Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spotkanie JESIEŃ 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 leszek1

leszek1
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:45

Kiedy i gdzie?

#2 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 619 postów
  • Lokalizacjakoło Radomia

Napisano 26 wrzesień 2017 - 16:06

Gdzie? Na 90% hotel Mercure w Mrągowie. Hotel 4 gwiazdkowy. Obejrzałem go i przebija wszystko, czego do tej pory doświadczaliśmy. Niemniej jeszcze negocjujemy. W każdym razie dużo przestrzeni, kilka basenów, place zabaw dla dzieci na zewnątrz i pokoje zabaw w środku, dużo miejsca do pogadania w podgrupach (jeśli bez alkoholu to nawet w basenie) i gwarantowana zniżka na masaże i inne zabiegi SPA.

Kiedy? 60% na to, że będzie to 10-12 listopada. 40%, że będzie to 17-19 listopada. Termin będzie zależał od możliwości wykładowców - są pewne sprzeczności i tu też trzeba pokombinować.

Za 2-6 dni powinno być wszystko jasne. Wtedy ogłoszę co i jak.

#3 czarg

czarg
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 22:41

Gdzie? Na 90% hotel Mercure w Mrągowie

Kiedy? 60% na to, że będzie to 10-12 listopada. 40%, że będzie to 17-19 listopada. T

90 na 60 do 40 razem 190 i wszystko jasne.

Mercury dodaj nam skrzydeł  2-6 !

#4 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 27 wrzesień 2017 - 03:52

I po co ta uszczypliwość. Ja zrozumiałem przekaz.

#5 czarg

czarg
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 08:56

I po co ta uszczypliwość. Ja zrozumiałem przekaz.

Szanowny  Kolego przyznasz chyba, że przekaz prezesa nie jest jednoznaczny ( te %%).

Z poprzedniego wpisu wolałbym abyś zamiast upatrywania się uszczypliwości bardziej

zaakcentował moje życzenie/apel skierowane do Zarządu i wszystkich członków Polanki:

"Mercury dodaj nam skrzydeł 2-6"

#6 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 28 wrzesień 2017 - 09:18

Szanowny Kolego. Jedne procenty dotyczą gdzie a drugie kiedy. Dla mnie to proste.

#7 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 619 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 10:18

"Mercury" (Słownik Języka Polskiego nie zna takiego słowa) nie jest patronem pszczelarzy. Niech on jakimś tam "Wam" dodaje skrzydeł. Ale po co tutaj? - tego z kolei ja nie rozumiem. Zamulasz?

#8 czarg

czarg
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 10:24

"Mercury" (Słownik Języka Polskiego nie zna takiego słowa) nie jest patronem pszczelarzy. Niech on jakimś tam "Wam" dodaje skrzydeł. Ale po co tutaj? - tego z kolei ja nie rozumiem. Zamulasz?

Tak, po polsku to Merkury, rzymski odpowiednik greckiego Hermesa - posłaniec bogów, przedstawiany ze skrzydełkami przy kapeluszu i u sandałów.

#9 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 619 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 10:39

Niech więc dodaje skrzydeł kupcom i złodziejom - jeśli mają takie życzenie a on takie możliwości. 

#10 czarg

czarg
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 10:54

Niech więc dodaje skrzydeł kupcom i złodziejom - jeśli mają takie życzenie a on takie możliwości. 

Piotrze, ale przecież to Ty proponujesz spotkanie w hotelu któremu patronuje Mercury nie ja ?!?

"hotel Mercure w Mrągowie. Hotel 4 gwiazdkowy. Obejrzałem go i przebija wszystko, czego do tej pory doświadczaliśmy. Niemniej jeszcze negocjujemy. W każdym razie dużo przestrzeni, kilka basenów, place zabaw dla dzieci na zewnątrz i pokoje zabaw w środku, dużo miejsca do pogadania w podgrupach (jeśli bez alkoholu to nawet w basenie) i gwarantowana zniżka na masaże i inne zabiegi SPA."

(fakt na 90% ;) )

Co do postaci mitologicznej wszystkie one są niejednoznaczne mają swoje grzeszki, ale mają niewątpliwe walory, wszystko zależy od tego na co postawić akcent.

"Hermesowi przypisywano także wynalezienie pisma i liczb, ćwiczeń gimnastycznych"

Mercury oprócz kapelusza i sandałów ze skrzydełkami miał też laskę zwaną kaduceuszem służyła ona m.in. do uśmierzania sporów. 

por: http://polskapersope.../wiki/Kaduceusz

#11 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 619 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:07

:) 

#12 Karpacki

Karpacki
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • LokalizacjaBerest

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:16

Kolego "Czarg". Czy naprawdę uważa kolega że to jest istotny temat do rozwiązania, i czy nazwa Hotelu będzie miała zasadniczy wpływ na udane spotkanie? Jeśli jest to powód dla którego kolegi na nim nie będzie, to trzeba to uznać i uszanować. Pozdrawiam.

• jokaz lubi to

#13 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:31

Bardzo proszę o uwzględnienie naszych rodzin z małymi dziecmi.

#14 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 619 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:41

Mówisz, masz. Korzystanie z wszystkich atrakcji dla dzieci jest bezpłatne. 

• jokaz lubi to

#15 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 619 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 09:19

No więc już na sto procent: Hotel Mercure, 17-19 listopada. Jeśli ktoś był zadowolony z rodzinnego pobytu w Bukowinie Tatrzeańskiej, od razu namawiam do przygotowania sobie wolnego terminu na ten czas. Sądzę, że będzie jeszcze lepiej. Np. ogrzewany, odkryty basen w ogrodzie.

Najprawdopodobniejsza cena - 450 zł. Na razie jeszcze nie rozmawiałem o zniżkach dla dzieci itp. Szczegóły do jutra.

#16 czarg

czarg
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 13:43

Kolego "Czarg". Czy naprawdę uważa kolega że to jest istotny temat do rozwiązania, i czy nazwa Hotelu będzie miała zasadniczy wpływ na udane spotkanie? Jeśli jest to powód dla którego kolegi na nim nie będzie, to trzeba to uznać i uszanować. Pozdrawiam.

Panie Czesławie nie ja drążyłem temat pt. sens wpisu: "Mercury dodaj nam skrzydeł 2-6", 

ale skoro został on opacznie zrozumiany musiałem postawić się w niewdzięcznej roli interpretatora własnego grepsu, by nieporozumienie rozwiązać. 

Nazwa hotelu nie będzie miała oczywiście wpływu na udane spotkanie i nie jest ona powodem dla którego mnie na nim nie będzie. Tak, że w tym kontekście nie ma co szanować, ani uznawać.

Pozdrawiam również.

Prezesowi gratuluję wyboru obiektu http://www.mercure.c...spa/index.shtml

i zdolności negocjacyjnych, bo cenę zbił nieźle w stosunku do oficjalnego cennika hotelu z czterema ****.

.........................

Przepraszam, ale jak czytam all inclusive i hotel z basenem to nie mogę się powstrzymać żeby nie przypomnieć żartobliwego filmiku bardzo nie na temat:

Balut, balut  :)

#17 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 619 postów

Napisano 02 październik 2017 - 12:46

Sami będziemy organizować rezerwacje. To jeden z warunków umowy - nie dzwońcie do hotelu. Zbudujemy taki system jak przy rezerwacji miejsc w Bukowinie Tatrzańskiej.

#18 Piotr_S

Piotr_S
  • Moderator
  • 619 postów

Napisano 03 październik 2017 - 09:05

Można już rezerwować pokoje korzystając z formularza: https://onedrive.liv...AGFw3ZZyZ1jCZko

Opłatę należy wnosić na konto Stowarzyszenia jak najszybciej - płacimy sporą zaliczkę, większą niż przy poprzednich pobytach.

Cena za cały pobyt 17-19 listopada wynosi 450 zł dla osób, które decydują się na nocleg w pokojach 3-osobowych. Niestety czterogwiazdkowość nie pozwala także hotelowi na obniżanie cen noclegów (traktują to jak deprecjację marki) i choć mamy duże zniżki na różnych usługach, przy zamawianiu noclegów w pokojach dwuosobowych cena wyniesie 510 zł (sądzę, że nadal rozsądnie) a przy pokojach jednoosobowych - 690 zł. 

Koledzy, którzy nie na cały pobyt się wybierają, muszą jeszcze trochę poczekać - kalkulację szczegółową, podobnie jak program, podam nieco później. Oczywiście ceny będą proporcjonalne - formularz można już wypełniać.

Na razie chcę zasygnalizować, że sobota będzie u nas dniem profesorskim - swoje wykłady będą mieli Panowie Benedikt Polaczek i Mariusz Gagoś. Przy okazji jeszcze jedna uwaga. Nie rozmawiałem jeszcze o kwestii transmisji w sieci z Prof. Polaczkiem, ale wykład Prof. Gagosia nie będzie transmitowany - trzeba być obecnym. Będzie nie tylko o VitaeApisie. Przede wszystkim będzie nowy, dość rewolucyjnie zapowiadający się temat, na co i Pan Profesor i Pan Józef Jasina zwracali mi uwagę od ponad roku. Chodzi o czystość (prawdziwość) wosku i wręcz dramatyczny jej wpływ na stan rodzin pszczelich - współczesna nauka pozwoliła dowiedzieć się o tym dużo więcej i my też w Mrągowie sporo się o tym dowiemy. Wyniki badań zostały potwierdzone w pasiece.

#19 daro

daro
  • Użytkownik
  • 648 postów

Napisano 03 październik 2017 - 17:00

http://www.polskainf...terogwiazdkowy/

Nigdzie nie napisali że cena ma być zaj...bista . 

#20 jokaz

jokaz
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 03 październik 2017 - 17:45

Czy jest inna cena dla osób nie korzystających z wykładów?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych