Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dekomunizacja Polskiego Związku Łowieckiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 502 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 15:15

To ja sie wiedzialem, Robinie, ze mysliwi to tacy altruisci nic nie robiacy poza patrzeniem, jak by tu komu zrobic dobrze.

Mysliwi "wykonuja plan lowiecki" poprzez zabijanie zwierzat - tak ciezko jest nazwac sprawe po imieniu ?

A za rezygnacje z wnykow i pulapek, noo, to juz Wam powinni medale ponadawac.

Jaki dobry pan, mogl zabic a jedynie pobil, po rekach calowac.

Co do ASF to juz chlopie bardzo wysoko latasz - chrońmy dziki przed ASF wybijajac je. Musiałeś ogladac Monthy Pythona ostatnio, przyznaj sie.

A propo, walenie do każdego napotkanego dzika, łącznie z prośnymi lochami - jak to sie ma do etosu mysliwego, tego sprawiedliwego gospidarza lasu ?
Kapelutek nad truchłem zdejmiemy, sygnal odegramy, po kielichu i do domu ?

Do Twoich pomysłów odnosnie przywiazania pszczelarza do ziemi i urzednika gminnego sie nie odniose, szkoda nerwów.

#22 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 18:29

Taka jest odpowiedz ludzi fanaberiami zatrutymi.

#23 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 502 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 18:35

Marbercie,
Zamiast poslugiwac sie dziwnymi sloganami dyskutuj.
Chyba ze argumentow brak.

#24 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 18:42

Populacja zwierzyny musi być pod kontrolą i nadwyżka jak nazywasz "zabijana". Czy to ma robić PZŁ czy inna forma prawna to jedynie jest ( może być tematem dyskusji ) .

#25 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 502 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 18:47

I co do pryncypiow sie widzisz zgadzamy.
Nie kreujmy jednak mysliwych na zbawcow wszystkich w kolo. Szanujmy nawzajem swoja inteligencje.

Gorzej jesli to samo lobby okresla limity, szacuje straty rolne i za nie placi.
To juz czystej wody patologia.

#26 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 18:51

Limity określa : Lasy Państwowe jeśli obwód łowiecki zajmuje ileś tam % lasów Skarbu Państwa lub Starosta. Z tego co pamiętam.  Więc nie demonizuj.

#27 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1663 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 18:57

Kto beznadziejnie kombinuje z powrotem dropia, głuszca, kto chce uratować cietrzewia,

Pytanie za rubla - kto spowodował ,,przeniesienie,, bezpośrednie  z listy zwierząt łownych do Czerwonej Księgi zwierząt zagrożonych wyginięciem . Krasnoludki . Obrońcy przyrody psia jego mać.

#28 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2824 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 marzec 2018 - 00:16

Według takiej filozofii większym od myśliwego draniem jest chłop. Ten zabija na podwórku obuchem ma trzeźwo to co sam wyhoduje, mimo płaczu dzieci, tylko dla nażarcia się mięsa i zarobienia na nowe gumofilce i wódę w GS-się. Zresztą wielu myśliwych to chłopi. Przynajmniej w moim kole. Każdy z nas odpowiada za szkody na „swoich” 300 ha, a część właśnie chłopów myśliwych kombinuje jak wydudkać kolegow na szkodach łowieckich. Pasą swoje krowy w swoim owsie, świnie w kukurydzy i po tym zgłaszają szkody do wyceny. Sąsiad prosił, bym mu zastrzelił niepotrzebne psy, bo szkoda mu było kasy na weterynarza. Odmówiłem, więc je powiesił w lesie. Znalazłem je po jakimś czasie poobgryzane przez dziki do kręgosłupa, do tej wysokości, do jakiej siegały ryjkami.

Prezydent pięciu pni.

#29 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2824 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 kwiecień 2018 - 22:39

Z albumu myśliwego - autorskie zdjęcia oryginalne

Psa powiesił rolnik niemyśliwy, któremu wcześniej myśliwy odmówił zastrzelenia psa mimo obietnicy zwrotu kosztów amunicji i któremu było szkoda paru złotych na weterynarza.

71068984347161723066.jpg

49684169176934526293.jpg

Resztę zrobiły głodne dziki, do wysokości dokąd sięgnęły.

Nie będę komentował, bo rzygać się chce na te chłopskie moralizowanie i pouczanie - psia jego mać.

Prezydent pięciu pni.

#30 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 502 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 22:41

Ale to argument na co, czy przeciwko komu/czemu ?

Bo chyba nie chodzi o to, ze mysliwi sa ok bo są jeszcze więksi sadysci ?

Dobrze ze nie napisales ze u mnie murzynow bija :-)

#31 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2824 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 kwiecień 2018 - 06:48

Staram się zrozumieć Ciebie poprzez skopiowanie sposobu myślenia.

Nie biją murzynów (bo ich na razie nie ma, ale i na to przyjdzie czas :D ), ale stosują broń chemiczną i totalnie trują owady, ich konsumentów, w tym także ludzi. Najciekawsze są motywy. „Żywią i bronią” resztę społeczeństwa dla kasy własnej i koncernów wykorzystujących ich głupotę. Myśliwi ich denerwują, bo utrudniają kłusowanie. Borowy, skupmy się na tym, gdzie nam razem po drodze. Nie wmawiaj mi sadyzmu i przyjemności w strzelaniu do zwierzyny. Jeżeli uważasz, że jest jej za dużo, to zrozum, że to sprawka właśnie myśliwych i zaproponuj lepszy sposób regulowania populacji zwierzyny łownej.

Słodyszek rzepakowy, podobnie jak niedźwiedź (oba szkodniki pszczele)  jest zwierzyną niełowną. Myśliwi nie wykładają trutek na niedźwiedzie. Myśliwi już dawno zrozumieli, że nie ma trutek selektywnych i zaprzestali wykładania zatrutych jaj na wrony itp. Trucizna kumuluje się w środowisku, bo zdechłą wronę zje lis, lisa dzik itd aż do człowieka. Teraz pora na rolników by zrozumieli, że to ich też dotyczy.

Prezydent pięciu pni.

#32 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1858 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 10:28

Czy nie czas aby powołać podkomisję przy portalu? Miejsce obrad? Kawiarenka Pytli, czas, cyklicznie -każda  pierwsza niedziela wolna od handlu... Jako że spraw/tematów jest wiele nudy nie będzie... Ot, takie podstawowe pytanie czy dziki mają zdychać ze starości czy  do nich strzelać, a może inne czy damski boks na ringu to nowoczesny sport czy powrót do obyczajów z czasów jaskiniowców? 

#33 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 502 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 12:41

Masz racje Robinie, skupmy sie na tym, co łaczy.
Jednak utozsamianie mnie ze wszelkimi patologiami polskiej wsi to lekkie nadużycie;-)
Jestem czysto robotniczego pochodzenia ! :-D

Ps. Sa jeszcze koszary/jednostka na Polnej ?

#34 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 14:16

Z albumu myśliwego - autorskie zdjęcia oryginalne

Psa powiesił rolnik niemyśliwy, któremu wcześniej myśliwy odmówił zastrzelenia psa mimo obietnicy zwrotu kosztów amunicji i któremu było szkoda paru złotych na weterynarza.

71068984347161723066.jpg

49684169176934526293.jpg

Resztę zrobiły głodne dziki, do wysokości dokąd sięgnęły.

Nie będę komentował, bo rzygać się chce na te chłopskie moralizowanie i pouczanie - psia jego mać.

Myślałem że Bieszczady to zaścianek. Coś takiego u mnie to było możliwe 15 lat temu.

Temat jest jednak inny. Czy kolega czytał nowelę ustawy? I jakie wyciąga wnioski?

#35 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 502 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 18:17

Czytalem, ze bede mogl przegonic myśliwych z mojego lasu.
Ciekawe.

#36 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2824 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 kwiecień 2018 - 21:52

Zawsze mogłeś przegonić myśliwych ze swego lasu, pola, stawu. Wystarczyło zgłosić na piśmie takie życzenie w kole łowieckim. Wiąże się i wiązało to z dwoma konsekwencjami:

1. rezygnacją rolnika z roszczeń o szkody łowieckie wyrządzone przez zwierzynę.

2. zmniejszeniem tenuty dzierżawnej koła łowieckiego płaconej za obwód łowiecki o powierzchnię wyłączoną z gospodarki łowieckiej (analogicznie do ogrodzonych sadów itp).

Nowela ustawy wyklucza udział nieletnich w polowaniach. Chodzi prawdopodobnie o zaoszczędzenie młodzieży oglądania drastycznych scen. Zamiast udziału w polowaniu młodzież katolicka przykładowo może wziąć udział w wielkanocnej inscenizacji drogi krzyżowej.

Jeżeli przeganiasz myśliwego z lasu uważaj, bo nie tylko komuchy polują. Obyś się nie naciął, bo zaczniesz podejrzewać, że w tej całej zabawie nie chodzi o dobro zwierząt, a o przejęcie obwodów łowieckich przez swojaków dotkniętych atawistycznym piętnem zabijania nie z głodu, a dla przyjemności. Według mej oceny jest taka sama proporcja nieetycznych myśliwych jak pszczelarzy. Może nawet nieetycznych pszczelarzy jest więcej, bo jest słabsza kontrola w organizacjach i jest dużo pszczelarzy niezrzeszonych. Dlatego przepadł mój wątek o kodeksie etyki pszczelarskiej.

http://www.newsweek....y,415802,1.html

p.s - nie mam pojęcia, ze wspomnianą jednostką nic mnie nie łączyło. Przy Polnej były kiedyś koszary oficerskiej szkoły kwatermistrzowskiej, dziś jest tam komenda policji.

Prezydent pięciu pni.

#37 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 16:41

Szybko,sprawnie bez konsultacji. I już parę tygodni działa nowa ustawa.

#38 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1858 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 11:12

Konsultantem w trakcie wyceniania szkód łowieckich mają być SOŁTYSI!!!  Uchwalone... ma przejść obowiązkowo piętnastogodzinny kurs, i choćby niedowidział, był chromy czy cierpiący na lumbago, ma oceniać i basta.  A co za to???  A no wdzięczność lub niewdzięczność jednej ze stron sporu o wysokość szkód. 

#39 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2824 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 kwiecień 2018 - 21:31

Najlepiej to sołtysowi - myśliwemu.

Sam sobie wyceni szkody na własnym polu i kumple z koła mu zapłacą za to, że nie musi tak jak oni pilnować szkód każdy na 300 ha dzierżawionego obwodu łowieckiego. Kilka lat i zwierzyny nie będzie. Problem sam zaniknie.

Prezydent pięciu pni.

#40 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1454 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 14:47

Czy nie lepiej by było uznać PZŁ jako jeden z podmiotów i wydawać licencje ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych