Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cezary Kruk kupi starą literaturę pszczelarską

Cezary Kruk Literatura pszczelarska książki czsopisma plakaty jednodniówki foldery znaczki karty pocztowe

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cezary Kruk

Cezary Kruk
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 10:47

Cezary Kruk                                                                                      Puławy 28 czerwca 2017 r.

24- 100 Puławy, ul. Kaniowczyków 15/5

Tel. 518-482-726

Mail: cezarykruk2@wp.pl, apis.polonia@wp.pl

Literatura Pszczelarska

Książki, czasopisma, jednodniówki, plakaty, foldery

Uprzejmie informuję, że kupuję książki i czasopisma pszczelarskie. Wszystko co było wydane o pszczołach w języku polskim oraz we wszelkich innych językach. Najbardziej zależy mi na zgromadzeniu wszystkich numerów „Bartnika Postępowego”. Zależy mi też na kupnie książki Walentego Kąckiego z 1614 roku. Była to pierwsza drukowana książka o pszczołach w języku polskim i języku słowiańskim. Miała 5 wydań. Chcę kupić wszystkie 5 wydań.

Często zdarza się, że pszczelarz umiera a jego biblioteczka pszczelarska jest wyrzucana lub idzie na makulaturę. Ja z makulatury zdobyłem cudem książkę Onufrego Czyńki.

Proszę pszczelarzy o kontakt. Proszę o przedstawienie oferty sprzedaży starej literatury pszczelarskiej.

Tak jak napisałem oprócz literatury polskiej interesuje mnie literatura pszczelarska z całego świata. Ze wszystkich języków. Nawet literatura w języku chińskim i japońskim! Także wszystkie czasopisma, ulotki, plakaty, jednodniówki. Wszystko co jest napisane o pszczołach.

Z poważaniem

Cezary Kruk

Tel. 518-482-726

#2 robinhuud

robinhuud
  • Użytkownik
  • 2828 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 lipiec 2017 - 11:33

Panie Cezary

Proponuję na początek zainteresować się księgozbiorem Domu Pszczelarza, lub tym, co po nim pozostało. O ile coś pozostało, a było tam kilka ciekawych pozycji i istnieje poostachowa ewidencja tego księgozbioru.. Mam w planie po wakacjach zająć się tym tematem dokładniej i liczę, że zdążę przed licytacją obiektu. Tym i przedwojennym księgozbiorem poznańskiej organizacji pszczelarskiej z biblioteki przy ulicy Dąbrowskiego 17. Mam lichą nadzieję, że wyprzedzi mnie w tym dziele nowa komisja rewizyjna PZP lub Anita Gargas. Proszę o uwagę, by nie kupić jakiejś pozycji od apizłodzieja w białych rękawiczkach bez pewności pochodzenia woluminu. Zeby nie wyszło jak z tą gęsiareczką z gabinetu innego prezydenta.

Prezydent pięciu pni.

#3 Cezary Kruk

Cezary Kruk
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 11:47

Zawsze istnie ryzyko kupna od tego którego Kolega Robinhood nazwał "Apizłodziejem". 

Co do księgozbioru w Domu Pszczelarza to znam pogląd na to się z nim stało Pana Czesława Junga. A jest on dla mnie człowiekiem bardzo wiarygodnym.

Inwentaryzowałem 9 lat temu księgozbiór Sądeckiego Bartnika. Imponujący księgozbiór i imponująca kolekcja. 

Mój księgozbiór jest wielkorotnie skromniejszy. Około kilkuset książek pszczelarskich.

Pozdrawiam serdecznie

Cezary Kruk

518-482-726

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Cezary Kruk, Literatura pszczelarska, książki, czsopisma, plakaty, jednodniówki, foldery, znaczki, karty pocztowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych