Skocz do zawartości

Zdjęcie

Patriotyzm inaczej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#121 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 16:56

Bredzisławie z PSL - u , patrioto,   jest stulecie odzyskania niepodległości . Powiesiłeś flagę na swojej posesji  ? Wieszasz ją kiedykolwiek ? Ja wieszam ją i na 1 Maja bo to święto robotników , moje święto .Złodzieje komuniści nie tylko je przywłaszczyli.

Przestań uprawiać nachalnej propagandy to złego słowa ode mnie nie ujrzysz. Masz prawo kochać te swoje stronnictwo ale mnie mgli na Twe brednie.

Jak jadę drogami niewiele tych flag.

Skąd ta mgła skoro Cię mgli?

A flagę wieszam w oknie w każde państwowe święto.

#122 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 16:58

Szanowny kolego. Zamiast odpowiadać na zadane pytania, kolega zadaje inne nie mające nic wspólnego z tematem. "Wpisy daro i czarga pod moim adresem" nie zobowiązują mnie do niczego. Jak sam kolega przyznaje , wywołał je swoimi wypowiedziami, tylko jeśli już koniecznie chce te przepychanki prowadzić w tym wątku, to proszę go przejąć. Ja nie czuję się właścicielem tego wątku, tylko chciał bym , aby nie było na nim tych nic nie wnoszących " rewelacji" za jakie kolega uważa swoje wpisy.  A z kolegą daro i czargiem proszę sobie wyjaśniać różnice zdań bez mojego pośrednictwa.

Proszę. Wątek do dyspozycji.

Pozdrawiam.

Nie będę kupował Niderlandów od Zagłoby...

#123 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 17:04

Jak kiedyś na 22 lipca tak teraz na 3 Maja .

Mdli to  uczucie obrzydzenia , a mgli przed oczami od samych oparów bredni.

#124 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 17:29

Czy jeden i drugi .......

Kolega Karpacki prosi.

#125 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 07 październik 2018 - 12:02

Kiedy Polski Rząd ukróci te praktyki:

https://www.agropols...olski,1137.html

#126 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 07 październik 2018 - 12:21

Kiedy organizacje pszczelarskie będą bronić polskich pszczelarzy a nie pszczół.  Pytla mnie kiedyś odsyłała do związków zawodowych  to nadmienię że takowych pszczelarskich nie ma . Pszczelarzy traktujących pszczelarstwo  jako źródło dochodu nikt nie reprezentuje.Rząd Polski ma guzik do gadania bo jest wspólny rynek i decyzje o bezcłowym kontyngencie miodu zapadają w Brukseli . Jak lamentuje się o kryzysie w pszczelarstwie , ba kataklizmie i produkcja miodu spada to jest jak jest.

Miód ukraiński idzie jako nasz Polski z lewych kanałów , metodami o których wiedzą nieliczni i metodą szczekania i szarpania nogawek ( robin i miód z Kamiannej ) nikt nic nie wskóra . Jak Władze Polanki klepią się po plecach z mieszaczami , że o biednym PZP nie wspomnę , to w czyim jest to interesie  ? Twoim i moim ? A co my możemy ? Poszczekać pod płotem i tyle naszego .Jak będziemy szczekać dokuczliwie ( głośno) to mnie czy  innego można załatwić w 5 minut tak że do końca życia popamięta.

Nie prawda ?

Jak mi jeden powiedział  że  Pan , którego syn na Polance miał wykłady,  przekroczył tonę z ula zarejestrował firmę handlową .Aby być pszczelarzem wystarczy 1 ul .

Żeby mi nikt nie zarzucał prywaty . Mają święte prawo do tego .Ja osobiście jestem zadowolony że są tacy producenci no nigdy z nimi po plecach się klepał nie będę.Bo to moja konkurencja a mnie nikt ni broni ni obroni.

P.S. Marbet chłopaki nie płaczą , nie płacz . Ciebie i tak nikt nie posłucha.

#127 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 07 październik 2018 - 12:57

Chyba jak zwykle nie wiesz o czym piszesz.

Bruksela nie ma tu nic do gadania.

Norwegia kraj stowarzyszony i Brukselskich regulacji przestrzegać musi.

Poczytaj Pan!

#128 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 07 październik 2018 - 13:02

Ja mam czytać ?

Polska jest członkiem UE a nie krajem stowarzyszonym . Kraje stowarzyszone mają odrębne umowy z UE i każdy inną. Bezcłowy kontyngent i jego przyznanie leży w kompetencji organów UE a nie krajów członkowskich.

P.S.Link do wiedzy poproszę .

#129 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 07 październik 2018 - 13:21

Bezcłowy  kontyngent nie wymaga kontroli?

Kto Polski Rząd zwolnił z kontroli jakości?

Kontrola jest systemowa. Każdy tir z miodem ma swój punkt odbioru. To nie jest sprawdzane?

#130 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 07 październik 2018 - 14:25

Może się za chwilę okaże iż znowu podchodzę d/s pszczelarskich patriotycznie na opak ale wciąż czytam o całkowitej bezsilności pszczelarzy... To w tym temacie pytanie; a czy wykorzystano wszystkie ścieżki które należy deptać aby coś zmieniać. Piszę to z perspektywy tego który deptał i chyba dla Dolnośląskiej braci pszczelarskiej coś wydeptał.

Jedną z ogólnopolskich organizacji która ma jakiś wpływ na to co się w branży rolniczej dzieje jest KRAJOWA RADA IZB ROLNICZYCH.  Ciekawy jestem czy ktoś próbował, w sprawach pszczelarskich, się z TĄ instytucją kontaktować?  

Ja próbowałem, zaprosiłem na spotkanie z pszczelarzami prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej... Zaprosiłem, przyjechał /wspominałem o tym na portalu/ zadeklarował pomoc jeżeli organizacje pszczelarskie  się do Izby zwrócą. Z tego co wiem zainteresowanie nie wygasło!

A może w sprawach "wagi państwowej" czyli np obrotem miodem /transgranicznym/  zainteresować Izbę i nie odpuszczać... Rada z wysokości Krajowej ma z urzędu takim sprawom się przyglądać i reagować. ŁASKI NIE ROBI ale jeżeli nie ma interwencji to.... nie ma tematu.

#131 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 07 październik 2018 - 14:31

Bezcłowy  kontyngent nie wymaga kontroli?

Kto Polski Rząd zwolnił z kontroli jakości?

Kontrola jest systemowa. Każdy tir z miodem ma swój punkt odbioru. To nie jest sprawdzane?

Chłopie o czym Ty piszesz? Ukraiński miód spełnia wszelkie normy tyle że słonecznkowy po 1 $ za kg . Ja już napisałem - robinhuud już sprawdził.Polska zrobiła się krajem tranzytowym i firmującym ten miód jako swój.

Importu bezcłowego nie ukróci Rząd Polski ( notabene zgodził się na to ten z PSL ) a UE. Na resztę mojej odpowiedzi  za cienki Bolek z Ciebie .

#132 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 07 październik 2018 - 14:47

Chłopie o czym Ty piszesz? Ukraiński miód spełnia wszelkie normy tyle że słonecznkowy po 1 $ za kg . Ja już napisałem - robinhuud już sprawdził.Polska zrobiła się krajem tranzytowym i firmującym ten miód jako swój.

Importu bezcłowego nie ukróci Rząd Polski ( notabene zgodził się na to ten z PSL ) a UE. Na resztę mojej odpowiedzi  za cienki Bolek z Ciebie .

Tym wpisem potwierdzasz że nasze Państwo istnieje tylko iluzorycznie. Służba Celna i Straż Graniczna jest na czyich usługach?

Kto im zleca zadania?

#133 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1558 postów

Napisano 07 październik 2018 - 15:16

Chłopie o czym Ty piszesz ? Miód z Ukrainy płynie legalnie na terytorium UE . Kraj wwozu Polska . Służba celna nie pilnuje granicy celnej Polski a UE. Kontrola ilości jest   , podobnie jak ,, przemyt ,,. To PSL proponowało aby każdy mógł wwieźć do 500 kg miodu na własny użytek  i teraz uważaj - BEZ JAKIEJKOLWIEK KONTROLI JAKOŚCI. Celnicy i tak mają swoje wymysły choćby ograniczenie wwozu uli z UA do 2 sztuk .

#134 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 07 październik 2018 - 16:03

Chłopie o czym Ty piszesz ? Miód z Ukrainy płynie legalnie na terytorium UE . Kraj wwozu Polska . Służba celna nie pilnuje granicy celnej Polski a UE. Kontrola ilości jest   , podobnie jak ,, przemyt ,,. To PSL proponowało aby każdy mógł wwieźć do 500 kg miodu na własny użytek  i teraz uważaj - BEZ JAKIEJKOLWIEK KONTROLI JAKOŚCI. Celnicy i tak mają swoje wymysły choćby ograniczenie wwozu uli z UA do 2 sztuk .

E tam 500 - 1500...

#135 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 07 październik 2018 - 16:07

Jeśli jest tak jak piszesz. I nasza granica z UA to nie granica UE a Służba Celna pilnuje interesów tylko UE. To natychmiast cały Rząd i jego przedstawiciele powinni być zdymisjonowani. A prokuratorzy do roboty.

Jaki wwoz uli z UA? Jak znasz takich Celników to zgłoś do Prokuratury. 

Mieszkam 30 km od granicy.

#136 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1525 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 20 październik 2018 - 07:26

Polecam na dłuższe jesienne wieczory, spokojnie posłuchać i przeanalizować w oparciu o własne doświadczenia historyczne i z życia własnego i rodziców.

Pozdrawiam.

#137 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1385 postów

Napisano 20 październik 2018 - 14:55

Jeśli ktoś dziś, uważa że w świetle prawa Ukraina należy się Polsce. To ja dziękuję.

Mój pradziadek był zawodowym żołnierzem armii CK Austrii. Potem w Legionach . Po wojnie o niepodległość w Cieszynie był w KOP.

To tak w skrócie.

Jak w 1987 roku pracowałem w UG i weszły przepisy o mieniu zabużańskim, na moje pytanie do dziadka o dokumenty odpowiedział mi tak.

Pana hrabiego wermacht ewakuował kilka tygodni przed frontem, z biblioteką, archiwami ,itd.

Mój dziadek uciekł z mym tatą na rękach w nocy,dzięki życzliwości sąsiada Ukrainca. Szkoda że nazwisko tego człowieka nie zachowało się w rodzinnej historii.

#138 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1780 postów

Napisano 23 luty 2019 - 09:20

Część pszczelarzy wciąż żyje w przeświadczeniu o swojej misji dziejowej na ziemi niech więc w roku wielu okrągłych rocznic czci to w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Jak? A no pozostawiając pomniki swej działalności, sadząc drzewa miododajne. Wiele gatunków przetrwa kolejnych 100 lat dając świadectwo regionalnego patriotyzmu tych którzy działali dla dobra lokalnych społeczności, dla dobra urozmaiconego środowiska. 

W ostatnich latach nastała moda na zakładanie cmentarnych enklaw wokół domów.  Tuje, tuje, jałowce, świerki... Jak żyć w takim ponuro nostalgicznym klimacie? 

Może pszczelarze, dla urozmaicenia krajobrazu i bioróżnorodności fauny użytkowej zaczną przekonywać do urozmaicania nasadzeń o rośliny kwitnące, dające pożytek, wnoszące urozmaicenie kolorystyczne posesji...   

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych