Skocz do zawartości
Karpacki

Patriotyzm inaczej

138 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, to Hyde Park w końcu. Jeśli to obrona, to trochę wstyd. Jeśli konieczna, to chyba jednak kosmiczna żenada:

post-3-0-33310700-1526546589_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polityków i prostytutki łączy wiele:

- prostytutka świadczy usługi seksualne; polityk świadczy usługi polityczne

- prostytutka sprzedaje się zdesperowanym; polityk sprzedaje się pazernym

- prostytutka bierze pieniądze od klientów; polityk bierze pieniądze od lobbystów

- prostytutka spełnia życzenia klientów; polityk spełnia życzenia przedsiębiorców

Istnieją jednak różnice:

- prostytutka pracuje na ulicy w ciężkich warunkach; polityk wyleguje się w luksusach, jada wykwintne kolacje

- prostytutka za ciężką prace zarabia grosze; polityk zarabia krocie za głupi podpis czy podniesienie ręki, czy zwykłe siedzenie na dupie

- prostytutka ma alfonsa który ją kontroluje; politycy uprawiają nierząd bez żadnej kontroli

- praca prostytutki ma wymiar prospołeczny (zmniejsza seksualne napięcie, które może mieć destruktywny wpływ na tkankę społeczną); praca polityka jest antyspołeczna (prywatyzacja zysków, uspołecznienie kosztów, demontaż świadczeń socjalnych itp.)

Podsumowując, wbrew powszechnej opinii politycy nie są 100% prostytutkami. Polityk różni się do prostytutki, z tym, że bycie prostytutką jest znacznie szlachetniejszym i pożyteczniejszym zajęciem. Można powiedzieć, że polityk jest po prostu kurwą. To uliczne wyrażenie w pełni oddaje sens działalności polityka, charakter tej profesji.

http://cia.media.pl/czym_sie_rozni_polityk_od_prostytutki

Każdy konieczność widzi inaczej , można oddać dobrowolnie portfel najlepiej w zębach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś o chlebie, ktoś o niebie. Jeden o patriotyzmie w dni dzisiejsze drugi o prostytutkach. Jak ktoś chce o prostytutkach niech założy temat. Miejsca jest chyba dosyć...Wolałbym aby wśród społeczności pszczelarskiej dominowały tematy godne tego środowiska, ludzi statecznych, zatroskanych o losy państwa i jego mieszkańców. Różnice poglądów to jedno, brak szacunku dla kogoś o innych poglądach to po prostu.../no niech sobie każdy sam określi/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

. Można powiedzieć, że polityk jest po prostu kurwą. To uliczne wyrażenie w pełni oddaje sens działalności polityka, charakter tej profesji.

ZSL jako partia satelicka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej realizowała jej politykę wobec wsi i akceptowała dominację polityczną PZPR, kolektywizację wsi, jak również sojusz z ZSRR. Rola ZSL częściowo zmieniła się po wydarzeniach w październiku 1956 roku. Mimo przyjęcia deklaracji regulującej zasady współpracy PZPR i ZSL w styczniu 1957 roku, główne decyzje dotyczące polityki rolnej kraju podejmowały władze PZPR. Partia dzięki sojuszowi z PZPR otrzymała określoną liczbę miejsc w Sejmie oraz stanowisk w Radzie Państwa, rządzie, jak również administracji terenowej. W bardzo podobny sposób weszła również do takich organizacji jak Front Jedności Narodu czy Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego. ZSL przypadało (poza II kadencją, w latach 1952-1957, kiedy posłowie nie byli zrzeszeni w klubach) stanowisko marszałka Sejmu PRL.

Po wydarzeniach z 1980 roku i powstaniu NSZZ "Solidarność" polityka prowadzona przez partię uległa częściowej zmianie. Kierownictwo zaczęło upominać się o prawa ekonomiczne i socjalne mieszkańców wsi. Podczas VIII Kongresu przedstawiono stanowisko ZSL w sprawie koniecznych przemian politycznych i społecznych. Delegaci domagali się rehabilitacji Stanisława Mikołajczyka oraz powrotu do koncepcji mikołajczykowskiego PSL i zagwarantowania trwałości gospodarstw.

