Skocz do zawartości
pytla

Kawiarenka pytli

1390 postów w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Sami prawi i sprawiedliwi:-)

Tak jakby.....

Moim zdanie nie tylko fortuna ale i historia kołem się toczy. Proponuję więcej uważności w patrzeniu w przeszłość aby przyszłości nie pogrzebać.

Że też  macie jeszcze siły na ideologiczne zwarcia.

Ja padam na twarz. Pszczoły dostały niezłego "kopa". Trudno za nimi nadążyć , pomimo że zapierniczam na okrągło. Nie ja jedna zapewne.

Przypomniały mi się stare dobre czasy i...kraina nie tylko mlekiem płynąca.

Matki z odzysku zeszłoroczne, które mi podesłał młody zawodowy , bo się nie mogę doczekać na unasiennione czerwiące z Grecji poddałam w biegu na zasadzie proszę, proszę , proszę...bez nijakiego cackania i z pełnym sukcesem. 

Rzepak pachnie cudnie i leje, bo ruch jak na autostradzie.

Dopiero 1 maja , a pszczoły już na drugiej wędrówce e, a jakie przygody po drodze....

Poza tym testuję sobie VITAEAPIS w różnych wariantach i Wam też radzę i to nie w ramach reklamy tylko eksperymentu i naszą Polanową chwałę jeśli wypali.

W końcu preparat profesora M. Gagosia SPP POLANKA  rekomenduje.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ zacna Pytlo, nie każdy żyje całą dobę miodem i warrozą. Mając kilka uli na... no powiedzmy na "pasieczysku", jest czas by przy szklaneczce, wymienić poglądy i na inne tematy. Zapewne sprawy pszczelarskie wagi państwowej, z racji Twojej funkcji powodują,  iż "doba  za krótka" ale dlaczego ci mniejsi, całą gębą amatorzy, nie mieliby w Twojej kawiarni odnieść się do spraw które nas otaczają. Pytlo, oprócz rzepaku kwitną bzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trącił by się człowiek kieliszkiem, ale z kim? Kawiarnia chyba już dawno pod kreską ?

  Może jakiś STREFA  KIBICA ?  Ale komu kibicować, nowemu ministrowi? Trzeba pokibicować bo, być może, jako były samorządowiec będzie aktywniejszy?  Płotu między białoruskimi a polskimi dzikami porażonymi jakimś GPS nie będzie, warrozę już dawno mamy ogólnounijną. Pozostają, chyba(?) TIR-y z miodem? Drzemiący minister ich nie dostrzegał... za szybko przejeżdżały przez granicę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyjaciół zawsze można liczyć...  W strefie kibica zapanował pogląd iż niemiecka drużyna piłkarska, w ramach sąsiedzkiej solidarności, wracają do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej decyzji nowego Pana Ministra DOBREJ ZMIANY ja też dokonam zmiany; nie będę szukał towarzystwa w kawiarni p. Pytli, napiję się SAM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trącił by się człowiek kieliszkiem, ale z kim? Kawiarnia chyba już dawno pod kreską ?

 

Atena:

Napisano wczoraj, 20:16

 

"(...) nie będę szukał towarzystwa w kawiarni p. Pytli, napiję się SAM." 

 

------------------------------------------

 

Oj Panie Ateno - szukasz w necie kompanów do kieliszka od 7.45, a jak się nie uda to walisz SAM od 20.16?!

Nie wiem czy to dobra, czy zła zmiana, czy zwyczajnie pezetelowska tradycja, ale coś mi się zdaje, że dla takiego jak Ty chudziaka, ten tryb życia jest bardzo niebezpieczny  :rolleyes:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atena:

Napisano wczoraj, 20:16

 

"(...) nie będę szukał towarzystwa w kawiarni p. Pytli, napiję się SAM." 

 

------------------------------------------

 

Oj Panie Ateno - szukasz w necie kompanów do kieliszka od 7.45, a jak się nie uda to walisz SAM od 20.16?!

Nie wiem czy to dobra, czy zła zmiana, czy zwyczajnie pezetelowska tradycja, ale coś mi się zdaje, że dla takiego jak Ty chudziaka, ten tryb życia jest bardzo niebezpieczny  :rolleyes:  

Dziękuję za przestrogę, od 40 lat na nic się nie leczyłem a więc ... jakoś leci. Na pomyje wylewane na mnie i PSL trzeba jakoś odreagować. Zastanawia mnie ta nutka niepewności "nie wiem czy to dobra czy zła zmiana".  Nie każdego, jak przetrze oczy, stać na zdecydowaną deklarację jak np. p. Staniszkis... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy serwis został usunięty, czy stało się coś innego ale nasze dawne forum na free4web też nie działa przynajmniej od kilkunastu dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daro

Od ponad miesiąca nie działa. Potrzebne były przenosiny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na starym forum Polanki 2 czy 3 stycznia, gdy chciałem odnieść się do wpisu Pana Ateny dotyczącego marszu w obronie pszczół #12

http://forum.spp-polanka.org/topic/757-pszczelarze-wszystkich-krain-i-kraj%C3%B3w-%C5%82%C4%85czcie-si%C4%99/page-1?do=findComment&comment=14227

szukałem treści postulatów marszowych, których Pan Atena nie zapamiętał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na starym forum Polanki 2 czy 3 stycznia, gdy chciałem odnieść się do wpisu Pana Ateny dotyczącego marszu w obroni pszczół #12

http://forum.spp-polanka.org/topic/757-pszczelarze-wszystkich-krain-i-kraj%C3%B3w-%C5%82%C4%85czcie-si%C4%99/page-1?do=findComment&comment=14227

szukałem treści postulatów marszowych, których Pan Atena nie zapamiętał.

Wszyscy pszczelarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich bojach Ateny wciąż trwają na "z góry upatrzonych pozycjach". Można, w kawiarence, się napić, choć trudno zgadnąć co przyniesie dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To myślimy że jak myśliwi są dziamdziaki to im wymówię "dzierżawę rejonu". Chyba że pokryją mi szkody w 100% z zysków ( nie za zasiew) .

Mam 50 parę lat z tego spędziłem 45 lat bez obecności  dzików  na moich i okolicznych uprawach  i nikt mi nie powie że tak jak jest teraz musi być .

Chcesz mieszczuchu się użalać nad losem dzików ? Pochyl się wcześniej nad losem wielodzietnej rodziny (nie mojej ) której przychody są niszczone przez dziki .

Chyba że dzika świnia jest Ci bliższa od ludzi .Takie jest moje i nie tylko moje zdanie w tym temacie .

Nadmierny rozrost populacji dzików saren ,bobrów ,wilków pomału zagraża społeczeństwu .

Tylko że decyzyjne ośrodki tego nie dostrzegają (tak jak na zachodzie nie widzi się problemów związanych z emigracją )

Oj chyba za daleko się rozpisałem . :mellow:

P.S. Post jest nie do Ateny tylko wywołany przez niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko się upić, bo cóż pozostało? "Ojciec" z Torunia postawił wielu przed alternatywą;dać na ORKIESTRĘ narażając się na wieczne potępienie czyli męki piekielne  czy dać na geotermię kiedy to  można będzie się  ogrzewać na tym ziemskim padole. No, może jednak się upić, ryzyko, chyba, najmniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dopiero co kolega uroczyście oświadczał , że jest optymistą. Jak to więc jest w rzeczywistości?

Pozdrawiam.

Oczywiście że jestem, w przeciwnym razie nie wychodząc z domu powtarzałbym; "memento mori".

  Będąc optymistą od paru dni tkwię w rozterce nie tylko o sprawy doczesne ale i te, no powiedzmy "perspektywiczne" kiedy przeczytałem że za wsparcie czeka mnie potępienie. Za samo upicie się chyba, /z rozterki/, nikt się w smole nie smaży. Nie wiem jak się to ma do ogólnie przyjętej tezy iż chrześcijanin winien wspierać/pomagać/odwiedzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz doktryny jest jeszcze tradycja. A ta miewa niestety listę tych, których nie wolno wspierać/pomagać/odwiedzać...

Tradycją było przyjmować za  kanon iż pszczelarz to człowiek uczciwy, dziś to jakby jakieś wspomnienie z zamierzchłych czasów, no nie koniecznie antycznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 no powiedzmy "perspektywiczne" kiedy przeczytałem że za wsparcie czeka mnie potępienie.  Nie wiem jak się to ma do ogólnie przyjętej tezy iż chrześcijanin winien wspierać/pomagać/odwiedzać...

Nie wiem gdzie i co kolega czytał, co wywołało u niego takie rozdwojenie jaźni ? Jeśli podchodzi kolega do tego jako chrześcijanin, to należy zachować spokój. Dla chrześcijanina najważniejszym tekstem według którego powinien postępować, jest Ewangelia. A w niej na temat wspierania, płacenia czy dawania, napisano wyraźnie, "czyj wizerunek znajduje się na monecie ? Cesarski. Oddajcie więc co cesarskie - cesarzowi, a co Boskiego, Bogu" W tłumaczeniu na język dzisiejszy , było by to mniej więcej tak: "Jeśli macie jakieś monety z wizerunkiem Rydzyka, oddajcie je Rydzykowi , jeśli nie , możecie je zatrzymać" .  Tłumaczenie nieautoryzowane, ale wielce prawdopodobne.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...