelem i wyjazd autokarem na zajęcia w plenerze

14:00 - grill, ognisko i inna odsłona wymiany pszczelarskich doświadczeń, którą poprowadzi Piotr Skorupa i Czesław Jung

W przerwach :

grochówka wojskowa, flaczki, gulasz z kaszą lub ziemniakami przystawki  kiełbasa z dzika, karczek pieczony, boczek wędzony,  kaszanka i kiełbaski na gorąco, śledzie, sałatki, ciasto, napoje w szerokim asortymencie ,kawa i herbata, chleb prosto z pieca bigos i pieczone udka z kurczaka

18:00 - 19:00 Powrót do hotelu

19:00 - 20:00 sprawy organizacyjne spotkanie z Zarządem (pytania i odpowiedzi)

 

Niedziela

7:00 - 9:00 śniadanie

9:00 - 10:00 dr Dariusz Teper "Pyłek kwiatowy - niezbędny dla pszczół, nieoceniony dla ludziâŚ"

10:30 - 11:00 Przerwa kawowa

11:00 - 12:00 Piotr Szyszko  Gospodarka w ulu wielokorpusowym- zastosowanie metod kanadyjskich w polskich pasiekach  

12:00 obiad

 

Edytowane przez pytla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIOTR SZCZEPKOWSKI .

ZBYSZEK MIOTŁA BYŁ WYMIENIONY JAKO WYKŁADOWCA NA SPOTKANIU WIOSENNYM 2018 R.

W ROZPISCE BRAK .

PYTANIE 

BĘDZIE CZY NIE?

Edytowane przez ppepe
Przypominam o regulaminie - zakaz ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin ustalony na 16-18 marzec 2018 r.

 

Niestety zrezygnowaliśmy z lokalizacji, o której była mowa jesienią .

Wracamy wyjątkowo do Puław z przyczyn prozaicznych.

Mam nadzieję, że pomimo braku atrakcji, do których już zdążyliśmy przywyknąć będzie sympatycznie i odbijemy sobie jesienią to czego nie doświadczymy na "starych śmieciach".

 

Lokalizacja w Hotelu Pikul. 

 

Koszt pobytu piątek-niedziela ustalamy na 360.-  zł

 

Z kalkulacji wynika 350,- zł, ale te dodatkowe 10.- zł stanowi ubezpieczenie na nieprzewidziane wydatki.

Za dużo dokładamy do szkoleń i pora to skorygować.

Program wykładów przedstawi Zarząd po ostatecznych uzgodnieniach na początku przyszłego tygodnia.

Ja tylko zarys organizacyjny.

Zaczynamy w piątek o 16-ej.

Przewidziany 2-godzinny wykład i 1 godzina na sprawy organizacyjne i wewnętrzną dyskusję.

Potem obiado-kolacja  i  tradycyjnie zajęcia w grupach.

W sobotę po śniadaniu 4 godziny wykładów i wyjeżdżamy "w plener" (autokarem) na zajęcia w terenie.

Tam pod chmurką pod osłoną szałasu grill i ognisko dokąd nam starczy sił i samozaparcia aby zawalczyć o kondycję na nowy sezon. 

Las i świeże powietrze gwarantowane. Przy okazji do obejrzenia bardzo stare ule.

Menu bardzo urozmaicone: wiejskie , sielskie, zdrowe i wyłącznie domowej roboty.

Po powrocie do dyspozycji bar i restauracja do godziny 23-ej ale już na własny rachunek jeśli chodzi o napoje i ewentualne przystawki.

W niedzielę  zajęcia do 12-ej i kończymy obiadem.

Dwie przerwy kawowe w sobotnie i niedzielne przedpołudnie (między wykładami).

 

Mamy w Hotelu tylko 60 miejsc i w większości w pokojach trzyosobowych.

Po dokonaniu opłaty na konto można samemu dokonywać rejestracji w recepcji.

Po wyczerpaniu miejsc pozostali muszą już zadowolić się  noclegami w drugim hotelu. Lepszym być może w kontekście warunków (pokoje dwuosobowe) ale jeszcze nie podjęłam decyzji , w którym z Hoteli będziemy dokonywać rezerwacji i o ile należy zwiększyć wpłatę w przypadku pokoi jednoosobowych o ile będą zainteresowani takim rozwiązaniem.

 

Do zobaczenia :)

Za dużo dokładamy do szkoleń i pora to skorygować.

 

CO TO ZNACZY 

 

KTOŚ NIE UMIE LICZYĆ .

PROPONUJĘ ROZWIĄZANIE PROBLEMU

UCZEŃ KLASY 3- CIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

JOKO WOLONTARIUSZ DOBRY Z MATMY

POPROWADZI  FINANSE.STOWARZYSZENIA GWARANTUJĘ

PO ROKU WYJDZIEMY NA PROTĄ.

 

I TO NIE SĄ SŁOWA - GOLE SŁOWA 

 

 

DLA MNIE DWA DODAĆ DWA NADAL JEST CZTERY.

 

                PIOTR SZCZEPKOWSKI

 

 

 

 

Termin ustalony na 16-18 marzec 2018 r.

 

Niestety zrezygnowaliśmy z lokalizacji, o której była mowa jesienią .

Wracamy wyjątkowo do Puław z przyczyn prozaicznych.

Mam nadzieję, że pomimo braku atrakcji, do których już zdążyliśmy przywyknąć będzie sympatycznie i odbijemy sobie jesienią to czego nie doświadczymy na "starych śmieciach".

 

Lokalizacja w Hotelu Pikul. 

 

Koszt pobytu piątek-niedziela ustalamy na 360.-  zł

 

Z kalkulacji wynika 350,- zł, ale te dodatkowe 10.- zł stanowi ubezpieczenie na nieprzewidziane wydatki.

Za dużo dokładamy do szkoleń i pora to skorygować.

Program wykładów przedstawi Zarząd po ostatecznych uzgodnieniach na początku przyszłego tygodnia.

Ja tylko zarys organizacyjny.

Zaczynamy w piątek o 16-ej.

Przewidziany 2-godzinny wykład i 1 godzina na sprawy organizacyjne i wewnętrzną dyskusję.

Potem obiado-kolacja  i  tradycyjnie zajęcia w grupach.

W sobotę po śniadaniu 4 godziny wykładów i wyjeżdżamy "w plener" (autokarem) na zajęcia w terenie.

Tam pod chmurką pod osłoną szałasu grill i ognisko dokąd nam starczy sił i samozaparcia aby zawalczyć o kondycję na nowy sezon. 

Las i świeże powietrze gwarantowane. Przy okazji do obejrzenia bardzo stare ule.

Menu bardzo urozmaicone: wiejskie , sielskie, zdrowe i wyłącznie domowej roboty.

Po powrocie do dyspozycji bar i restauracja do godziny 23-ej ale już na własny rachunek jeśli chodzi o napoje i ewentualne przystawki.

W niedzielę  zajęcia do 12-ej i kończymy obiadem.

Dwie przerwy kawowe w sobotnie i niedzielne przedpołudnie (między wykładami).

 

Mamy w Hotelu tylko 60 miejsc i w większości w pokojach trzyosobowych.

Po dokonaniu opłaty na konto można samemu dokonywać rejestracji w recepcji.

Po wyczerpaniu miejsc pozostali muszą już zadowolić się  noclegami w drugim hotelu. Lepszym być może w kontekście warunków (pokoje dwuosobowe) ale jeszcze nie podjęłam decyzji , w którym z Hoteli będziemy dokonywać rezerwacji i o ile należy zwiększyć wpłatę w przypadku pokoi jednoosobowych o ile będą zainteresowani takim rozwiązaniem.

 

Do zobaczenia :)

Edytowane przez ppepe
Naruszenie regulaminu - top-posting + zakaz ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo dokładamy do szkoleń i pora to skorygować.

 

szkoda gadać.

 

                PIOTR SZCZEPKOWSKI

Edytowane przez ppepe
Naruszenie regulaminu - zakaz pisania kilka razy z rz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym wpisem rozumiem, że kolega chce się zająć jako wolontariusz (policjant) dopilnowaniem uczestników i nie tylko, ażeby było ok. Specyfika szkoleń pozwala na uczestnictwo w szkoleniach osoby z poza Polanki. Opłaci za szkolenie ale o wyżywieniu zapomni. I tu brakuje Ciebie. Na ilu kolega był spotkaniach Polankowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może byś się zechcial przedstawic

 

            piotr szczepkowski

Edytowane przez ppepe
Naruszenie regulaminu - zakaz prowokowania k????tni. Nie na temat w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie kolego trochę trudu i znajdź mnie w liscie użytkowników.

Powtarzam pytanie. Na ilu spotkaniach Polankowych kolega był?

Jokaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIOTR SZCZEPKOWSKI .

ZBYSZEK MIOTŁA BYŁ WYMIENIONY JAKO WYKŁADOWCA NA SPOTKANIU WIOSENNYM 2018 R.

W ROZPISCE BRAK .

PYTANIE 

BĘDZIE CZY NIE?

Nie zauważyłam tego pytania stąd opóźnienie w odpowiedzi.

Tak na 95 % potwierdził swoje uczestnictwo i stąd ta informacja jako prawie pewna tym bardziej , że to wykład dawno obiecany i odwołany w Mrągowie z powodu jego wyjazdu w odległe rubieże globu  .

 Tym razem  też nie dojdzie do skutku ponieważ Zbyszek ma u siebie w tym terminie przyjąć grupę pszczelarzy i się na początku marca wycofał. 

Piotr Szczepkowski, którego znam zadzwoniłby do mnie po prostu lub do Zbyszka aby wyjaśnić wątpliwości lub udowodnić znajomość arytmetyki.

Dużo łatwiej byłoby regulować rachunki, gdyby choć 10 % członków poczuwało się do  utrzymania więzi i chciało mieć bezpośredni wpływ na działalność Stowarzyszenia ( w tym dobór wykładowców).

Myślę, że będziemy mieli wiele do pogadania na temat tzw. postawy roszczeniowej i zgubnego przełożenia KPWP nie tylko na kieszeń pszczelarzy ale także na moralność i etykę.

Piszę to odważnie, bo już widzę tych nieobecnych w kolejce o umowy na sprzęt i nie tylko  jako pierwszych i wyjątkowo aktywnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wszystkim rzut oka na prognozy pogody. Pracy w pasiekach w ten weekend nie będzie. Darek obiecał przygotować umowy na sprzęt od ręki dla tych, którzy będą na spotkaniu. Na pewno zaraz po weekendzie weźmie się ostro do pracy (ja też) i przygotuje pozostałe umowy, ale wiecie jak gęsto zrobiło się jeśli chodzi o czas realizacji umów. Jeśli ktoś chciał zainwestować w początek sezonu - czas najwyższy.

 

No to szybka decyzja i przyjazd do Puław, jeśli ktoś jej jeszcze nie podjął. Do zobaczenia się z Wami. Przywieźcie ciepłe ubrania, by nie zmarznąć na grillu, o innych "rozgrzewkach" nie wspomnę - oczywiście miałem na myśli ognisko, które też będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wszystkim rzut oka na prognozy pogody.

 Przywieźcie ciepłe ubrania, by nie zmarznąć na grillu, o innych "rozgrzewkach" nie wspomnę - oczywiście miałem na myśli ognisko, które też będzie.

Panie Prezesie, może zamiast grilla, dało by się zorganizować coś bardziej przyjaznego w tą kasandryczną pogodę?

 ...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezesie, może zamiast grilla, dało by się zorganizować coś bardziej przyjaznego w tą kasandryczną pogodę?

 ...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Wy się nie martwcie o grilla i warunki, bo one są niezależnie od pogody.

Będzie trzeba to i perski dywan dołożymy na ławy , żeby było cieplej w szałasie, a nawet kulig jak dobrze popada śnieg.

 

W Pikulu  z powodu zmyłki w rezerwacji są jeszcze dwa apartamenty wolne. Te dwupokojowe z miejscami na 4 osoby oraz kilka pojedynczych miejsc jako dostawki do dwójek.

Oczywiście w Sybilli na preferencyjnych warunkach (nocleg ze śniadaniem 80 zł) też można się meldować  w pokojach dwuosobowych z zaznaczeniem, że pszczelarze z POLANKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczne spotkanie wiosenne Polanki odbywało się w prawdziwie zimowej scenerii. Jak się okazało, aura nie nadążyła za chęcią naszych członków, aby już rozpocząć sezon pszczelarski.  Pomimo dużego zimna , na gorąco mała fotorelacja z tego nietypowego spotkania. Przybywających do Puław kolegów i koleżanki, przywitał silny mróz, oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Tak w sobotę rano wyglądały zaparkowane w poprzednie popołudnie samochody naszych uczestników.

09324419221312728811.jpg[/urly]

Po przedpołudniowych sobotnich wykładach, wszyscy dziarsko udali się na zaplanowanego wcześniej grilla. Nie było siły, która mogła by spowodować rezygnację z tej imprezy. Oprócz prawdziwego ognia, również ciepła atmosfera, pozwalała na dobre samopoczucie.

04602471955041065515.jpg

49360517651238758394.jpg

51638415765774833759.jpg

20780942589844799289.jpg

Po takiej "szkole przetrwania", powrót na salę wykładową był milszy jak zwykle.

84753807245521497721.jpg

30709603501748107630.jpg

 

Powrót do domu znów podczas potężnej śnieżycy. Im bliżej domu tym większy śnieg i większy mróz.

00783136010336198367.jpg

94636231787337533791.jpg

 

Ale zadowolenie z kolejnego pięknego spotkania tez duże. Wyrazy uznania dla tych którzy wzięli udział, mimo wszystko. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem znów nie przyjechać, ale było po prostu wstyd nie być.

Pięknie zorganizowana konferencja-spotkanie, przez pszczelarzy dla pszczelarzy ( ostatnio bywałem na takich, gdzie było więcej działaczy niż pszczelarzy).  prof. Mariusz Gagoś, dr Anna Gajda, dr Krystyna Pohorecka a to bije na głowę spędy.

Każdy, kto chciał mógł zabrać pakiet około 6kg. plakatów!!! o ochronie zapylaczy.

Z  Panem Prezesem rozmawiałem na temat wycieczki, myślę, że większość uczestników jest za- to dobry pomysł.

...............................................................................................................
Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Pięknie zorganizowana konferencja-spotkanie, przez pszczelarzy dla pszczelarzy ( ostatnio bywałem na takich, gdzie było więcej działaczy niż pszczelarzy).  prof. Mariusz Gagoś, dr Anna Gajda, dr Krystyna Pohorecka a to bije na głowę spędy.

...............................................................................................................

Jan Dzierżoń - Ślązak - Ojciec współczesnego pszczelarstwa

Dodam jeszcze dr Dariusz Teper w niczym nie odstający od pozostałych wymienionych wyżej wykładowców i Piotr Szyszko, którego prezentacja sprawiła mi dużą radość z powodu niekłamanej przyjemności  popatrzenia narodziny pszczele w takiej sile, że tylko wszystkim życzyć takiego widoku na pasieczysku i rodzimym gruncie.

 

Czy co nie byli wstydzić się nie muszą ale ci co byli zasłużyli na plusy za to, że konsekwentnie dbają o utrzymanie więzi i pracują nad tym aby Stowarzyszenie nie służyło tylko jako maszynka do realizacji roszczeń członków w ramach KPWP  którzy do żadnych (chociażby w ramach wdzięczności) nie poczuwają się  do  żadnych zobowiązań wobec organizacji. 

Nie da się przy tak biernej postawie zbyt wiele dokonać i pora na rachunek strat i zysków w oparciu o który należy wyciągnąć wnioski co do dalszej linii postępowania i działań, które powinny być podjęte wg mnie niezwłocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez pewien czas będą nam się przypominać rzeczy, o których warto wspomnieć pisząc o tym spotkaniu. Ja chciał bym zauważyć , że w trakcie tego spotkania, mieliśmy okazję przywitać i poznać całkiem sporą grupę nowych członków Polanki, w większości ludzi młodych i rozwojowych, ale byli w tej grupie także ludzie, już nie nowicjusze pszczelarscy, ale jako członkowie Polanki tak. Jak już wspomniała koleżanka Pytla, wszystkim którzy przybyli, ale szczególnie tym, należą się słowa uznania za podjęty trud i decyzję wzięcia udziału w tym spotkaniu, w warunkach pogodowych, do tej pory chyba niespotykanych w historii naszych wspólnych kontaktów. Dla nas , wieloletnich bywalców takich spotkań, było wiadomym że warto jechać. Ci którzy jako nowi członkowie, mogli nie wiedzieć czego mają się spodziewać, a jednak zdecydowali się przyjechać, należy się duże uznanie. Jak myślę właśnie oni, mogli by tu podzielić się swoimi wrażeniami i tym, czy warty był poświęcenia trud podjęty w celu, aby być na tym spotkaniu? A poza tym wypada życzyć im wytrwałości na przyszłość, kiedy czasem spotkania takie, odbywają się w różnych miejscach kraju, i wtedy trzeba więcej wydać na dojazd, aby z tego nie rezygnowali. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...