W 1983 roku zagwarantowano konstytucyjnie prawo do nienaruszalności indywidualnych gospodarstw rolnych, jednak do końca Stronnictwo popierało utrzymanie ustroju socjalistycznego, kolektywizację wsi oraz uznawanie kierowniczej roli PZPR i sojuszu z ZSRR. W 1988 roku w opozycji do ZSL powstał Ogólnopolski Społeczny Komitet Odrodzenia Ruchu Ludowego, a w sierpniu 1989 roku powołano PSL (wilanowskie), nawiązujące do tradycji chłopskiej partii Stanisława Mikołajczyka.

ZSL brało udział w obradach Okrągłego Stołu (1989), przedstawiciele stronnictwa weszli w skład rządu Tadeusza Mazowieckiego.

W dniach 26-27 listopada 1989 roku ogłoszono rozwiązanie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i powołanie PSL "Odrodzenie". Po połączeniu w maju 1990 roku PSL-Odrodzenie z PSL wilanowskim powstało Polskie Stronnictwo Ludowe.

Patryjota psia  jego mać.Prostytutka to zawód , kurwa to charakter. Wolę je niż takich ,,patryjotów,, .A ten przypływ uczuć ma 50 000 powodów. Już jeden debilizm pszczelarski  był.

Patryjota swoim kosztem robi obchody niepodległości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Kurwa, złodziej,idiota, ksiądz oraz normalni ludzie są w każdej dużej rodzinie.

Tak samo jest w partiach politycznych. Każdej.

Więc nie przesadzajcie. Legitymacja partyjna to nie człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Partia to nie rodzina a jak powiedział trafnie Cejrowski - porządny człowiek nie traktuje prostytutek jak dam, porządny człowiek nie chadza po burdelach. 

P.S .zapomniałem - patryjota wiesza flagę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czasem mi się wydaje, że miarą "prawdziwego" patriotyzmu jest pogarda dla tych, których "prawdziwy" patriota uzna za patryjotów. Tak dużo tego widzę dookoła, bez innych cech, zjawisk czy działań... No bo przecież flagę u patryjoty świetnie zastępuje koszulka u "prawdziwego" patrioty. Ale on chyba może wieszać flagę?  Czasem ta cecha wydaje mi się sednem. A przynajmniej punkt ciężkości jest tak mocno w stronę tej cechy przesunięty, że bez tej pogardy nie sposób być "prawdziwym" patriotą.

Coś jak z wypowiedzią pewnej pani profesor, że oglądając wszystkie programy telewizyjne nie można być prawdziwym Polakiem chociaż człowiekowi może się "wydawać", że nim jest. No i tu mi się taki osobisty dylemat nasuwa: jak to jest z ludźmi nie oglądającymi żadnych programów telewizyjnych. Ot zagwozdka. Hmmm. No bo z jednej stronnych chwała im, że TVN-ów i Polsatów nie oglądają (brawo ja) z drugiej strony czy to wystarczy do bycia Polakiem, jeśli niegdysiejszej TV publicznej (całkiem niezłej w niektórych pasmach) a obecnie rządowej szczekaczki już bez tych pasm strawić nie mogą? Może braknąć i co wtedy?

Trochę ciekaw jestem jaki jest procent cukru w cukrze a dokładnie obywateli Najjaśniejszej, którzy zasługują na miano pierwszego sortu prawdziwych Polaków patriotów. Czy wystarczy być posłusznym i zadowolonym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem do kogo Prezes z tą pogardą . Jak do mnie to tak , pogardzam zdrajcami. Nikt tu nie wie jakie mam preferencje wyborcze , tfu partyjne . Ateny propaganda jak słoma w butach , wyłazi z każdego postu. Nie może mianować się patriotą ten kto przysięga obcemu państwu wierność i posłuszeństwo . Sojusze się zawiera bez popierania tego przysięgami wierności . Borowy napisał że robinowi należy się chwała i szacunek za obronę Ojczyzny . Postawiłeś lajka a jak tak się publicznie zapytam - przed kim on bronił Naszej Ojczyzny ? Przed Kaczyńskim , Michnikiem ( hłe hłe :D)  ?  Jest tak sowiecki toast,  nie dosłownie - Lenin chciał dobrobytu dla wszystkich wypijmy za to że chociaż nam się udało.

Bliżej mi do Cejrowskiego niż Michnika .

Moja religia zabrania mi nienawiści do ludzi.Podawałem rękę takiemu co załatwiał robinową amnestie w 47 , strzałem w tył głowy.Tak komuniści amnestionowali podziemie AK po 1944 .

No i tu mi się taki osobisty dylemat nasuwa: jak to jest z ludźmi nie oglądającymi żadnych programów telewizyjnych.

Nie ma dylematów, szczekanie jako fala może być zagłuszone identyczna fala przeciwnego kierunku .Nie dziwi mnie wiec zagłuszanie niemieckich szczekaczek , rządowymi,  tylko  za okupacji nie były zagłuszane .Od czasów PRL na propagandę jeżą mi się włosy na du..pie wiec potrafię rozróżnić , wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma dymu bez ognia...

Widzę i doceniam wysiłek który włożył Daro aby zapoznać się z historią "nowożytną" PSL-u i przedstawić ją na TYM  portalu.  Zapewne wielu przeczyta i doceni. Komentarz jakiś taki niejasny, niezrozumiały ale po TAKIM wysiłku...

Za mój komentarz niech posłuży wynik sondażu zaufania do liderów partii politycznych. Pierwsze miejsce, po raz kolejny   dla Kosiniaka-Kamysza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Dla mnie na dziś miarą patriotyzmu w polityce będą ci co zechcą naprawy Państwa (prawdziwej).

1.Sejm max 100 posłów. Z godnymi zarobkami.

2.Senat 16 senatorów po jednym z województwa plus byli prezydenci.

3. Likwidacja Urzędów Wojewódzkich

4.Likwidacja Powiatów lub Utrzymujemy Urzędy Wojewódzkie a powiaty to byłe 49 województw i tam samorząd.

likwidacja instytucji z byłej epoki.

CBA podległe pod NIK i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak do tej pory popieram wszystko, co pisze marbert w obydwu postach powyżej.

Każdy, kto w PRL był w wojsku, składał przysięgę na wierność sojuszom. Nie było od tego odwołania. Byłem, składałem. Mogę zgodnie z prawdą powiedzieć, że mi te słowa przez gardło nie przeszły, stałem zresztą w jednym z tylnych rzędów ale po co? Byłem, więc składałem. robin służył jeszcze w czasach, gdy mógł powtórzyć przysięgę już bez tej serwilistycznej frazy. Ja nie, więc co, zdrajca? - o tym właśnie piszę powyżej. 

Dlaczego dałem lajka? A kogo bronią nasi żołnierze teraz i przed kim? Jest taka prawda od wieków że w czasie pokoju wojsko nie ma racjonalnego prawa bytu. Szkoli się, bo musi na wypadek czasów, kiedy takie racjonalne prawo bytu będzie posiadało. Tak było wtedy, tak jest teraz. Wojsko bawi się wojnę i tyle. Do wojska szedłem za PRL-u a wychodziłem z niego już po pamiętnych słowach J. Szczepkowskiej w telewizji. Nic się nie zmieniło tam, za bramą. Riposta Hermaszewskiego na idiotyczne zarzuty Ziemca bardzo mi się podoba. 

Jeśli Atena jest dumny ze swojego PSL-u, mi nic do tego, ja dumny nie jestem ale znam trochę porządnych ludzi z tej partii. Niektórym się chce i robią dobrą robotę, choć nie chciałbym ich partii w rządzie. To moje poglądy, Atena ma prawo do swoich. Jeśli robinhuud jest dumny ze swej przeszłości, jego prawo a mi nic do tego, jestem pewien, że sporo pilotów to porządni ludzie i absolutnie nic nie wiem o niczym, co akurat jego miałoby obciążać.

Nie wydaje mi się by ktokolwiek miał prawo do oceniania patriotyzmu ludzi, o których życiu nic albo niewiele wie. Transponowanie cech Jaruzelskiego i Kiszczaka na całą część narodu, której się PIS nie podoba nie jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Nie wydaje mi się by ktokolwiek miał prawo do oceniania patriotyzmu ludzi, o których życiu nic albo niewiele wie. Transponowanie cech Jaruzelskiego i Kiszczaka na całą część narodu, której się PIS nie podoba nie jest OK. 

Uważam podobnie.

Dodał bym jeszcze działaczy Solidarności marginelizowanych obecnie. A łachudry na świeczniku i z tej i z tej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Wy ewidentnie macie za malo rodzin i za duzo wolnego czasu.

Ewentualnie leje u mnie trzy dni.Jak poleje tak w sobotę i niedzielę to moją hodowle matek szlak trafi. A mam do pasiek 32 km.W poniedziałek do pracy i kicha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Borowy piwo też trzeba wypić. W pasiece nie idzie.

Każdy, kto w PRL był w wojsku, składał przysięgę na wierność sojuszom. Nie było od tego odwołania. Byłem, składałem

Przysięga pod przymusem jest nie ważna . Mnie zmuszono.

Ja się zapytałem - przed kim bronił nas robin i nie ładnie odpowiadać pytaniem na pytanie. Teraz bronimy się jak zwykle przed ruskimi. W wojnę to się Ukraińcy bawili.

Jeśli Atena jest dumny ze swojego PSL-u, mi nic do tego,

Mi też , nie lubię propagandy , nachalnej propagandy  . Co do popularności to gówno jedzą miliardy much. ;):D

Transponowanie cech Jaruzelskiego i Kiszczaka na całą część narodu, której się PIS nie podoba nie jest OK

Podobnie było z hitlerowcami . Hitler i reszta powieszeni a reszta ta zła w RFN dobra w NRD. :D

Głupi zbrodniarze wojenni powieszeni .Ci z tytułami naukowymi i wiedzą po obu stronach muru.

PiS to nie ja ale nie uważam Kiszczaka za człowieka honoru . :D

Ateno wybory samorządowe tuż tuż . Już się mylić nie będą . ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak myślę, pomimo kilku lat poszukiwań pomyłki nie znaleziono a szuka cała armia fachowców, wybitnych fachowców. Wniosek; albo nie było albo tacy fachowy a sprawę wywlekano aż do Parlamentu Europejskiego. Jak można TRWAĆ  w takim obłędzie???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Co moje dzieci wykształcone w tym kraju a pracujące dziś dla jej Królewskiej Mości interesują wasze durnoty z byłej epoki.

Ogarnijcie się!!!!!!!

Gówno to wszystko co stulacie.

Gospodarka ma się rozwijać naprawdę a młodzi perspektywę. Inaczej to Gówno.Gówno.Gówno.Gówno.

Rozumiecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O to to.

Pamiętając o swoich winach przebaczyc po chrześcijańsku co jest do przebaczenia, sądy zostawiając Bogom, a samym się do roboty zabrać.

To takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się zapytałem - przed kim bronił nas robin i nie ładnie odpowiadać pytaniem na pytanie. Teraz bronimy się jak zwykle przed ruskimi. 

No jak to przed kim? Przecież jak teraz przed ruskimi, to wtedy przed Niemcami oczywiście. Oczywiście tymi złymi rewizjonistami z RFN. To nie jest jasne?

No dobra, starczy. Gospodarka głupcze, to powinno być motto każdego polityka nie w gadaniu a w działaniu. Póki co, szumne zapowiedzi wspierania gospodarki nie dotyczą tych, którzy tę gospodarkę dźwigają, małych firm. Wy, którzy macie działalności gospodarcze, odczuliście jakąś poprawę? Czekamy na nią tak samo jak na Prawo Pszczelarskie. Pojutrze będzie pełno trąbienia o tym, jak Państwo dba o pszczoły. A to nie prawda, to tylko Wy dbacie o pszczoły. Państwo nie robi ani trochę więcej od kilkudziesięciu lat. Tutaj wszyscy możecie czuć się patriotami bez względu na przekonania polityczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jam zawsze odwrotek bo głupi myślałem ze przed USA  i NATO  :huh: :huh: :huh: :huh: , kurde jak kiedyś napisali wypowiedzieć wojenne i się poddać. :D

cale tomy tych praw  a czy żyje się lepiej .... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli stare bojowe hasło, nie wiem kto go wymyślił wydaje mi się aktualne jak nigdy; WEŹMY SIĘ I ZRÓBCIE!!! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marbert

Samorząd lokalny jest podstawą demokracji i patriotyzmu.

Dziś to kpina jak powiat stać tylko na pensje dla siebie i nic nie może. Po co taki powiat? Albo powiaty powiększyć albo je zlikwidować. A samorząd ustalić na poziomie województwa.

Tu ludzie mają się dogadywać, tu problemy rozwiązywać.

Nigdy podkarpacie nie będzie jak opolskie czy zachodnio -pomorskie. Inne jest wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samorząd lokalny jest podstawą demokracji i patriotyzmu.

Dziś to kpina jak powiat stać tylko na pensje dla siebie i nic nie może. Po co taki powiat? Albo powiaty powiększyć albo je zlikwidować. A samorząd ustalić na poziomie województwa.

Tu ludzie mają się dogadywać, tu problemy rozwiązywać.

Nigdy podkarpacie nie będzie jak opolskie czy zachodnio -pomorskie. Inne jest wszystko.

Świdom praw i obowiązków wynikających z Konstytucji RP popieram Twój punkt widzenia p. marbert ale co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi