Skocz do zawartości

Zdjęcie

Patriotyzm inaczej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#21 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 09 grudzień 2017 - 10:59

Szanowni koledzy. Dziś chciał bym umieścić tutaj kolejny materiał , pokazujący sytuację w jakiej znajduje się grupa społeczeństwa tego kraju, skazana w imię nie wiadomo czego, na powolną eksterminację. Materiał jest dość duży w swojej objętości, dlatego będę chciał go pokazać w czterech kolejnych częściach. Jeden post mógł by być zbyt wielki, aby mógł zostać wgrany na forum. Będą kolejne jego części ukazywały się na zasadzie  CDN. Uważam jednak, że należy go pokazać w całości, gdyż dotyczy zwykłych ludzi, którzy w niczym nie zasłużyli sobie, aby być tak potraktowanym przez, .... no właśnie, przez kogo?  Przez własny kraj dla którego powinni pracować, i od którego mają prawo domagać się ochrony w podstawowym prawie, tj. Prawie do godnego życia.

76027211264696324921.jpg

00480362046856351191.jpg

04512837775585859430.jpg

51283965663208491034.jpg

Ciąg Dalszy Nastąpi.

#22 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 10 grudzień 2017 - 09:20

Dziś umieszczam kolejną część materiału o sytuacji mieszkańców Sobieszewskiej wyspy znajdującej się w ujściu Wisły. To nie jest historia wymyślona przez pisarza powieści sf. To dzieje się współcześnie, i dotyczy ludzi, którzy mogą być naszymi krewnymi, przyjaciółmi, lub normalnymi współobywatelami naszego kraju. Jeśli podejście tych , których decyzje spowodowały obecny tam stan, się nie zmieni, w podobnej sytuacji może znaleźć się każdy z nas, nawet o tym nie wiedząc.

89552674043533603157.jpg

66737735223034637680.jpg

37806752272378242180.jpg

23360641185160274060.jpg

Ciąg Dalszy Nastąpi.

#23 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 11 grudzień 2017 - 13:35

Dziś dalszy ciąg gehenny mieszkańców z wyspy Sobieszewskiej. Czy kiedykolwiek dojdzie do tego, że ktoś ze wstydem powie ," to ja i mnie podobni, odpowiadamy za bezpowrotne zniszczenie życia tym ludziom"  ???

71041709959644354167.jpg

01602319281457117825.jpg

61847178739520434123.jpg

07504225132999759086.jpg

Ciąg dalszy nastąpi.

#24 Karpacki

Karpacki
  • Moderator
  • 1527 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 12 grudzień 2017 - 08:40

I ostatnia już część materiału dotyczącego losów mieszkańców wyspy Sobieszewskiej w pobliżu Gdańska. Trudno tu cokolwiek komentować. W naszym kraju jest tak wiele instytucji, odpowiedzialnych za trwanie takiego stanu w tym miejscu. O wielu z nich mówi tez ten materiał. Można jednak odnosić wrażenie, że nie są one powołane do ochrony ludzi, obywateli tego państwa, a raczej ochrony instytucji, przed tymi obywatelami, tak krzywdzonymi przez państwowe zakłady.  Będziemy obserwować , czy sprawa ta nabierze jakiegoś biegu który powinien w efekcie przynieść tym ludziom jakąś pomoc, czy nadal będzie się tylko uciekać od odpowiedzialności za nią.

04738156587098762602.jpg

24215446318417437109.jpg

05201821353180313228.jpg

84461151772144283193.jpg

Czy będzie Ciąg dalszy, nie wiadomo.

#25 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1802 postów

Napisano 17 maj 2018 - 07:30

Szanowni, zacni pszczelarze... 

Czasy stają się coraz bardziej "zakręcone" a ja nie widzę by było wielu którzy to dostrzegają. Czy tylko brak czasu powoduje, że tak niewielu nie dostrzega tego co się dzieje choćby na Wiejskiej 10. A może przeczytam czyjąś opinię kto dziś jest tą "Matką Polką" dla Polaków, matki trwające w walce o ciut lepsze dni dla swoich dzieci czy marszałek Kuchciński zabraniający wstępu na progi naszego parlamentu wielce zasłużonym ludziom /nie tylko dla Polski/ jak p. Ochojska czy p. Traczyk? Mam nadzieję, że w tak wysoko cenionej społeczności jaką są / a może to już czas przeszły?/ pszczelarze znajdą się którzy wyrażą swoją opinię.  Patriotyczną opinię... na miarę czasów których doświadczamy TU i TERAZ. 

#26 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1591 postów

Napisano 17 maj 2018 - 09:31

Normalna obrona konieczna

#27 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1021 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 17 maj 2018 - 09:44

No dobra, to Hyde Park w końcu. Jeśli to obrona, to trochę wstyd. Jeśli konieczna, to chyba jednak kosmiczna żenada:

Załączone miniatury

• XD.jpg

#28 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1591 postów

Napisano 17 maj 2018 - 11:01

Polityków i prostytutki łączy wiele:
- prostytutka świadczy usługi seksualne; polityk świadczy usługi polityczne
- prostytutka sprzedaje się zdesperowanym; polityk sprzedaje się pazernym
- prostytutka bierze pieniądze od klientów; polityk bierze pieniądze od lobbystów
- prostytutka spełnia życzenia klientów; polityk spełnia życzenia przedsiębiorców

Istnieją jednak różnice:
- prostytutka pracuje na ulicy w ciężkich warunkach; polityk wyleguje się w luksusach, jada wykwintne kolacje
- prostytutka za ciężką prace zarabia grosze; polityk zarabia krocie za głupi podpis czy podniesienie ręki, czy zwykłe siedzenie na dupie
- prostytutka ma alfonsa który ją kontroluje; politycy uprawiają nierząd bez żadnej kontroli
- praca prostytutki ma wymiar prospołeczny (zmniejsza seksualne napięcie, które może mieć destruktywny wpływ na tkankę społeczną); praca polityka jest antyspołeczna (prywatyzacja zysków, uspołecznienie kosztów, demontaż świadczeń socjalnych itp.)

Podsumowując, wbrew powszechnej opinii politycy nie są 100% prostytutkami. Polityk różni się do prostytutki, z tym, że bycie prostytutką jest znacznie szlachetniejszym i pożyteczniejszym zajęciem. Można powiedzieć, że polityk jest po prostu kurwą. To uliczne wyrażenie w pełni oddaje sens działalności polityka, charakter tej profesji.

http://cia.media.pl/..._od_prostytutki

Każdy konieczność widzi inaczej , można oddać dobrowolnie portfel najlepiej w zębach.

#29 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1802 postów

Napisano 17 maj 2018 - 15:48

Ktoś o chlebie, ktoś o niebie. Jeden o patriotyzmie w dni dzisiejsze drugi o prostytutkach. Jak ktoś chce o prostytutkach niech założy temat. Miejsca jest chyba dosyć...Wolałbym aby wśród społeczności pszczelarskiej dominowały tematy godne tego środowiska, ludzi statecznych, zatroskanych o losy państwa i jego mieszkańców. Różnice poglądów to jedno, brak szacunku dla kogoś o innych poglądach to po prostu.../no niech sobie każdy sam określi/.

#30 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1591 postów

Napisano 17 maj 2018 - 16:34

. Można powiedzieć, że polityk jest po prostu kurwą. To uliczne wyrażenie w pełni oddaje sens działalności polityka, charakter tej profesji.

ZSL jako partia satelicka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej realizowała jej politykę wobec wsi i akceptowała dominację polityczną PZPR, kolektywizację wsi, jak również sojusz z ZSRR. Rola ZSL częściowo zmieniła się po wydarzeniach w październiku 1956 roku. Mimo przyjęcia deklaracji regulującej zasady współpracy PZPR i ZSL w styczniu 1957 roku, główne decyzje dotyczące polityki rolnej kraju podejmowały władze PZPR. Partia dzięki sojuszowi z PZPR otrzymała określoną liczbę miejsc w Sejmie oraz stanowisk w Radzie Państwa, rządzie, jak również administracji terenowej. W bardzo podobny sposób weszła również do takich organizacji jak Front Jedności Narodu czy Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego. ZSL przypadało (poza II kadencją, w latach 1952–1957, kiedy posłowie nie byli zrzeszeni w klubach) stanowisko marszałka Sejmu PRL.

Po wydarzeniach z 1980 roku i powstaniu NSZZ „Solidarność” polityka prowadzona przez partię uległa częściowej zmianie. Kierownictwo zaczęło upominać się o prawa ekonomiczne i socjalne mieszkańców wsi. Podczas VIII Kongresu przedstawiono stanowisko ZSL w sprawie koniecznych przemian politycznych i społecznych. Delegaci domagali się rehabilitacji Stanisława Mikołajczyka oraz powrotu do koncepcji mikołajczykowskiego PSL i zagwarantowania trwałości gospodarstw.

W 1983 roku zagwarantowano konstytucyjnie prawo do nienaruszalności indywidualnych gospodarstw rolnych, jednak do końca Stronnictwo popierało utrzymanie ustroju socjalistycznego, kolektywizację wsi oraz uznawanie kierowniczej roli PZPR i sojuszu z ZSRR. W 1988 roku w opozycji do ZSL powstał Ogólnopolski Społeczny Komitet Odrodzenia Ruchu Ludowego, a w sierpniu 1989 roku powołano PSL (wilanowskie), nawiązujące do tradycji chłopskiej partii Stanisława Mikołajczyka.

ZSL brało udział w obradach Okrągłego Stołu (1989), przedstawiciele stronnictwa weszli w skład rządu Tadeusza Mazowieckiego.

W dniach 26–27 listopada 1989 roku ogłoszono rozwiązanie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i powołanie PSL „Odrodzenie”. Po połączeniu w maju 1990 roku PSL-Odrodzenie z PSL wilanowskim powstało Polskie Stronnictwo Ludowe.

Patryjota psia  jego mać.Prostytutka to zawód , kurwa to charakter. Wolę je niż takich ,,patryjotów,, .A ten przypływ uczuć ma 50 000 powodów. Już jeden debilizm pszczelarski  był.

Patryjota swoim kosztem robi obchody niepodległości.

#31 marbert

marbert

Bieszczady, okolice Soliny.

• Użytkownik
  • 1421 postów

Napisano 17 maj 2018 - 16:50

Kurwa, złodziej,idiota, ksiądz oraz normalni ludzie są w każdej dużej rodzinie.

Tak samo jest w partiach politycznych. Każdej.

Więc nie przesadzajcie. Legitymacja partyjna to nie człowiek.

#32 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1591 postów

Napisano 17 maj 2018 - 19:33

Partia to nie rodzina a jak powiedział trafnie Cejrowski - porządny człowiek nie traktuje prostytutek jak dam, porządny człowiek nie chadza po burdelach. 

P.S .zapomniałem - patryjota wiesza flagę. 

#33 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1021 postów

Napisano 17 maj 2018 - 23:58

A czasem mi się wydaje, że miarą "prawdziwego" patriotyzmu jest pogarda dla tych, których "prawdziwy" patriota uzna za patryjotów. Tak dużo tego widzę dookoła, bez innych cech, zjawisk czy działań... No bo przecież flagę u patryjoty świetnie zastępuje koszulka u "prawdziwego" patrioty. Ale on chyba może wieszać flagę?  Czasem ta cecha wydaje mi się sednem. A przynajmniej punkt ciężkości jest tak mocno w stronę tej cechy przesunięty, że bez tej pogardy nie sposób być "prawdziwym" patriotą.

Coś jak z wypowiedzią pewnej pani profesor, że oglądając wszystkie programy telewizyjne nie można być prawdziwym Polakiem chociaż człowiekowi może się "wydawać", że nim jest. No i tu mi się taki osobisty dylemat nasuwa: jak to jest z ludźmi nie oglądającymi żadnych programów telewizyjnych. Ot zagwozdka. Hmmm. No bo z jednej stronnych chwała im, że TVN-ów i Polsatów nie oglądają (brawo ja) z drugiej strony czy to wystarczy do bycia Polakiem, jeśli niegdysiejszej TV publicznej (całkiem niezłej w niektórych pasmach) a obecnie rządowej szczekaczki już bez tych pasm strawić nie mogą? Może braknąć i co wtedy?

Trochę ciekaw jestem jaki jest procent cukru w cukrze a dokładnie obywateli Najjaśniejszej, którzy zasługują na miano pierwszego sortu prawdziwych Polaków patriotów. Czy wystarczy być posłusznym i zadowolonym?

#34 daro

daro
  • Użytkownik
  • 1591 postów

Napisano 18 maj 2018 - 07:07

Nie wiem do kogo Prezes z tą pogardą . Jak do mnie to tak , pogardzam zdrajcami. Nikt tu nie wie jakie mam preferencje wyborcze , tfu partyjne . Ateny propaganda jak słoma w butach , wyłazi z każdego postu. Nie może mianować się patriotą ten kto przysięga obcemu państwu wierność i posłuszeństwo . Sojusze się zawiera bez popierania tego przysięgami wierności . Borowy napisał że robinowi należy się chwała i szacunek za obronę Ojczyzny . Postawiłeś lajka a jak tak się publicznie zapytam - przed kim on bronił Naszej Ojczyzny ? Przed Kaczyńskim , Michnikiem ( hłe hłe :D)  ?  Jest tak sowiecki toast,  nie dosłownie - Lenin chciał dobrobytu dla wszystkich wypijmy za to że chociaż nam się udało.

Bliżej mi do Cejrowskiego niż Michnika .

Moja religia zabrania mi nienawiści do ludzi.Podawałem rękę takiemu co załatwiał robinową amnestie w 47 , strzałem w tył głowy.Tak komuniści amnestionowali podziemie AK po 1944 .

No i tu mi się taki osobisty dylemat nasuwa: jak to jest z ludźmi nie oglądającymi żadnych programów telewizyjnych.

Nie ma dylematów, szczekanie jako fala może być zagłuszone identyczna fala przeciwnego kierunku .Nie dziwi mnie wiec zagłuszanie niemieckich szczekaczek , rządowymi,  tylko  za okupacji nie były zagłuszane .Od czasów PRL na propagandę jeżą mi się włosy na du..pie wiec potrafię rozróżnić , wszędzie.

#35 Atena

Atena
  • Użytkownik
  • 1802 postów

Napisano 18 maj 2018 - 10:08

Nie ma dymu bez ognia...

Widzę i doceniam wysiłek który włożył Daro aby zapoznać się z historią "nowożytną" PSL-u i przedstawić ją na TYM  portalu.  Zapewne wielu przeczyta i doceni. Komentarz jakiś taki niejasny, niezrozumiały ale po TAKIM wysiłku...

Za mój komentarz niech posłuży wynik sondażu zaufania do liderów partii politycznych. Pierwsze miejsce, po raz kolejny   dla Kosiniaka-Kamysza. 

#36 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1421 postów

Napisano 18 maj 2018 - 13:48

Dla mnie na dziś miarą patriotyzmu w polityce będą ci co zechcą naprawy Państwa (prawdziwej).

1.Sejm max 100 posłów. Z godnymi zarobkami.

2.Senat 16 senatorów po jednym z województwa plus byli prezydenci.

3. Likwidacja Urzędów Wojewódzkich

4.Likwidacja Powiatów lub Utrzymujemy Urzędy Wojewódzkie a powiaty to byłe 49 województw i tam samorząd.

likwidacja instytucji z byłej epoki.

CBA podległe pod NIK i tak dalej.

#37 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 1021 postów

Napisano 18 maj 2018 - 15:42

Jak do tej pory popieram wszystko, co pisze marbert w obydwu postach powyżej.

Każdy, kto w PRL był w wojsku, składał przysięgę na wierność sojuszom. Nie było od tego odwołania. Byłem, składałem. Mogę zgodnie z prawdą powiedzieć, że mi te słowa przez gardło nie przeszły, stałem zresztą w jednym z tylnych rzędów ale po co? Byłem, więc składałem. robin służył jeszcze w czasach, gdy mógł powtórzyć przysięgę już bez tej serwilistycznej frazy. Ja nie, więc co, zdrajca? - o tym właśnie piszę powyżej. 

Dlaczego dałem lajka? A kogo bronią nasi żołnierze teraz i przed kim? Jest taka prawda od wieków że w czasie pokoju wojsko nie ma racjonalnego prawa bytu. Szkoli się, bo musi na wypadek czasów, kiedy takie racjonalne prawo bytu będzie posiadało. Tak było wtedy, tak jest teraz. Wojsko bawi się wojnę i tyle. Do wojska szedłem za PRL-u a wychodziłem z niego już po pamiętnych słowach J. Szczepkowskiej w telewizji. Nic się nie zmieniło tam, za bramą. Riposta Hermaszewskiego na idiotyczne zarzuty Ziemca bardzo mi się podoba. 

Jeśli Atena jest dumny ze swojego PSL-u, mi nic do tego, ja dumny nie jestem ale znam trochę porządnych ludzi z tej partii. Niektórym się chce i robią dobrą robotę, choć nie chciałbym ich partii w rządzie. To moje poglądy, Atena ma prawo do swoich. Jeśli robinhuud jest dumny ze swej przeszłości, jego prawo a mi nic do tego, jestem pewien, że sporo pilotów to porządni ludzie i absolutnie nic nie wiem o niczym, co akurat jego miałoby obciążać.

Nie wydaje mi się by ktokolwiek miał prawo do oceniania patriotyzmu ludzi, o których życiu nic albo niewiele wie. Transponowanie cech Jaruzelskiego i Kiszczaka na całą część narodu, której się PIS nie podoba nie jest OK. 

#38 Borowy

Borowy
  • Użytkownik
  • 435 postów

Napisano 18 maj 2018 - 15:49

Wy ewidentnie macie za malo rodzin i za duzo wolnego czasu.

#39 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1421 postów

Napisano 18 maj 2018 - 15:55

Nie wydaje mi się by ktokolwiek miał prawo do oceniania patriotyzmu ludzi, o których życiu nic albo niewiele wie. Transponowanie cech Jaruzelskiego i Kiszczaka na całą część narodu, której się PIS nie podoba nie jest OK. 

Uważam podobnie.
Dodał bym jeszcze działaczy Solidarności marginelizowanych obecnie. A łachudry na świeczniku i z tej i z tej strony.

#40 marbert

marbert

• Użytkownik
  • 1421 postów

Napisano 18 maj 2018 - 16:20

Wy ewidentnie macie za malo rodzin i za duzo wolnego czasu.

Ewentualnie leje u mnie trzy dni.Jak poleje tak w sobotę i niedzielę to moją hodowle matek szlak trafi. A mam do pasiek 32 km.W poniedziałek do pracy i kicha.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych